Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Pompa wtryskowa


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
60 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   piotr027

piotr027

    Dwie Omegi-jedna Edytki

  • 604 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Krotoszyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 listopada 2007 - 15:44

a może czujnik temperatury do ECU masz padnięty?

#22 OFFLINE   ArturL

ArturL

    arturl1@poczta.onet.pl

  • 1 339 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 listopada 2007 - 16:04

forezka, napisz, jak odpala rano przy zapalonej kontrolce grzania świec (po ilu sek)? A jak odpala, gdy kontrolka się nie świeci (ile sek, razy)?
Grzanie świec włącza sie dopiero poniżej kilku st. C (temp. silnika).

#23 OFFLINE   forezka

forezka
  • 19 postów
  • Dołączył: 13-11-2007
  • Skąd: Ruda Śląska

Napisany 18 listopada 2007 - 20:20

jesli kontrolka sie zaswieci to grzeje jeszcze swiece tak 2-3 razy (przecztalam o tym na forum ze tak sie powinno robic) i zapala z reguly za 2 lub 3 razem a jak sie nie pali kontrolka to jak odpali za 20 razem to jest bardzo dobrze a do tego jeszcze strasznie kopci :( chyba podjade jutro do serwisu opla, bo sama to sobie chyba rady z tym nie dam...

#24 OFFLINE   arekkimla

arekkimla
  • 9 postów
  • Dołączył: 17-08-2007
  • Skąd: Żywiec

Napisany 18 listopada 2007 - 20:23

ja mam taki problem ze... źle pali podobnie jak koleżance tylko jak podgrzeje świece 4 razy to pali prawie od kopa. jak jest cieply to nie mam problemu. zastanawiam sie czy nie jest to wina wtryskiwaczy tylko nie wiem jak to sprawdzic i czy jestem wstanie to sam zrobic. moze ktos już z tym robił??

#25 OFFLINE   RAFI22DTI

RAFI22DTI
  • 909 postów
  • Dołączył: 03-09-2007
  • Skąd: CRY
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 listopada 2007 - 20:45

no kolego skoro odpala po 4 podgrzaniu to znaczy ze silniczek juz HELP wola. A jak cieply to od razu odpala??? Jesli tak to sie nie myle

#26 OFFLINE   arekkimla

arekkimla
  • 9 postów
  • Dołączył: 17-08-2007
  • Skąd: Żywiec

Napisany 19 listopada 2007 - 17:06

jak jest zagrzany to pali od kopa. no to pieknie... od czego zaczać naprawe??

#27 OFFLINE   ArturL

ArturL

    arturl1@poczta.onet.pl

  • 1 339 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 listopada 2007 - 16:02

arekkimla, rafalskiTDS, nie mieszać w temacie o 2.2dti ze swoimi 2.5td - czy jakoś tam ;). To są ROŻNE silniki i nie mają ze sobą nic wspólnego oprócz ON ;) :).forezka, myślę, że jednak się zapowietrza lub czujnik temperatury do ECU (2-pinowy obok termostatu, koszt ok 50zł + max 50 zł wymiana).

#28 OFFLINE   forezka

forezka
  • 19 postów
  • Dołączył: 13-11-2007
  • Skąd: Ruda Śląska

Napisany 22 grudnia 2007 - 15:52

Witam po długiej nieobecności :smile: Moja Omesia przeszła wszelkie gruntowne przeglądy i diagnoza padla w kilku warsztatach taka sama - "zaworek próżniowy pompy wtryskowej" (chyba dobrze to napisalam) wiem że to czesc skladowa pompy i raczej nie wymienia sie jej osobno wiec tak czy siak będą grzebać przy pompie i musze placic duzo kasy za ta usługe :mad:
Dzieki wszystkim za dobre rady i życze Wesołych Świąt!!! :smile:

#29 OFFLINE   pysio81

pysio81
  • 32 postów
  • Dołączył: 07-06-2007
  • Skąd: pszczyna

Napisany 27 grudnia 2007 - 14:16

witam moja papa cieknie i to napewno jest papa wtryskowa zle pali na cieplym xsilniku jak jest zimny to pali od kopa mechanik mi gadal ze taka usluga z uszczelnieniem to koszt od 350zeta do 1300 . ludzie czy tego nie mozna samemu zrobic kupic jakies uszczelki i samemu uszczelnic czemu mam dac komus tyle kasy moze ktos sie zna na tym jak samemu ja zregenerowac :?:
czas to pieniadz im wiecej kasy tym mniej czasu

