Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jakie CB?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
565 odpowiedzi na ten temat

#521 OFFLINE   KrisMekar

KrisMekar
  • 133 postów
  • Dołączył: 11-11-2011
  • Skąd: Krzysiek z Wrocławia

Napisany 12 marca 2012 - 16:18

Kolego uniden 520 jest w polsce nielegalny:)

Kolego, Uniden jest legalny. Nie wolno go od kilku lat sprowadzać i sprzedawać w sklepach. A te modele co są na rynku można normalnie użytkować, kupować, odsprzedawać.

A z drugiej strony skąd u Ciebie zmartwienie o legalność (świadectwo zgodności, homologacja) Nikt tego nie sprawdza.

#522 OFFLINE   a4

a4
  • 166 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Radom

Napisany 12 marca 2012 - 19:54

Panowie potrzebuje pomocy:)
Chce kupić radyjko,oczywiście jak najtaniej( czyt. stosunkiem bardzo dobrym ceny do oferowanej jakości) ,które posiada takie możliwości:
1.Odsłuch dwóch kanałow jednocześnie DW
2.Automatyczna blokada szumów ASC
3.Zmniejszanie czułości radia RF-GAIN
4.Filtr antyzakłoceniowy ANL
5.Posiada przyciski zmiany kanałów w gruszce.
Oczywiście ,żeby posiadało w miarę dobrą modulację:)
Ma ktoś jakieś propozycje?:p


president herbert II

#523 OFFLINE   noki06

noki06
  • 44 postów
  • Dołączył: 05-02-2010

Napisany 14 marca 2012 - 09:17

żaden uniden nie ma homologacji i niestety zaczynają to sprawdzać:). Herbert dobry ,ale już swoje lata ma.Kupiłem Midlanda 248 XL i jak na razie jest rewelacja przy antenie Willson Little 95 cm.Czysty odbiór ,odsłuch dwóch kanałow ,squelch ręczny ale działa znakomicie tak jak rf-gain i nowość gdzie na razie jestem pełen podziwu ESP 2 choć ucina wysokie tony to głosy są bardzo zrozumiałe.Jedyny mankament to niebieskie podświetlenie i słaba widoczność cyfr na ekranie pod kątem.Antenkę będę wymieniał na jakąś montażową sirio,ale to w przyszłości. Sprawdzony czysty odbiór jest w odlełości 11 km sprawdzone na GPS ze znajomym.Po wymianie anteny myślę ,że wzrośnie minimum 30% :)
Aha instalację pociągłem prosto od akumulatora a przed radiem zamontowałem jeszcze dodatkowo filtr antyzakłoceniowy.

#524 OFFLINE   a4

a4
  • 166 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Radom

Napisany 14 marca 2012 - 18:54

żaden uniden nie ma homologacji i niestety zaczynają to sprawdzać

na forach cb kilka razy już grzmiało nawet kiedyś ktoś miał dać skan potwierdzający zabranie radia, do dzisiaj nikt go nie widział. Identycznie jak z ufo, podobno są ludzie, których nawet porywają.

Herbert dobry ,ale już swoje lata ma

Pewnie dlatego dobry :D

squelch ręczny ale działa znakomicie

ten akurat albo działa albo nie, nie da się żeby działał rewelacyjnie lub nie. Odstępstwem od tego może być sq w cobrze 29 ale to już bajka na inny wątek

Czysty odbiór ,

czysty odbiór to jest w telefonie :D

Sprawdzony czysty odbiór jest w odlełości 11 km

i po raz kolejny :D , przy cb podawanie zasięgu to tak trochę nie ma sensu.
Bo jakbyś ocenił dwa zestawy które nie mogą się dogadać na odległość 4 km ?
Słabizna no nie?

.Po wymianie anteny myślę ,że wzrośnie minimum 30%

a na co wymienisz? Żeby ten montaż Cię nie rozczarował :D

do listy można dopisać jeszcze midland 48 excel multi też nie ma automatycznego sq niestety miałem okazję słuchać odbiornika kilka chwil więc nie wiele mogę napisać ale raczej odczucia na minus.

#525 OFFLINE   KrisMekar

KrisMekar
  • 133 postów
  • Dołączył: 11-11-2011
  • Skąd: Krzysiek z Wrocławia

Napisany 14 marca 2012 - 20:39

żaden uniden nie ma homologacji i niestety zaczynają to sprawdzać:).

Nie masz pojęcia o tym co piszesz. Temat dotyczy modeli po 07,2006r.
W temacie sprawdzań też piszesz jakieś ploty.
http://obrazki.elekt..._1233069531.jpg
A to poczytaj
http://www.bip.uke.g.../36/79/3679.pdf

#526 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 marca 2012 - 00:27

do listy można dopisać jeszcze midland 48 excel multi też nie ma automatycznego sq niestety miałem okazję słuchać odbiornika kilka chwil więc nie wiele mogę napisać ale raczej odczucia na minus.

ja bym go do tej listy nie dopisał... odbiornik głuchy i dość tępy, nadawanie jak w każdym midlandzie/alanie bez wzmocnienia w mikrofonie też nędzne...

Kolego noki06 takich wymagań jakie postawiłeś to żadne radio się nie nadaje...
DW czy ktoś z obecnych z tego korzysta ?? do słuchania się nie nadaje bo nie wiesz czy mówi kolega czy na #19 ględzą... jak ciśniesz nadawanie to zostaje Ci na tym kanale na którym aktualnie był prowadzony nasłuch i znowu musisz po panelu szukać włącznika DW :masakra:
ASC kolejny wybryk dla leniwych... niestety przy tej ilości zakłóceń jakie występują w PL (przypominam iż pasmo CB zostało przeznaczone jako śmietnik dla urządzeń medycznych które generują częstotliwość rezonansową np.rentgen) to ASC wycina więcej niż byśmy chcieli... przy ASC RFgain jest zbędny bo jak będą jakieś zakłócenia to i tak je wytnie, a zmniejszenie czułości odbiornika spowoduje dłuższą ciszę...

na forach cb kilka razy już grzmiało nawet kiedyś ktoś miał dać skan potwierdzający zabranie radia, do dzisiaj nikt go nie widział. Identycznie jak z ufo, podobno są ludzie, których nawet porywają.

w tym temacie to krążą same legendy, tak na marginesie to żaden z policjantów nie zabierze radia bo nie mają takich uprawnień by ingerować w instalację elektryczną pojazdu, a panom z UKE nie chce się bawić w pasmo CB wolą zająć się piratami którzy zakłócają pasma za które płaci się miliony...nawet Krótkofalowców mają w :pupa:

małe pudełko które nadaje i odbiera poprawnie i kosztuje niewiele to Uniden 520... Jak kogoś stać to może kupić sobie Presidenta Johnny II lub III i będzie zadowolony :)

#527 OFFLINE   a4

a4
  • 166 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Radom

Napisany 15 marca 2012 - 18:24

odbiornik głuchy i dość tępy

że głuchy to akurat dla zjadaczy 19 będzie zaletą, gorzej tępotą :D , pamiętaj że mało kto wykorzystuje radio w sposób tak jak Ty.

Kolego noki06 takich wymagań jakie postawiłeś to żadne radio się nie nadaje...

no a herbatnik nie spełnia tych wymagań?

Jak kogoś stać to może kupić sobie Presidenta Johnny II lub III i będzie zadowolony

oj nie, nie wiem jak III ale z II miałem mały romansik. Po zakupie i podłączeniu myślałem, że jest zepsute :D i pojechałem wymienić. Niestety nie było.
Nie potrafię znieść trzeszczenia tego radia, które jest wyjątkowo "kujące" do tego przy natłoku w eterze nie radzi sobie w ogóle.

Dla mnie najciekawsze propozycje radia na podstawową 40 to Cobra 25 i Uniden 68 . Odsłuch bajka, miód dla uszu. Niestety nowe radio ciężko znaleźć do tego gabaryt swój mają.

#528 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 marca 2012 - 23:23

co do herberta II to się nie wypowiem bo widziałem go jedynie na zdjęciach :nie_wiem:
a Herbatnikiem nazywa się Herberta I to tak na marginesie ;)

oj nie, nie wiem jak III ale z II miałem mały romansik. Po zakupie i podłączeniu myślałem, że jest zepsute i pojechałem wymienić. Niestety nie było.

z Johnny II to trzeba wyregulować ASC a warunki panujące w PL, wszystkie presidenty lecą do Sinadu w Częstochowie. Johnny III ma już ASC poprawione w stosunku do poprzednika i działa już poprawniej...jeszcze można by popatrzeć na SuperStara 3900 tylko tego starego nie te nowe wynalazki bo to już nie jest to...

#529 OFFLINE   noki06

noki06
  • 44 postów
  • Dołączył: 05-02-2010

Napisany 29 marca 2012 - 19:37

No i kupiłem midlanda 248 xl i jestem niesamowicie zadowolony:) nie ma asc jest tylko ręczny,ale działa znakomicie:) Rf-gainu praktycznie nie używam.Dźwięk czysty bez szumów ja też bardzo dobrze jestem słyszalny:) Funkcja odsłuchu dwóch kanałów super sprawa. I nie tak jak kolega wcześniej napisał,Działa cały czas.Słucham #19 i #21 gdy skończę nadawać na #21 po kilku sekundach znów automatycznie przełącza się na odsłuch dwóch kanałów.Zasięg w bardzo zurbanizowanym mieście 7 km bez zakłóceń, Sprawdzane ze znajomym on LEGEND II i Sirio ML 145 ja Midland 248 XL i Wilson Little Wil 95 cm.Radio kupiłem w EuroSat za 330 zeta:) Antenę miałem po poprzednim cb.Choć radio ma filtry antyzakłóceniowe ja założyłem jeszcze jeden niwelujący zakłócenia od zapłonu.Instalacja pociągnieta prosto z bateryjki:)Jedyny mankament to te niebieskie podświetlenie i słaba widoczność pod kątem. Za te pieniądze nie kupi sie nic lepszego.I możecie mnie wyśmiewać ,że to kicha czy szmelc.Słuchałem LEGENDA II i Unidena 520 i powiem wam ,że według mnie odsłuch na midlandzie to rewelka.Przymierzam się do zakupu ml 145 ,ale mocowanej na klapie nie magnesówce.Jak już zamontuje i pojeżdże zdam relacje.:D

#530 OFFLINE   kolor

kolor
  • 2 postów
  • Dołączył: 21-11-2011

Napisany 26 czerwca 2012 - 10:42

Jak w temacie, rozmyślam nad nabyciem drogą kupna CB :grin:
Problem w tym że nie mam o tym zielonego pojęcia i tu liczę na Was, że podpowiecie co kupić (oczywiście w rozsądnych pieniądzach) i na co zwracać uwagę.

pzdr.


Poleciłbym rozglądnąć się za jakimś używanym Presidentem lub jednym ze starszych modeli tej firmy. Produkują bardzo dobre jakościowo radia i anteny, sam posiadam radio tej marki i dobrze się sprawuje już kilka lat.

Poleciłbym rozglądnąć się za jakimś używanym Presidentem lub jednym ze starszych modeli tej firmy. Produkują bardzo dobre jakościowo radia i anteny, sam posiadam radio tej marki i dobrze się sprawuje już kilka lat.

#531 OFFLINE   Barthez

Barthez
  • 519 postów
  • Dołączył: 27-05-2009
  • Skąd: Nowe Czarnowo
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 28 czerwca 2012 - 21:12

Poleciłbym rozglądnąć się za jakimś używanym Presidentem lub jednym ze starszych modeli tej firmy. Produkują bardzo dobre jakościowo radia i anteny, sam posiadam radio tej marki i dobrze się sprawuje już kilka lat.



Widział Ty kiedy kolega napisał tego posta?
Zerknij na datę :)

#532 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 września 2012 - 08:53

Wreszcie ktoś pomyślał i zrobił dobre i wygodne radio.
President William.

#533 OFFLINE   Wicurek

Wicurek

    jeszcze tu bywam czasem

  • 338 postów
  • Dołączył: 07-11-2009
  • Skąd: Brzesko
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 września 2012 - 14:24

Wreszcie ktoś pomyślał i zrobił dobre i wygodne radio.
President William.


A jak się ono ma w praktyce ?

Fajnie wygląda.

#534 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 września 2012 - 18:06

Kolego to radio jest średnio dobre i średnio wygodne.. zapoznaj się np. ALBRECHT AE-6890.
Radio ma odpinany przedni panel (standard przy radiach krótkofalarskich) VHF i UHF.

Radio możemy wrzucić pod fotel kierowcy czy pasażera, długim (2m) kablem separacyjnym wyświetlacz dać gdzieś nad zwykłe radio.

W tym przypadku mikrofon jest wpinany do radio nie do panelu więc jest to lekko uciążliwe, ale do przeżycia.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

o samych parametrach radia nie wypowiadam się, bo ja osobiście nie lubię radii z ASQ. W tym konkretnym przypadku ciężko znaleźć ustawienia, które będzie wycinało szum a nie będzie ucinało początku modulacji.

#535 OFFLINE   a4

a4
  • 166 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Radom

Napisany 11 września 2012 - 18:38

Wreszcie ktoś pomyślał i zrobił dobre i wygodne radio.

dobre radio bez RF'a? mhhhh chyba że tylko na "spokojną trasę"
na stronie Presidenta Polska brak wzmianki o filtrze anl ale tu mniemam, że to zwykłe gapiostwo bo radio mogłoby się nie nadawać do samochodu.

#536 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 września 2012 - 20:25

Co do dobrego radia, to proponuje ALAN 28 lub President Herbert 1 (made in Philiphines)

#537 OFFLINE   Sergio

Sergio

    Precz z Komuną

  • 556 postów
  • Dołączył: 23-04-2012
  • Skąd: Gdansk-Holandia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 13 września 2012 - 10:28

Czy takie radio wystarczy dla tzw.niedzielnego użytkownika http://allegro.pl/cb...2600056524.html i tu z anteną http://allegro.pl/cb...2599877746.html ?? To moje pierwsze radio i nie wiem,na co tak naprawdę zwrócić uwagę.Czy ono ma podstawowe-najważniejsze funkcje??

#538 OFFLINE   Pirania

Pirania
  • 93 postów
  • Dołączył: 11-07-2011
  • Skąd: Warszawa, Gocławek
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 13 września 2012 - 12:25

Sergio, Jeśli chcesz zestaw głównie na niedzielę tzn."antymisiek", to rozważ Johnny II lub Harry II ASC do tego jakąś przyzwoita antenę nie za wysoką i będziesz zadowolony. Radia mają squelch z ASC - ręczna i automatyczna redukcję szumów, RF-gain - czułość odbiornika i to wystarczy.
Ja w sierpniu kupiłem używanego Harry II ASC do tego dokupiłem oryginalną antenę sirio SG-cb1000, również używaną, na podstawie magnesowej, a za całość dałem w sumie 320zł.
Z kolegą dostroiliśmy antenę do mojej bryki i mam zestaw "antymiśkowy", z którego jestem bardzo zadowolony:D...sprawdził się w trasie.
Radyjko zamontowałem na rzepy przy prawej nodze. Nie idź w "wodotryski". Zresztą w Teddy nie ma RFGain a akurat ta funkcja się przydaje.
Takie jest moje zdanie.
pzdr

#539 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 września 2012 - 13:49

i tu z anteną http://allegro.pl/cb....599877746.html

dla niedzielnego kierowcy w zupełności wystarczy taki zestaw. Bierz śmiało :)

Mnie w Teddy bardziej drażni ASC niż brak RF'a ale to moje zdanie ;)

#540 OFFLINE   Victorrr

Victorrr

    DGC 3,8 V6

  • 157 postów
  • Dołączył: 16-07-2009
  • Skąd: Wawa Grochów

Napisany 13 września 2012 - 17:05

https://encrypted-tb...NflAPGU6Npvgezw

Mogę polecic radio Team TS 6M . Bardzo przyjemne w odbiorze, czyli niskotonowo szumne. Posiada RF-gain i ASQ to samo co tak popularne w "preziach".
Testowałem je ostatnio w drodze do Stegny. Na 19-stkę idealne. Posiada mic ze zmianą kanałów i ręcznie uruchamiany roger beep, nie tak denerwujący jak w prezydencie, gdzie większośc użytkowników nie potrafi tego wyłączyc.

Podobnie działa Team TS 9M.