Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ciężarówki


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
513 odpowiedzi na ten temat

#81 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 października 2009 - 17:38

Baron, ale to samo tyczy się kierowców cieżarówek - w ten sam sposób się zachowują - pamiętam nawet przedwczora takową sytuację - jechałą ciezarówka - ja wolniutko z przyczepą - wyprzedziła mnie i po haltach bo skręca w lewo

Tacy są już ludzie - jeśli każdy z nas wewnętrznie się nie zmieni to nic nie się nie wskóra biadoleniem jednych na drugich :)



 


#82 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 10 października 2009 - 18:00

Tacy są już ludzie - jeśli każdy z nas wewnętrznie się nie zmieni to nic nie się nie wskóra biadoleniem jednych na drugich

Dokładnie zgadzam sie z Tobą ale po co krytykowac na forum , trzeba zadac sobie pytanie ,( jaki ja jestem na drodze ...) i wystarczy zawsze tylko troszke pomyslec i zgadzam sie ze nie mozna dzielic kierowców duzych i małych ale jesli ktos ma ciezko , mozna mu czasami udostepnic przejazd wyjazd itp.. tyczy sie to wszystkich :)

#83 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 października 2009 - 18:02

Wiesz to nie krytykowanie - tylko otwieranie ludziom oczu, że nie są sami na drogach - tyczy się to każdego - bo właśnie po to powstało to podforum



 


#84 OFFLINE   boberek

boberek
  • 103 postów
  • Dołączył: 28-05-2008
  • Skąd: Kraków N-H
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 10 października 2009 - 19:20

Mógł byś to trochę rozwinąć? Ktoś ci prawa odbiera? Może do rzecznika praw obywatelskich napisać?:D


jeżeli kolegi nigdy nie zdawałeś prawa jazdy chocby na C nigdy nie robiłes "świadectwa kwalifikacji" a obecnie kursu na przewóz rzeczy i nie znasz podstawowych przepisów ITD dotyczących czasu pracy kierowców to nie zadawaj takich pytań!:o

#85 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 października 2009 - 19:24

boberek - robertowi514 na pewno chodzi o przepisy ruchu drogowego.

BTW

przepisów ITD


czegoś takiego nie ma ;)



 


#86 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 października 2009 - 19:35

jeżeli kolegi nigdy nie zdawałeś prawa jazdy chocby na C nigdy nie robiłes "świadectwa kwalifikacji" a obecnie kursu na przewóz rzeczy i nie znasz podstawowych przepisów ITD dotyczących czasu pracy kierowców to nie zadawaj takich pytań!:o


Kolego prawo jazdy C mam od 1984 roku, a CE od 1986, kurs na przewóz rzeczy mam też, kartę kierowcy również, trochę kilometrów też przejechałem, a więc wiem o czym piszę. A przepisy i ITD są po to abyś nie pracował 24 godziny na dobę, bo pracodawca jak by mógł to śmigło by ci zamontował w d...., i płacił 500PLN na miesiąc:)

#87 OFFLINE   boberek

boberek
  • 103 postów
  • Dołączył: 28-05-2008
  • Skąd: Kraków N-H
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 10 października 2009 - 19:45

jeżeli chodziło o przepisy ruchu drogowego to OK, ale jeżeli o czas pracy to wracając omcią do domu czy jadąc ciążarówką-kto ma więcej ograniczeń??

boberek - robertowi514 na pewno chodzi o przepisy ruchu drogowego.

BTW

przepisy ITD

czegoś takiego nie ma ;)


mówię ogólnikowo-dla znawców tematu wiadomo o co chodzi-czas

#88 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 października 2009 - 20:01

ale jeżeli o czas pracy to wracając omcią do domu czy jadąc ciążarówką-kto ma więcej ograniczeń??
mówię ogólnikowo-dla znawców tematu wiadomo o co chodzi-czas


Masz na myśli powrót do domu po pracy? Przecież to wynika z przepisów, że ciężarowym masz ograniczenie czasu jazdy i pracy, a osobowym, prywatnie nie. I co to ma do ograniczeń jw. Przecież to jałowa dyskusja.

