Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

2,5 V6 wymiana uszczelek pokrywy zaworów POMOCY


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
67 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 września 2009 - 15:10

Ja dokręcam na wyczucie trochę mocniej niż 10 Nm, bo aluminiowych pokryw nie wygniesz jak plastikowych. No i uszczelka jest zupełnie inna.

#22 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 września 2009 - 15:49

po niedzieli kupie nowa uszczelke (bo tylko jedna cieknie) i zrobie jeszcze raz!!!

Pozdrawiam Hubert

#23 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 września 2009 - 15:59

po niedzieli kupie nowa uszczelke (bo tylko jedna cieknie) i zrobie jeszcze raz!!!

Pozdrawiam Hubert


Dokręć gdzie cieknie na początek. POza tym jak bedziesz robił to odtłuść wszystko.

#24 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 19 września 2009 - 20:36

my jak wymienialismy u Mruffa to dociskalem na 8nm narazie chyba nie cieknie przynajmniej nic nie mowil, ale faktycznie bardzo wazne jest zeby wszystkie czesci byly dobze odtluszczone,

w ktorym miejscu ci cieknie??

#25 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 września 2009 - 23:10

z tylu gdzies sie saczy ciezko zlokalizowac bo ni ma miejsca w poniedzialek jeszcze raz kupie uszczelke i zmienie.tym razem na zimnym silniku!!!

#26 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 19 września 2009 - 23:44

wcale nie musisz kupowac nowej uszczelki jesli ja tylko co zalozyles, wyczysc ja i mozesz urzyc jej ponownie moze w pol ksiezyce dobze sie nie wpasowala i dlatego ci cieknie dosyc czesto to sie zdaze dlatego dobze jest uzyc lusterka zeby sobie podpatrzec czy wszystko jast na miejscu.

#27 OFFLINE   ermi

ermi
  • 377 postów
  • Dołączył: 13-10-2008
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 września 2009 - 19:46

tylko odkręć też na zimnym

#28 OFFLINE   mongoose

mongoose
  • 6 postów
  • Dołączył: 17-09-2009
  • Skąd: Grudziądz

Napisany 22 września 2009 - 07:01

Jeszcze jak mialem passata (tydzien temu:)) to też keidyś wymienialem tą pokrywe - zaplacilem u fachowca 100zł za uszczelka elringa i za wymiane i co i **** lecialo znów i to ostro. Po rozmowie z mechanikiem nie praktykującym ponownie odkrecilismy pokrywe zdjelismy tą uszczelke a jako uszczelnienie zastosowalismy paste firmy Loctite o numerze bodajrze 598. Kosztowalo mnie to 20 zł i cisza.... zero wycieku... wniosek wszystko można zrobić i nie zawsze trzeba od razu wymienia ta pokrywe przynajmniej w passatach, wiec proponuje sprobowac tej pasty Loctite (taka czarna w bialem tubie)
pozdrawiam

#29 OFFLINE   michal_871

michal_871
  • 6 postów
  • Dołączył: 27-12-2007
  • Skąd: Kutno

Napisany 10 października 2009 - 16:55

od jakiej vectry pasuka te pokrywy ?bo tez mam to samo mechanik mi robił rok temu i po tygodniu znowu olej byl na swiecach:)

#30 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 października 2009 - 17:09

od jakiej vectry pasuka te pokrywy ?bo tez mam to samo mechanik mi robił rok temu i po tygodniu znowu olej byl na swiecach:)


Vectra B 2,5V, sprawdź odmę lub zrób dodatkową jest w poradach http://forum.omegakl...ead.php?t=18110 , bo może masz za duże ciśnienie w skrzyni korbowej i sadzi z pod uszczelki.

