zamknijW ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dla plików cookies .. czytaj więcej
Opel Omega Forum - Omega Klub Polska sprawdzone porady wyszukaj opel omega chat opel omega strona klubowa omega klub polska opel omega forum opel omega forum

Wróć   Omega Klub Polska - Forum > Off Topic > Pogaduchy - Omega Caffe

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 04-11-2010, 20:45   #1
adalo
Astra G 99r. x20xev

Województwo: śląskie
Auto: Nie mam Omegi
Domyślnie silnik X17DT wyrzuca płyn

Mam problem z silnikiem diesla isuzu X17DT, mianowicie podczas dłuższej trasy wzrosła temperatura i zaczęło wyrzucać płyn ze zbiorniczka wyrównawczego. Wracając do domu przejechałem jeszcze około 400km w takim stanie. Auto ma słabszą kompresję z 82 koni na jakieś 50 oraz strasznie ciężko odpala na zimnym silniku (czasem nawet 8 minut). Łapie na 2,3 i w końcu 4 cylindry i pali ale robi się niesamowite ciśnienie w zbiorniczku i bulgocze w wężach przy dodaniu gazu. Temp wzrasta do 100 stopni a przy łagodnej jeździe do 95stopni. Samochód ma przejechane około 220 tys.
Udając się do mechanika stwierdził że jest do wymiany uszczelka pod głowicą ale z doświadczenia mówił że te silniki są nieśmiertelne i raczej po wymianie uszczelki, splanowaniu itd może się dziać dalej to samo ze względu na przegrzanie całego silnika.
Po odpaleniu ze zbiorniczka wyrównawczego wydobywają się spaliny ale nie ma wody w oleju. Słyszałem też że te tulejki w których są wtryski, są jednorazowe więc jak już się ruszy jedną to trzeba wkładać nad wymiarowa bo inaczej będą leciały spaliny i kompresja do układu chłodzenia

Pytanie brzmi: Czy ktoś z Was miał takie same objawy i uporał się z nimi? Bo mechanik stwierdził że lepiej kupić drugi taki silnik za 1000zł niż inwestować 1500zl w zrobienie głowicy a do końca może nie pomóc. Samochód to Astra F warta jakieś 4 tys... Założyłem post tutaj bo widzę że to jedno z najmądrzejszych forum Opli w necie. Proszę o radę.
Mezczyzna adalo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-11-2010, 20:57   #2
rafi195
tylko 2.5TD :)

Województwo: małopolskie
Auto: Omega B'96 Diesel manual
Silnik: silnik po tuningu
Domyślnie

Witam ..no objawy na uszczelkę..ale koszta nie 1500zł to wygórowane, planowanie głowicy i robota nie powinny wynieść więcej jak 1000zł ale to max tysiaka wołają do omegi 2.5 TD 6 garów...ja bym za takie coś u Ciebie.. 500zł
Mezczyzna rafi195 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-11-2010, 22:31   #3
DamianSz
Bleblablo wyszło to #373

Województwo: opolskie
Domyślnie

Quote Napisał adalo [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Słyszałem też że te tulejki w których są wtryski, są jednorazowe więc jak już się ruszy jedną to trzeba wkładać nad wymiarowa bo inaczej będą leciały spaliny i kompresja do układu chłodzenia

miałem VB z tym silnikiem i tam niema żadnych tulejek, zmieniaj uszczelkę plan głowicy i odcisk czy jest szczelna, gorzej jak faktycznie przegrzałeś silnik i popękały pierścionki (stąd problem z paleniem zimnego silnika) lub pękła tulej wtedy faktycznie szukaj silnika
Mezczyzna DamianSz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-2010, 15:54   #4
mkaminski100
It's just a fur-wound!

