zamknijW ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dla plików cookies .. czytaj więcej
Opel Omega Forum - Omega Klub Polska sprawdzone porady wyszukaj opel omega chat opel omega strona klubowa omega klub polska opel omega forum opel omega forum

Wróć   Omega Klub Polska - Forum > Technika > Silnik, Osprzęt silnika, Układ Chłodzenia i Układ Paliwowy

stare 14-12-2007, 21:18   #1
Jarzyna

Województwo: wielkopolskie
Auto: Omega B'97 Diesel manual
Silnik: 2.5 TD X25DT (130 KM)
Domyślnie Powietrze z pod wtryskiwacza

mam problem...gdy uruchomiłem samochód i przyjrzałem się wtryskiwaczom to z pod ostatniego od strony chłodnicy zauważyłem że wydostają się bąbelki powietrza wraz z ropą...pojechałem wiec do sklepu z zamiarem kupna uszczelki pod wtryskiwacz, ale takiej niema : i teraz pytanie... co to może być i jak temu zaradzić
Mezczyzna Jarzyna jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-12-2007, 21:32   #2
omegarules

Województwo: kujawsko-pomorskie
Auto: Nie mam Omegi
Domyślnie

Po pierwsza - zależy jak dużo jest tej ropy i czy na pewno wydostaje się to spod wtryskiwacza..

Pisząc inaczej może być taka sytuacja, że wężyk przelewowy na wtryskiwaczu Ci leje, a bombelki powstają dlatego, że ropa wrze na gorącej głowicy...

Więc pierwsze co sprawdź to czy bombluje też na zimnym, świeżo uruchomionym silniku - jeśli nie - wymień wężyki przelewowe na pierwszym wtryskiwaczu i po jakimś czasie sprawdź czy już jest sucho..

Jeśli jednak okaże się, że na zimnym też bombluje to faktycznie może Ci puszczać spod wtryskiwacza - tam jest miedzianka, którą powinno się wyjąć, wyżarzyć i następnie wyczyszczony wtryskiwacz wkręcić odpowiednim momentem..
Jeśli delikatnie bombluje możesz się pokusić jedynie o delikatne dociągnięcie wtryskiwacza - byle nie na chama - pamiętaj, że głowica jest z alu i lubi pękać.. Najlepiej jak byś podjechał wtedy do jakiegoś doświadczonego mechanika..

Miałem oba przypadki - i przelew na wtryskiwaczu mi puszczał - pomogło uszczelnienie wężyków - i spod wtryskiwacza puszczało - lekkie dociągnięcie załatwiło sprawę..
Mezczyzna omegarules jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-12-2007, 10:38   #3
Jarzyna

Województwo: wielkopolskie
Auto: Omega B'97 Diesel manual
Silnik: 2.5 TD X25DT (130 KM)
Domyślnie

dzieje mi sie to nawet na zimnym silniku :/ a czy do wtryskiwaczy musze miec specjalny klucz czy przy dokrecaniu musze popuscic rurke doprowadzajaca rope do wtryskiwacza Mam jeszcze jedna sprawe... cieknie mi ropa na polaczeniu rurki doprowadzajacej rope i wtryskiwacza...jak to uszczelnic
Mezczyzna Jarzyna jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-12-2007, 11:28   #4
omegarules

Województwo: kujawsko-pomorskie
Auto: Nie mam Omegi
Domyślnie

Ok... Żeby dokręcić wtryskiwacz musisz odkręcić przewód doprowadzający paliwo i pościągać wężyki przelewowe.. Do przykręcania musisz użyć nasadki - ale jakiej to już sobie dopasujesz jak poodkręcasz wszystko i zostanie sam wtryskiwacz..

A co do cieknącego przewodu - najlepiej rozejrzyj się za jakąś używką..
Mezczyzna omegarules jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
powietrze, wtryskiwacza

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania