zamknijW ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dla plików cookies .. czytaj więcej
Opel Omega Forum - Omega Klub Polska sprawdzone porady wyszukaj opel omega chat opel omega strona klubowa omega klub polska opel omega forum opel omega forum

Wróć   Omega Klub Polska - Forum > Technika > Car - Audio i Video

stare 18-03-2012, 13:42   #1
adamesce
Omega: Never ending story

Województwo: śląskie
Auto: Omega B'96 Pb+LPG manual
Silnik: 2.0 16v X20XEV (136 KM)
Nadwozie: Kombi
Domyślnie Sterowanie z kierownicy i wyswietlacz VECTRA B

Witam, czy kazde fabryczne radio obsluguje sterowanie z kierownicy? chodzi mi o philipsy lub blaupunkty car 200, 300, 400 itp. Oraz ktore z nich moglo by wspolpracowac ze zmieniarka? Zadaje pytanie w imieniu szwagra ktory po podpieciu car 200 nie mial nic na wyswietlaczu (choc podlaczyl wszystkie kostki) oraz kierownica nie dzialala. nie mial fabrycznego radia jak juz kupil a chcialby zalozyc fabryke aby z wyswietlaczem wspolpracowala.
Mezczyzna adamesce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-2012, 14:57   #2
Przybek
Diesel Power :P

Województwo: łódzkie
Auto: Nie mam Omegi
Nadwozie: Nie omega
Domyślnie

Filip 400 obsluguje sterowanie z kiery napewno. Nie wiem tylko czy zmieniarke tez.
W temacie z VINem podaj cyferki auta i bedziesz wiedzial jakie radio bylo w originale.
Mezczyzna Przybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-2012, 15:05   #3
G.A.D.T.I.

Województwo: zachodniopomorskie
Domyślnie

Quote Napisał adamesce [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Witam, czy kazde fabryczne radio obsluguje sterowanie z kierownicy? chodzi mi o philipsy lub blaupunkty car 200, 300, 400 itp. Oraz ktore z nich moglo by wspolpracowac ze zmieniarka? Zadaje pytanie w imieniu szwagra ktory po podpieciu car 200 nie mial nic na wyswietlaczu (choc podlaczyl wszystkie kostki) oraz kierownica nie dzialala. nie mial fabrycznego radia jak juz kupil a chcialby zalozyc fabryke aby z wyswietlaczem wspolpracowala.

Ja mam teraz w Viki nie oryginalne radio.
I żeby radio grało bez kluczyka była potrzebna mała przeróbka w kablach.
Wyświetla mi tylko,datę,godzinę i temperaturę.
Być może tak samo jest zrobione u szwagra i dla tego nic się nie wyświetla na wyświetlaczu.
Mezczyzna G.A.D.T.I. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-2012, 18:32   #4
adamesce

Domyślnie

Quote Napisał G.A.D.T.I. [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Ja mam teraz w Viki nie oryginalne radio.
I żeby radio grało bez kluczyka była potrzebna mała przeróbka w kablach.
Wyświetla mi tylko,datę,godzinę i temperaturę.
Być może tak samo jest zrobione u szwagra i dla tego nic się nie wyświetla na wyświetlaczu.

Jak to sprawdzic? Przerobić w drugą strone?

Quote Napisał Przybek [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Filip 400 obsluguje sterowanie z kiery napewno. Nie wiem tylko czy zmieniarke tez.
W temacie z VINem podaj cyferki auta i bedziesz wiedzial jakie radio bylo w originale.

Był już sprawdzany jakis czas temu na naszym forum ale to jest RM 97 a produkcja 96 bo wyszla tylko podstawa (miejsce produkcji itp, nic o wyposazeniu)
stare 18-03-2012, 22:44   #5
FilipNigga
Jest Omega jest zabawa :D

Województwo: wielkopolskie
Auto: Omega B'94 Pb manual
Silnik: 2.5 V6 X25XE (170 KM)
Nadwozie: Sedan
Domyślnie

Quote Napisał adamesce [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
po podpieciu car 200 nie mial nic na wyswietlaczu (choc podlaczyl wszystkie kostki)

może trzeba przełączyć liczbę znaków... wiem że takie coś musiało być np u mnie jak zakładałem inne (oryginalne) radio, bo radyjko było ustawione na wyświetlacz 10znakowy, a u mnie jest chyba 8... nie pamiętam dokładnie, ale poszukaj o tym na forum...
Mezczyzna FilipNigga jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-2012, 23:11   #6
kamilrox

Województwo: lubelskie
Auto: Omega B FL'03 Pb+LPG automat
Silnik: 3.2 V6 Y32SE (218 KM)
Domyślnie

kombinacje znaków zmienia się przez przytrzymanie 4 + 6 + włączanie radia, te trzy przyciski na raz przetrzymać przy włączaniu hm albo 2+4 próbuj wszystkie kombinacje nic nie popsujesz
Mezczyzna kamilrox jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-03-2012, 11:50   #7
DamianSz
Bleblablo wyszło to #373

Województwo: opolskie
Domyślnie

car 300 niema obsługi ani zmieniarki ani sterowania i z tego co kojarzę to car 300 to było podstawowe radio w VB i dlatego może car 200 nie współpracuje z wyświetlaczem
Mezczyzna DamianSz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-03-2012, 08:39   #8
adamesce

Domyślnie

Jak się okazało radio które ma szwagier to BLAUPUNKT SC 202. Fabryczne radio z Viki B oraz Astry. Podobno wspolpracuje z 8dig wyswietlaczem oraz m.inn ze zmieniarka itp. Niestety u niego nie hula. Radio dziala prawidlowo ale dig i kierownica juz nie. Wiec albo radio w jakims stopniu uszkodzone albo jakis problem z wiazka z 3 kostki. Bedziemy probowal byc moze jakies inne montowac. Czy CAR400 powinien obsluzyc wyswietlacz i kiere w Viki? Jakie moga byc ewentualne problemy? W jaki sposob ewentualnie ustawic aby działał wyswietlacz jesli chodzi o liczbe znaków? Te kombinacje 2+4+ON czy tam 4+6+ON sa uniwersalne?
stare 20-03-2012, 17:49   #9
Przybek
Diesel Power :P

Województwo: łódzkie
Nadwozie: Nie omega
Domyślnie

CAR400 powinien obsluzyc wyswietlacz i kiere w Viki?

Teoretycznie tak.
Kombinacje klawiszy: 3+5 (8 dig) lub 4+6 (10 dig).
Co do problemow to jezeli przy wlaczaniu nieoryginalnego radia data na wyswietlaczu dalej sie swieci to jest odlaczony przewod od sygnalu z radia do wyswietlacza (albo w kostce przy wyswietlaczu albo przy kostce radia) i kable od sterowania z kiery tez moga byc wypiete.
Mezczyzna Przybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-03-2012, 12:25   #10
DamianSz
Bleblablo wyszło to #373

Województwo: opolskie
Domyślnie

Jak się okazało radio które ma szwagier to BLAUPUNKT SC 202. Fabryczne radio z Viki B oraz Astry. Podobno wspolpracuje z 8dig wyswietlaczem oraz m.inn ze zmieniarka itp

to radio nie jest z VB, car 300 nie obsługuje nic, CAR 400 tylko sterowanie kierowajki, dopiero ccr600 obsługuje to i to, SC202 było tylko w astrze i to F bo G też już miało CAR300 polecam stronę studio24.prv.pl
Mezczyzna DamianSz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kierownicy, sterowanie, vectra, wyswietlacz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania