Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

lampy soczewki


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
164 odpowiedzi na ten temat

#81 OFFLINE   juby_p

juby_p
  • 82 postów
  • Dołączył: 02-09-2006
  • Skąd: Płock

Napisany 29 października 2006 - 03:15

ja to bym wam radził załozyć philipsa http://moto.allegro....super_cena.html bo miałem podobny wynalazaek jak http://cgi.ebay.com/...050002931QQrdZ1 mocy 100W i nawet nie swiecił w połowie tak jasno jak taki philips 65W
Dyslektyk - prosze o wyrozumiałość:)
Pozdrawiam Piotrek

#82 OFFLINE   mendrek

mendrek
  • 126 postów
  • Dołączył: 17-10-2006
  • Skąd: Bielsk Podlaski

Napisany 06 grudnia 2006 - 18:31

chcialbym uzyskac wiecej informacji o zakladaniu tych lamp depo czrnych fajnie by sie prezentowaly i chodzi mi poglowie jak to zamontowac w samochodzie i czy cos jeszcze trzeba bedzie wstawiac spryskiwacze czy samopoziomowanie odpiscie pozdro

#83 OFFLINE   Tomala

Tomala
  • 13 postów
  • Dołączył: 29-08-2006
  • Skąd: Siedlce

Napisany 09 grudnia 2006 - 22:59

Proszę o info kogoś kto ma oryginalne lampy soczewkowe Hella. Jak jest z jakością światła ?? Mam zamiar wymienić moje DEPO na Hella i dlatego bardzo mi zależy na wypowiedzi kogoś będącego w temacie. A tak przy okazji ostrzegam wszystkich , potencjalnych zainteresowanych lampami DEPO-to jest szajs jakich mało. Cienkie przekroje przewodów ( przegrzewanie), wypadające zaczepy regulacji, ( brak możliwości ustawienia), matowiejące odblaski. Moje lampy maja trzy lata i pomimo zamontowania w nich żarówek Philipsa VisionPlus, przed samochodem na światłach mijania nie widać nic, pomimo, że są max podniesione-nie wspomnę już o jeździe po deszczu. Długie natomiast dają trochę tego światła, ale strumień jest jakoś dziwnie ukształtowany i ma taki zasięg jak w innych samochodach dobre światła mijania.
Pozdrawiam wszystkich.

#84 OFFLINE   schumi

schumi
  • 49 postów
  • Dołączył: 03-12-2006
  • Skąd: Krapkowice(Opolskie)

Napisany 10 grudnia 2006 - 18:07

Witam!Ja mam dokladnie ten sam problem.W deszczu to jest tragedia,a regulacja wlasnie nie dziala i sa kijowo ustawione.Nie wiem jakiej sa firmy,ale wiem ze byly wymieniane(nie prze ze mnie).Da sie jeszcze z nimi cos zrobic czy nalezy je wymienic?

Pozdrawiam!

#85 OFFLINE   pawel om2.0

pawel om2.0
  • 172 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Wie(L)kie Księstwo Warszawskie

Napisany 11 grudnia 2006 - 11:04

tez mam lampy depo i podobny problem jak wiekszosc z was i zastanawiam sie nad montazem zestawu ksenonow ktory mozna kupic na alegro jak np cos takiego http://moto.allegro....ny_zarowki.html lub wersja drozsza http://moto.allegro....nia_ksenon.html zastanawiam sie jaki bedzie efekt i czy warto wydac pieniadze na cos takiego?moze ktos z was zamontowal w swoim autku taki zestaw i zechce sie podzielic wrazeniami?!pozdrawiam.