#30 OFFLINE   maciejdm1

maciejdm1
  • 176 postów
  • Dołączył: 14-12-2006
  • Skąd: głogów

Napisany 09 stycznia 2008 - 19:37

odswieze temacik.
nie dawno przy temp.-8, -9 stopni moja oma bardzo ciezko palila po nocnym postoju.swiece grzalem dwa razy i zaczelem krecic ok.10 sekund juz prawie zapalila ale nic .ponownie grzanie swiec i krece znowu 8-10 sekund i zapala z trudem.po odpaleniu chodzi rowniutko -zadnych wachan obrotow.przy temp.+2+3 stopni pali w miare dobrze(po 2-3 sek.).zostawilem autko u mecha na noc(temp.w nocy ok.-1-0 stopni) zeby zobaczyl co i jak.stwierdzil ze odpalila troche ciezko sprawdzil przelewy i twierdzi ze sa jeszcze orginalne GM i ze sa o.k. po podlaczeniu pod Tech-a zadnych bledow.wczesniej wymienilem filtr paliwa ,uklad byl odpowietrzony w taki sposob:zdjeli jakis gruby waz i sprezarka wdmuchiwali powietrze i kazali odpalic pare razy przygazowal i pozniej autko chodzilo jakies 10-15 min. na wolnych obrotach.
ogolnie mech stwierdzil ze przyczyna jest chyba pompa wtryskowa ,mowil cos o kącie wtrysku i o samej pompie ze chyba pomalu pada.gdy spytalem o czujnik temp. to stwierdzil ze komputer nic nie wykazal,podobnie ze swiecami.
poczytalem tez na forum vectry o przyczynach trudnego odpalania i nie wiem teraz co o tym wszystkim myslec,co robic.dodam ze mechanik u ktorego bylem naprawde zna sie na opelkach i nigdy sie na nim nie zawiodlem.napiszcie co robic.pozdro
najmlodszy fan omegi w rodzinie

#31 OFFLINE   forezka

forezka
  • 19 postów
  • Dołączył: 13-11-2007
  • Skąd: Ruda Śląska

Napisany 09 stycznia 2008 - 21:39

Ja jak narazie jestem w trakcie rozwiązywania problemu z moja pompą :) czekam na "cudowne" urządzenie kupione na allegro - włącznik świec żarowych, mam nadzieje ze to na jakoś czas opóźni regeneracje pompy i wydanie kupy kasy :grin:
Mój swietny mechanik zajmujący się przede wszystkim dieslami powiedział mi że warto spróbowac i ze silnik absolutnie na tym nie ucierpi, wiec jak narazie wole wydać 120 zł niz ponad 2500 zł. Jeżeli to ma pomóc to czemu nie... Mam nadzieje, że za kilka dni podziele się z Wami dobrymi wieściami :smile:

#32 OFFLINE   CzarekC.

CzarekC.
  • 47 postów
  • Dołączył: 03-10-2007
  • Skąd: Sokółka

Napisany 09 stycznia 2008 - 21:46

Przygotuj się na wymianę świec żarowych ( intensywniejsza eksploatacja - któtrzy żywot ), u mnie skończyło się tym, że nie mogłem wyjechać z garażu ( stromo pod domem ) i trzeba było samostartem uruchamiać silnik ( aż serce zabolało ). Pompę i tak wymieniłem.
Where do you think you're going !!!!

#33 OFFLINE   forezka

forezka
  • 19 postów
  • Dołączył: 13-11-2007
  • Skąd: Ruda Śląska

Napisany 09 stycznia 2008 - 22:09

niestety ale zdaje sobie z tego sprawe, ale jak narazie nie mam kasy na regeneracje pompy :sad: i musze ratowac się tanszymi metodami...

#34 OFFLINE   maciejdm1

maciejdm1
  • 176 postów
  • Dołączył: 14-12-2006
  • Skąd: głogów

Napisany 10 stycznia 2008 - 17:06

porobilem pare pomiarow dotyczacych grzania sie swiec i odpalania ;
1. temp.zewn.4*C - czas swiecenia sie spiralki na desce 2sek. -natychmiast krece po zgasnieciu kontrolki i po 2sek. odpalil
2. temp.zewn.-0,5*C-czas swiecenia sie spiralki na decse 4sek.-natychmiast krece po zgasnieciu kontrolki i po 2,5 sek. odpalil
narazie zrobilem te dwa pomiary ale jak temp. beda inne zrobie jeszcze. duze problemy z odpalaniem mialem przy temp.-9 , -10 *C nie mierzylem wtedy jak dlugo grzalem swiece i jak dlugo pozniej go krecilem -opisalem jak bylo we wczesniejszym poscie.
zauwazylem jeszcze takie dwie rzeczy:
a)przy temp.zewn. -0,5 *C jak autko mialo temp.silnika ok.80*C probowalem odpalic to po przekreceniu kluczyka w stacyjce kontrolka(spiralka) na desce nie zapalila sie a autko odpalilo dobrze-nie wiem czy to jest jakas wskazowka ,ale chce opisac wszystko dokladnie

