Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Cenzura


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
367 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 15:39

mój chyba właśnie został usunięty ale nie za brak ortografii ;)

Dla jasności, za brak związku z tematem. Ale widzę, że jesteś tego świadomy.

#22 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 26 sierpnia 2012 - 15:43

Popieram Sypusa jeżeli chodzi o wulgaryzmy ale silnika nie zmienimy. Możemy za to piętnować pisanie nie tyle bez polskich fontów co pisanie postów bez interpunkcji i wyraźnie zakreślonego sensu zdania. My jako zwracający uwagę, klikający na czerwoną flagę i moderatorzy, którzy mogą usunąć/edytować posta. Co jakiś czas jest wysp nowych userów pytających o rzeczy dla większości oczywiste. Ale razi i drażni mnie okropnie zdanie składające się z 30-40 słów bez żadnego przecinka w domyśle zdanie pytające zakończone kropką lub niczym... Odechciewa się czytania takich postów
Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#23 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 15:58

Przeczytaj proszę to co napisałeś i zobacz w ilu słowach nie użyłeś polskich znaków

zobacz sobie w bazie IP wysłanego postu to dojdziesz do tego że pisałem z urządzenia mobilnego (komórka)

Wystraczy wyrzucać posty jeżeli jest rażąca ilość błędów i tyle
Za którymś razem sie nauczą.
Ale to tez trza chcieć

popieram

ale silnika nie zmienimy

ale można go edytować czytając posta kolegi Pepcio

Przepraszam jeśli Cie urażę ale w moim odczuciu to sam się teraz ośmieszasz, czy ja gdzieś napisałem czy choćby zasugerowałem ze nie można tego zmienić i wykasować z bazy wyżej wymienione słowo ? Napisałem tylko ze mnie ono nie razi.



Jeśli chodzi o kwestie ortografii to jeszcze Gawor z Piterkiem prosili Moderatorów o nie piętnowanie użytkowników za ortografie ja szanuje Ich zdanie .

no jasne piszmy jak słodkie nastolatki czyli: jush,tesh,boshe
:D

 


 


 


#24 OFFLINE   Pepcio

Pepcio
  • 2 382 postów
  • Dołączył: 16-03-2008
  • Skąd: Syców
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 sierpnia 2012 - 16:38

no jasne piszmy jak słodkie nastolatki czyli: jush,tesh,boshe

Teraz mylisz pojecie błędu z "słowotwarami" ,jakie ludzie celowo wymyślają i za takie coś w działach technicznych zwracamy uwagę.

Wystraczy wyrzucać posty jeżeli jest rażąca ilość błędów i tyle
Za którymś razem sie nauczą.
Ale to tez trza chcieć

IMO Nie sądzę jak ktoś w szkole nie nauczył się pisać bez błędów to wywalenie posta tu nic nie pomoże :D a tylko będą kolejne pretensje ze ktoś posta wywalił a on przecież nie zrobił nic złego :D

zobacz sobie w bazie IP wysłanego postu to dojdziesz do tego że pisałem z urządzenia mobilnego (komórka)

Ale co to za tłumaczenie? chyba nie sadzisz że będziemy sprawdzać ip logowania usera żeby ocenić czy post jest oki;)inni użytkownicy tez nie maja takiej wiedzy dlaczego piszesz bez pl znaków :D(oczywiście to taki przykład)

#25 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 sierpnia 2012 - 16:50

A jak ta cenzura ma się do fotek/linków?? Fotke oczywiscie można"podretuszować" dla potrzeb cenzury ale linka juz chyba nie (szczerze to nie wiem:dziura:) Czy wtedy kartki są zasadne??
Wyprzedze odpowiedz , można się powstrzymać od wklejenia/linkowania/pisania takich postów, bo tak jest, faktycznie mozna się powstrzymać ale po co??
Nie mówie tu o jakiś skrajnie gorszących czy wręcz obrzydliwych zdjęciach/linkach bo takich też jest kilka jak nie kilkaset na forum ( przykładem niech będzie ten dział http://forum.omegakl...kolejny wypadek)
a o śmiesznych/zabawnych zdjęciach/linkach.
Z tego z czego na codzień normalnie hachamy się do łeż tutaj na forum jest piętnowane i nagradzane. Przecież wszyscy userzy są dorośli.
Moim skromnym zdaniem troszke zaostrzona jest ta cenzura, ale to jest tylko moje zdanie i chyba nie jestem jedyny z takim podejściem:)
Dla dociekliwych, nie chodzi mi o "spuszczenie userów ze smyczy" i totalny samopas , bo nie o to chodzi ale troszke wyrozumiałości i spojrzenia z innej perspektywy szczególnie na dział humor/spam ( już z założenia ma byc wesoło i śmiesznie).
Dla przykładu tak: Treść edytowana/pepcio
powinna być wywalona ,bo narusza dobra osobiste/religijne ludzi innej wiary:) i gdzie jest ten nasz/wasz automat?? :p
w innych krajach tego typu rzeczy/zachowania sa karalne:D

#26 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 sierpnia 2012 - 16:56

a tylko będą kolejne pretensje ze ktoś posta wywalił a on przecież nie zrobił nic złego

Pepcio macie narzędzia( usuwanie postów) więc nie bójcie się z tego korzystać.

#27 OFFLINE   Pepcio

Pepcio
  • 2 382 postów
  • Dołączył: 16-03-2008
  • Skąd: Syców
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 sierpnia 2012 - 17:45

Z tego z czego na codzień normalnie hachamy się do łeż tutaj na forum jest piętnowane i nagradzane. Przecież wszyscy userzy są dorośli. Moim skromnym zdaniem troszke zaostrzona jest ta cenzura, ale to jest tylko moje zdanie i chyba nie jestem jedyny z takim podejścem

Przy rejestracji na forum nie ma deklaracji o pełnoletności i zarejestrować się może każdy ;) Ale poważnie to na forum sa przeróżni ludzie i każdy śmieje się z czego innego i dla jednego dane słowo jest wulgaryzmem dla drugiego absolutnie nie, i mają inny nazwijmy to stopień moralności. Dla ciebie to co tu wkleiłeś jest zabawne inna osobę to uraziło bo post został raportowany, i przyznam się ze wcale nie dziwie tej osobie bo ma do tego prawo , bede musiał go wy edytować.

Pepcio macie narzędzia( usuwanie postów) więc nie bójcie się z tego korzystać.

egon, nikt się nie boi ale tez do przyjemności nie należy tłumaczenie absurdalnym zarzutom ze ktoś sie na kogoś uwziął i wywala mu posty a dobrze wiesz ze takich sytuacji jest dużo z reszta ostatnio temat o tym był .

ps: ja już się wypisałem oddaje się na spoczynek :p

#28 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 26 sierpnia 2012 - 17:52

Wszystko O.K jednak istnieje forum [fora] na których pisze się poprawnie i nie używa wulgaryzmów. I niech ktoś spróbuje się nie dostosować. Moderator oprócz sprawdzania zawartości posta może również sprawdzać pisownię.

#29 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 sierpnia 2012 - 18:24

Ale poważnie to na forum sa przeróżni ludzie i każdy śmieje się z czego innego i dla jednego dane słowo jest wulgaryzmem dla drugiego absolutnie nie, i mają inny nazwijmy to stopień moralności.

Masz absolutna racje, tyle ile ludzi tyle zdań/opini i każdy user przynajmniej z założenia przyjmijmy,że rejestrując sie czytał regulamin i zaakceptował go:F
Przykładem jestem ja, świadomie złamałem regulamin bo nie uważałem że takie fotki kogoś zabolą:masakra: ale regulamin jest regulaminem i poniosłem tego konsekwencje:D:mad::pokoj:

Dla ciebie to co tu wkleiłeś jest zabawne inna osobę to uraziło bo post został raportowany, i przyznam się ze wcale nie dziwie tej osobie bo ma do tego prawo

Zgoda, kazdy ma prawo do wyrażenia swojej opini czy tez niezadowolienia i nic mi do tego;)

bede musiał go wy edytować.

Masz na myśli 25 post tego tematu czy ten za który już mi się oberwało??
Tak czy siak, przyjołem na klate to co dla mnie jest zabawne/śmieszne a wszystkich userów, którzy poczuli się urażeni tymi fotkami za posrednictwem tego postu chciałbym bardzo przeprosić:pokoj:
Kurka czy to jest forum regilijne, jakaś niedzielna szkółka dewot?? Czy forum opla/mechaników/pasjonatów którym jak się klucz zemsknie i pizgnie się w łape to powie Qrfa, a nie o jejku ale sie udeżyłem ojoj pocałuj i przestanie boleć??
Zlikwidujcie dział humor,spam, podkrecie automat tak coby z automatu dawał bana za już wspomniane słowo udpa (celowo, bo automat tego nie widzi) a emotka :pupa: sami dodaliście(i to jest ok??) słowo pisane to warn a emotek jest ok, tak??
Proponuje do regulaminu dodać że każdy user (forumowicz co tydzień a klubowicz co kwartał) powinien on-line do moderatora/admina spowiedz ile razy i kogo/za co, podłączył za pomocą czerwonej flagi. Wtedy na forum zostaną same zielone i pomarańczowe belki oraz kilku malkontentów którzy mają pretensje sami do siebie i w ferworze pod(:p)ania raportują sami siebie:D
Tyle ode mnie, bo to temat rzeka i tyle ile userów tyle opini.





ps. Nic personalnie a jak kto chce raporta to niech se robi, mam to kawałek dalej za kręgosłupem głęboko w holly.:D

#30 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 26 sierpnia 2012 - 18:29

a emotka

Bo emotka to pupa :laugh::pupa:

#31 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 sierpnia 2012 - 18:34

z kolcami w innym wydaniu, papugowy patyk albo gejowski korzeń, tak czy siak jest utytłany w fekaliach
:smiech:

#32 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 18:36

Wszystko O.K jednak istnieje forum [fora] na których pisze się poprawnie i nie używa wulgaryzmów. I niech ktoś spróbuje się nie dostosować. Moderator oprócz sprawdzania zawartości posta może również sprawdzać pisownię.

