Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Czy jesteś za wycięciem drzew wzdłuż dróg??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
101 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Czy jesteś za wycięciem przydrożnych drzew? (1 użytkowników głosowało)

Czy jesteś za wycięciem przydrożnych drzew?

  1. tak (70 głosów [62.50%])

    Procent głosów: 62.50%

  2. nie (38 głosów [33.93%])

    Procent głosów: 33.93%

  3. nie mam zdania (4 głosów [3.57%])

    Procent głosów: 3.57%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#41 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 sierpnia 2009 - 21:02

no tak ... czyli kierowca mial mózg w d...ie a zawinilo drzewo - prawidlowe myslenie..

#42 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 sierpnia 2009 - 21:19

Sorki ale jak miałbym wybierać między ludzkim życiem a kawałkiem drewna to wybieram życie. Co z tego, że kierowca był kretynem. Pomyśl teraz o rodzicach tego dzieciaka który nie żyje. I co, myślisz, że oni też uważają że drzewo przy drodze jest ważniejsze? W tym wypadku akurat zawinił kierowca. Ile jednak jest wypadków gdzie auto wypadło, musiało zjechać na pobocze a tam rosło drzewo? Sam zimą rozwaliłem Omegę (wcale szybko nie jechałem, po prostu szklanka na drodze i auto zaczeło się obracać). Wylądowałem w rowie i nic nikomu się nie stało. Gdybym przywalił w drzewo bokiem nie było by już tak różowo.
Zaznaczam jednak, że co prawda jestem za wycinką ale robioną z głową. A o to niestety w naszym kraju trudno.

#43 OFFLINE   JACK_PL

JACK_PL

    BadBoy

  • 79 postów
  • Dołączył: 28-02-2009
  • Skąd: Przeczów

Napisany 02 sierpnia 2009 - 21:36

no tak ... czyli kierowca mial mózg w d...ie a zawinilo drzewo - prawidlowe myslenie..


Tu nie chodzi o to czy kierowca miał mózg czy nie. chodzi o to że jakby wpadł w pole to rozwaliłby auto i zmądrzałby.
Może większość osób nie zdaje sobie sprawy jak niebezpieczny jest zawód kierowcy i nie chodzi tylko o zawodowych kierowców ale i o amatorów. Przecież prawo jazdy to jest zawód jeden wykonuje go zarobkowo a inny dla ułatwienia życia. Dlaczego nie poprawić bezpieczeństwa na drogach przez wycięcie drzew ??

Wyobraźcie sobie sytuację że wracacie nad ranem po szóstej nocce, ciężkiej pracy fizycznej, z rzędu. Twoja praca trwa 12 godzin na dobę więc wiesz jak bardzo możesz być zmęczony. Chwila zapomnienia, nieuwagi czy czegokolwiek i przysypiasz na 2 sekundy. E tam co to jest 2 sekundy, przecież to moment,

Pojazd poruszający się z prędkością 10 km/h w ciągu jednej sekundy przejeżdża odległość 2.77m. jedziesz bezpieczną prędkością, dostosowaną do warunków panujących na drodzę powiedzmy 70km/h
7*2,77=19m
przysnąłeś na 2 s = 38m

38m Kawał prostej drogi na której może się pojawić drzewo.
W jaki sposób?? np. leżący kamień, gwóźdź. dziura. i auto wali w drzewo które rośnie sobie ok 1m od krawędzi jezdni.

Kierowca, miejmy nadzieję że jechał sam, ginie na drzewie. Przecież on chciał tylko zarobić trochę więcej pieniędzy, żeby dziecko we wrześniu posłać do szkoły, albo zabrać żonę na wymarzone wakacje.

A teraz ta sama sytuacja tylko nie ma drzewa. Pojazd wjeźdza do rowu, wpada na pole itp. Samochód do kasacji. Nie bedzie wakacji ale dziecko nadal ma ojca a Kobieta męża.

Chyba lepsza opcja 2.

Chyba że się mylę.

#44 OFFLINE   Marcinnl2

Marcinnl2

    Omega:D:D:D

  • 67 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Złotów
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 02 sierpnia 2009 - 23:22

Tez jestem za wycinka tak jak piszecie robiona z głowa...

#45 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 sierpnia 2009 - 06:04

tu nie chodzi która opcja jest lepsza - wychodzi tylko ze nikt nie jest winien - wyłacznie drzewa - to one odpowiadają za wszystkie wypadki a nie kierowcy ktorzy wyłaczyli myślenie - to nie jest sposób na przetrwanie....

#46 OFFLINE   przemek985

przemek985
  • 1 124 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 03 sierpnia 2009 - 07:07

Jestem za wycieciem drzew, chociaz przy glownych drogach. Zeby chociaz bylo gdzie uciekac bo czlowiek ma takie szczescie ze zawsze trafi w drzewo.

#47 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 sierpnia 2009 - 07:07

jacek, ale nikt nigdzie nie pisze, że winne są drzewa.. winni są ludzie.. nie ważne czy kierowca jechał za szybko, czy zasnął, czy zapomniał dokręcić koło.. WINNI SĄ LUDZIE, ale drzewa powodują, że za każde nawet drobne potknięcie LUDZIE płacą straszną cenę.. i o ile dla tych co zginęli jest to już obojętne to możesz wierzyć lub nie, ale ONI MAJĄ rodziny, mają kochających ojców, matki, mają kochające dzieci.. maja też gro znajomych, przyjaciół.. oni muszą cierpieć za czyjąś głopotę?

