Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

lampy soczewki


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
164 odpowiedzi na ten temat

#101 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 12 grudnia 2006 - 13:46

to że świeca lepiej też racja ale chodzi o ta poświate o to żeby było widać... w sumie to chce władować w ome ładny kawałek chajsu więc moge mieć pewne obawy co do tego czy uzyskam porządany efekt :razz:
konto usunięte

#102 OFFLINE   kuchar

kuchar
  • 89 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: strefa slask :)

Napisany 12 grudnia 2006 - 22:52

A wiec tak... obiacalem to zdaje relacje:)
zanabylem za cale 900zl komplet xenonow helli z przetwornicami i zarowkami:) lampki swieca pikniusko:) cudowna biel...:) ahh miodzio :)

Niestety spryskiwaczy nie mam.. bo i poco? sam sobie bede reflektorki mył:) co do autopoziomowania qmpel od 97r. nie ma i jezdzi:) przeglady bez problemu nikt sie nie czepia.. wiec tez problemu nie widze:) aczkolwiek jakby ktos mial 4sale to moze bym sie skusil:) jak narazie regulacja tylko reczna ehh i moj jeden silniczek ze starych lamp do regulki jest zje**psuty... moze ma ktos na zbyciu takowy ?

ale zadowolony jestem bardzo :) heh i gdybyscie widzieli mine taty ;p dostał swira normalnie i zaczal sie platac po pokoju z niedowierzenia jak mnie zauwazyl gdy wracalem z garazu (bo o niczym mu nie powiedzialem wczesniej) :)
CARPE DIEM

#103 OFFLINE   kuchar

kuchar
  • 89 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: strefa slask :)

Napisany 12 grudnia 2006 - 22:54

ooo... fotki wam zapodam :) co prawda nie oddaja tego efektu nawet w polowie ale macie :) Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
CARPE DIEM

#104 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 grudnia 2006 - 23:04

ooo... fotki wam zapodam :) co prawda nie oddaja tego efektu nawet w polowie ale macie :)

slyyczne :) niebawem przyjdzie do mnie jedna lampa soczewkowa do przerobki na bixenon, jesli przerobka sie uda, to robie druga lampe i jazda... :)


 


#105 OFFLINE   kuchar

kuchar
  • 89 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: strefa slask :)

Napisany 12 grudnia 2006 - 23:15

tez mi sie bardzo podobaja:) teraz tylko ten jeden silniczek skołuje bo dostalem w koplecie 2 silniczki do samopoziomowania ale wtyczka nie pasi i dlatego trza stare silniczki wsadzic.. a potem na stacje zeby mi je ladnie ustawili i mozna sie bedzie w pelni cieszyc ladnym swiatłem:) a tak w ogole experymentoweal ktos juz z zarnikami? jakie polecacie?
CARPE DIEM

#106 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 grudnia 2006 - 23:27

a tak w ogole experymentoweal ktos juz z zarnikami? jakie polecacie?

z tego co ja sie orientuje, to trzeba wybierac tylko sposrod philipsa i osram...


 


#107 OFFLINE   kuchar

kuchar
  • 89 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: strefa slask :)

Napisany 12 grudnia 2006 - 23:41

chcialbym na lajfie zobaczyc te 6000K i 8000K... az sie zorientowac musze jakie mam u siebie
CARPE DIEM

#108 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 13 grudnia 2006 - 09:56

http://comertex.saen...d/hid-index.htm

tu jest stronka i na niej ciekawa fotoskala jak które świecą ja chyba jestem najbardziej za 8000K ewentualnie 10000K :roll:
konto usunięte

#109 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 grudnia 2006 - 10:07

Robo, ale do tych ksenownów i tak potrzebny jest reflektor z gładkim szkłem? Czy może nie? :)

#110 OFFLINE   Hrabia

Hrabia
  • 387 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 grudnia 2006 - 12:45

I tak poprostu wyjmuje zarowke, wkladam ksenon, podlaczam do przetwornic i tę wtyczkę co mi zostaje ( w ktora wkladalem zarowke) wtykam w ten czarny kabel ?
No ale zarowka ma "ząbki" a tu nie widze zeby byly gdzies na koncu kabla...

#111 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 13 grudnia 2006 - 17:04

Chłopaki ja tym nie handluje ja chce takie cos sobie kupić :razz: :lol: :lol: :lol:

co do szkła to chyba można władować w kazdy reflektor chociaż nalepszy efekt będzie w soczewce

co do wyglądu żarowki to nie wiem, mnie bardziej martwi problem jak zabezpieczyć klosz żeby to w miare szczelne było bo cos mi sie wydaje że jeden kabel trzeba puścić bokiem :???: po za tym wszystko jest niby za***iście proste :lol:
konto usunięte

#112 OFFLINE   pawel om2.0

pawel om2.0
  • 172 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Wie(L)kie Księstwo Warszawskie

Napisany 13 grudnia 2006 - 17:59

robo a kiedy chcesz to sobie zakupic?ja tez sie nad tym zastanawiam tylko mam troche obawy jaki bedzie efekt :shock: chcialem swojej omie zrobic prezent na gwiazdke i cos takiego jej zafundowac od mikolaja :lol: ale juz sam nie wiem bO Namix pisze ze w soczewce depo moze byc marny efekt a mnie na wymiane lamp to nie stac niestety.kurcze a moze ktos z forumowiczow ma taki zestaw u siebie lub kogos znajomego i podpowie jak to jest naprawde i czy warto w to inwestowac!? pozdro

#113 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 grudnia 2006 - 11:53

co do szkła to chyba można władować w kazdy reflektor chociaż nalepszy efekt będzie w soczewce


raczej mozna tylko przy gladkim kloszu, aby swiatlo xenonu nie zatrzymywalo sie na kloszu i nie oslepialo...

ja jestem w trakcie walki z przekładka bixenonu - rozkleilem juz lampe depo, teraz bede musial wpasowac tam soczewke z bixenonowa... Dodany obrazek Dodany obrazek


 


#114 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 grudnia 2006 - 12:31

ja jestem w trakcie walki z przekładka bixenonu

To proszę robić dokumentację zdjęciową dla potomności i kolegów OKP-ów ;)

#115 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 grudnia 2006 - 14:26

Poczekajcie Panowie mam prośbę bo ja się już pogubiłem . Moja Oma ma Xenony Hella i mam taką soczewkę tą matową jak pokazuje Exec .

Na czym ma polegać ta przeróbka na Bixenony? Xenony świecą tylko na światłach mijania a długie są na zwykłych halogenach . Tak że jak ma być to przeróbka na Bixenony które świecą jak i na mijania i drogowych są xenonowe.

A co z pozostałą częścią lampy też będzie świecić tam halogen?

 


#116 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 14 grudnia 2006 - 15:39

będzie miał tak że i na drogowe i na mijaniach xenon mniej więcej tak jak bmw

ja planuje taki zakup przez gwiazdką albo zaraz po nowym roku... wszystko w zalezności od wypłaty :roll: jak znam życie to połowe xenonu fundusz świateczny mi wpierdzieli :bad: :sad:
konto usunięte

#117 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 grudnia 2006 - 18:10

Robo czyli rozumiem że będzie to w jednej soczewce? Czym się różni soczewka xenonowa od Bixenonowej?

I co halogen zostanie?

 


#118 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 14 grudnia 2006 - 18:31

bixenon jest w jeden soczewce,(tj, mowa o jednej lampie) a cały patent polega na ruchomej lini światło cienia. W trybie światła mijania, w połowie wysokości soczewki jest przesłona, ogranicza/odcina ona strumień światła. Po włączeniu świateł długich/drogowych w bixenonach ta przesłona chowa się, i wtedy całe generowane światło leci na drogę.
Mercedes w nowej E-klass poszedł o krok dalej, i tą przysłonę zrobił z jakby wałka który kreci się wokół własnej osi. Wałek/przysłona ma 4 odpowiedno wyprofilowane powierzchnie, każda na inne warunki drogowe. Poprostu poprzez odpowiedni kształt przesłony generuje odpowiednio światło. Do tego cała soczewka jest ruchoma na boki, i przy skręcaniu doświetla zakręty.
To się nazywa bajer :shock:

fota soczewki xenon od środka poniżej. Wyraźnie widać przysłonę Dodany obrazek

#119 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 grudnia 2006 - 19:02

Dzięki cath

Właśnie coś mi z tą przesłoną świtało ale pewien nie byłem teraz rozwiałeś moje wątpliwości.

 


#120 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 grudnia 2006 - 22:09

Właśnie coś mi z tą przesłoną świtało ale pewien nie byłem teraz rozwiałeś moje wątpliwości.

nawet pokaze Ci to na obrazku... :) Dodany obrazek Dodany obrazek