Województwo: nie mieszkam w Polsce
Domyślnie

Quote Napisał DamianSz [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
miałem VB z tym silnikiem i tam niema żadnych tulejek, zmieniaj uszczelkę plan głowicy i odcisk czy jest szczelna, gorzej jak faktycznie przegrzałeś silnik i popękały pierścionki (stąd problem z paleniem zimnego silnika) lub pękła tulej wtedy faktycznie szukaj silnika

To mozna sprawdzic po zdjeciu glowicy, wiec i tak oplaca sie ja zdjac.
Mezczyzna mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-2010, 16:07   #5
Roozga
Wujek Dobra Rada

Województwo: zachodniopomorskie
Auto: Omega B'98 Pb automat
Silnik: 3.0 V6 X30XE (211 KM)
Domyślnie

sam go tu przeniosłem bo nie tyczy omeg to nie chce żeby się burdel robił

staram się wyłapywać te które nie tycza omegi żeby w technicznym nie siedziały bo można się w błąd łatwo wprowadzić jak kto nie doczyta
Mezczyzna Roozga jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-2010, 16:13   #6
mkaminski100
It's just a fur-wound!

Województwo: nie mieszkam w Polsce
Domyślnie

Quote Napisał Roozga [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
sam go tu przeniosłem bo nie tyczy omeg to nie chce żeby się burdel robił

staram się wyłapywać te które nie tycza omegi żeby w technicznym nie siedziały bo można się w błąd łatwo wprowadzić jak kto nie doczyta

To Panie kandydacie moze warto zrobic osobny dzialik na takie zapytania?
Mezczyzna mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-2010, 16:27   #7
Roozga
Wujek Dobra Rada

Województwo: zachodniopomorskie
Auto: Omega B'98 Pb automat
Silnik: 3.0 V6 X30XE (211 KM)
Domyślnie

rzucę hasło - zobaczymy co większość
Mezczyzna Roozga jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-2010, 20:19   #8
adalo
Astra G 99r. x20xev

Domyślnie

Proponuję zrobić dział z modelami i bolączkami rożnych silników. Myślę że każdy tutaj skorzysta. Miałem problem z moją astrą g z silnikiem x20xev a odpowiedz znalazłem na forum omegi. Co do mojego przypadku z Astrą F we wtorek ściągam głowicę. Dam znać jak poskładam.
stare 14-11-2010, 14:08   #9
marekm

Auto: Omega B FL'00 Diesel automat
Silnik: 2.5 TD X25DT (130 KM)
Domyślnie

Quote Napisał adalo [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Mam problem z silnikiem diesla isuzu X17DT, mianowicie podczas dłuższej trasy wzrosła temperatura i zaczęło wyrzucać płyn ze zbiorniczka wyrównawczego. Wracając do domu przejechałem jeszcze około 400km w takim stanie. Auto ma słabszą kompresję z 82 koni na jakieś 50 oraz strasznie ciężko odpala

Pytanie brzmi: Czy ktoś z Was miał takie same objawy i uporał się z nimi? Bo mechanik stwierdził że lepiej kupić drugi taki silnik za 1000zł niż inwestować 1500zl w zrobienie głowicy a do końca może nie pomóc. Samochód to Astra F warta jakieś 4 tys... Założyłem post tutaj bo widzę że to jedno z najmądrzejszych forum Opli w necie. Proszę o radę.

Witam.Spotkałem się z tym problemem powiedzmy że na co dzień a mianowicie;prawdopodobnie uszczelka pod głowicą jest wydmuchana i głowica do planowania.
Mezczyzna marekm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-01-2011, 16:07   #10
adalo
Astra G 99r. x20xev

Domyślnie

Silnik wyremontowany. Pali jezdzi, prawie wszystko ok. Prawie bo temp pracy silnika podczas jazdy wacha się w przedziale 93-95 stopni. Pompa wody jest oki, chlodnica tak samo więc moje pytanie brzmi czy to normalne w tym silniku
Odpowiedz

Tagi
płyn, silnik, wyrzuca, x17dt

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania