Miałem podobne problemy (kiepskie ogrzewanie) i rozwiązałem to tak:
Przed zawór trójdrożny wstawiłem pompkę o której mówicie, że jest elementem jakichś teorii spiskowych.
[...]
w B ta pompka chodzi po zawsze włączeniu zapłonu
Na temat działania pompki w Bfl są różne teorie, przytoczę dwie:
1. pompka załącza się gdy temp. zewn. jest niższa niż 3 stopnie (chyba nikt tego nie potwierdził)
2. pompka nie działa nigdy, chyba że jest webasto.
3. układ sterowania pompką szybko się psuje i dlatego pompka nie działa (pompka jest załączana bezpośrednio przez klimatronik)
4. pompka jest kodowana i uruchomić ją można z poziomu TECH-2
w Bfl jest fajny gadżet - można naciskając przycisk AUTO przy wyłączonym zapłonie uruchomić klimatronik, by przewietrzyć wnętrze latem lub ogrzać zimą ciepłem z nagrzanego silnika. Oczywiste jest, że powinna ruszyć pompka by wymusić obieg płynu przez nagrzewnicę. Niestety pompka nie rusza, ciepła starcza na kilkanaście sekund ogrzewania.
Ja u siebie przerobiłem układ - pompka chodzi zawsze po włączeniu zapłonu (jak oryginalnie w B), mam w planie przeróbkę powodującą załączenie również bez zapłonu po uruchomieniu klimatronika.