Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Co to jest? Z czym to sie je - krótkie pytanie - krótka odpowiedź

grill atrapa bez znaczka B FL

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
18569 odpowiedzi na ten temat

#17821 OFFLINE   B0Cygano

B0Cygano
  • 403 postów
  • Dołączył: 12-11-2016
  • Skąd: BSK
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 stycznia 2017 - 15:34

Dwa szybkie pytania do osób które przerabiały temat własnoręcznie.

1. Czy włącznik świateł w Omedze B i żarówkę go oświetlającą demontuje się tak jak na poniższym filmie? https://youtu.be/drG81iFeUeY

2. Czy ta żarówka jest wtykana w tą białą oprawkę jak zwykła T05 czy jest, czy jest współintegralną częścią razem z oprawką i wymiana polega na wymianie żarówki wraz z oprawką ?

#17822 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 stycznia 2017 - 11:47

Dwa szybkie pytania do osób które przerabiały temat własnoręcznie.

1. Czy włącznik świateł w Omedze B i żarówkę go oświetlającą demontuje się tak jak na poniższym filmie?

2. Czy ta żarówka jest wtykana w tą białą oprawkę jak zwykła T05 czy jest, czy jest współintegralną częścią razem z oprawką i wymiana polega na wymianie żarówki wraz z oprawką ?

do zdemontowania to możesz użyć dwóch kart wkładając je z boku włącznika i najlepiej ta zdjąć bok kokpitu to możesz popchnąć od środka, wypiąć kostkę

żarówka jest z oprawą i podświetla tylko dolną część włącznika

 

a54c8c497defa05bmed.jpg

84d9cdfd9c20ef57med.jpg


Edytowany przez robert514, 24 stycznia 2017 - 11:52.


#17823 OFFLINE   B0Cygano

B0Cygano
  • 403 postów
  • Dołączył: 12-11-2016
  • Skąd: BSK
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 24 stycznia 2017 - 12:59

@robert514 Ok, dzięki bardzo za konkretne informacje, właśnie dół mi się nie podświetla czyli 2 włączniki od przeciwmgłowych plus regulacja natężenia podświetlenia na desce a góra się podświetla znaczy dioda jest ok a do wymiany żarówka.

@robert514

Przepraszam, że po raz drugi niepokoję, ale tą co podałeś żarówkę na fotce to o taką chodzi https://bosma.isklep...8-4d,3,3687,249 ?

Bo mi się wydaje, że jest trochę inna niż ta na filmie, a pytałem o oryginał i w ASO już nie ma do sprowadzenia :/


Edytowany przez B0Cygano, 25 stycznia 2017 - 17:19.


#17824 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 stycznia 2017 - 10:57

@robert514 Ok, dzięki bardzo za konkretne informacje, właśnie dół mi się nie podświetla czyli 2 włączniki od przeciwmgłowych plus regulacja natężenia podświetlenia na desce a góra się podświetla znaczy dioda jest ok a do wymiany żarówka.

@robert514

Przepraszam, że po raz drugi niepokoję, ale tą co podałeś żarówkę na fotce to o taką chodzi https://bosma.isklep...8-4d,3,3687,249 ?

Bo mi się wydaje, że jest trochę inna niż ta na filmie, a pytałem o oryginał i w ASO już nie ma do sprowadzenia :/

bardzo możliwe że taka, ja kupowałem w zwykłym sklepie z częściami do skody, aby oprawka pasowała, sama żarówka może być trochę dłuższa lub krótsza



#17825 OFFLINE   audicoupe

audicoupe
  • 545 postów
  • Dołączył: 29-05-2012
  • Skąd: Kutno
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 27 stycznia 2017 - 08:02

Gdzie zakupić oringi wtryskiwaczy benzynowych do V -ki, jakieś namiary

#17826 OFFLINE   B0Cygano

B0Cygano
  • 403 postów
  • Dołączył: 12-11-2016
  • Skąd: BSK
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 27 stycznia 2017 - 11:47

Dla potomnych informuję, że dół włącznika światła podświetla żarówka BX8,4D. W oryginale idzie 0,5W, ja wzięłem 2W, taka jak w linku kilka postów powyżej.

#17827 OFFLINE   ukas7

ukas7
  • 57 postów
  • Dołączył: 29-03-2016
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 stycznia 2017 - 18:40

u mnie w omedze gaz się załącza dopiero jak silnik bardziej się nagrzeje i mam pytanie co bardziej jest ekonomiczne :

-15 minut pracy silnika na wolnych obrotach przy niskich temperaturach

-od razu rozpoczęcie jazdy i załączenie lpg po około 7 minutach jazdy na 95

 

i pytanie jeszcze ile 2.5 v6 spala litrów na godzinę na wolnych obrotach w zimie ??



