Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Czy OMEGA to rzeczywiście taka......kichaaaa!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
147 odpowiedzi na ten temat

#81 OFFLINE   sirchaser

sirchaser
  • 275 postów
  • Dołączył: 26-07-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 26 września 2006 - 21:31

Piterek, Audi jest 10-15kpln drozsze-czyli za cene audi mozesz miec omege 99 + omege 95:) Ale na serio - Audi jest lepszym autem bez dwoch zdan.
Sam mam w sumie dylemat co kupic po omedze (omege mam "przypadkowo" i jestem zadowolony) - czy Audi A6 czy Subaru...chce miec 4x4 dlatego w zasadzie te dwie marki wchodza w gre. Gdybym jednak na 4x4 sie nie decydowal-Omega C lub Mondeo (prod.od 2002 czyli MKIII- za mondeo przemawia super zawieszenie i b.dobre wyposazenie.I tyle...)

#82 Guest_sunnychris_*

Guest_sunnychris_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 26 września 2006 - 21:37

sirchaser, kup subaru... lepszego auta nigdy nie mialem... koszty utrzymania calkiem znosne :-) i dzwiek boksera w turbo :twisted:

#83 OFFLINE   sirchaser

sirchaser
  • 275 postów
  • Dołączył: 26-07-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 26 września 2006 - 21:40

waham się pomiędzy A6 quattro 99 a Legacy/Forester

#84 Guest_sunnychris_*

Guest_sunnychris_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 26 września 2006 - 21:45

:-) legacy fajne... forester tez, ale ja nie gustuje w takich. Szczerze powiem ze dla mnie jak subaru to tylko impreza :twisted:

#85 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 września 2006 - 21:47

Ja tylko kopsnę jak już została wymieniona marka VW. Co takiego ludzie widzą w tym czymś?!
Jak widzę te wszystkie FałWu to na rzyganie mnie zbiera. Kanciaste badziewia...

#86 OFFLINE   sirchaser

sirchaser
  • 275 postów
  • Dołączył: 26-07-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 26 września 2006 - 22:14

Nie piszcie proszę takich rzeczy
d kilku lat jest przecież taka tendencja, że nowe auta sie ciągle psują, to chyba wszyscy wiedzą.

zastanawiam się czym to jest spowodowane?? aż mi się serce kraja jak czytam , że Toyota się psuje... :cry:

kup subaru... lepszego auta nigdy nie mialem... koszty utrzymania calkiem znosne

masz na myśli ceny części?? napewno nie - przecież to subaru:)
A jak z dostępnością części??

#87 OFFLINE   marcin

marcin
  • 345 postów
  • Dołączył: 22-08-2006
  • Skąd: z Bazin :)

Napisany 26 września 2006 - 22:21

Ja wiem jedno VW to auto dla ludu a Opel to auto dla elity :wink: :mrgreen: :mrgreen:

niestety nie, obydwa dla ludu

#88 Guest_sunnychris_*

Guest_sunnychris_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 26 września 2006 - 22:26

masz na myśli ceny części?? napewno nie - przecież to subaru:)
A jak z dostępnością części??


juz troche wypadlem z obiegu bo SI mialem 2 lata temu... mialem kontakty i dostep do czesci OEM ktore byly na poziomie zwyklego opla/forda/vw. Klocki kupowalem lepsze i placilem za nie cos kolo 400pln na przod. filtr oleju normalna cena... za filtr powietrza i obudowe dalem ponad 2k pln ( ASO ) pozniej sie okazalo ze moglem to miec za kilka stowek ( uzywka obudowa i filtr OEM ) www.forum.subaru.pl <--- tu sie dowiesz wszystkiego. jak chcesz pogadac wyslij mi PW albo cyknij na GG nie bedziemy robic OT

#89 OFFLINE   DaQla

DaQla
  • 252 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 26 września 2006 - 23:39

Ja tylko kopsnę jak już została wymieniona marka VW. Co takiego ludzie widzą w tym czymś?!
Jak widzę te wszystkie FałWu to na rzyganie mnie zbiera. Kanciaste badziewia...


Też mam takie wrażenie :wink: Jakos VW mi nie podchodzi, nawet porównując Passata do Omegi wybrał bym Omege. Te VW jakieś takie szare są, bezduszne maszyny :cool:
129KM@183nm Cześć [you:bd5ccc2ae1]

#90 OFFLINE   Obywatel

Obywatel
  • 97 postów
  • Dołączył: 20-08-2006
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 września 2006 - 23:48

porównując Passata do Omegi

Nie da się porównać Passata do Omegi bo miedzy nimi jest róznica klas: Passat - segment D (= Vectra), Omega - segment E (= np. A6). Aktualnie VW nie posiada w ofercie auta segmentu E. Phaeton to już klasa A8.

#91 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 września 2006 - 06:36

A ja sie wyłamie i jakbym miał kasę to bym sobie kupił na nasze drogi takie cacko.

