zamknijW ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dla plików cookies .. czytaj więcej
Opel Omega Forum - Omega Klub Polska sprawdzone porady wyszukaj opel omega chat opel omega strona klubowa omega klub polska opel omega forum opel omega forum

Wróć   Omega Klub Polska - Forum > Technika > Silnik, Osprzęt silnika, Układ Chłodzenia i Układ Paliwowy

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 02-05-2007, 13:34   #1
kw.77

Domyślnie Omega 2.5 V6 - głowice...

na wstepie chcialem sie przywitac, iz jest to moj pierwszy post...

moja historia brzmi nastepujaco...od jakiegos czasu mialem problemy z woda w mojej omedze...jak sie okazalo padla uszczelka pod glowica, poki co jestem w stadium wiezienia glowic do planowania. gmyrajac dzisiaj po aukcjach znalazlem dwie kompletne glowice z walkami i kolami pasowymi od omegi z 2003-go roku za male pieniadze, tyle ze silnik z ktorego pochodza ma pojemnosc 2.6L, a nie 2.5L jak moja i teraz nasuwa sie pytanie czy beda one pasowac do bloku z 1995-go roku? czyli jak zwiekszyli te pojemnosc...rozwiercone tloki czy tylko skok tloka jest dluzszy. uklad byl by niezly, w koncu cala gora byla by z 2003-go roku

jezeli ktos zna odpowiedz i ma ochote sie nia ze mna podzielic to bede bardzo wdzieczny i jesli nie szukalem odpowiednio dlugo na forum bo jest to gdzies opisane to przepraszam, ale w miare mi sie spieszy, zeby okazja nie uciekla

pozdrawiam!
kw.77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-2007, 13:42   #2
prezesss

Województwo: mazowieckie
Auto: Nie mam Omegi
Domyślnie

Quote Napisał kw.77
Omega 5.5 V6 - głowice...

z czego to silnik
Mezczyzna prezesss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-2007, 13:43   #3
kw.77

Domyślnie

Quote Napisał prezes
Quote Napisał kw.77
Omega 5.5 V6 - głowice...

z czego to silnik

z czołgu ...literowka, sorki.
stare 02-05-2007, 15:22   #4
mUody

Województwo: dolnośląskie
Nadwozie: Nie omega
Domyślnie

a dlaczego chcesz kupowac nowe glowice skoro swoje chcesz wiezc do planowania? pekniete sa czy co im dolega? Jezeli nic im nie dolega to po co wchodzic w koszta?
Mezczyzna mUody jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-2007, 15:28   #5
kw.77

Domyślnie

koszt zakupu tych glowic moze byc nizszy a raczej na pewno nie wiekszy niz koszt planowania...poza tym rok glowic jest atrakcyjny, a sa ze wszystkim. dodam, ze nie znajduje sie aktualnie w polsce, stad tez wysokie koszta planowania glowic.
stare 02-05-2007, 15:34   #6
mUody

Województwo: dolnośląskie
Nadwozie: Nie omega
Domyślnie

no to teraz rozumiem bo tez mnie czeka wymiana uszczelki i po wizycie na szlifierni dowiedzialem sie ze koszt planowania obu to max 200zl wiec stad moje pytanie.
Mezczyzna mUody jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-2007, 16:33   #7
beast
Vauxhall Killer

Województwo: pomorskie
Auto: Omega B'95 Pb+LPG automat
Silnik: silnik po tuningu
Domyślnie

Quote Napisał kw.77
koszt zakupu tych glowic moze byc nizszy a raczej na pewno nie wiekszy niz koszt planowania...poza tym rok glowic jest atrakcyjny, a sa ze wszystkim. dodam, ze nie znajduje sie aktualnie w polsce, stad tez wysokie koszta planowania glowic.

ok. ale jak kupisz nowe glowice to przed zalozeniem tez by je wypadalo splanowac a przynajmniej zabielic wiec nie rozumiem zabiegu
Mezczyzna beast jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-2007, 19:40   #8
cath

Województwo: wielkopolskie
Auto: Omega B'99 Pb+LPG manual
Silnik: 2.0 16v X20XEV (136 KM)
Domyślnie

teoretycznie przy każdym demontażu wymagane jest splanowanie głowicy, ale nie ryzykował bym montazu nie splanowanych głowic
Te nowe, musiał byś też splanować
lepiej zrób to raz a dobrze, po robić sobie koszty kolejnym demontażem i wyminą uszczelki pod głowicą
Mezczyzna cath jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-2007, 21:03   #9
kw.77

Domyślnie

sorki, ze milczalem, ale musialem wyjsc z domu...sens zabiegu? zyskam na roku produkcji owych glowic...2003-ci rok, jak by nie patrzec osiem lat roznicy, poza tym w starych nie mam pewnosci, ze nie jest ktoras z nich peknieta...znowu planowac je i sprawdzac czy wszystko z nimi ok drastycznie zwiekszy koszta znajac tutejszych "mechanikow" a i trafnosc oceny stoi pod duzym znakiem zapytania. w nowych mam przynajmniej pewnosc ze wszystkie zawory, pastylki i walki sa mlodsze o osiem lat i placic za planowanie nie szkoda, pozniej tylko dol powymieniac i bedzie bziumkac jeszcze dlugi czas.
stare 02-05-2007, 21:10   #10
wolf

Województwo: śląskie
Domyślnie

przecież przy planowaniu zawsze sprawdza się szczelność głowicy,przynajmniej tak robią w moim rejonie,a poza tym nie liczy się rocznik głowicy tylko przebieg jaki ma za sobą
Mezczyzna wolf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
głowice, omega

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania