Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

nowy test na prawo jazdy


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
68 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 listopada 2011 - 16:31

"Uwaga! Dzisiejsze prawa jazdy zachowają ważność do stycznia 2033 r"


a ja właśnie gdzieś czytałem że ze względu na ilość wypadków ten termin ma zostać skrócony

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#22 OFFLINE   Boscorelli

Boscorelli

    Jest blacha musi być rdza

  • 464 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Bełchatów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 listopada 2011 - 17:20

"Uwaga! Dzisiejsze prawa jazdy zachowają ważność do stycznia 2033 r" ;)


Przez 22 lata to to zapewne jeszcze kilka razy się zmieni

#23 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 12 listopada 2011 - 18:42

w to akurat wątpię , bo bezterminowość jest bezterminowością a prawo nie działa wstecz :p


mielem bezterminowe uprawnienia energetyczne itp.

mielem, bo prawo zadzialalo wstecz :(
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#24 OFFLINE   arcade90

arcade90

    V8 :D

  • 192 postów
  • Dołączył: 25-02-2011
  • Skąd: Malbork
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 12 listopada 2011 - 19:04

mielem, bo prawo zadzialalo wstecz


to jest wbrew konstytucji :pokoj:

#25 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 listopada 2011 - 21:09

to jest wbrew konstytucji

Dokładnie, to tak jak przykład z morderstwem. Dzisiaj zabijam człowieka i grozi mi za to do 25 lat pozbawienia wolności, jutro wchodzi w życie kara śmierci, a ktoś inny jutro zabija innego człowieka, łapią nas obydwu za tydzień, ja idę siedzieć na 25lat a on ma czape :) Gdyby prawo mogło działąc wstecz, to w dniu jutrzejszym musieli by wykonać wyroki kary śmierci na wszystkich którzy popełnili czyn wcześniej :)

Tak że i w tym wypadku dotyczącym prawa jazdy, można powołać się na konstytucję. Prawo jazdy mam ważne do końca życia i łącznie z badaniami bo takie obowiązywały zasady w dniu zdawania.
Żadna ustawa tego nie powinna zmienić, jedynie za brak ważnego dokumentu mogę dostać mandat, ale tylko wtedy gdy zdawałem prawko przed wejściu nowej ustawy.

To tak jak by ktoś mi kazał co 5lat świadectwo maturalne zmieniać lub zdawać maturę bo by do niej przystapić to potrzebne są testy psychologiczne od nowego roku :smiech:
Jeżeli wymienimy prawko i nie wpiszą nam badań bezterminowych, to możemy skierować sprawę do sadu bo my mieliśmy inne zasady, a wymiana dokumentu jest tylko dla tego że zmienia się wzór lub adres zameldowania, nasze badania są bezterminowe w dalszym ciągu, nie można ich podważyć, chyba że ktoś nam dowiedzie, że pogorszył się nasz stan zdrowia.
To tak jak z katalizatorami, gdyby prawo działało wstecz, to wszystkie auta musiały by miec zamontowane katalizatory i wszyscy musieli by co roku jeździć do warsztatu by spełniać po kolei wszystkie normy EURO1,2,3,4,5,... itd. Ale tak nie jest i taką normę musza spełniac auta wyprodukowane od dnia wejścia w życie ustawy :)
Ja wiem ze nasze państwo zaraz to zacznie przekręcać, ale my , jako mający prawo jazdy, nie powinniśmy się dawać bo zaczynają robić z nas ciemnotę i podporządkowują nas jak za czasów komuny.
Wypadki też są przez ciągłe zmiany w przepisach drogowych i nowe egzaminy tutaj nic nie dadzą ani badania , czy tam coś innego sobie wymyslą. Ciężko jest za tym wszystkim nadążyć, a nikt nam nie przychodzi do domu ani nie wtysyła pocztą nowej broszury z nowymi przepisami. A jeżeli nie oglądam wiadomości i nie czytam gazet to skąd mam wiedzieć że coś się zmienia? Ale oczywiście nie znajomość przepisów pomimo ich zmiany nie zwalnia nas od ich przestrzegania no i jesteśmy ugotowani.
Tak że jak będziemy sobie pozwalać, to nie długo nie będzie nam wolno pierdnąć w domu bo ktoś nas oskarży o zatruwanie środowiska i zapłacimy karę od pierda.

#26 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 listopada 2011 - 23:36

wprowadzili badania i nie ma że boli wszyscy z zawodowym muszą robić o ile chcą mieć z niego pożytek


Kocyk badania są od wieków i nie wprowadzili je dopiero teraz.
Każdy kierowca z wyższą kategoria prawa jazdy niż B musiał przechodzic badania przynajmniej co 5 lat. Otrzymywał wtedy świadectwo kwalifikacji.