Przecież tu o wulgaryzmy w ogóle nie chodzi. Chodzi o to żeby userowi udzielić napomnienia za pisanie byle jak, ale zdecydowanie łatwiej jest kartką za byle co walnąć i pokazać "władzę" niż się wysilić.

ale to w niektorych przypadkach nie jest latwe

To akurat jest do zrozumienia, wystarczy spojrzeć skąd jest autor postu i można to przełknąć, ale bez stosowania przecinków, kropek i wielkich liter, nie da się czasami zrozumieć sensu wypowiedzi.

Jeśli chodzi o kwestie ortografii to jeszcze Gawor z Piterkiem prosili Moderatorów o nie piętnowanie użytkowników za ortografie ja szanuje Ich zdanie

IMO byś się nie ośmieszał przywołując takie argumenty. Nie przypuszczam, żeby założyciele Forum popierali analfabetyzm i mieli Wam za złe że dbacie o w miarę poprawne używanie języka ojczystego. Jakoś zmian Regulaminu dostosowujących Forum i Klub do pojawiających się problemów było już parę, więc dlaczego jest taki opór jeżeli chodzi tę akurat kwestię :hmmm: Jak Gawor z Piterkiem ustalali formy moderowania, to zależało im na tym żeby Forum było przyjazne i miłe oraz żeby nie odstraszało ludzi. Teraz jest ponad 30 tysięcy userów i takie podejście do tematu, powoduje że zacytuję pewną zasłyszaną opinię:

nie dość że jeżdżą starymi trądami, to do tego jeszcze są niedouczonymi analfabetami

Mi osobiście taka opinia nie pasuje, i wielokrotnie apelowałem do Administracji o zmianę podejścia w kwestii pisania na Forum. Żeby to wdrożyć w życie Moderatorem nie zostanę, bo moje standardy daleko odbiegają od standardów obecnie miłościwie nam panujących :pad: więc jedynie apeluję do ich sumień.

#33 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 26 sierpnia 2012 - 18:44

apeluję do Administracji o zmianę podejścia w kwestii pisania na Forum.

I ja podpisuję się pod tym apelem.

#34 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 20:01

no , będziemy tylko poprawiać posty i może nie będzie czasu zwracać na nic innego uwagi ;)
jak ktoś jest niedokształcony (pomijam fakt lenistwa niektórych userów) to jest be i trzeba go piętnować , spamerskie teksty najlepiej zawierające trochę wulgaryzmu jest fajne a nawet śmieszne , bo spamerzy są cool i czepianie się ich jest warte pręgierza :pokoj:

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#35 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 20:09

spamerskie teksty najlepiej zawierające trochę wulgaryzmu jest fajne a nawet śmieszne , bo spamerzy są cool i czepianie się ich jest warte pręgierza

Spłyciłeś to klasycznie, w stylu: jak się nie podoba, to można się wylogować bo wszelka dyskusja jest zakazana.

#36 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 sierpnia 2012 - 20:14

spamerskie teksty najlepiej zawierające trochę wulgaryzmu jest fajne a nawet śmieszne , bo spamerzy są cool i czepianie się ich jest warte pręgierza

jezeli pijesz do mnie to troszke to wyolbrzymiasz:mad:








Sypus :up:

#37 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 26 sierpnia 2012 - 20:18

Spróbujcie wreszcie znaleźć środek, szare też istnieje nie tylko czarne i białe :(:masakra:

#38 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 sierpnia 2012 - 20:20

Spróbujcie wreszcie znaleźć środek, szare też istnieje nie tylko czarne i białe

a jest jeszce wiele wiecej kolorów ale widocznie forumowy automat ich nie rozróżnia, taki "daltozim forumowy" :p

#39 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 20:20

sypus...tego muru jakim jest "góra" nie rozbijemy niestety

 


 


 


#40 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 sierpnia 2012 - 20:22

.tego muru jakim jest "góra" nie rozbijemy niestety

golimy łeby na łyso , bejsbole i damy rade:D kartki nas nie przestraszą, przeca tero powszechne jest posiadanie dwóch kont:)



ino Dawid , co to zmieni jak nas jest kilku ??
Reszcie się to nie spodoba i nas podpitoli bo to tero modne na forumie jest, a takim to właśnie podpitolaczom to bym dożywotniego bana z gratisowym wirusem na konto wysyłał.
Gdzie jest moje trzysta baniek??































ps. Każdemu z Was dam po 100 milionów:p