#86 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 11 grudnia 2006 - 15:44

Własnie czytam te aukcje o ksenonach i piszą że barwa światła 6000K to najbardziej zbliżona do białego... a ksenon orginalny jest chyba niebieski albo nawet zielonkawy (kwestia daltonizmu wrodzonego)

wie ktoś jaką barwe mają seryjne ksenony np od laguny :?:
konto usunięte

#87 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 11 grudnia 2006 - 16:32

wie ktoś jaką barwe mają seryjne ksenony

barwa światła w ksenonach zależy tylko i wyłącznie od wieku żarników,każdy ksenon z nowym żarnikiem będzie świecił na biało,a z wiekiem barwa się zmienia poprzez odcienie niebieskiego po zielonkawy,zielonkawa barwa ksenonów oznacza już duże zużycie żarników i trzeba wkrótce będzie zmieniać bo padną,dlatego też zawsze zmienia się żarniki parami żeby nie było różnicy w barwie

#88 OFFLINE   Twaróg

Twaróg
  • 378 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Kobyłka
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 grudnia 2006 - 17:31

Witam ja mam lampy Helli ale ksenonki wiec wiele nie pomoge powiem tylko tyle ze naprawde bardzo dobra rzecz bardzo ładnie oswietlają droge mi teraz swieca na biało może troche wpadają w niebieski ale nie tak jak w niektórych samochodach.
A mam pytanie orientuje sie ktoś ile kosztują żarniki do ksenonów (nie wiem czy wszystkie mają takie same czy powiedzmy opel ma inne niż np renault) np w serwisie a ile gdzies tak w sklepie??
pozdro

#89 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 11 grudnia 2006 - 17:37

Do TOMALA.JA mam lampy soczewkowe Hella i jest oki ,ale jak chcesz mieć lepiej świecące lampy to kup sobie ksenonki.Ja bym brał tylko orginał.Pozdro.

#90 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 11 grudnia 2006 - 17:53

A mam pytanie orientuje sie ktoś ile kosztują żarniki do ksenonów (nie wiem czy wszystkie mają takie same czy powiedzmy opel ma inne niż np renault) np w serwisie a ile gdzies tak w sklepie??

są tylko dwa rodzaje żarników d2s do lamp z soczewką i d2r do zwykłych reflektorów,żarniki produkują Philips i Osram,koszt na allegro około 80-100 za szt,w serwisie około 500 szt :drink:

#91 OFFLINE   Tomala

Tomala
  • 13 postów
  • Dołączył: 29-08-2006
  • Skąd: Siedlce

Napisany 11 grudnia 2006 - 19:40

Do TOMALA.JA mam lampy soczewkowe Hella i jest oki ,ale jak chcesz mieć lepiej świecące lampy to kup sobie ksenonki.Ja bym brał tylko orginał.Pozdro.


Dzięki Mariusz za info, jeśli chodzi o ksenony to aż na takim ulepszaniu mi nie zależy :) Zależy mi generalni na bezpieczeństwie aby kogoś nie najechać w nocy na poboczu , a przy tych moich lampkach DEPO jest to bardzo prawdopodobne. Jeżeli mówisz, że soczewki oryginały Helli są ok, to zaryzykuje i wymienię .
Dzięki i Pozdrówka

#92 OFFLINE   Twaróg

Twaróg
  • 378 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Kobyłka
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 grudnia 2006 - 20:37

A mam pytanie orientuje sie ktoś ile kosztują żarniki do ksenonów (nie wiem czy wszystkie mają takie same czy powiedzmy opel ma inne niż np renault) np w serwisie a ile gdzies tak w sklepie??

są tylko dwa rodzaje żarników d2s do lamp z soczewką i d2r do zwykłych reflektorów,żarniki produkują Philips i Osram,koszt na allegro około 80-100 za szt,w serwisie około 500 szt :drink:

Dzieki Wolf za informacje rozumiem że to nowe nie używane i oryginały można spotkac na allegro?? a słyszał ktoś na temat padających przetwornicach bo podobno to częsty przypadek w omesiach i ponoć to już większy wydatek no ale nic dzieki wielkie

