Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Cenzura


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
367 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 09:07

Wczoraj oglądałem wieczór kabaretowy w TVP2 i w trakcie występów padło straszne słowo d-u-p-a (ominięcie celowe). Po użyciu tego słowa publiczność zareagowała śmiechem i nie widać było ludzi przerażonych oraz zażenowanych - czym po wieloletnim pisaniu na Forum byłem zdumiony :zdziwko1: Matki nie chroniły płaczących dzieci, a mężczyźni nie zaczęli wyrywać ławek budując barykady. Po prostu zaczęli się śmiać :shock:

W związku z tym mam pytanie:
Kto ustala na Forum normy moralne i według jakiego klucza są one dobierane, bo niektóre słowa lub zwroty zakazane na Forum są już w powszechnym użyciu i nie budzą żadnych skrajnych odczuć. Czasami mam wrażenie, że Forum zaczyna wyznaczać jakieś własne standardy moralne, które powodują bardziej śmieszność ich autorów, niż wpływają na moralną czystość słowa. IMO użycie przykładowego słowa d-u-p-a (ominięcie celowe) jest chyba mniejszą zbrodnią, niż pisanie postów bez przestrzegania podstawowych zasad języka polskiego.

Może mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa, cenzura słowa na Forum ??

Na koniec chciałbym przypomnieć co niektórym, a Administracji szczególnie, że język polski jest naszym językiem ojczystym i wypadałoby go szanować w całej rozciągłości, a nie wyrywkowo realizując jakieś niezrozumiałe normy. I żebym nie został opacznie zrozumiany przez nastawionych do mnie wrogo wiadomo jakich sił, nie jest moją intencją propagowanie wulgaryzmów, a jedynie troska o Forum. Powinno ono charakteryzować się żywym językiem współczesnym, a nie być krępowane kagańcem cenzury rodem ze Średniowiecza w którym królowała Inkwizycja ustalająca swoje własne normy :ksiadz:

#2 OFFLINE   Pepcio

Pepcio
  • 2 382 postów
  • Dołączył: 16-03-2008
  • Skąd: Syców
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 sierpnia 2012 - 09:39

Automat cenzurujący nie jest naszym wymysłem wraz z bazą wulgaryzmów jest produktem Vbulltin.

Przytoczone tu słowo (jak i kilka innych znajdujących sie w bazie) mnie tez nie razi, ale tez jakoś specjalnie mi ich nie brakuje. Widać nie pisze "żywym językiem współczesnym" i potrafię je zastąpić innymi słowami których w języku polskim nie brakuje .;)

#3 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 26 sierpnia 2012 - 09:44

Automat cenzurujący nie jest naszym wymysłem wraz z bazą wulgaryzmów jest produktem Vbulltin.

A czy czasem on sie nie wylacza?? Bo ja ostatnio wlasnie tak zarobilem karteczke za slowko "**********":p

Poza tym, to automatu cenzurujacego nie wolno omijac, prawda?:)

#4 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 09:45

Ale zmusić userów do pisania po polsku to już możecie chyba ??

#5 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 26 sierpnia 2012 - 09:46

userów do pisania po polsku

Chyba żartujesz :)

#6 OFFLINE   Pepcio

Pepcio
  • 2 382 postów
  • Dołączył: 16-03-2008
  • Skąd: Syców
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 sierpnia 2012 - 09:53

A czy czasem on sie nie wylacza

Nie działa idealnie i czasami błędy się zdarzają ostatnio wygwiazdkowało słowo "klubowicz"

Ale zmusić userów do pisania po polsku to już możecie chyba

IMO Nie jest to forum dla polonistów a od edukacji jest szkoła.

#7 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 09:55

IMO Nie jest to forum dla polonistów a od edukacji jest szkoła

Moderator jako osoba wyższa i moralnie czysta (z małymi wyjątkami) powinien Forum moderować, czyli np. dbać o przestrzeganie zasad języka ojczystego, a nie naparzać kartkami na lewo i prawo w celu wzbudzenia strachu. Trzeba wzbudzić refleksję nad słowem pisanym i jak by tak paru dla przykładu za niechlujstwo językowe ukarać, to reszta by się zastanowiła. Ale to wymaga zaangażowania i wspięcia się ponad małość władzy, co jest niezmiernie trudne niestety :(

Czyli wychodzi na to, że jako Administracja popieracie niechlujność językową userów ??

#8 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 26 sierpnia 2012 - 10:11

Nie działa idealnie i czasami błędy się zdarzają ostatnio wygwiazdkowało słowo "klubowicz"

To jak wtedy nie dziala, to ladnie to tak wlepiac kartki??

#9 OFFLINE   Pepcio

Pepcio
  • 2 382 postów
  • Dołączył: 16-03-2008
  • Skąd: Syców
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 sierpnia 2012 - 10:31

To jak wtedy nie dziala, to ladnie to tak wlepiac kartki

a to ze wulgaryzm którego automat nie wyłapie przestaje być wulgarny ? Wydaje mi się ze nie.. widziałeś co piszesz i ze tego nie wygwiazdkowało., wystarczy zmienić jedna litere lub napisać z polskimi znakami juz nie wygwizdkuje. Dostałeś żółtą wiec zaledwie upomnienie...

Czyli wychodzi na to, że jako Administracja popieracie niechlujność językową userów

Jeśli chodzi o kwestie ortografii to jeszcze Gawor z Piterkiem prosili Moderatorów o nie piętnowanie użytkowników za ortografie ja szanuje Ich zdanie .

IMO Nie jest to forum dla polonistów a od edukacji jest szkoła.

Powyżej wyraziłem swoje prywatne zdanie.

#10 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 sierpnia 2012 - 10:42

ostatnio wygwiazdkowało słowo "klubowicz"


Mi się wydaję, że w tym akurat paluchy maczał ktoś od nas.
W podpisie w profilu słowa forumowicz oraz klubowicz nie można było używać już od dawna.
Przekonałem się o tym gdy postanowiłem nie wpłacać składki klubowej na ten rok. Chciałem w podpisie ustawić "forumowicz" i się nie dało, "były klubowicz" też.

Urządzenie cenzurujące samo z siebie nie zablokowałoby tych słów w samym podpisie pozostawiając możliwość ich używania na reszcie forum.

Jeśli chodzi o cenzurowanie słowa d-u-p-a to też mi się nie podoba, do całej reszty wulgaryzmów nie mam zastrzeżeń.

Ale z drugiej strony można zrobić tak :pupa: i też wiadomo o co chodzi. :D

#11 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 26 sierpnia 2012 - 10:52

To czyli podsumowujac. :pupa: i inne zla = kartka; brak ortografii, interpunkcji OK.

#12 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 sierpnia 2012 - 11:08

wcale nie trzeba przeklinać można użyć jakiegoś synonimu np:

zamiast chu...

****, korzeń, *****, kuśka, pała, ptak, siusiak, wacek,****, *****, pała, pyta, parówa, zwis

zamiast kur...

bladź, dziwka, jawnogrzesznica, kobieta upadła, kurtyzana, ladacznica, lafirynda, nierządnica, panienka lekkich obyczajów, prostytutka, rura, skończona kobieta, szmata, wszetecznica, wywłoka, zdzira, dziwa

zamiast spier...

uchodzić, uciekać, brać nogi za pas, czmychać, dawać dyla, pierzchać, pryskać, rejterować, ulatniać się, umykać, wiać, wyrywać, zabierać się, zmykać, zwiewać

zamiast d-u-p-a

cztery litery, dupsko, kufer, kuper, pupa, pupsko, rzyć, sempiterna, siedzenie, tyłek, zad, pupeńka, pupka

i tak dalej

a może zainstalować na forum aparat moderujący który automatycznie bedzie podmieniał slowa:p



edit:

widze że synonimy też kropkuje:D

#13 OFFLINE   driftboy

driftboy
  • 572 postów
  • Dołączył: 16-08-2009
  • Skąd: hiszpania
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 26 sierpnia 2012 - 12:16

