Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Najbardziej denerwujące i najczęściej popełniane błędy na drodze


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
307 odpowiedzi na ten temat

#201 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 czerwca 2010 - 22:31

W Cze wie naprawili rondo. Przed naprawą wieżdżało się z pierszeństwem, wyjeżdżając trzeba było ustąpić. W :censored: ia mnie to, że po zmianie na normalne rondo, mimo informacji o zmianie organizacji ruchu i postawieniu nowych znaków wiara jeździ na pamięć. Już kilka razy już uciekałem na bok bo cymbał jeden z drugim mi wymusił.

#202 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 30 czerwca 2010 - 22:37

W Cze wie naprawili rondo. Przed naprawą wieżdżało się z pierszeństwem, wyjeżdżając trzeba było ustąpić. W :censored: ia mnie to, że po zmianie na normalne rondo, mimo informacji o zmianie organizacji ruchu i postawieniu nowych znaków wiara jeździ na pamięć. Już kilka razy już uciekałem na bok bo cymbał jeden z drugim mi wymusił.


Zapewne jeszcze trąbił że to Twoja wina :)

#203 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 czerwca 2010 - 22:39

wówczas bym wysiadł i wyją lewarek :p

#204 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 30 czerwca 2010 - 22:58

wówczas bym wysiadł i wyją lewarek :p


hehe dobre :) w Kielcach na szczęście jedyne rondo na którym wjeżdżający mieli pierwszeństwo zlikwidowali :)

#205 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 czerwca 2010 - 23:07

wówczas bym wysiadł i wyją lewarek

A po co ten lewarek ?? żeby mu koło zmienić czy jak :hmm:
:p

#206 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 czerwca 2010 - 23:27

Acha... no tak bo w moich rejonach w takich sytuacjach wszystko czym można solidnie w łeb prz :censored:ać nazywamy lewarkiem :p

#207 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 lipca 2010 - 02:45

wówczas bym wysiadł i wyją lewarek


mówisz o tym badziewnym oryginalnym lewarku ktory mamy w zestawie?? szkoda nerwów wierz mi :) :)

#208 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 01 lipca 2010 - 06:59

Ostatnio jade sobie spokojnie na skrzyzowaniu pasem do skretu w lewo żeby sobie grzecznie skręcic, jestem juz w połowie skrzyzowania a tu mnie baba jakas z prawej strony zajezdza z prawego pasa i zawraca mi przed maską. Idiotka nawet nie spojrzała na mnie. Normalnie miałam ochote za nia pojechac i jej .......... stara *****:stary::stary::stary:


ja mam porządny podnosnik w samochodzie a nie jakis badziewny lewarek:D:D

#209 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 lipca 2010 - 09:43

Ostatnio jade sobie spokojnie na skrzyzowaniu pasem do skretu w lewo żeby sobie grzecznie skręcic, jestem juz w połowie skrzyzowania a tu mnie baba jakas z prawej strony zajezdza z prawego pasa i zawraca mi przed maską. Idiotka nawet nie spojrzała na mnie. Normalnie miałam ochote za nia pojechac i jej .......... stara *****:stary::stary::stary:


No i tu jest Twój błąd bo "spokojnie" no i "grzecznie" :p a czym szanowna obywatelka ******** jechała? :)


ja mam porządny podnosnik w samochodzie a nie jakis badziewny lewarek:D:D


Chyba Cie zmartwie :p bo Twój podnośnik stoi u mnie w garażu :p

#210 OFFLINE   konradbiker

konradbiker

    Czesci Omega i e39

  • 524 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 lipca 2010 - 11:24

Mnie najbardziej denerwują najczesciej kobiety które jakimś małym samochodzikiem jadą 60km/h przy osi jezdni zamiast trzymac sie prawej strony i zaraz za taką miłą Panią robi sie kolejka. No i oczywiscie fajni są kierowcy którzy w ostatniej chwili właczają kierunek i odrazu dają po hamulcach :mad:

#211 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 01 lipca 2010 - 13:54

Damian szanowna obywatelka jechała cinkusiem, a mój podnosnik mam w samochodzie bo ostatnio zabrałam:D

#212 OFFLINE   samba-77

samba-77
  • 336 postów
  • Dołączył: 08-06-2008
  • Skąd: Jastrzebie Zdroj

Napisany 01 lipca 2010 - 16:39

W Cze wie naprawili rondo. Przed naprawą wieżdżało się z pierszeństwem, wyjeżdżając trzeba było ustąpić. W :censored: ia mnie to, że po zmianie na normalne rondo, mimo informacji o zmianie organizacji ruchu i postawieniu nowych znaków wiara jeździ na pamięć. Już kilka razy już uciekałem na bok bo cymbał jeden z drugim mi wymusił.


