Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ślizganie się ASB?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
46 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   zorro22

zorro22
  • 93 postów
  • Dołączył: 22-06-2008
  • Skąd: Olsztyn
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 11 stycznia 2009 - 03:16

mkaminski dzięki znalazłem że ta skrzynia z 2,6 nie bedzie pasować ma oznaczenie DN. Mam juz na oku AR35 to bedzie to co do stanu to zobaczymy w środe przy dobrych wiatrach zamontuje ją tylko szkoda że bedzie bez sprzęgła.
W poprzednich skrzyniach miałem dziwne zjawisko jadac przy stałej predkości szarpało autem tak jak by zapinała bieg i puszczała co to moze byc?? w sumie spotkałem sie 2 skrzyniach z czymś takim.

A co do stalltestu to skrzynia dosyc czesto przechodziła oczywiscie na pierwszym biegu tak jak na foto ;-)

#42 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 stycznia 2009 - 11:10

co do problemu przy stałej jeździe to albo:
- wybierak (poszukaj na forum, mnóstwo tematów)
- czujnik położenia przepustnicy w silniku (brzmi śmiesznie, ale często to jest problem - wtedy najczęściej obroty zaczynają falować i skrzynia wariuje z biegami). Czujnik najczęściej jest uszkodzony w jakimś zakresie i problemy występują przy określonym wciśnięciu gazu.

#43 OFFLINE   zorro22

zorro22
  • 93 postów
  • Dołączył: 22-06-2008
  • Skąd: Olsztyn
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 15 stycznia 2009 - 01:31

Usterka usunięta :-). Załozona 3 skrzynia w sumie z 96r ale bardzo ładnie zmienia biegi płynnie bez szarpnięć. Sprzęgło zostało moje stare ale spuściłem z niego olej i ma swiezynke. Olej z starej skrzyni czarny i i lał sie jak woda. narazie jestem zadowolony. Podziekowania dla SZTOMBERA i SITASA za pomoc przy wymianie skrzynki zawsze pomocna dłoń sie przyda (były nawet kiełbaski z kominka)

#44 OFFLINE   lolek102

lolek102
  • 18 postów
  • Dołączył: 06-12-2007
  • Skąd: Głogów

Napisany 16 marca 2009 - 16:17

Wiec co to bylo?


przetarta izolacja, kabelek czasami dotykał do obudowy skrzyni... najciężej było znaleźć bo sama naprawa to 3 min trwała.

...

Tak działa tryb awaryjny. Oczywiście moze sie zdarzyć takie uszkodzenie, które nie pozwoli w ogole na jazde, lub też nie będzie żadnego biegu, lub też tylko którys. Sam tryb awaryjny skrzyni działa dokladnie jak wg powyższego opisu.



hm nie będę się spierał, ile rożnych komunikatów dotyczących awarii asb wyświetla nam omega?? kiedyś zawsze ten sam mi wywalało a skrzynia działa rożnie nie zawsze moglem manualnie przełączyć! a uwierz mi przeszedłem z ta skrzynia niezła mękę zanim doprowadziłem ja do całkowitej sprawności...
pozdrowienia z Głogowa - Dolnośląskie

Omega 2.5 V6 -kombi automat

#45 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 marca 2009 - 17:56

hm nie będę się spierał, ile rożnych komunikatów dotyczących awarii asb wyświetla nam omega?? kiedyś zawsze ten sam mi wywalało a skrzynia działa rożnie nie zawsze moglem manualnie przełączyć! a uwierz mi przeszedłem z ta skrzynia niezła mękę zanim doprowadziłem ja do całkowitej sprawności...


silnik moze sie też zepsuć na wiele sposobów - jedne umozliwiają jazde, inne tylko w pewnych warunkach, a jeszcze inne nie pozwalają na prace silnika.
W pewnych warunkach, niektóre uszkodzenia powodują, ze silnik przechodzi w tryb awaryjny i wtedy np. nie pozwala wkręcić sie na wyższe obroty niż 4,5k RPM

Podobnie jest ze skrzynią. Tryb awaryjny działa jak opisałem, co nie znaczy, ze kazde uszkodzenie pozwoli na taką prace ASB

#46 OFFLINE   lolek102

lolek102
  • 18 postów
  • Dołączył: 06-12-2007
  • Skąd: Głogów

Napisany 16 marca 2009 - 19:07

Tryb awaryjny działa jak opisałem, co nie znaczy, ze kazde uszkodzenie pozwoli na taką prace ASB


ok, nie dogadamy się a poza tym to off topic...
pozdrowienia z Głogowa - Dolnośląskie

Omega 2.5 V6 -kombi automat

#47 OFFLINE   Siggi

Siggi
  • 525 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Swarzedz/ Sycow
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 lipca 2009 - 18:32

Witam,
u mnie w 2.0 16v przy gwaltownym wcisnieciu pedału przyspieszenia czuje wlasnie cos takiego jakby sie chciało coś tam "zazębić" ale nie moze, i przez jakies pol sekundy czuje to wlasnie. Wymienilem olej w skrzyni i filtr i czuje ze dalej jest to samo.
Opiłek zadnych nie było wiec co to moze być:/ Nie chciałbym sie żegnac z omegą, a nowej skrzyni kupowac to zbytnio nie chce.


witam. mam podobny problem kiedy cofajac z miejsca parkingowego , zatrzymuję sie i zmieniam bieg na D to przez około pół sekundy od nacisniecia pedaŁU gazu auto ma jakby "laga", jakby sprzegło sie slizgało. Pozniej ze swiateł rusza juz normalnie, bez zadnych problemów ochoczo wgryzając sie w asfalt. Czy to początek konc:(a mojej skrzyni?