Ale zmusić userów do pisania po polsku

ale to w niektorych przypadkach nie jest latwe.ja np. nie jestem w stanie choc bym chcial wstawic ani jednego polskiego znaku.mieszkam w hiszpanii i klawiatura hiszpanska;)

#14 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 sierpnia 2012 - 12:49

ale to w niektorych przypadkach nie jest latwe.ja np. nie jestem w stanie choc bym chcial wstawic ani jednego polskiego znaku.mieszkam w hiszpanii i klawiatura hiszpanska;)


A co ma klawiatura do tego?

Wystarczy przestawić język klawiatury w opcjach systemu.

Maksymalnie 15 sekund roboty.

#15 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 13:09

Czyli generalnie analfabetyzm na tym forum będzie popierany a za słowo d.u.p.a mozna nawet wylecieć :)

Drodzy admini... nie powiecie chyba że nie macie możliwosci edycji automatu cenzurującego bo to wywola smiech na sali.Umieliście po mojej interwencji odkropkować slowo klubowicz to teraz nie gadajcie że nie da sie innych odkropkować bo wystawiacie się tym na ośmieszenie :)

 


 


 


#16 OFFLINE   Pepcio

Pepcio
  • 2 382 postów
  • Dołączył: 16-03-2008
  • Skąd: Syców
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 sierpnia 2012 - 13:43

Czyli generalnie analfabetyzm na tym forum będzie popierany

Generalnie to jesteś w błędzie, napisałem tylko ze nie będzie piętnowany bo taka była prośba założycieli forum. Jeśli widzisz błędy w jakimś poście zawsze mozesz raportować i moderator to poprawi.

Drodzy admini... nie powiecie chyba że nie macie możliwosci edycji automatu cenzurującego bo to wywola smiech na sali.Umieliście po mojej interwencji odkropkować slowo klubowicz to teraz nie gadajcie że nie da sie innych odkropkować bo wystawiacie się tym na ośmieszenie

Przepraszam jeśli Cie urażę ale w moim odczuciu to sam się teraz ośmieszasz, czy ja gdzieś napisałem czy choćby zasugerowałem ze nie można tego zmienić i wykasować z bazy wyżej wymienione słowo ? Napisałem tylko ze mnie ono nie razi.

Drodzy admini... nie powiecie chyba że nie macie możliwosci edycji automatu cenzurującego bo to wywola smiech na sali.Umieliście po mojej interwencji odkropkować slowo klubowicz to teraz nie gadajcie że nie da sie innych odkropkować bo wystawiacie się tym na ośmieszenie

Przeczytaj proszę to co napisałeś i zobacz w ilu słowach nie użyłeś polskich znaków ;)

#17 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 26 sierpnia 2012 - 14:18

napisałem tylko ze nie będzie piętnowany

Piętnowanyna pewnobyc niepowinien ale wymuk pisania prawidłowom polszczyznom powinien byc bardziej egzekwowany. Z tego co napisałem prawie każdy wyraz jest podkreślony na czerwono, czy tylko ja mam taką opcję w swoim komputerze?? Poprawne pisanie nie jest takie trudne. :hihi:

#18 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 14:21

Poprawne pisanie nie jest takie trudne. :hihi:


Dobry przykład :ok:
Ale to jeszcze trzeba trochę chęci do poprawienia tego co się podkreśliło.

#19 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 sierpnia 2012 - 14:59

Wystraczy wyrzucać posty jeżeli jest rażąca ilość błędów i tyle
Za którymś razem sie nauczą.
Ale to tez trza chcieć

#20 OFFLINE   merkinson73

merkinson73

    Zbanowany

  • 87 postów
  • Dołączył: 13-08-2012

Napisany 26 sierpnia 2012 - 15:19

mój chyba właśnie został usunięty ale nie za brak ortografii ;)