Tylko nie wiem co bym zrobił z tylną częścią auta :)

Jedyna wada to spalanie :) Od 20l w górę :D


Ostatnio widziałem podobnego pod Auchan w Gdańsku. Też czarny, ten grill i te fele :roll:
Piekności :jezor:

#92 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 września 2006 - 08:37

[quote name='Maro']A ja sie wyłamie i jakbym miał kasę to bym sobie kupił na nasze drogi takie cacko.[/quote]
Maro.. dogadałbyś się z moją żoną.. to jej marzenie .. jest też taki podobny Ford; żona go gdzieś widziała i od tamtej pory choruje (w marzeniach oczywiście.. lub TotoLotek), ale nie wiem jaki to Ford i nie mogę go znaleźć w necie. Taki z jeszcze trochę dłuższą i zabudowaną d*pą; taka ważka, albo osa.[/quote]
[quote name='Maro']
Tylko nie wiem co bym zrobił z tylną częścią auta :)
[/quote]
Już ja bym wiedział.. tyko krude te 20 l/ na 100 trochę mnie martwią.

#93 Guest_sunnychris_*

Guest_sunnychris_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 27 września 2006 - 08:48

jak Ford to napewno F350 :-)
http://www.otomoto.p...how&id=C1370033

#94 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 27 września 2006 - 09:51

bmw tez ma chyba naped 4x4? dodatkowa literka 'x' na klapie bagaznika
no i 4motion od VW

ps. a te segmenty samochodow to mi nijak nie pasuja do siebie, niby passat to jak vectra, ale w vectrze chyba mniej miejsca niz w passacie, z kolei w omedze wiecej miejsca niz w passacie
a jak siedzialem w bmw '5' to niby segment ten sam co omega, a miejsca mniej i w ogole ciasnawo, wiec pewnie w omedze miejsca dla pasazerow jest porownywalnie jak w audi a8 abo bmw7, a to juz niby segment wyzej; tak samo audi a4, bmw 3 to klasa srednia, czylli tak jak passat, a audi i bmw to jest ciasno jak cholera, a w passacie juz mozna dobrze usiasc; zzzz zagmatwane to wszystko :roll:

#95 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 września 2006 - 11:44

...zagmatwane to wszystko :roll:


do mnie te podziały też nie przemawiają :(


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#96 OFFLINE   elcoruso

elcoruso
  • 141 postów
  • Dołączył: 26-06-2006
  • Skąd: Wałbrzych

Napisany 27 września 2006 - 13:28

Nie piszcie proszę takich rzeczy
d kilku lat jest przecież taka tendencja, że nowe auta sie ciągle psują, to chyba wszyscy wiedzą.

zastanawiam się czym to jest spowodowane?? aż mi się serce kraja jak czytam , że Toyota się psuje... :cry:

To jest spowodowane tym żebyś kupił nowe auto, pojeździł 2-3 lata, stwierdził że się ciągle psuje i kupił nowe. Po co robić auta dobre i niezawodne na 10 lat jeżdzenia jak się na nich nie zarobi?

A ja sie wyłamie i jakbym miał kasę to bym sobie kupił na nasze drogi takie cacko.

Taki czesto podjeżdża do nas pod firmę, normalnie cudo, jakie to potężne jest! Same koła ma 275/65 20" :shock:

#97 OFFLINE   sirchaser

sirchaser
  • 275 postów
  • Dołączył: 26-07-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 27 września 2006 - 15:39

bmw tez ma chyba naped 4x4? dodatkowa literka 'x' na klapie bagaznika
no i 4motion od VW

tak to się zgadza.PRawda jest jednak taka, że żaden z powyższych pseudo napędów 4x4 nie jest ok. 4motion to haldex , czasem nawet niebezpieczny, a naped 4x4 bmw też szału nie robi.Takie prawdziwe 4x4 to Quattro ze stajni Audi i Subaru.No i oczywiscie wiekszosc SUV'ów.
DamianB, dokładnie te segmenty so pokićkane.Wynika to z tego , że bazowane są one na przedziałach wymiarów. Możesz mieć w związku z tym małe D porawie tej samej wielkości co duże C (nie mówie o piersiach... :mrgreen: ). Co najciekawsze, brane są pod uwagę wymiary zewnętrzne...Passat w ostatnim lifcie (ten starszy passat, nie ten co jest teraz) urósł o 12cm!! bo przedni zderzak wydłuuuuuuużyli.
Tak naprawdę najważniejszy dla wnętrza jest chyba rozstaw osi.
elcoruso, no to pierwsze co wpada do głowy, co napisałeś , ale toż to maksymalne naciąganie...wolę starą politykę!

#98 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 27 września 2006 - 15:45

gdyby robili dalej takie niezawodne auta o duzej jakosci, to nie psulyby sie one, wlasciciele nie chcieliby ich sprzedawac i tym samym nie kupywaliby nowych
kiedys stawiali na quality, teraz ida na quantity ...

#99 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 września 2006 - 21:00

A ja sie wyłamie i jakbym miał kasę to bym sobie kupił na nasze drogi takie cacko.

Tylko nie wiem co bym zrobił z tylną częścią auta :)

Jedyna wada to spalanie :) Od 20l w górę :D

linia jest piekna, lecz ja bym juz wszedl w nowego avengera... podobna linia - nie ma problemu 'co zrobic z tylna czescia', do tego troszke mniej pali :)
dla mnie ten samochod jest po prostu piekny... :metal:

http://www.allpar.co...ge/avenger.html
http://www.motortren...venger_concept/


 


#100 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 września 2006 - 23:04

Dla mnie po prostu grille RAMów są dziełem sztuki. Żeby były tanie w wymianie to bym wypier...ał do rowu każdego lansiarza w Golfie za to że tamuje ruch :twisted:



A zobaczyć takiego, tak jak ja, wieczorem czarna fura ze srebrnymi dodatkami w świetle parkingu marketowego :roll: Po nocach mi sie śni... :)