Kolego TOMAL jesli zależy Ci na bezpieczeństwie i masz troche funduszy (bo to spory wydatek niestety :cry: )to ksenony są najlepsze nie mówie że soczewki helli są złe ale zawsze ksenon to ksenon no i ładnie wygląda :mrgreen:
pozdro

#93 OFFLINE   kuchar

kuchar
  • 89 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: strefa slask :)

Napisany 11 grudnia 2006 - 22:32

uzywane przetwornice helli to 150zl sztuka :) znajomy kupil i jezdzi na uzywanych przetwornicach juz kupe czasu wiec nie jest powiedziane ze uzywane jest beee... totez nie taki diabel straszny i te 300zl komplet mozna przezyc w razie czego :) pozdro

P.S kupilem wlasnie xenonki i czekam na paczuszke :) ajj ciekawe co to bedzie;p normlanie juz sie doczekac nie moge... ;p
CARPE DIEM

#94 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 grudnia 2006 - 22:33

P.S kupilem wlasnie xenonki i czekam na paczuszke :) ajj ciekawe co to bedzie;p normlanie juz sie doczekac nie moge... ;p

a jakie te xenonki nabyles?


 


#95 OFFLINE   pawel om2.0

pawel om2.0
  • 172 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Wie(L)kie Księstwo Warszawskie

Napisany 11 grudnia 2006 - 23:58

no i chyba nie uzyskam odpowiedzi na moje pytanie odnosnie tych ksenonow z alegro! :neutral:

#96 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 grudnia 2006 - 00:00

no i chyba nie uzyskam odpowiedzi na moje pytanie odnosnie tych ksenonow z alegro! :neutral:

ja bym sie bal montowac ksenon w soczewce w reflektorze depo... lepiej juz zmienic same soczewki w tych lampach...


 


#97 OFFLINE   kuchar

kuchar
  • 89 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: strefa slask :)

Napisany 12 grudnia 2006 - 08:35

exec orginalne helli :) oczywiscie uzywki ale swieca ponoc ladnie :)
CARPE DIEM

#98 OFFLINE   kuchar

kuchar
  • 89 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: strefa slask :)

Napisany 12 grudnia 2006 - 08:36

jak tylko przyjda to montuje od razu i zdam wszystkim relacje:)
CARPE DIEM

#99 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 12 grudnia 2006 - 09:44

wie ktoś jaką barwe mają seryjne ksenony

barwa światła w ksenonach zależy tylko i wyłącznie od wieku żarników,każdy ksenon z nowym żarnikiem będzie świecił na biało,a z wiekiem barwa się zmienia poprzez odcienie niebieskiego po zielonkawy,zielonkawa barwa ksenonów oznacza już duże zużycie żarników i trzeba wkrótce będzie zmieniać bo padną,dlatego też zawsze zmienia się żarniki parami żeby nie było różnicy w barwie


Tak wszystko sie zgadza ale jaką barwe mają xenony omy seryjnie bo na allegro sa od 4000K do 12000K a w zaprzyjaźnionym sklepie mam do na bycia 6000K tylko zatanawiam sie czy aby nie były zbyt białe (żebym nie wyżygał kupy kasy na efekt żarówek z carefura)....

Widział może ktoś efekty swiecenia 8000K :?:
konto usunięte

#100 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 grudnia 2006 - 11:51

exec orginalne helli :) oczywiscie uzywki ale swieca ponoc ladnie :)

ale to komplet z autopoziomowaniem i spryskiwaczami?

Tak wszystko sie zgadza ale jaką barwe mają xenony omy seryjnie bo na allegro sa od 4000K do 12000K a w zaprzyjaźnionym sklepie mam do na bycia 6000K tylko zatanawiam sie czy aby nie były zbyt białe (żebym nie wyżygał kupy kasy na efekt żarówek z carefura)....


ja bym nie zwracal takiej uwagi na barwe... xenon daje duzo wieksza ilosc swiatla, wiec napewno nie bedzie swiecil jak zarowka z carrefoura...