Kurcze będę musiał się tam przejechać i pojeździć w kółko ;) ,przydałoby się pomalować co nie co na czyjś koszt :D

#213 OFFLINE   zlomega

zlomega
  • 157 postów
  • Dołączył: 24-05-2010
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 01 lipca 2010 - 17:50

O ile mi wiadomo to z prawego pasa na rondzie można jechać prosto z lewego jedzie się w lewo lub zawraca, a kierowca lewego pasa na rondzie powinien zmienić pas na prawy przed zjazdem bo nie zjeżdża się z ronda z pasa lewego :) ale praktycznie wygląda to raczej tak że gostek jedzie lewym pasem nie patrzy na prawy i skręca a prawy pas hamuje z piskiem opon. Sam miałem takich kilka sytuacji na rondzie żytnia ogrodowa w kielcach z fartem że po rondzie zazwyczaj jeździ się wolno i idzie wyhamować ;)


Jak już jesteś na rondzie i jedziesz prawym pasem to możesz sobie spokojnie w kółko jeździć i masz pierwszeństwo (nie dotyczy rond o wyznaczonych pasach ruchu)

#214 OFFLINE   almark

almark
  • 127 postów
  • Dołączył: 20-12-2006
  • Skąd: Marki

Napisany 12 marca 2011 - 21:09

Mnie wkurza niesamowicie nagminna jazda lewym pasem bez potrzeby, nie wiem z kąd ten nawyk się wziął, ale stało się to plagą, czy taki ktoś chce się dowartościować?, jedzie "taki kierowca" lewą stroną mimo że ma prawy pas wolny i w dodatku wolno, horror. Mimo tamowania ruchu, to przecież i łamanie kodeksu drogowego, moim zdaniem powinno być to karalne.

#215 OFFLINE   hans161

hans161
  • 155 postów
  • Dołączył: 01-10-2010
  • Skąd: Krapkowice
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 12 marca 2011 - 21:13

mnie denerwuje jak jedzie koleś gada przez telefon i się wlecze zamiast zjechać na pobocze i wtedy gadać

#216 OFFLINE   fnd

fnd
  • 1 167 postów
  • Dołączył: 19-02-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 marca 2011 - 21:20

Mimo tamowania ruchu, to przecież i łamanie kodeksu drogowego, moim zdaniem powinno być to karalne.


W Łodzi ostatnio była taka akcja nawet "Trzymaj się prawego pasa" i sporo mandatów wystawili :p
http://www.dziennikl...t.html?cookie=1



 


#217 OFFLINE   Ozma

Ozma

    The Keymaster

  • 195 postów
  • Dołączył: 23-05-2008
  • Skąd: Luboń

Napisany 12 marca 2011 - 21:30

Mnie wkurza niesamowicie nagminna jazda lewym pasem bez potrzeby, nie wiem z kąd ten nawyk się wziął, ale stało się to plagą, czy taki ktoś chce się dowartościować?, jedzie "taki kierowca" lewą stroną mimo że ma prawy pas wolny i w dodatku wolno, horror. Mimo tamowania ruchu, to przecież i łamanie kodeksu drogowego, moim zdaniem powinno być to karalne.


Co do blokowania lewego pasa to absolutnie się zgadzam. Natomiast jazda lewym pasem bez przeszkadzania komukolwiek nie jest wg mnie już tak jednoznaczna. Sam bardzo często jeżdżę na dwupasmowej drodze lewym pasem (oczywiście zjeżdżając na prawy, gdy ktoś jedzie szybciej), ponieważ nie mam ochoty gubić elementów zawieszenia na prawym, który zazwyczaj jest w katastrofalnym stanie.
Wymarzony potworek już jest...

#218 OFFLINE   bandit75

bandit75

    NKE

  • 44 postów
  • Dołączył: 13-03-2011
  • Skąd: MAZURY-ELBLĄG

Napisany 13 marca 2011 - 07:31

od niedawna jestem posiadaczem mojej Omegi i frustruje mnie to ze inni specjlanie na światłach podpinaja sie i chca udowadniac swoja wyzszosc--kretynizm

#219 OFFLINE   FreeDee

FreeDee

    ..::Omega Fan::..

  • 28 postów
  • Dołączył: 06-03-2011
  • Skąd: EL

Napisany 13 marca 2011 - 11:21

Jechałem kiedyś za taką "modelką" po trasie poza miastem. Między miejscowościami jechała całkiem dobrze (ok.80 - 90 km/h), ale gdy mijała tablicę obszaru zabudowanego chciała "w miejscu" wyhamować do 50. Po paru testach hamulców i kilku niecenzuralnych życzeniach po adresem tej laski udało mi się ją w końcu wyprzedzić. Miałem tylko 25 km do przejechania, a zmęczony byłem jak po 250.

#220 OFFLINE   zlomega

zlomega
  • 157 postów
  • Dołączył: 24-05-2010
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 13 marca 2011 - 16:32

hehe.. no tak... ci niektórzy kierowcy w ogóle nie umieją jeździć... stosują się do jakiś ograniczeń i przepisów... no to normalnie takim prawo jazdy powinni odbierać...

:p