#17828 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 stycznia 2017 - 19:12

dół mi się nie podświetla czyli 2 włączniki od przeciwmgłowych plus regulacja natężenia podświetlenia na desce

 

 

Po prostu coś pomerdałeś , bo przeciwmgielne  nie świecą tylko jak diody się przepalą = wtedy wymiana diód albo przełącznika.... 

 

Dla potomnych informuję, że dół włącznika światła podświetla żarówka BX8,4D. W oryginale idzie 0,5W, ja wzięłem 2W, taka jak w linku kilka postów powyżej.

 

Napisz , kiedy gniazdo żarówki ci się wypali i już nic nie będzie świeciło........ ( ok ół roku  ;-) ) 


mam pytanie co bardziej jest ekonomiczne : -15 minut pracy silnika na wolnych obrotach przy niskich temperaturach -od razu rozpoczęcie jazdy i załączenie lpg po około 7 minutach jazdy na 95

 

Zawsze ekonomiczniej wychodzi na postoju , bo wtedy autko spala coś ok 1,5 litra beni na GODZINĘ.....

Poza tym szyby odmarzną i w środku ciepło .

Ja zamykałem autko drugim kluczykiem i szedłem do sklepu na zakupy - potem w autku afryka i taniocha na gazie. 



#17829 OFFLINE   B0Cygano

B0Cygano
  • 403 postów
  • Dołączył: 12-11-2016
  • Skąd: BSK
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 27 stycznia 2017 - 19:51

Po prostu coś pomerdałeś , bo przeciwmgielne nie świecą tylko jak diody się przepalą = wtedy wymiana diód albo przełącznika....

 

Nie wiem o co Ci chodzi, ale po wymianie żarówki włączniki od przeciwmgielnych są podświetlane. O jakich diodach piszesz ?



#17830 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 stycznia 2017 - 19:58

O jakich diodach piszesz ?

 

Jak włączysz przeciwmielne przód/tył , to włącznik jest podświetlony żółtą / zielonkawą diodą smd. Jest to informacja dla kierowcy , że w danym momencie jedziesz z włączonymi światłami przeciwmgielnymi przód/tył.

Jeśli dioda nie podświetla właściwego włącznika , gdy jest aktywny , to cały panel /diody jest do du,,@y i trza go wymienić lub przelutować diody .

 

Ps Ogólne podświetlenie nie ma nic z tym wspólnego. 



#17831 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 stycznia 2017 - 20:01

Jak włączysz przeciwmielne przód/tył , to włącznik jest podświetlony żółtą / zielonkawą diodą smd. Jest to informacja dla kierowcy , że w danym momencie jedziesz z włączonymi światłami przeciwmgielnymi przód/tył.

Jeśli dioda nie podświetla właściwego włącznika , gdy jest aktywny , to cały panel /diody jest do du,,@y i trza go wymienić lub przelutować diody .

 

Ps Ogólne podświetlenie nie ma nic z tym wspólnego. 

chyba tobie się merda, zdjęcie jest wyżej co podświetla żarówka :p



#17832 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 stycznia 2017 - 20:06

chyba tobie się merda, zdjęcie jest wyżej co podświetla żarówka

 

oooo widze ,że pamięć zwapniała .....   :p 

Nazwę podświetlenia żarówki zmienił jakiś pajac w celach "chłytu matketingowego " , ale to jest podświetlenie całego panelu .

O tym , czy halogeny są włączone czy nie  - informuje nas dioda smd  

Żarówka ze zdjęcia , nie informuje nas , czy jedziemy z włączonymi halogenami czy nie......



#17833 OFFLINE   B0Cygano

B0Cygano
  • 403 postów
  • Dołączył: 12-11-2016
  • Skąd: BSK
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 27 stycznia 2017 - 20:06

@vertix

Nie przyglądałem się temu, ale jak ma być on podświetlany na żółto lub zielono w momencie włączenia, jak nie ma w nim takiego bezbarwnego okienka jak we włącznikach na konsoli środkowej (ogrzewanie szyby, ECO, itp). U mnie tylko pojawiają się kontrolki na desce rozdzielczej.
 

 

O tym , czy halogeny są włączone czy nie - informuje nas dioda smd

 

Tylko jak ma informować ta dioda, ja włączniki są całe czarne, czyżby zmieniał się wtedy kolor ikonki światła na włączniku, bo innej możliwości nie widzę, u mnie kontrolki zapalają się na desce rozdzielczej pod zegarami.


Edytowany przez B0Cygano, 27 stycznia 2017 - 20:11.


#17834 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 stycznia 2017 - 20:10

oooo widze ,że pamięć zwapniała .....   :p

Nazwę podświetlenia żarówki zmienił jakiś pajac w celach "chłytu matketingowego " , ale to jest podświetlenie całego panelu .