#31 OFFLINE   michal_871

michal_871
  • 6 postów
  • Dołączył: 27-12-2007
  • Skąd: Kutno

Napisany 08 lutego 2010 - 11:57

przeciąłem pokrywy wzdłuż ,jakieś 3 miesiece temu i do dzisiaj jest sucho:)

#32 OFFLINE   FinnPower

FinnPower
  • 16 postów
  • Dołączył: 13-10-2010

Napisany 30 grudnia 2010 - 19:01

Witam. Mam pytanko male. Jak odkleic plastikowe pokrywy zaworow w X25XE??? Jakis poprzedni paprok ( mowie paprok bo czesc srub miala pozdzierane lepki ) nawalil kupe silikonu i mam teraz problem z ich zdjeciem a jestem w trakcie roboty a nie chce ich polamac, a musze zostac na zakladzie na noc bo do domu 15km... :/ a innego transportu brak. Chce wkleic na nowo pokrywy i wymienic oringi bo wszystkie swiece taplaja sie w oleju i kopci mi spod machy. Macie jakies pomysly lub wlasne doswiadczenia??? Z gory dziekuje za pomoc. Jutro sylwester a nie chce go spedzac sam na zakladzie..:/

#33 OFFLINE   pippen33

pippen33
  • 484 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Dzierżoniów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 grudnia 2010 - 19:06

Musisz powoli starać się jak największe powierzchnie tych pokryw rozruszać.
Raczej nie radziłbym ci je podważać za bardzo, żeby rantów nie po obrywać.
Na pewno łatwiej będzie ci z tą, która ma wlew oleju, ale łatwo nie będzie.
Powodzenia

PS. Ale kotleciora odgrzałeś - temat z lutego

 


#34 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 grudnia 2010 - 19:20

PS. Ale kotleciora odgrzałeś - temat z lutego


chyba lepiej napisac w starym temacie niz zakladac nowy??

#35 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 30 grudnia 2010 - 19:28

Witam. Mam pytanko male. Jak odkleic plastikowe pokrywy zaworow w X25XE??? Jakis poprzedni paprok ( mowie paprok bo czesc srub miala pozdzierane lepki ) nawalil kupe silikonu i mam teraz problem z ich zdjeciem a jestem w trakcie roboty a nie chce ich polamac, a musze zostac na zakladzie na noc bo do domu 15km... :/ a innego transportu brak. Chce wkleic na nowo pokrywy i wymienic oringi bo wszystkie swiece taplaja sie w oleju i kopci mi spod machy. Macie jakies pomysly lub wlasne doswiadczenia??? Z gory dziekuje za pomoc. Jutro sylwester a nie chce go spedzac sam na zakladzie..:/


od strony walkow sprobuj czyms podwazyc najlepoiej jakims cienkim srobokretem, tylko ostroznie zeby nie uszkodzic pokrywy czy tez nie porysowac glowicy.
robilem tak wiele razy i jeszcze nie pekla mi zadna pokrywa tylko trzeba podejsc do tego z cierpilwoscia.

pozatym chesz to poskladac i odrazu jechac do domu?? to powiem ci tylko tyle ze bedziesz to za kilka tygodni znowu rozbieral bo bedzie cieklo.

jakich wogole urzywasz uszczelek i jakiego silikonu??

#36 OFFLINE   FinnPower

FinnPower
  • 16 postów
  • Dołączył: 13-10-2010

Napisany 30 grudnia 2010 - 19:59

Pokrywy zdjalem. Delikatnie ponacinalem sylikon nozem z wew. strony lekko popodwazalem i jakos poszlo. Chce wkleic pokrywy i zostawic na noc. A w tym czasie bede uszczelnial wyciek plynu chlodniczego ( leci mi troche od strony weza wchodzacego do chlodnicy od termostatu ). Mam zamiar wypolerowac pokrywe dolotu, wyczyscic odme, wyczyscic dolot, przepustnice, wlew oleju ( troche mam majonez nie wiem czemu, dwa tygodnie temu wymienialem termostat bo stary byl pusty w srodku ). Uszczelki albo uzyje te co sa ( sa w dobrym stanie ) albo na sam sylikon pojde. Sylikony mam dwa ( Permatex Ultra Copper + 371 stopni jakis amerykanski specjalny do glowic i pokryw zaworow ( http://www.permatex....sket_makers.htm ) albo Loctite + 200 stopni ) i nie wiem jeszcze ktorego uzyc.

