Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Najbardziej denerwujące i najczęściej popełniane błędy na drodze


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
307 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 09:20

Wielu użytkowników dróg popełnia świadomie lub nie dużą ilość błędów na drodze które stwarzają niebezpieczeństwo i denerwują innych użytkowników dróg , napiszcie co kogo najbardziej denerwuje może uświadomimy niektórym jak bardzo uprzykrzają jazdę swoim zachowaniem innym kierowcom

np. niedojeżdżanie do środka jezdni w oczekiwaniu na skręt w lewo i blokowanie wszystkich jadących z tyłu
- wyprzedzanie prze wzniesieniem na wąskiej drodze albo wyprzedzanie a po wyprzedzeniu nagłe hamowanie w celu skrętu tak jakby niemożna odczekać tej sekundy lub dwóch i uniknąć sytuacji w której zmuszamy do ostrego hamowania kierowcę którego wyprzedziliśmy

proszę o Wasze przykłady:)


   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#2 OFFLINE   Soseq

Soseq

    Black is beautiful :)

  • 3 425 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Katowice / Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 09:37

trzymanie się jak najbliżej tylnego zderzaka poprzedzającego samochodu, najczęściej na drogach szybkiego ruchu (autostrada, droga ekspresowa) ale i nawet poza terenem zabudowanym

Byłem na:
III Zlot - Lidzbark Warmiński 2007, IV Zlot Kobyla-Góra 2007, V Zlot - Ślesin 2008, VII Zlot - Bocheniec 2009, VIII Zlot - Wawrzkowizna 2009, IX Zlot - Czaplinek 2010, X Zlot Ślesin 2010, XI Zlot - Żagań 2011, XII Zlot - Toruń 2011, XIII Zlot - Ślesin 2012, XIV Zlot Skwierzyna 2012, XV Zlot - Zakrzewo 2013, XVI Zlot - Częstochowa 2013

II Miejsce Car-Audio V Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio VII Zlot Bocheniec, I Miejsce Car-Audio VIII Zlot Wawrzkowizna, II Miejsce Car-Audio X Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio XI Zlot Żagań, II Miejsce Car-Audio XII Zlot Toruń, I Miejsce Car-Audio XIII Zlot Ślesin


#3 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 10:01

Wjezdzanie w luke pomiedzy autami, ktora Ty utrzymujesz jako bezpieczny odstep od poprzedzajacego pojazdu (bez znaczenia czy miasto czy poza miastem).

#4 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 10:19

jak po zmianie świateł na zielone kierowca dopiero zaczyna biegów szukać zamiast wcześniej się przygotować efekt on pojechał reszta została:mad:

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#5 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 19 września 2009 - 11:37

wyprzedzanie na "słonia" a za chwilke kierunkowskaz lub niekonoecznie i zjazdem w prawo,
wyjezdzanie przed nadjezdzajacy pojazd i jazda na emeryta

#6 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 11:40

wyprzedzanie na "słonia" a za chwilke kierunkowskaz lub niekonoecznie i zjazdem w prawo,


o dokładnie o tym coś wiem... zwłaszcza jak jedziesz dużym i nagle ktoś Cię wyprzedza i za 50metrów zjeżdża w prawo .. no comment

#7 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 11:45

albo jak ktoś wjeżdża na skrzyżowanie a niema miejsca żeby z niego zjechać i stoi taka sierota i jeszcze ręce rozkłada:nie_wiem: jak zatrąbisz bo co on biedny ma teraz zrobić

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#8 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 11:53

albo jak ktoś wjeżdża na skrzyżowanie a niema miejsca żeby z niego zjechać

no na mnie zwłaszcza w Krakowie patrzą jak na głupka gdy na zielonym świetle zatrzymuje się przed skrzyżowaniem :/ no cóż, ale to od nas zależy jak będzie..

Nie wiem czy kojarzycie w zeszłym roku była akcja policji we Wrocławiu. Na każdym skrzyżowaniu stał policjant i ściągał wszystkich którzy stanęli na skrzyżowaniu i nie mieli jak z niego zjechać.. okazało się, że się da zatrzymać przed sygnalizatorem, a do tego.. NIE BYŁO KORKÓW.. z tego co kojarzę to było to w piątek popołudniu.. jeździło się wtedy płynnie po Wrocławiu..

#9 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 12:03

była była sam widziałem najlepsze jest to że niektórzy niebyli wstanie pojąć na czym ich wykroczenie polega no bo przecież ma zielone , przepis przepisem ale gdzie wyobraźnia:confused:

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#10 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 19 września 2009 - 12:44

Dobija mnie jak ktoś sie włancza z bocznej uliczki w ostatniej chwili
i jedzie potem 20km/h a Ty musisz hamowac, nieraz dosyc gwałtownie....

#11 OFFLINE   fnd

fnd
  • 1 167 postów
  • Dołączył: 19-02-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 września 2009 - 14:11

Mnie strasznie wpienia jak na światłach stoi kilka samochodów na pasach do jazdy na wprost, a wolnym pasem do lewo/prawo skrętu bezczelnie wpycha się jakis baran i staje sobie pierwszy. To samo jest z lewoskrętami. Samochody stoją na czerwonym i czekają na swoje światło a jakiś cwaniak (albo grupa cwaniaków) z pasa do jazdy na wprost nagle wjeżdża przed nich.

Ogólnie to strasznie nie lubię jak ktoś chce być cwańszy ode mnie :D Jak ktoś jedzie grzecznie i z głową to nie ma problemu, zawsze wpuszczę, ustąpię itd., Idiotom mówię stanowcze NIE! :D

#12 OFFLINE   Soseq

Soseq

    Black is beautiful :)

  • 3 425 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Katowice / Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 14:19

jazda z prędkością ok 60, 80 km/h na autostradzie lewymi skrajnymi pasami (w zależności ile pasów ma autostrada), gdzie mógłby ktoś taki jechać sobie prawym skrajnym

Byłem na:
III Zlot - Lidzbark Warmiński 2007, IV Zlot Kobyla-Góra 2007, V Zlot - Ślesin 2008, VII Zlot - Bocheniec 2009, VIII Zlot - Wawrzkowizna 2009, IX Zlot - Czaplinek 2010, X Zlot Ślesin 2010, XI Zlot - Żagań 2011, XII Zlot - Toruń 2011, XIII Zlot - Ślesin 2012, XIV Zlot Skwierzyna 2012, XV Zlot - Zakrzewo 2013, XVI Zlot - Częstochowa 2013

II Miejsce Car-Audio V Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio VII Zlot Bocheniec, I Miejsce Car-Audio VIII Zlot Wawrzkowizna, II Miejsce Car-Audio X Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio XI Zlot Żagań, II Miejsce Car-Audio XII Zlot Toruń, I Miejsce Car-Audio XIII Zlot Ślesin


#13 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 14:42

a słyszał ktoś o syndromie tel. komórkowego - jedzie gość tak ok.20-30 km/h niczego nie widzi i nie słyszy , nie używa kierunkowskazów ,porusza się całą szerokością jezdni w ekstremalnych przypadkach wymusza pierwszeństwo albo wjeżdża między ludzi na przejściu , a skąd oni się tu wzięli :zdziwnienie:

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#14 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 14:56

a słyszał ktoś o syndromie tel. komórkowego - jedzie gość tak ok.20-30 km/h niczego nie widzi i nie słyszy , nie używa kierunkowskazów ,porusza się całą szerokością jezdni w ekstremalnych przypadkach wymusza pierwszeństwo albo wjeżdża między ludzi na przejściu , a skąd oni się tu wzięli :zdziwnienie:


Za trzymanie telefonu przy uchu lub pisanie/czytanie sms'ow podczas prowadzenia auta to powinni ucinac reke trzymajaca telefon a nie dawac jakis smieszny mandat. Jak stac kogos na telefon i samochod, to czemu jakos nie stac na zestaw glosnomowiacy lub sluchawke BT?

#15 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 19 września 2009 - 15:14

kierunki, kierunki, kierunki.... Ludzie chyba sobie czasami nie zdaja sprawy z tego jakie zagrozenia stwarzają i jakie błędy popełniają. Wiele osób jeździ bez kierunkowskazów bo np. w lewo była droga z pierwszeństwem i ostatnio po zapytaniu się starego kierowcy zawodowego dlaczego nie włączył kierunkowskazu w lewo (ja stałem na podporządkowanej na wprost) stwierdził ze był na głównej... no matko Boska ludzie... może tutaj przy okazji kogoś uświadomie.


Jak stac kogos na telefon i samochod, to czemu jakos nie stac na zestaw glosnomowiacy lub sluchawke BT?