O tym , czy halogeny są włączone czy nie  - informuje nas dioda smd  

Żarówka ze zdjęcia , nie informuje nas , czy jedziemy z włączonymi halogenami czy nie......

nie bądź chamski tyko przeczytaj posta ze zrozumieniem, a dowiesz się, że nie chodziło o włączanie halogenów

Załączone pliki



#17835 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 stycznia 2017 - 20:14

jak nie ma w nim takiego bezbarwnego okienka jak we włącznikach na konsoli środkowej (ogrzewanie szyby, ECO, itp)

 

Tym się nie przejmuj - mało kto jest świadomy ,że ma popalone te żarówki = są dwuwłuknowe.

Poi prostu jak po włączeniu przycisku halogenu - na przycisku - zaświeca ci się dodatkowa/nowa dioda/żarówka , to jest ok . Jak nie , to panel jest do bani.Ściślej  dioda jest sfajczona. W omedze nie ma czegoś takiego , że nie wiesz , kiedy masz włączone halogeny .


przeczytaj posta ze zrozumieniem,

 

Przeczytałem

 

właśnie dół mi się nie podświetla czyli 2 włączniki od przeciwmgłowych plus regulacja natężenia podświetlenia na desce a góra się podświetla

 

Tam jest tylko jedna żarówka , więc jest oczywiste ,że jak jest spalona , to nic nie widać ............................................

Albo cały panel jest podświetlony , albo nic......... Wyciągnij żarówkę to się przekonasz..... 



#17836 OFFLINE   B0Cygano

B0Cygano
  • 403 postów
  • Dołączył: 12-11-2016
  • Skąd: BSK
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 27 stycznia 2017 - 20:30

@vertix

Do podświetlenia ( nie myl z sygnalizowaniem), całego zespolonego przełącznika świateł idzie jedna żarówka, która włącza się po zapaleniu świateł (podświetla dół) oraz dioda, która włącza się po zapłonie (podświetla górę), u mnie żarówka była spalona, wymieniłem i jest ok. Co do tych diod co sygnalizują włączone halogeny być może są, ale sugerując się pewną treścią na podstawie opisu Vectro-vego przełącznika to jak ma się kontrolki pod licznikiem i widać kiedy halogeny są włączone to w przyciskach nie ma okienek do sygnalizacji.

http://www.vectra-un...y/wlacznik.html



#17837 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 stycznia 2017 - 20:30

Tym się nie przejmuj - mało kto jest świadomy ,że ma popalone te żarówki = są dwuwłuknowe.

Poi prostu jak po włączeniu przycisku halogenu - na przycisku - zaświeca ci się dodatkowa/nowa dioda/żarówka , to jest ok . Jak nie , to panel jest do bani.Ściślej  dioda jest sfajczona. W omedze nie ma czegoś takiego , że nie wiesz , kiedy masz włączone halogeny .


 

skąd masz takie informacje? Wiesz, że gdzieś dzwoni tylko nie wiesz gdzie.

http://www.vectra-un...acznik/por2.jpg

http://www.vectra-un...acznik/por4.jpg



#17838 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 stycznia 2017 - 20:35

Co do tych diod co sygnalizują włączone halogeny być może są, ale sugerując się pewną treścią na podstawie opisu Vectro-vego przełącznika to jak ma się kontrolki pod licznikiem i widać kiedy halogeny są włączone

 

W żadnej omedze to się nie potwierdzi , bo włącznik od vectry ( a nawet przełączniki do panelu klimatronika ) nie pasują do omegi  

Trochę eksperymentowałem z vectrą znajomego - silnik 1,8 . O ile osprzęt 1,8 vectra b  z grubsza pasuje , to w kabinie nic się nie zgadza - nawet zamocowanie deski rozdzielczej/kokpitu.



#17839 OFFLINE   B0Cygano

B0Cygano
  • 403 postów
  • Dołączył: 12-11-2016
  • Skąd: BSK
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 27 stycznia 2017 - 20:43

nie pasują do omegi


Nie twierdze, że pasuje, ale może jest to analogicznie rozwiązane, bo nie wiem jakim sposobem światło z diody może coś zasygnalizować, przez czarny plastik. Tu snuje przepuszczenia, że jak w Omegach starszych nie było kontrolek na liczniku to sygnalizacja była we włączniku a jak dali na licznik informacje o włączeniu świateł przeciwmgielnych to włączniki nie posiadają okienek z sygnalizacją, a diody może są.

#17840 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 stycznia 2017 - 20:47

Tu snuje przepuszczenia, że jak w Omegach starszych nie było kontrolek na liczniku to sygnalizacja była we włączniku a jak dali na licznik informacje o włączeniu świateł przeciwmgielnych

 

Po omedze B była tylko FL/C , ale... W omedze B nigdy nie było takiego wynalazku  .

 

Boże !!!! Beast wróć na forum i wyprostuj ludziom "muski".Bo forum na psy schodzi i rozpowszechnia jakieś durne legendy..







Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: grill, atrapa, bez znaczka, B FL