#37 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 grudnia 2010 - 20:03

Uszczelki albo uzyje te co sa ( sa w dobrym stanie )



no to powodzenia zycze:pokoj:

albo na sam sylikon pojde


trzeba bylo zakupic uszczelki udroznic odme i cieszyc sie z nie cieknacych pokryw.

#38 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 30 grudnia 2010 - 20:09

Pokrywy zdjalem. Delikatnie ponacinalem sylikon nozem z wew. strony lekko popodwazalem i jakos poszlo. Chce wkleic pokrywy i zostawic na noc. A w tym czasie bede uszczelnial wyciek plynu chlodniczego ( leci mi troche od strony weza wchodzacego do chlodnicy od termostatu ). Mam zamiar wypolerowac pokrywe dolotu, wyczyscic odme, wyczyscic dolot, przepustnice, wlew oleju ( troche mam majonez nie wiem czemu, dwa tygodnie temu wymienialem termostat bo stary byl pusty w srodku ). Uszczelki albo uzyje te co sa ( sa w dobrym stanie ) albo na sam sylikon pojde. Sylikony mam dwa ( Permatex Ultra Copper + 371 stopni jakis amerykanski specjalny do glowic i pokryw zaworow ( http://www.permatex....sket_makers.htm ) albo Loctite + 200 stopni ) i nie wiem jeszcze ktorego uzyc.


nie rozumiem po co wogole sie zabierasz do tego skoro dalej z tego gu***o bedzie.

moim zdaniem tracisz tylko czas na takie zabiegi. nic z tego nie bedzie oprucz oleju w gniazdach swiec za kilka tygodni.
no i znowu bedziesz rozbieral

#39 OFFLINE   FinnPower

FinnPower
  • 16 postów
  • Dołączył: 13-10-2010

Napisany 30 grudnia 2010 - 20:30

Spedzilem pare godzin na forach czytajac na ten temat i wiele razy sie zdarzalo ze ktos kupil nowe uszczelki, sylikonik, ciach prach i za pare tygodni znow sie lalo, ktos wkleil na sam sylikon i od dlugiego czasu cieszy sie suchym silnikiem. Wydaje mi sie ze wiecej tu zalezy od dokladnosci pracy, dokladnego odtluszczenia elementow. Moze jestem laikiem ( takim niedzielnym dlubaczem przy autach ) ale takie jest moje zdanie. Sprobuje. Nie wyjdzie to trudno bede bogatrzy o nowe doswiadczenia. Doceniam wasze rady poniewaz macie wieksze doswiadczenie. Dzieki za rady. Wracam do pracy

#40 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 grudnia 2010 - 20:36

Pokrywy zdjalem. Delikatnie ponacinalem sylikon nozem z wew. strony lekko popodwazalem i jakos poszlo. Chce wkleic pokrywy i zostawic na noc. A w tym czasie bede uszczelnial wyciek plynu chlodniczego ( leci mi troche od strony weza wchodzacego do chlodnicy od termostatu ). Mam zamiar wypolerowac pokrywe dolotu, wyczyscic odme, wyczyscic dolot, przepustnice, wlew oleju ( troche mam majonez nie wiem czemu, dwa tygodnie temu wymienialem termostat bo stary byl pusty w srodku ). Uszczelki albo uzyje te co sa ( sa w dobrym stanie ) albo na sam sylikon pojde. Sylikony mam dwa ( Permatex Ultra Copper + 371 stopni jakis amerykanski specjalny do glowic i pokryw zaworow ( http://www.permatex....sket_makers.htm ) albo Loctite + 200 stopni ) i nie wiem jeszcze ktorego uzyc.


Bedziesz robil dwa razy. Niestety rozwiazanie platikowych pokryw w Omegach pozwala jedynie na uzycie DOBRYCH i NOWYCH uszczelek. Klejenie prawie nie pomaga, albo pomaga na krotko.
Silikon miedziowy (Copper) nie nadaje sie do prawie niczego, bo jest malo klejacy.