Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Gaśnie po pierwszym odpaleniu.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
81 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 10 października 2006 - 15:32

to nie krokowy ... ja czyściłem i nic nie dało :neutral:
konto usunięte

#42 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 października 2006 - 20:15

Dziwna sprawa.
Tak jak pisałem w pierwszym poście Omcia gasła regularnie przy pierwszym odpalaniu i wydawało mi się wtedy, że po zimniejszej nocy rzadziej gaśnie. A teraz prawie mam pewność. Wraz z nastaniem chłodów i niskich nocnych temperatur Omcia odpala jak ta lala. I co to do cholery jest? Najgorzej odpalała w Grecji, gdzie w nocy było ok. 25-28 st. a w dzień do 40 w cieniu.
No i obroty teraz jakby szybciej schodzą na niskie gdy wrzucam na luz, bo i z tym był kłopot.
Dlaczego ochłodzenie wpłynęło dobrze na moją Omcię? Czyżbym miał jakiś model arktyczny Cool-Omega? :cry:
Np. mój kolego kupil swego czasu Uno robione dla Brazylii i autko mu źle chodziło przy niskich temperaturach (coś z chłodzeniem i z wentylatorem...?)
Niby dobrze, że Omcia już lepiej chodzi, ale niepokój pozostał.
pzdor

#43 OFFLINE   aniolmaciej

aniolmaciej
  • 468 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Łęknica

Napisany 17 października 2006 - 20:30

mam pomysla ale nie wiem czy to to ! moj mechess powiedzial , ze istnieje cos takiego jak czujnik zimnego silnika w mojej V6 nawet go widzialem nie wiem jak to jest w 2.0 ! wiec moze tu jest pies pogrzebany skoro mowicie , ze wasze foranery zachowuja sie dziwnie w zaleznosci od temp. :drink: :drink:

#44 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 17 października 2006 - 20:46

nie ma czegoś takiego,jest czujnik temperatury i ja obstawiam że to on robi te klocki z odpalaniem,już go nawet kupiłem ale nie mam na razie czasu żeby go zmienić bo ciężko sie dostać i praktycznie trza demontować to samo co do wymiany kabli i świec.Po włączeniu zapłonu czujnik wysyła sygnał do motronika i komp ustala dawke jaka jest potrzebna,jeżeli czujnik niedomaga to komp może mieć problem z dobraniem dawki na rozruch dla zimnego silnika i tu może być problem...ale głowy nie dam se uciąć że to napewno to..jak wymienie to będe widział,czujnik kosztuje 20 zeta,wygląda tak Dodany obrazek

#45 OFFLINE   aniolmaciej

aniolmaciej
  • 468 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Łęknica

Napisany 17 października 2006 - 20:52

moze i o to mu chodzilo . tak czy siak myslenie w dobrym kierunku chyba mamy ! wsadz go i daj znac byc moze uchornisz wiele osobo przed nerwica ! :drink: :mrgreen:

#46 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 17 października 2006 - 21:10

wygląda tak

a dokładniej gdzie się znajduje :?: :?: :?: :shock:

#47 OFFLINE   aniolmaciej

aniolmaciej
  • 468 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Łęknica

Napisany 17 października 2006 - 21:32

U Ciebie pod tym srebryn duzym plackiem ze znaczkiem opla i napisem eco tec na silniku ! tak bardziej z tylu . :mrgreen:

#48 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 17 października 2006 - 21:35

tak czy siak taka pierdoła a roboty w pysk :neutral: :bmw:
aha,jak będziecie kupować to patrzcie na numer,ma być 13 38 451 albo 13 38 458 :looz:

#49 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 października 2006 - 06:48

Moja teoria, że po zimnej nocce odpala "jak ta lala" padła dziś nad ranem haniebnie.
Owszem, odpala w zimne dni lepiej, ale np. dziś rano Omcia zakasłała i zgasła, aby po chwili odpalić bez problema.
Już mnie to w.k.u.r.w.i.a!
Nie o to chodzi, że się tak robi, tylk o to, że nikt nie wie co to jest.
pozdor

#50 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 18 października 2006 - 07:04

Nie o to chodzi, że się tak robi, tylk o to, że nikt nie wie co to jest.


AMEN :mad:

ps. już ze 3 tematy na forum o tym sa i każdy w innym kierunku, ale żaden nie odkrył co to takiego :neutral: :sad:
konto usunięte

#51 OFFLINE   brzoza74

brzoza74
  • 58 postów
  • Dołączył: 15-04-2009
  • Skąd: Orzysz

Napisany 24 marca 2011 - 21:36

witam!nie weim ale przeszukałem forum i nic podobniejszego nie znalazłem,mianowicie od 2 tygodni jestem na wyjeździe i żona dzwoni że ome nie pali ! oj zdziwiony byłem,ojciec podszedł niby słaby aku podładował i zapaliła ale ciężko potem zona zrobiła 70 km i spoko.wróciłem na weekend i zapaliła od razu i 5 sekund i zgasła pokręciłem trochę pedał w podłogę i zapaliła i potem spokój.teraz pojechałem w trasę 550 km i nic, ale jak wczoraj odpalałem zgasła znowu to samo, dziś po dopaleni przytrzymałem ją no 1000 obrotów koło 30 sekund i nic chodziła bez zarzutu.Czy to możliwe że paliwo sie cofa paru godzinach i gdzie są te opisywane zawory?moim zdanie wygląda jakby się zapowietrzała jak wrócę do domu wymienię wszystkie filtry i tak mnie to czeka.Pozdro