I tak jak napisał kolega Student terminu ważności prawa jazdy nam już nie moga zmienić, chyba że orzeczenie lekarskie będzie podstawą do zmiany. Ale patrzac na to co sie dzieje w Polsce gdzie nawet daltonista może prowadzić auto to mnie już nic nie zdziwi.
Jeśli ktoś ma bezterminowe to takie będzie miał do końca życia. Oczywiście do prawa jazdy wyższej kategorii niz B trzeba dodatkowo posiadac ważne badania i świadectwo kwalifikacji do prowadzenia tych aut zawodowo.

#27 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 13 listopada 2011 - 00:16

to jest wbrew konstytucji :pokoj:

cytuj kolego konstytucje gdzie tam pisze że prawo nie działa wstecz. Nigdzie takiego zapisu nie ma.
Jest zapis, że w "Polska jest państwem demokratycznym" - inaczej mówiąc większość 50%+1 może uchwalić co chce (również z mocą wsteczną) i jest cacy

co do tematu to osobiście uważam że powinno być jak w stanach - prosty egzamin bez konieczności kursu. Natomiast ciekawą rzeczą byłaby płyta poślizgowa na egzaminie ;)

#28 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 listopada 2011 - 00:30

Jeśli ktoś ma bezterminowe to takie będzie miał do końca życia.


zrozumcie że ja miałem bezterminowe a teraz mam terminowe , zlikwidowano świadectwa kwalifikacji i wprowadzono terminowe prawo jazdy , jakie ma znaczenie czy to że względu na badania czy nie , na samym prawku bez ważnych badań nie pojedziesz !! , i tak ma być właśnie z B , prawko może będziesz miał ale nie przejdziesz badań i będziesz go sobie mógł w ramki oprawić

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#29 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 listopada 2011 - 10:29

cytuj kolego konstytucje gdzie tam pisze że prawo nie działa wstecz. Nigdzie takiego zapisu nie ma.


Zasada lex retro non agit nie jest obecnie zasadą konstytucyjną, jakkolwiek była wyrażona w Konstytucji Kwietniowej z 1935 roku. Na gruncie obowiązującej Konstytucji z 1997 roku Trybunał Konstytucyjny uznał - co do zasady - działanie prawa wstecz za naruszenie konstytucyjnej zasady demokratycznego państwa prawnego wyrażonej w art. 2. W pewnych okolicznościach retroakcja jest jednak dopuszczalna, jeśli nie pogarsza sytuacji prawnej obywateli.

Dziekuję, koniec kropka :p
Działanie prawa wstecz, jest zawsze pogorszeniem sytuacji prawnej obywatela :p

#30 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 listopada 2011 - 11:11

Rację ma kolega Kocyk bo sam miałem z tym do czynienia.Wcześniej robiło się świadectwo kwalifikacji bezterminowo a od 2008 roku weszło że przestają być ważne dotychczasowe świadectwa i zaczynają obowiązywać nowe wpisywane do Prawa Jazdy.I na nic zdały się protesty i pisma wielu osób będących w temacie (z tego co wiem skarga była nawet u RPO). Prawo zadziałało wstecz.Zabrano nam to co mieliśmy dotychczas.Owszem dla posiadaczy uproszczono procedurę ale i tak należało robić kurs.A jeśli chodzi o badania to pozostało bez zmian jedynie zostały włączone do procedury udzielania uprawnień Kwalifikacji Wstępnej lub Okresowej.

to tak po krótce bo są jeszcze dodatkowe obwarowania dla posiadaczy świadectw w postaci terminów ważności ale o tym nie będę się rozpisywał.
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#31 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 13 listopada 2011 - 11:33

Zasada lex retro non agit nie jest obecnie zasadą konstytucyjną, jakkolwiek była wyrażona w Konstytucji Kwietniowej z 1935 roku.

może i tak, ale ona już nie obowiązuje tak jak konstytucja 3 maja :p

Na gruncie obowiązującej Konstytucji z 1997 roku Trybunał Konstytucyjny uznał - co do zasady - działanie prawa wstecz za naruszenie konstytucyjnej zasady demokratycznego państwa prawnego wyrażonej w art. 2. W pewnych okolicznościach retroakcja jest jednak dopuszczalna, jeśli nie pogarsza sytuacji prawnej obywateli.

"Dopuszczalna w pewnych okolicznościach" - czyli może działać wstecz. A zasada lex retro non agit nie dopuszczała żadnych wyjątków. Zacytuje Cie kolego: "Dziekuję, koniec kropka":dziura:

#32 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 listopada 2011 - 13:03

No dobra, poddaje się , nie mam więcej argumentów :(

Więc żadne prawa żadne konstytucje nie dają nam żadnego prawa i poczucia bezpieczeństwa :( Kasa, Kasa i jeszcze raz tylko Kasa się liczy bo państwo na tym zarabia miliony :(
Wyprowadzam się z tego kraju bo się żyć tu nie daje coraz bardziej :(

#33 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 listopada 2011 - 13:12

Kasa, Kasa i jeszcze raz tylko Kasa się liczy bo państwo na tym zarabia miliony


i to jest podstawowe prawo w tym kraju :(

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#34 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 13 listopada 2011 - 16:44

i to jest podstawowe prawo w tym kraju :(

to byłoby fajne tylko przy założeniu że bogate państwo to bogaci obywatele ;)
ale niestety odeszliśmy od tematu troszkę :pokoj:

#35 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 13 listopada 2011 - 17:04

jaki kolor kontrolek informuje kierowcę o ważnym problemie technicznym pojazdu dla mnie żółta,

ja super majstrem nie jestem ale mi się wydaje że jednak czerwona. Jak pali się czerwona po jak napisałeś należy wyłączyć auto i zaprzestać kontynuacji jazdy i to jest ważny problem techniczny w samochodzie. A to że mam niski stan płynu czy kończą się klocki to bardziej informacja a nie awaria samochodu tak mi się wydaje i ja bym to tak odebrał,
Na szczęście wiedziałem o zmianie przepisów już na początku roku i miesiąc temu zdałem prawko na motor i już nie zamierzam w życiu więcej kwalifikacji zdobywać :) ,
Współczuje tym co mają to przed sobą,
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#36 OFFLINE   centy

centy
  • 1 600 postów
  • Dołączył: 24-08-2009
  • Skąd: Harlow UK
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 listopada 2011 - 17:12

gdzie nawet daltonista może prowadzić auto to mnie już nic nie zdziwi.



A przepraszam co masz do daltonistów??
Po to są znaki w różnym kształcie i światła w odpowiedniej kolejności, żeby ich nie pomylić.
Zielone - dół;
Czerwone - góra.

Ja jak uczyłem się na "b", to wszystkie pytania miałem kserowane (czyt. czarno białe) i nie było z niczym problemu.

Wracając do tematu.
Część filmików jak dla mnie jest w nie wystarczającej jakości i jak już ktoś napisał "akcja zaczyna się dopiero w 6-7 sek.

#37 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 listopada 2011 - 19:19

zrozumcie że ja miałem bezterminowe a teraz mam terminowe , zlikwidowano świadectwa kwalifikacji i wprowadzono terminowe prawo jazdy , jakie ma znaczenie czy to że względu na badania czy nie , na samym prawku bez ważnych badań nie pojedziesz , i tak ma być właśnie z B , prawko może będziesz miał ale nie przejdziesz badań i będziesz go sobie mógł w ramki oprawić

Kolego a kto wozi ze sobą badania lekarskie? nie wiem z jakimi dokumentami ty jeździsz ja posiadam tzw świadectwo kwalifikacji i to jest mój papier do jazdy jako zawodowy kierowca oraz papierek na przewóz osób i rzeczy.
Z tego co pamietam to jeszcze bywalo tak w poprzedniej firmie, że wiekszosc kierowców miała zaświadczenie z firmy dopuszczajace do pracy jako kierowca a badania były w firmie.

#38 OFFLINE   Maniek6600

Maniek6600
  • 640 postów
  • Dołączył: 10-10-2009

Napisany 13 listopada 2011 - 20:01

ja super majstrem nie jestem ale mi się wydaje że jednak czerwona. Jak pali się czerwona po jak napisałeś należy wyłączyć auto i zaprzestać kontynuacji jazdy i to jest ważny problem techniczny w samochodzie. A to że mam niski stan płynu czy kończą się klocki to bardziej informacja a nie awaria samochodu tak mi się wydaje i ja bym to tak odebrał,
Na szczęście wiedziałem o zmianie przepisów już na początku roku i miesiąc temu zdałem prawko na motor i już nie zamierzam w życiu więcej kwalifikacji zdobywać :) ,
Współczuje tym co mają to przed sobą,


Kolego a jak ci się uwali czujnik od ręcznego i sie zapali kontrolka to tez nalezy natychmiast zgasic auto??

#39 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 13 listopada 2011 - 21:00

zapali kontrolka to tez nalezy natychmiast zgasic auto??



W tym wypadku jeżeli chodzi o ręczny wiadomo że nie ma potrzeby zgaszenia samochodu ale na pewno nie należy dalej jechać bez rozpoznania problemu. Czy to tylko kontrolka czy ręczny choć by słabo ale trzyma.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#40 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 listopada 2011 - 21:16

Kolego a kto wozi ze sobą badania lekarskie?


a gdzie ja tak napisałem ??


ja posiadam tzw świadectwo kwalifikacji i to jest mój papier do jazdy jako zawodowy kierowca oraz papierek na przewóz osób i rzeczy.


nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz , świadectwa kwalifikacji tracą swoją ważność , teraz świadectwo wpisuje się w prawko , nie wiem ile masz prawo jazdy ale wszyscy kierowcy jak dokładnie pamiętam z prawkiem zawodowym wydanym przed 99r. muszą już mieć zaliczony kurs i wymienione prawko na terminowe , no chyba że robiłeś później to obowiązek jeszcze Cię nie obejmuje

zresztą co ja się będę rozpisywał http://abc-szkolenia...-zawodowej.html

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p