Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

nowy test na prawo jazdy


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
68 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 13 listopada 2011 - 22:37

Kolego a jak ci się uwali czujnik od ręcznego i sie zapali kontrolka to tez nalezy natychmiast zgasic auto??


a wiesz o tym, ze przewaznie ta sama kontrolka informuje kierowce o zbyt niskim poziomie plynu hamulcowego??

a wiec skoro sie zapala w czasie jazdy to mozna rownie dobrze podejrzewac wyciek plynu hamulcowego,
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#42 OFFLINE   Maniek6600

Maniek6600
  • 640 postów
  • Dołączył: 10-10-2009

Napisany 13 listopada 2011 - 23:05

A o tym nie widziałem....Przepraszam zwracam honor...

#43 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 listopada 2011 - 23:32

zresztą co ja się będę rozpisywał http://abc-szkolenia....zawodowej.html

Czyli inaczej rzecz ujmując ponowne wyciaganie kasy od kierowców.
Najpierw kurs na przewóz rzeczy, a teraz szkolenia okresowe.
Dobrze ze niedługo koncze z zawodem kierowcy.

#44 OFFLINE   iwan00

iwan00
  • 202 postów
  • Dołączył: 10-03-2011
  • Skąd: Rumunia :)

Napisany 14 listopada 2011 - 12:30

Sieją panikę jak zwykle, za pierwszym podejściem zrobiłem 97.3% poległem tylko na pytaniu o pierwszeństwo autobusu ale kodeks mówi, ze "masz obowiązek umożliwić włączenie się do ruchu" co wcale nie oznacza ze autobus ma pierwszeństwo.

Generalnie na egzaminie teoretycznym powinna być tylko teoria, której nie zweryfikujesz "na mieście" - ratownictwo, przepisy regulacyjne itd. reszta powinna być weryfikowana na gorąco przez egzaminatora, który stwierdza, że zobaczył wystarczająco żeby
wypuścić cię własnym autem na miasto. No i trasy egzaminacyjne też nie powinny być z góry ustalone, bo dużo osób uczy się przejeżdżać je "na pamięć" a potem nie radzą sobie gdzie indziej...

#45 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 listopada 2011 - 16:33

"masz obowiązek umożliwić włączenie się do ruchu" co wcale nie oznacza ze autobus ma pierwszeństwo.


jesteś pewien ??

http://www.naukajazd...stwem_3047.html

http://www.autocentr...e-do-ruchu.html


skoro jest obowiązek to z czegoś on wynika , autobus ma pierwszeństwo z tym że nie może zachowywać się jak taran i na siłę się wpychać , to tak samo jak wtedy gdy na skrzyżowaniu ktoś zablokuje skrzyżowanie bo wjechał na środek krzyżówki i nie może kontynuować jazdy , zmienia się światło on ma czerwone Ty masz zielone , masz pierwszeństwo ale nie możesz go z tej okazji zepchnąć ze skrzyżowania

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#46 OFFLINE   paszeko

paszeko
  • 307 postów
  • Dołączył: 03-04-2009
  • Skąd: ruda slaska Wirek
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 14 listopada 2011 - 17:35

jesteś pewien ??

http://www.naukajazd...stwem_3047.html

http://www.autocentr...e-do-ruchu.html


skoro jest obowiązek to z czegoś on wynika , autobus ma pierwszeństwo z tym że nie może zachowywać się jak taran i na siłę się wpychać , to tak samo jak wtedy gdy na skrzyżowaniu ktoś zablokuje skrzyżowanie bo wjechał na środek krzyżówki i nie może kontynuować jazdy , zmienia się światło on ma czerwone Ty masz zielone , masz pierwszeństwo ale nie możesz go z tej okazji zepchnąć ze skrzyżowania


nie wiem jak ty kocyk jezdzisz..wlaczasz sie do ruchu...ale nienawidze kierowcow autobusu wlasnie za to ze na chama sie ryja a potem jedzie 30km/h.do ciebie nic nie mam :D pozdrawiam