Jestem i byłem za dawaniem drugich szans.. może miałeś to szczęście, że nigdy CI się noga w życiu nie podwinęła.. mi się podwinęła.. nie raz, nie dwa.. (nie mowie o jeździe samochodem).. ale pamiętam ludzi, którzy powiedzieli.. MASZ JESZCZE JEDNĄ SZANSĘ.. dlaczego ktoś jadąc samochodem ma jej nie mieć? bo drzewa ładnie wyglądają wzdłuż drogi.. no może i wyglądają ładnie, ale....

#48 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 sierpnia 2009 - 09:06

jak napisałem wczesniej - tu nie chodzi o to ze drzewa maja byc lub nie tu chodzi o to ze jak wytniemy drzewa ( jest to niuerealne) to będą przeszkadzac rowy, znaki, latarnie, słupy energetyczne , inne samochody .... wyliczac można wiele - to nie jest sposób , trzebna zacząc myslec... i dotyczy to wszystkich ( nie tylko uzytkowników omeg) dostałem szanse kiedys - wjechałem pod ogólnie mówiąc TIR-a pod naczepe , który przejezdzał przez DK-1 w nieoswietlonym miejscu bez załaczonych świateł - naczepa znalazła sie na mojej drodze a ja wjechałem pod nią - i też mógłbym krzyczec - tiry na tory... zlikwidowac ciężarówki... bo to nie ja byłem winien tylko ten co prowadził ciężarówke...

#49 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 sierpnia 2009 - 19:06

bez komentarza [ATTACH]1984[/ATTACH]

#50 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 sierpnia 2009 - 19:23

akurat ten znak dotyczy drzewa które zostało w pasie drogowym po przebudowie tej drogi ( czytalem o tym) - to świadczy tylko o projektancie i wykonawcy , który w trakcie budowy nie wiedzial ze drzewo bedzie przeszkadzac :D , nie wspomne o głupocie urzedników i nadzoru budowlanego który do tego dopuscił, widziałem także zdjęcie akurat w tym samym pakiecie zdjęc - anomalii gdzie na nowym zjedzie z drogi ekspresowej stoi słup energetyczny - widac tez nowo postawiony :D - absurd totalny

#51 OFFLINE   TOMIX

TOMIX

    -=TOMEK=-

  • 661 postów
  • Dołączył: 28-06-2008
  • Skąd: Usedom Świnoujście
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 sierpnia 2009 - 19:27

:nie:

#52 OFFLINE   Marcin B-ca

Marcin B-ca
  • 153 postów
  • Dołączył: 21-05-2009
  • Skąd: Brodnica
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 sierpnia 2009 - 22:33

Wycinka drzew wzdłuż jezdni - jak najbardziej tylko z wyrwaniem pni z korzeniami i delikatnym utrwrdzeniem pobocza:)

#53 OFFLINE   ermi

ermi
  • 377 postów
  • Dołączył: 13-10-2008
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 sierpnia 2009 - 08:38

no i żeby rowów melioracyjnych nie było zamiast korzeni- bo ludziska zabijają się na przejazdach (z przepustem) przez nie.

#54 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 sierpnia 2009 - 08:57

dobrze byłoby jeszcze zlikwidowac wszystkie przejazdy strzezone i niestrzeżone i wybudowac w tym miejscu wiadukty - choć z wiaduktu też można spasc.....

#55 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 sierpnia 2009 - 09:04

po wycince drzew bedzie zasypywanie rowów, zasypywanie przepaści, demontaż latarń ulicznych, burzenie filarów wiaduktów itp.... panowie po prostu noga z gazu.....właczyc myślenie......


Absolutnie sie zgadzam z Toba. Drzewa nie zabijaja. Zabija brak myslenia za sterem, brak umiejetnosci przewidywania tego co moze sie zdarzyc na drodze, do tego jeszcze brawura, zbyt duza pewnosc siebie i alkohol. Latarnia jest tak samo niebezpieczna jak drzewo - czyzby je tez trzeba zlikwidowac?

#56 OFFLINE   vis1966

vis1966

    Roman

  • 1 376 postów
  • Dołączył: 19-02-2008
  • Skąd: Rugby UK
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 04 sierpnia 2009 - 09:11

No tu raczej chodzi o drogi poza terenem zabudowanym.

#57 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 sierpnia 2009 - 10:00

Na pewno jechali przepisowo i to drzewo wyskoczyło z kukurydzy na samochód z nienacka :shock:


Dokladnie tak. Kiedyś sam jechalem i normalnie te drzewa są nieobliczalne... nigdy nie wiesz, które zaatakuje.

ps. w miastach wyburzyć domu, na polach zasypać rowy, zlikwitować znaki drogowe (niech lewitują nad drogą).
I "żeby nie bylo niczego" - Kononowicz.

#58 OFFLINE   Seweryn80

Seweryn80
  • 353 postów
  • Dołączył: 06-04-2009
  • Skąd: Brzękowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 sierpnia 2009 - 19:03

http://www.radiozet....px?newsid=13422
zobaczcie to na czym się rozwalił. Reklama będzie też w tv

#59 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 sierpnia 2009 - 19:06

znając zycie zaraz odezwa sie głosy że to bzdura, że młodzi lepiej jezdza od 40-50 latków i wogóle o co w tym wszystkim kaman......

#60 OFFLINE   Kornik

Kornik

    .....................

  • 2 143 postów
  • Dołączył: 02-02-2009
  • Skąd: Las
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 04 sierpnia 2009 - 19:46

Noga z gazu Panie i Panowie, to i drzewa nie będą atakowały.