Dobrze powiedziane, zwłaszcza ze słuchawka BT tansza od mandatu. Dobrze że w Omie mam tel. :)

#16 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 19 września 2009 - 16:57

No to ja dodam swoje 3 grosze:
Najbardziej mnie denerwuje (pierwsze najbardziej wkurzajace zachowania):
- jak ktos zamierza skrecic, ale wpierw wciska hamulec, a potem kierunek, albo go w ogole nie wrzuca i wez sie domysl, co oni ci zaraz wywinie, albo jak zamierzasz go wyprzedzic, to ten akurat ci kierunek wrzuca;
- ruszanie spod swiatel, jak dopiero przed nim bedzie co najmniej z 10metrow wolnego (sic!);
- jak ktos zwalnia bo jest fotoradar, ale nie zwalnia tylko do tej predkosci, co jest wymagana, ale jeszcze bardziej, jakby nie ufal swojemu licznikowi;
- niezjezdzanie do srodka jezdni przy skrecie w lewo - tworzą sie wtedy korki z tylu;
- niepatrzenie w lusterko wsteczne, jak sie jedzie na szybszym pasie i wolniej niz ci, co za nim jada;
- wleczenie sie za policją - wszyscy sie boja ich wyprzedzic.

U mnie natomiast wkurza mnie to, gdy ktos mi zajedzie droge, albo w inny sposob zmusi do naglego hamowania i zdenerwowania, to wowczas wlacza mi sie kill-that-other-driver-mode i za wszelka cene musze go wyprzedzic i hebel przed nim. Z innymi mniejszymi błędami walczę i czasami wygrywam - np ostatnio jezdze zuzywajac mniej paliwa - tzw ecodriving.

#17 OFFLINE   powazny

powazny

    jedyny poważny

  • 366 postów
  • Dołączył: 30-12-2008
  • Skąd: Głogów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 września 2009 - 17:37

- jak ktos zwalnia bo jest fotoradar, ale nie zwalnia tylko do tej predkosci, co jest wymagana, ale jeszcze bardziej, jakby nie ufal swojemu licznikowi;


mało tego - między głogowem a lubinem stoi radar na trasie gdzie można jechać 100 km/h.
i są ludzie, którzy przed nim zwalniają do 50,60 km/h... po co?????

co mnie dobija, to to, jak widzę przyjezdnego jakiegoś, mapa na kierownicy, a ten się wlecze 30 km/h i mniej, jedną ręką kierując, drugą obracając mapę, a trzecią zmieniając biegi. i do tego jeszcze takie działanie: gdzietojestgdzietoskręciiiiiiaaaaaaaaatotuuu (tu następuje gwałtowny skręt bez kierunkowskazu) uuuaaaaajednaktonietucholerajasna (i tu równie gwałtowny powrót na drogę)...

#18 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 19 września 2009 - 17:48

co mnie dobija, to to, jak widzę przyjezdnego jakiegoś, mapa na kierownicy, a ten się wlecze 30 km/h i mniej, jedną ręką kierując, drugą obracając mapę, a trzecią zmieniając biegi. i do tego jeszcze takie działanie: gdzietojestgdzietoskręciiiiiiaaaaaaaaatotuuu (tu następuje gwałtowny skręt bez kierunkowskazu) uuuaaaaajednaktonietucholerajasna (i tu równie gwałtowny powrót na drogę)...

Hahahaha... ja ostatnio miałem podobnie- Koma z mapą w rece, glowa jak sprezynka - wte i wewte latala, mala predkosc... Ale wiadomo... kierowcy widzą taką obcą blachę, to i mają wiecęj zrozumienia. Przynajmniej ja mam dla takich.

#19 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 19 września 2009 - 18:03

- ruszanie spod swiatel, jak dopiero przed nim bedzie co najmniej z 10metrow wolnego (sic!);

to jeszcze zależy od sytuacji bo czasami są światła z szybką zmianą i jak czujesz ze będzie zatwardzenie to nie wjeżdzasz bo potem świecisz oczami przed tymi z boku. Czasami jest zielone i wszyscy ruszają na hura a potem klaksony i panika bo blokują skrzyżowanie.

#20 OFFLINE   studzin

studzin
  • 289 postów
  • Dołączył: 19-06-2009
  • Skąd: Bydgoszcz/Gdańsk/Tczew/Jurata

Napisany 19 września 2009 - 18:24

Czasami się zastanawiam czemu tempomat nie jest wyposażeniem obowiązkowym. Trasa w miarę prosta poza terenem zabudowanym a taki delikwent jedzie 70 za chwile przyspiesza do 100 i za kilkadziesiąt metrów znowu się zapomni i zwalnia do 80.

Kolejna sprawa to większe skrzyżowanie ze światłami i "zieloną strzałką" ludzie jadący na wprost stoją na prawym pasie bo oni mają czerwone i nie mogą zająć pozycji na lewym bo a nóż ktoś skorzysta ze strzałki.