Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

szyberdach


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
94 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   Miras2020

Miras2020
  • 24 postów
  • Dołączył: 21-11-2013

Napisany 21 grudnia 2013 - 09:24

Witam problemem jest elektryczny szyberdach, od czasu kupna omegi nie reaguje w ogóle na pokrętło, może i bym się tym nie przejmował ale on jest lekko uchylony widać prześwit :masakra:. Po próbie naciśnięcia go ręcznie oczywiście dość lekko i tak nie mogę zmniejszyć prześwitu. Doradźcie czy jest jakiś osobny bezpiecznik od szyberdachu ? lub gdzie jest silniczek umiejscowiony. może da się go ręcznie jakoś zamknąć ??

#62 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 21 grudnia 2013 - 09:32

Witam problemem jest elektryczny szyberdach, od czasu kupna omegi nie reaguje w ogóle na pokrętło, może i bym się tym nie przejmował ale on jest lekko uchylony widać prześwit :masakra:. Po próbie naciśnięcia go ręcznie oczywiście dość lekko i tak nie mogę zmniejszyć prześwitu. Doradźcie czy jest jakiś osobny bezpiecznik od szyberdachu ? lub gdzie jest silniczek umiejscowiony. może da się go ręcznie jakoś zamknąć ??

otworz szyby tak do polowy i przytrzymaj kilka sekund zamykanie zamkow,potem jak zaczna szyby isc do gory,to powinien sie szyber dach domkanac i ustawic w pozycje robocza,szyby otwierasz po to ,zeby miec juz poglad,ze zaczela sie domykanie szyb i dachy,jesli to nie pomoze to musisz szukac dalej ,jesli jednak zadxziala,to wiesz,ze padly styki w pokretle

#63 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 grudnia 2013 - 09:52

otworz szyby tak do polowy

Jedna wystarczy żeby była opuszczona, poza tym zawsze można domknąć ręcznie.

od czasu kupna omegi nie reaguje w ogóle na pokrętło, może i bym się tym nie przejmował ale on jest lekko uchylony widać prześwit

Długo to trwa ??

#64 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 grudnia 2013 - 10:13

w ostateczności można szyber domknąć ręcznie

[ATTACH]25022[/ATTACH]

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#65 OFFLINE   Miras2020

Miras2020
  • 24 postów
  • Dołączył: 21-11-2013

Napisany 21 grudnia 2013 - 13:22

Ja centralny mam tylko jak zamknę kluczykiem w zamku, bo mi te guziki na kluczyku nie dają żadnej reakcji. a szyberdach w ogóle na nic nie reaguje... gdzie jest bezpiecznik ? bo tam pod kierownicą nie przypominam sobie aby to było. Może od jego sprawdzenia bym zaczynał.

#66 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 21 grudnia 2013 - 13:31

Jedna wystarczy żeby była opuszczona, poza tym zawsze można domknąć ręcznie.

no tak,ale chodzi o sprawdzenie,czy ruszy szyber dach,a to ma nbyc jakis podglad,czy bangla domykanie ;p

Ja centralny mam tylko jak zamknę kluczykiem w zamku, bo mi te guziki na kluczyku nie dają żadnej reakcji. a szyberdach w ogóle na nic nie reaguje... gdzie jest bezpiecznik ? bo tam pod kierownicą nie przypominam sobie aby to było. Może od jego sprawdzenia bym zaczynał.

podczas zamykania,zostaw kluczyk w pozycji przekrecopnej,powinno zadzialac domykanie

#67 OFFLINE   Miras2020

Miras2020
  • 24 postów
  • Dołączył: 21-11-2013

Napisany 21 grudnia 2013 - 13:34

szyber ani rusz wtedy, wiem bo miałem uchylony i jak sprawdzałem czy mam domykanie szyb z centralnego (przytrzymać kluczyk na zamknięciu) to on dalej był uchylony, teraz zamknąłem go ręcznie ale interesuje mnie że ani pokrętło ani nic dookoła niego nie świeci, dlatego myślę o bezpieczniku....

#68 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 21 grudnia 2013 - 13:36

szyber ani rusz wtedy, wiem bo miałem uchylony i jak sprawdzałem czy mam domykanie szyb z centralnego (przytrzymać kluczyk na zamknięciu) to on dalej był uchylony, teraz zamknąłem go ręcznie ale interesuje mnie że ani pokrętło ani nic dookoła niego nie świeci, dlatego myślę o bezpieczniku....

sprawdz,moze jest kostka wypieta od niego wlasnie pod centralka,one swiruja czest ona stykach,moze ktos juz to uczynil

#69 OFFLINE   Miras2020

Miras2020
  • 24 postów
  • Dołączył: 21-11-2013

Napisany 21 grudnia 2013 - 13:47

ta kostka co jest w dachu podpięta do mechanizmu ?? tam jest wpięta.

#70 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 21 grudnia 2013 - 14:02

ta kostka co jest w dachu podpięta do mechanizmu ?? tam jest wpięta.

to zmierz napiecie teraz,czy tam dochodzi ,jak ja rozepniesz

#71 OFFLINE   Miras2020

Miras2020
  • 24 postów
  • Dołączył: 21-11-2013

Napisany 22 grudnia 2013 - 10:53

Szyberdach ożył po "wciśnięciu pokrętła" tylko trzeba go zaprogramować chyba to znaczy otwiera się cały ale nie chce się do końca zamknąć. Dochodzi na 3/4 i otwiera się z powrotem. regulować ręcznie potem programować ??

#72 OFFLINE   cinioo

cinioo

    opel Irmscher line

  • 1 207 postów
  • Dołączył: 19-10-2012
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 22 grudnia 2013 - 12:11

Szyberdach ożył po "wciśnięciu pokrętła" tylko trzeba go zaprogramować chyba to znaczy otwiera się cały ale nie chce się do końca zamknąć. Dochodzi na 3/4 i otwiera się z powrotem. regulować ręcznie potem programować ??


otwiera się na 3/4 i wraca bo napotyka opór (np. źle ułożona uszczelka)
trzymaj pokrętło wciśnięte cały czas aż się otworzy do końca

moja omega w dziale "KLUBOWY GARAŻ"


#73 OFFLINE   Miras2020

Miras2020
  • 24 postów
  • Dołączył: 21-11-2013

Napisany 22 grudnia 2013 - 16:48

nie nie tu nie o to chodzi... w audi miałem tak że wystarczyło przekręcić nie wiedziałem że trzeba nacisnąć... a z tym zamykaniem jest tak że dam pokrętło na pozycję tą ze słońcem(to w stronę kabiny) wtedy otworzy się cały, jak dam na pozycje pół słońca (to w stronę szyby)to zamyka się do tej lotki czyli jakieś 3/4 i otwiera się z powrotem. żeby zamknąć szyberdach muszę dać w pozycję uchylania poczekać aż się uchyli i dopiero dać w pozycję pół słońca. To jest prawidłowe działanie ??

#74 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 grudnia 2013 - 17:16

To jest prawidłowe działanie

:nie:

prawidłowe działanie to jest takie, że otwiera się tyle co ustawione na pokrętle.

#75 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 grudnia 2013 - 17:27

prawidłowe działanie to jest takie, że otwiera się tyle co ustawione na pokrętle

W przeciwnym wypadku albo konczy się sterownik albo jakies rączki grzebaly przy mechanice szybra :p

#76 OFFLINE   mediabart

mediabart
  • 11 postów
  • Dołączył: 22-08-2012
  • Skąd: Oświęcim

Napisany 02 lutego 2014 - 09:49

Witam
Czy szyberdach z omegi b sedan będzie pasował do omegi kombi bfl?
Czy wszystkie są takie same czy czymś się różnią?
Muszę naprawić w swojej kluseczce bo prowadnica się chyba skrzywiła i w jednym rogu jest niżej.
Nie chcę tego rozbierać 2 razy dlatego pytam
Pozdrawiam

#77 OFFLINE   mateusz19921

mateusz19921

    Irmscher Będzie :)

  • 168 postów
  • Dołączył: 16-05-2011
  • Skąd: Olsztyn\Worliny
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 05 marca 2014 - 18:13

Mam takie pytanie jezeli szyber nie chce sie programowanie szyberdachu zrobic to czy trzeba skasowac bledy??bo gdzie własnie słyszałem ze trzeba przez tech??

#78 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 marca 2014 - 21:28

Mam takie pytanie jezeli szyber nie chce sie programowanie szyberdachu zrobic to czy trzeba skasowac bledy

Jak się nie chce zaprogramować to szukaj drugiego sterownika. Przejrzyj ten temat od początku.

#79 OFFLINE   JakubMichalak

JakubMichalak
  • 19 postów
  • Dołączył: 20-03-2014

Napisany 22 marca 2014 - 11:25

Dzieki Panowie za opis jak zaprogramowac szyber strasznie mi to pomogło :)

#80 OFFLINE   log000

log000

    Łomega Klub

  • 58 postów
  • Dołączył: 18-10-2009
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 26 marca 2014 - 07:31

panowie mam takie pytanie, a zarazem problem. czytałem wszystkie wypowiedzi ale ...
rok temu miałem problem z szyberdachem nie chciał się otwierać tylko uchylał się i to tak ledwo ledwo, później był problem z zamknięciem. tydzień temu kupiłem za 30zł sterownik z silniczkiem założyłem i dalej nie otwiera się cały, tylko się uchyla natomiast znów problem był z zamknięciem (walczyłem chyba 10min aby zamknąć i się udało) mam teraz pytanie czy to wina sterownika, silniczka ?!

PS. jak zdejmowałem swój stary silniczek ze sterownikiem było tam trochę rdzy, programowałem w/g schematów i nic to nie dawało, na zapalonym silniku i zgaszonym.

Pomożecie ?????? :D