Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

SWAP 2,5 v6 na 2,6 v6 po lifcie-co wymienić żeby działało?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mario45

mario45
  • 92 postów
  • Dołączył: 29-09-2014
  • Skąd: Tychy
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 17 marca 2022 - 12:41

Witam. Zastanawiam się nad wrzuceniem do mojej kluchy silnika 2,6 po lifcie czyli z całą tą elektroniką. Przepustnica gaz moduły zapłonowe... Znalazłem fajny silniczek w spoko cenie i tak się zastanawiam co muszę przełożyć żeby to wszystko razem zadziałało?





#2 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 19 marca 2022 - 02:02

Możesz wymienić sam słupek, a osprzęt zostawić z obecnego silnika, będzie mniej roboty, a też to zadziała :)



#3 OFFLINE   mario45

mario45
  • 92 postów
  • Dołączył: 29-09-2014
  • Skąd: Tychy
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 25 marca 2022 - 11:44

Fajnie że ktoś tu jeszcze czasem zagląda bo już się bałem że forum jest w stanie agonalnym ;) Zasadniczo mógłbym tylko szkoda tych wszystkich gratów z 2,6 bo to fajna zdrowa sztuka. Wiązka silnika na pewno jest inna nurtuje mnie czy da się wpiąć cały zestaw startowy z 2,6 pod gniazdo wiązki w 2,5 bo ten 2,6 mogę wciągnąć ze wszystkim. Wiązka ,komputer, pedał gazu, przepustnica... Wszystkie te cuda wianki które tam są. Tylko czy to się wszystko zepnie bez rzeźby w kablach. Bo jeśli trzeba cos przerabiać, sztukować i docinać a po wszystkim i tak zostaną wolne wtyczki to zrobię jak piszesz:)



#4 OFFLINE   Skit

Skit
  • 887 postów
  • Dołączył: 31-10-2010
  • Skąd: Karpin
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 30 marca 2022 - 08:59

Nie zepnie się. Odpal na osprzęcie od 2.5 i będzie hulać. Forum jest w stanie agonalnym. Co nieco się jeszcze dzieje na omegaelite, ale aut coraz mniej wiec, a fb zabija wszystkie fora więc....