b)gdy bylo zimno (-9 , -10*C) i auto ciezko palilo zauwazylem,ze jak go krecilem to zajarzyla sie kontrolka od abs-u ,a wskazówka od predkosciomierza tez lekko ruszala sie -nie wiem czy to cos oznacza?
prosze o jakies sugestie , pozdro

nowe pomiary:
3. temp.zewn.+4*C -czas swiecenia spiralki 4,5 sek -natychmiast krece i po 3 sek odpala (dziwne bo we wczesniejszym pomiarze przy tej temp. czas grzania i odpalania byl krotszy :?: )
4. temp.zewn.+6*C -czas swiecenia spiralki 3,2 sek-natychmiast krece i po 3,5 sek odpalil(tez dziwne cieplej na dworze a grzal dluzej niz przy pomiarze nr 1 i odpalil pozniej niz przy pomiarze nr 1 i, 2 i 3 :shock: - cos chyba jest nie tak)
najmlodszy fan omegi w rodzinie

#35 OFFLINE   lew1969

lew1969

    lew1969

  • 76 postów
  • Dołączył: 04-11-2007
  • Skąd: Tychy

Napisany 10 stycznia 2008 - 20:49

CzarekC po jakim czasie ci siadły świece ja jezdzę już rok na tym cudzie i czekam kiedy padną ale nie chcą zawsze odpalam aż przekaźnik je wyłączy i rok już mija. Pali na dotyk.
lew1969

#36 OFFLINE   maciejdm1

maciejdm1
  • 176 postów
  • Dołączył: 14-12-2006
  • Skąd: głogów

Napisany 12 stycznia 2008 - 07:14

witam ponownie. zrobilem piaty pomiar:
5. temp.zewn.-1*C - czas swiecenia spiralki 3,9 sek. natychmiast krece i po 2,9 sek. odpala
wyniki zblizone do pomiaru nr 2 gdzie temp.zewn. byla podobna.

mam jeszcze pytanie odnosnie czujnika temp.na komputer-chodzi mi o nr katalogowy.ja znalazlem takie czujniki na allegro :
http://moto.allegro....el_peugeot.html

http://moto.allegro...._komputer_.html

czy one beda pasowac do mojego silnika.pozdro
najmlodszy fan omegi w rodzinie

#37 OFFLINE   forezka

forezka
  • 19 postów
  • Dołączył: 13-11-2007
  • Skąd: Ruda Śląska

Napisany 13 stycznia 2008 - 20:51

Zadzwoń sobie do Inter carsu lub podjedz do jakiegos sklepu motoryzacyjnego, gdzie mają katalogi z czujnikami i zapytaj o niego, tam podadzą Ci nr oryginału to wtedy bedziesz wiedział czy te z allegro pasują.
Mozesz tez sprawdzić czy na Twoim czujniku nie ma jakiegos symbolu (nr oryginalnego) i po nim szukać zamiennika lub tez kupic oryginał, wtedy masz pewność w 100% że bedzie pasował.
Pozdrawiam

#38 OFFLINE   maciejdm1

maciejdm1
  • 176 postów
  • Dołączył: 14-12-2006
  • Skąd: głogów

Napisany 13 stycznia 2008 - 21:11

dzieki forezka za odp. ja bede w poniedzialek wgrywac nowy soft-mam nadzieje ze to rozwiaze problem odpalania.musze jeszcze poczekac az zrobi sie zimno i wtedy zobacze czy pomoglo.pozdro
najmlodszy fan omegi w rodzinie

#39 OFFLINE   forezka

forezka
  • 19 postów
  • Dołączył: 13-11-2007
  • Skąd: Ruda Śląska

Napisany 13 stycznia 2008 - 21:25

to czekam na dobre wiadomości :) pozdrawiam

#40 OFFLINE   maciejdm1

maciejdm1
  • 176 postów
  • Dołączył: 14-12-2006
  • Skąd: głogów

Napisany 15 stycznia 2008 - 16:32

okazalo sie ze mam najnowszy soft i nic nie zdzialali.mech podpowiedzial zeby zalatwic drugi modul podgrzewania swiec i podmienic.jak bedzie roznica to wiadomo co jest nie tak.czekam na ujemne temp. i wtedy sprawdze przy pomocy innego modulu co bedzie .pozdro
najmlodszy fan omegi w rodzinie