#89 OFFLINE   boberek

boberek
  • 103 postów
  • Dołączył: 28-05-2008
  • Skąd: Kraków N-H
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 10 października 2009 - 20:13

dyskusja jałowa-ale omcia możesz przejechac polskę wzdłuż i wszeż bez "przerwy" i według prawa jesteś mniej zmęczony a cięzarówką tego ci nie wolno albo i wolno ale poniesiesz pewne konsekwencje!-i tu chodzi o te ograniczenia!
a tak najlepiej to dziś jest wolne oglądnijmy mecz wypijmy:pije:bo jutro w nocy wyjazd!

a tak poza tym wkur... mnie to,że według prawa osobówki(głównie przedstawiciele i dostawczaki )mogą jeżdźic ile chcą i kiedy chcą bez postojów a ciebie trzymają jak psa na smyczy!

#90 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 października 2009 - 20:22

a tak poza tym wkur... mnie to,że według prawa osobówki(głównie przedstawiciele i dostawczaki )mogą jeżdźic ile chcą i kiedy chcą bez postojów a ciebie trzymają jak psa na smyczy!


Kolego, bo zły system jest, jak jeździłem 1,5 roku w UK, ani razu nie spałem w kabinie tylko zjazd do domu. A jak brakło tacho to przyjeżdżali z firmy z drugim kierowcą.:)

#91 OFFLINE   boberek

boberek
  • 103 postów
  • Dołączył: 28-05-2008
  • Skąd: Kraków N-H
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 10 października 2009 - 20:25

bo u nas to się jeszcze długo długo nie nauczą szanowac ;pracowników:(

#92 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 października 2009 - 22:53

Rysiu i boberek zawsze będzie tak (z polakami) że każdy ma własne zdanie i (niestety wydaje mu się że ma.... ) racje dlatego ten temat jest całkiem bez sensu bo ktoś kto robi rocznie 150 tys km nigby nie dogada się z tym co robi 15-20tys km rocznie :(
Nigdy ktoś kto nie siedział (jechał) ciężarówką/autobusem nie zrozumie o co nam (kierowcą zawadowym) chodzi.
Jeśli ktoś chce poznać jak wygląda to "od podszewki" to ja bardzo chętnie zabiore w trase i wtedy zrozumie o co chodzi :D
Wiem z "autopsji" (moje siostry,kuzyna żona itp) że tylko to działa na wyobraźnie-praktyka/przejażdżka a nie czyste "pitolenie" na forum :D

Tak że jak ktoś chce zrozumieć o co mi chodzi to ja go zapraszam na "trase" ze mną :D

ps. kto chetny to zapraszam na pw bo ja już tu (raczej) nie bede zaglądać bo po co mam się denerwować :mad:
bo tak jak więkaszość z was twierdzi to jestem
"KING of ROAD"
14 lat zawodowo , 1,5 mil. km przejechanych i żadnego "kr****a" z osobówki jeszcze nie zabiłem :p
zaznaczam słowo "jeszcze" :p


ps2. jak kogoś obraziłem :p to możecie mi dać :czerwona_kartka:
biore na "klate" :D

ps3. jeśli ktoś chce pojechać po mnie to poprosze o "audiencje" , osobiście podjade i mi to powie "prosto w w oczy" a nie bedzie się chował za "niebieskim ekranem" :p

#93 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 października 2009 - 23:18

bo u nas to się jeszcze długo długo nie nauczą szanowac ;pracowników:(


No niestety tak jest, tylko jak się pomylisz o metr to może kupa ludzi ucierpieć. Tego jakoś nie mogą zrozumieć.

#94 OFFLINE   Tobiasz86

Tobiasz86
  • 207 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: RKR
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 października 2009 - 02:25

tłumaczenie "Dużo mniej praw" zakaz parkowania gdziekolwiek, ograniczona prędkość, zakazy wjazdu, ograniczenia tonowe itd. nie zdajesz sobie nawet sprawy ile mniej możemy a ile więcej z siebie trzeba dać.
Do kierowców osobówek... za niedługo prawdopodobnie będziemy jeździć z dozwoloną prędkością i nic więcej- wtedy dopiero będziecie się wkurzać. ITD prawdopodobnie dostanie prawo do karania za prędkości, chodzi mi tu nie o radary ale sytucaje że inspektor bez problemu odczyta: np 10 km temu w miejscowości xxxxxx jwchałeś 55, czy 70 mniejsza o to gdzie dozwolone było 50.

#95 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 11 października 2009 - 07:15

Nigdy ktoś kto nie siedział (jechał) ciężarówką/autobusem nie zrozumie o co nam (kierowcą zawadowym) chodzi.
Jeśli ktoś chce poznać jak wygląda to "od podszewki" to ja bardzo chętnie zabiore w trase i wtedy zrozumie o co chodzi


Sołtys tu masz 100% rację. Co niektórzy piszą, bo piszą, ale nie mają o tym zielonego pojęcia, bo kupił jeden z drugim 3.0 i uprawia ekonomiczną jazdę, bo auto za dużo pali :placz:

A zresztą. Piszcie sobie co wam się żywnie podoba :|

#96 OFFLINE   getor

getor

    na drugie mam Marcin:-)

  • 418 postów
  • Dołączył: 06-08-2008
  • Skąd: Poznań

Napisany 11 października 2009 - 08:07

Nigdy nie latałem ''wielgachnymi'' wozami na szlaku ale ładnych parę lat spędziłem za sterami busa w trasie (chyba do tego wrócę) może dlatego mój pogląd na kierowców ciężarówek jest trochę inny niż większości kierowców osobówek.
Mnie nie obowiazywały czasy pracy ale i tak człowiekowi nerwy puszczały jak po raz dziesiaty w ciągu pół godziny miał telefon z firmy z tekstem ''ku..a gdzie jesteś bo tam juz mi dzwonią ze towaru nie ma'' lub po raz którys dojeżdzasz na miejsce a tam nie ma kto przyjąc towaru a ty lecisz jeszcze w parę miejsc.
Ktoś we firmie sobie siedział za kasę większą niż moja i sobie w komputerku obliczył ze z punktu A do punktu B jest tyle i tyle kilometrów więc przejadę to w tyle i tyle.
Obliczoną wartość podał do punktu odbioru i ustawił godzinę rozładunku.
Niestety komputerek nie wziął pod uwagę że akurat gdzieś tam jakiemuś palantowi z osobówki zachciało się wyprzedzać na trzeciego i poszedł na czołówkę.
Efekt: droga zablokowana na parę godzin a zanim rozładowano korki minelo trochę czasu.
Dlatego też ja kierowców ciężarówek rozumiem i widząc w lusterku wielkiego tira nie widzę tylko Scani czy Volvo ale kierowcę który również chce dojechać do domu i pomieszkać trochę z rodziną.
I pamiętajmy jeszcze że praca kierowcy to nie tylko trasa z punktu A do B i do domciu ale i niekiedy wiele godzin spędzonych w kabinie kierowcy stojąc na jakimś parkingu bo naprzykład ''czas pracy się skończył'' lub ''panowie z rozładunku maja juz sobotę i nie pracują''

P.s Jacol jakby co to ja się chętnie piszę na przejażdzkę:D
[CENTER]GETORIUS B.I.G

:DObcy są wśród nas.Dowodem na to są tabliczki z napisem ''OBCYM WSTĘP WZBRONIONY'':D

#97 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 października 2009 - 08:54

[quote name='bzyku_2002']Sołtys tu masz 100% rację. Co niektórzy piszą, bo piszą, ale nie mają o tym zielonego pojęcia, bo kupił jeden z drugim 3.0 i uprawia ekonomiczną jazdę, bo auto za dużo pali :placz:

A zresztą. Piszcie sobie co wam się żywnie podoba :|[/QUOT


rzeczywiście, po co pisac jak do dużych mobili i tak nic nie dociera...

#98 OFFLINE   boberek

boberek
  • 103 postów
  • Dołączył: 28-05-2008
  • Skąd: Kraków N-H
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 11 października 2009 - 09:38

e tam -dla mnie to zaczyna byc już rozmowa bezsensu-tak jak zakładanie anten Cb na dach osobówek i jazda z domu do pracy 5km miastem i ciągłe pytanie czy "czysto":D

ps.pozdro dla wszystkich szoferów.

#99 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 października 2009 - 10:50

rzeczywiście, po co pisac jak do dużych mobili i tak nic nie dociera...


niestety ale działa to tak samo w drugą strone :(

a poza tym nie wszyscy tu na forum są tak "idealni" i znają się na wszystkim ja Ty ;)

#100 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 października 2009 - 11:47

szczerze żałuje ze nie jestem tak nieomylny jak ty;)