#52 OFFLINE   golowy

golowy
  • 274 postów
  • Dołączył: 08-04-2009
  • Skąd: Olsztyn

Napisany 09 września 2011 - 15:17

Czy już ktoś odkrył w czym tkwi problem? U mnie się zaczęło na wczesną wiosnę, w lato przestało teraz jak jest chłodno to to samo. odpala i za jakiś czas gaśnie, odpala 2 lub 3 raz i jest ok. Pomocy bo oszaleje nie wiem nawet gdzie szukać

#53 OFFLINE   Bolek230

Bolek230
  • 67 postów
  • Dołączył: 08-08-2011

Napisany 10 września 2011 - 17:45

trzeba spróbować z tym czujnikiem u mnie to samo pompe paliwa zmieniałem swiece kable wn,i ***...a,znajomek mi tez mówił ze to czujnik temperatury,,zwróccie uwage na to ze zaraz po odpaleniu wciśniecie gaz do dechy to auto zamuli :tank:zrobi BUUU>>>najepiej slychać jak otworzona maska jest.Biore sie za ten czujnik bo zawał mnie dorwie z ta moją omą.

#54 OFFLINE   golowy

golowy
  • 274 postów
  • Dołączył: 08-04-2009
  • Skąd: Olsztyn

Napisany 16 września 2011 - 23:23

i co kolego wymieniłeś ten czujnik, pomogło coś bo u mnie jest coraz gorzej i nie wiem za co się zabrać, ręce opadają

#55 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 17 września 2011 - 07:50

rada jest jedna, skuteczna w 90% przypadków - regulacja lpg.

#56 OFFLINE   golowy

golowy
  • 274 postów
  • Dołączył: 08-04-2009
  • Skąd: Olsztyn

Napisany 17 września 2011 - 10:13

LPG mam dobrze wyregulowany, poza tym mam sekwencję. Tutaj lpg ni jak się do tego nie ma bo kiedyś jeździłem 1,5tyg na samej benzynie i dalej gasł. Tu nie o to chodzi że on muli z rana czy coś tylko że gaśnie samoczynnie nawet jak będziesz jechał na biegu, tak jak byś po prostu wyłączył stacyjkę, żeby ponownie odpalić wyłączyć, jeszcze raz włączyć i odpala na dotyk i tak za 3 razem chodzi jak nówka

#57 OFFLINE   pacio

pacio
  • 513 postów
  • Dołączył: 02-07-2009
  • Skąd: Iława Pol/Pisek Czechy

Napisany 21 września 2011 - 08:31

trzeba spróbować z tym czujnikiem u mnie to samo pompe paliwa zmieniałem swiece kable wn,i ***...a,znajomek mi tez mówił ze to czujnik temperatury,,zwróccie uwage na to ze zaraz po odpaleniu wciśniecie gaz do dechy to auto zamuli :tank:zrobi BUUU>>>najepiej slychać jak otworzona maska jest.Biore sie za ten czujnik bo zawał mnie dorwie z ta moją omą.


jak kolego po wymianie tego czujnika?jest poprawa?

#58 OFFLINE   golowy

golowy
  • 274 postów
  • Dołączył: 08-04-2009
  • Skąd: Olsztyn

Napisany 27 września 2011 - 07:28

Koledzy dzisiaj wymieniłem czujnik temperatury do ECU, jutro zdam sprawozdanie jak z rana odpalił. Jak zgaśnie to się poddaję i chyba spuszczę te auto do rzeki albo jeziora bo mi już ręce opadają. A więc trzymajcie kciuki.

No i ****. Wymieniony na nowy, przy okazji przewody WN i dalej to samo żadnej poprawy.
Nawet na ciepłym potrafi zgasnąć po odpaleniu, np wyjeżdżając dziś z przedszkola po odstawieniu córci przejechałem 20m i zgasł, po czym odpalił jak by nigdy nic i w drogę.
Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to chętnie wysłucham bo nie wiem już gdzie szukać.

#59 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 27 września 2011 - 10:36

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to chętnie wysłucham bo nie wiem już gdzie szukać.


A sprawdziłeś kabelek od czujnika walu/wałka? może gdzieś jest przetarta izolacja. Przeleć po kablach/wtyczkach/masach.

#60 OFFLINE   golowy

golowy
  • 274 postów
  • Dołączył: 08-04-2009
  • Skąd: Olsztyn

Napisany 27 września 2011 - 11:39

Przewody posprawdzane, nie wiem za co się zabrać. generalnie chodzi oto że gaśnie po jakiś 5-10sek i potem odpala normalnie, żadnych błędów nie ma