#47 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 listopada 2011 - 18:19

skoro jest obowiązek to z czegoś on wynika , autobus ma pierwszeństwo z tym że nie może zachowywać się jak taran i na siłę się wpychać

Akurat mój stary jest kierowca autobusu, no i przy stłuczce wygląda to tak, że na ogół jest współwina, no chyba że uderzysz autobus w okolice przedniego koła , wtedy wiadomo że kierowca wyjechał Ci przed sama machę, jeżeli zaś wyjeżdża a ty go walniesz od połowy w stronę tyłu, wtedy jest współwina, ponieważ nie ma uregulowanego tego przepisu precyzyjnie. My mamy umożliwić wyjazd autobusowi z zatoki, natomiast kierowca autobusu ma wyjechać tak by nie spowodować kolizji :)
Niestety powinno być to prawnie uregulowane i koniec, albo ma albo nie ma i tak na prawdę to wszystko zależy od tego gdzie i jak walniemy w autobus i od nastawienia Policji do kierowców :) W sądzie zawsze będzie współwina :)

#48 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 14 listopada 2011 - 18:24

W sądzie zawsze będzie współwina

Dobrze wiedzieć . Jak coś to tylko sprawa do grodzkiego.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#49 OFFLINE   Pepcio

Pepcio
  • 2 382 postów
  • Dołączył: 16-03-2008
  • Skąd: Syców
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 listopada 2011 - 18:29

Panowie odbiegacie od tematu ..

#50 OFFLINE   ducati00

ducati00
  • 82 postów
  • Dołączył: 20-08-2011
  • Skąd: Okolice Szczecina

Napisany 14 listopada 2011 - 19:28

89.19 procent ( 66 punktów) więc nie najgorzej ale wynik negatywny tak czy inaczej:P

#51 OFFLINE   iwan00

iwan00
  • 202 postów
  • Dołączył: 10-03-2011
  • Skąd: Rumunia :)

Napisany 15 listopada 2011 - 08:58

jesteś pewien ??

http://www.naukajazd...stwem_3047.html

http://www.autocentr...e-do-ruchu.html


skoro jest obowiązek to z czegoś on wynika , autobus ma pierwszeństwo, [..]


niestety bardzo nie lubię frywolnych interpretacji pisanych przez OSK i WORD-y, więc jeszcze raz powrócę do PORD tym razem pełnym cytatem:

Oddział 2
Włączanie się do ruchu

[..]

Art. 18. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.

2. Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

[..]

czyli nie ma bezwzględnego pierwszeństwa, a skoro Ty - zawodowy kierowca autobusu nie znasz przepisów, to strach mnie trochę ogarnia.

sorry za OT ale jak coś piszę, to wiem co piszę i nie lubię jak ktoś mi wciska, że jest inaczej.

#52 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 15 listopada 2011 - 13:13

gadacie głupoty odnośnie autobusu. Wystarczy kulturalnie jeździć. Autobus nie może wjeżdżać na chama bo przy pewnej prędkości i miejscu (wobec autobusu) zahamowanie by go wpuścić jest niemożliwe. Ale też jak można spokojnie go puścić to należy to zrobić.

#53 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 listopada 2011 - 14:24

Jeśli chodzi o autobus jest to źle ujęte w przepisach.Podobnie się ma sytuacja do pojazdu uprzywilejowanego.Niby należy umożliwić ale pierwszeństwa nie ma.Ten przepis powinien zostać zmieniony i byłby spokój.A patrząc obiektywnie na to to gdyby autobus się nie wcinał na "chama" to rozkład jazdy wziął by "w łeb", bo tylko kierowcy autobusów (miejskich i nie tylko) wiedzą ilu jest takich kierowców co umożliwiają włączenie się im do ruchu (na prawdę jest ich niewielu....). Dlatego niestety to wygląda tak jak wygląda.
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#54 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 15 listopada 2011 - 16:11

JA patrząc obiektywnie na to to gdyby autobus się nie wcinał na "chama" to rozkład jazdy wziął by "w łeb", bo tylko kierowcy autobusów (miejskich i nie tylko) wiedzą ilu jest takich kierowców co umożliwiają włączenie się im do ruchu (na prawdę jest ich niewielu....). Dlatego niestety to wygląda tak jak wygląda.

nie przesadzaj trochę jest. I stale ta liczba rośnie :)
chociaż wiadomo jak to w naszym kraju - nie śpieszy się tylko śmiertelnie chorym

#55 OFFLINE   Pepcio

Pepcio
  • 2 382 postów
  • Dołączył: 16-03-2008
  • Skąd: Syców
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 listopada 2011 - 16:16

Kolejny post nie na temat nagrodzę zeby później nie było zdziwienia !!

#56 OFFLINE   Patrycja

Patrycja
  • 230 postów
  • Dołączył: 14-05-2010
  • Skąd: Łódź/ Skierniewice
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 lutego 2013 - 19:33

A propo nowego Prawa jazdy, nowe przepisy od 19 lutego 2013 r.- ważne informacje dla osób które chcą iść na prawo jazdy.oraz zmiany kasacji punktów.

Teraz lepiej nie przekroczyć 24 pkt

Nowe zmiany
Kobieta za kierownicą to Bogini!
Pasażerowie się modlą, przechodnie - żegnają!

#57 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 04 lutego 2013 - 08:36

Teraz lepiej nie przekroczyć 24 pkt

Po 19 stycznia tego roku miały wejść w życie również nowe przepisy związane z punktami karnymi. Sejm odłożył jednak wprowadzenie tych zmian o trzy lata. Uzyskanie zgody Senatu i prezydenta na to posunięcie wydaje się formalnością, dlatego wprowadzenia nowych zasad karania punktami, należy spodziewać się 4 stycznia 2016 r.

Jeszcze nie :p

#58 OFFLINE   tomyy299

tomyy299
  • 25 postów
  • Dołączył: 12-12-2012

Napisany 04 lutego 2013 - 20:53

Czy są w sieci gdzieś te nowe testy bo znalazłem tylko jeden przykładowy?

Pozdr.

#59 OFFLINE   Szopen

Szopen

    Zagazować cały świat !

  • 451 postów
  • Dołączył: 28-02-2007
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 lutego 2013 - 01:37

Czy są w sieci gdzieś te nowe testy bo znalazłem tylko jeden przykładowy?


http://www.prawojazdy.com.pl/testy

Jedynie coś takiego widziałem.

#60 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 05 lutego 2013 - 07:24

Czy są w sieci gdzieś te nowe testy

nie ma i nie będzie,baza danych jest ukryta i taka pozostanie :hmm:

Jedynie coś takiego widziałem.

dokładnie, bo to jest "przykładowa" wersja ;)

Nowe testy 2013 e-kierowca, to dostęp do ponad tysiąca pytań opracowanych wg standardów nowego egzaminu państwowego dla kandydatów na kierowców.

baza egzaminacyjna składa się z ok 3000 pytań :oonie:
dodatkowo, jeśli ktoś nie zda, to nie wie na czym "oblał" bo nie ma wglądu do bazy :masakra:
może to był czysty błąd techniczny jakiś, pomyłka w "kliknięciu" a tu wynik negatywny, i zdający myśli, że nie umie przepisów;)
np:

1. jest pytanie, nie ma jeszcze filmu ludzie zaznaczają odpowiedz

1. jest pytanie, jest film ludzie zaznaczaja odpowiedz przed ukonczeniem nagrania

1. jest film, jest pytanie, nie znaja odpowiedzi wiec nie odpowiadaja

1. jest pytanie, odrazu ludzie uruchamiaja film, czytaja tekst podczas filmu, koniec filmu nie pamietaja sytuacji z nagrania