Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Olej w komorze swiec


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
65 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   MrChrysler

MrChrysler
  • 327 postów
  • Dołączył: 05-12-2010

Napisany 21 stycznia 2011 - 01:32

Posiadam Omege 2.2 benzyniaka z 2001 roku, przebieg okolo 200k. Od pewnego czasu swiece plywaja w oloju przez co iskra ucieka na mase, a to powoduje ze nienadaje sie do jazdy. W cieniu widac bylo jak iskra sobie skacze na blok silnika. Wykrecilem cewke i swiece, po czym wyczyscilem komore z oleju. Zlozylem wszystko spowrotem po czym odpalilem auto i wybralem sie na 1km przejazdzke aby sprawdzic czy wszystko dziala tak jak powinno. Przez pierwsze 0,5km wszystko bylo dobrze, ale po chwili poczulem ze silnik traci moc. Po wroceniu do domu okazalo sie ze jedna ze swiec byla zalana olejem, a od czyszczenia minelo zaledwie kilka minut. Zdjalem pokrywe aby zobaczyc z ktorego miejsca wycieka olej. Po zdjeciu tej pokrywy i po krotkiej obserwacji nie moglem znalezc miejsca z ktorego by sciekal olej(Pokrywa jest prosta). Nie wiem czy to przez to ze silnik byl goracy a olej poprostu splynol badz tez wyparowal, nie pozostawiajac zadnego sladu na sciance komory. Dodam ze od wrocenia do domu po tej przejaszce minelo nie wiecej jak 5minut.

Prosze o jakies wskazowki. Nie mam pojecia skad jeszcze moze leciec olej. Sproboje przykleic uszczelke na silcon, ale watpie czy to cos da, skoro nie zaobserwowalem z tamtad wycieku.

#2 OFFLINE   Szyperek

Szyperek
  • 101 postów
  • Dołączył: 29-08-2010
  • Skąd: Jelcz Laskowice

Napisany 21 stycznia 2011 - 06:28

Mi osobiscie swieczki plywaly jak mialem problem z uszczelka pokrywy zaworow ktora byla cala a nie uszczelniala , tez nie wiedzialem o co kaman az kupilem druga . Wyczyscilem wszystko dokladnie i na dodatek moze to dziwne ale zostalem zmuszony uzyc silikonu smarojac go po uszczelce. Jak wszystko wyschlo problem azniknal ale przed tem mialem wszystko konkretnie zalane a swieczki porcelanke mialy cholernie brazowa z reszta je wyrzucilem .
Takie jest moje zdanie przynajmniej ja mialem taka sytuacje.
Pozdrawiam

#3 OFFLINE   LordWampir

LordWampir
  • 258 postów
  • Dołączył: 21-01-2008
  • