Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] Ubywający płyn chłodniczy


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
82 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 września 2012 - 16:39

Z tylu silnika na przewodzie między mostkiem termicznym a zaworem trójdrożnym , wystarczy dziurka po szpilce i efekt jest podobny do zaworu trójdrożnego , wycieka tylko pod ciśnieniem i jest trudne do namierzenia , tak jak kolega pisał trzeba dobić ciśnienia zdjąć kolektor , podszybie i wszystko jest jasne.

#22 OFFLINE   ZYBI007

ZYBI007

    Life sucks...!!!

  • 129 postów
  • Dołączył: 15-02-2012
  • Skąd: Chojnów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 września 2012 - 21:19

W V6 jest troszke inaczej niz w X20XEV. Pompe da sie wyjac bez ruszania rozrzadu bo jest napedzana paskiem wielorowkowym a nie rozrzadu. I jakby pompa puszczala to bylby mokry przod silnika mniej wiecej od polowy wysokosci w dol.


No właśnie a tutaj suchutki :)

Dokladnie. Najlepiej zalatw sobie drugi korek i wentyl taki jak masz w kolach. Zamontuj w korku wentyl i napompuj nawet pompka nozna do kol ;)



To bardzo pasuje do trojdroznego :hmmm:


No właśnie tęż tak myślałem ale tam było sucho...:hmmm: No zobaczymy jak napompuję ciśnienie...

Dzięki za pomoc i pozdrawiam wszystkich. Jak znajdę co się stało to się odezwę i dam znać.

#23 OFFLINE   ZYBI007

ZYBI007

    Life sucks...!!!

  • 129 postów
  • Dołączył: 15-02-2012
  • Skąd: Chojnów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 27 września 2012 - 21:45

Witam!

No i usterka usunięta:hura: a całym sprawcą zamieszania był zawór trójdrożny:D ale dziad ciekł dopiero po mocnym rozgrzaniu i przy bardziej energicznej jeździe.:hmmm: A całkiem nie dawno był wymieniany tylko, że to była używka a teraz poszedł nowy.:D:F

#24 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 września 2012 - 11:49

był zawór trójdrożny

A niemowilem? Dodatkowo zobacz zaworki w korku zbiorniczka - jak ten popuszczajacy cisnienie nie da wcisnac palcem to korek zmien, bo nowy zawor tez niedlugo pocieknie.

#25 OFFLINE   pacio

pacio
  • 513 postów
  • Dołączył: 02-07-2009
  • Skąd: Iława Pol/Pisek Czechy

Napisany 28 września 2012 - 13:36

Witam!

No i usterka usunięta:hura: a całym sprawcą zamieszania był zawór trójdrożny:D ale dziad ciekł dopiero po mocnym rozgrzaniu i przy bardziej energicznej jeździe.:hmmm: A całkiem nie dawno był wymieniany tylko, że to była używka a teraz poszedł nowy.:D:F


He to kolega ma szczęscie u mnie pewnie jest to samo,bo też mi ucieka tylko wtedy jak gdzieś jadę w traskę nie musi być długa.Jak jezdże tylko do pracy bez wariacji to płyn jest jstan a też wymieniałem stosunkowo nie dawno zawór pewnie u mnie jest to samo:(

#26 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 28 września 2012 - 15:10

Witam!

No i usterka usunięta:hura: a całym sprawcą zamieszania był zawór trójdrożny:D ale dziad ciekł dopiero po mocnym rozgrzaniu i przy bardziej energicznej jeździe.:hmmm: A całkiem nie dawno był wymieniany tylko, że to była używka a teraz poszedł nowy.:D:F


Ten zawór kupiłeś zamiennik czy GM ?

#27 OFFLINE   ZYBI007

ZYBI007

    Life sucks...!!!

  • 129 postów
  • Dołączył: 15-02-2012
  • Skąd: Chojnów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 28 września 2012 - 21:33

Ten zawór kupiłeś zamiennik czy GM ?


Zamiennik bo GM był na obecną chwile niedostępny... Niestety :( Ale lepszy ryc niż nic... :D

#28 OFFLINE   pacio

pacio
  • 513 postów
  • Dołączył: 02-07-2009
  • Skąd: Iława Pol/Pisek Czechy

Napisany 28 września 2012 - 21:57

Zamiennik bo GM był na obecną chwile niedostępny... Niestety :( Ale lepszy ryc niż nic... :D


kolegojak go zlokalizowałeś skoro wyciek pojawiał się tylko po dobrym rozgrzaniu i lepszym deptaniu???

#29 OFFLINE   ZYBI007

ZYBI007

    Life sucks...!!!

  • 129 postów
  • Dołączył: 15-02-2012
  • Skąd: Chojnów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 29 września 2012 - 01:22

kolegojak go zlokalizowałeś skoro wyciek pojawiał się tylko po dobrym rozgrzaniu i lepszym deptaniu???


To proste. Rozgrzałem silnik do takiej temperatury aż włączył się wentylator a przy takiej temperaturze jest już spore ciśnienie w układzie i ostrożnie żeby się nie poparzyć obadałem zawór trójdrożny. No i niestety był lekko mokry i po tym stwierdziłem, że to on cieknie. Po wymianie zaworu wycieku już nie było... :D

#30 OFFLINE   pacio

pacio
  • 513 postów
  • Dołączył: 02-07-2009
  • Skąd: Iława Pol/Pisek Czechy

Napisany 29 września 2012 - 11:58

To proste. Rozgrzałem silnik do takiej temperatury aż włączył się wentylator a przy takiej temperaturze jest już spore ciśnienie w układzie i ostrożnie żeby się nie poparzyć obadałem zawór trójdrożny. No i niestety był lekko mokry i po tym stwierdziłem, że to on cieknie. Po wymianie zaworu wycieku już nie było... :D


Właśnie ja też podejżewam bo jak wróciłem z traski zajrzałem pod spód i też wisiały krople na zaworze to poodpinałem węże i myśle może gdzieś węże sa żle założone ale d... złożyłem i dalej ubywał płyn ale tylko właśnie w trasce. będę podglądał dalej jak będzie ciekł zawór to do wymiany kurde nowy zawór i kicha:masakra:

#31 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 29 września 2012 - 13:35

Zamiennik bo GM był na obecną chwile niedostępny... Niestety :( Ale lepszy ryc niż nic... :D


Życzę ci powodzenia z zamiennikiem abyś ponownie nie musiał go wymieniać .

#32 OFFLINE   pacio

pacio
  • 513 postów
  • Dołączył: 02-07-2009
  • Skąd: Iława Pol/Pisek Czechy

Napisany 29 września 2012 - 13:38

Życzę ci powodzenia z zamiennikiem abyś ponownie nie musiał go wymieniać .


Właśnie koledzy ja kupiłem też jakiś zamiennik i co prawdopodobnie na 99 procent on jest sprawcą wycieku a założyłem go chyba z pół roku temu:masakra:

#33 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 września 2012 - 14:17

Bo najlepiej to kupic cos markowego np. Febi Bilstein. Ja placilem w maju cos okolo 50zl i do teraz dziala bez problemu. A te za 30zl typu topran czy hansprajs to o :pupa: rozbil.

#34 OFFLINE   pacio

pacio
  • 513 postów
  • Dołączył: 02-07-2009
  • Skąd: Iława Pol/Pisek Czechy

Napisany 29 września 2012 - 14:22

Bo najlepiej to kupic cos markowego np. Febi Bilstein. Ja placilem w maju cos okolo 50zl i do teraz dziala bez problemu. A te za 30zl typu topran czy hansprajs to o :pupa: rozbil.


kolego to ja placilem chyba z 70pln.i tez d...:(

#35 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 września 2012 - 14:23

kolego to ja placilem chyba z 70pln.i tez d...:(


Za co?? Az tyle :o A pamietasz firme??

#36 OFFLINE   pacio

pacio
  • 513 postów
  • Dołączył: 02-07-2009
  • Skąd: Iława Pol/Pisek Czechy

Napisany 29 września 2012 - 14:30

Za co?? Az tyle :o A pamietasz firme??


sory nie pamietam i chyba szczerze nie chce pamietac:masakra:

#37 OFFLINE   ZYBI007

ZYBI007

    Life sucks...!!!

  • 129 postów
  • Dołączył: 15-02-2012
  • Skąd: Chojnów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 29 września 2012 - 19:21

Życzę ci powodzenia z zamiennikiem abyś ponownie nie musiał go wymieniać .


Oby nie za prędko chociaż żeby zimę przetrzymał :D:F Wiem, że jakiś niemiecki ale jaki to nie powiem bo nie pamiętam dokładnie firmy w sklepie mówiono mi, że jest dobry. No ale pożyjemy zobaczymy... :D

#38 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 września 2012 - 20:53

Życzę ci powodzenia z zamiennikiem abyś ponownie nie musiał go wymieniać

A teraz zaburze Wasz swiatopoglad :D Mam zawor trojdrozny toprana za jakies 35 zeta jak dobrze pamietam (kiedy go kupowalem jeszcze mialem mialo doswiadczenia z podrobami w omie) i za miesiac bedzie rowno 4 lata odkad byl wsadzony. Aha, do tej pory jeszcze nie cieknie* :p










*Z tym, ze mam sprawny korek na zbiorniczku wyrownawczym...

#39 OFFLINE   ZYBI007

ZYBI007

    Life sucks...!!!

  • 129 postów
  • Dołączył: 15-02-2012
  • Skąd: Chojnów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 29 września 2012 - 22:12

A teraz zaburze Wasz swiatopoglad :D Mam zawor trojdrozny toprana za jakies 35 zeta jak dobrze pamietam (kiedy go kupowalem jeszcze mialem mialo doswiadczenia z podrobami w omie) i za miesiac bedzie rowno 4 lata odkad byl wsadzony. Aha, do tej pory jeszcze nie cieknie* :p


Nie jestem pewien czy właśnie nie mam tego Topran pamiętam tyle, że pudełko w jakim było zapakowane to było niebiesko-czerwone. Ale na pewno niemieckie to pamiętam na pewno :D Korek mam nowy jak i zbiorniczek.:)

#40 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 30 września 2012 - 12:59

A teraz zaburze Wasz swiatopoglad :D Mam zawor trojdrozny toprana za jakies 35 zeta jak dobrze pamietam (kiedy go kupowalem jeszcze mialem mialo doswiadczenia z podrobami w omie) i za miesiac bedzie rowno 4 lata odkad byl wsadzony. Aha, do tej pory jeszcze nie cieknie* :p






*Z tym, ze mam sprawny korek na zbiorniczku wyrownawczym...


Może farcik z tym zamiennikiem ?:D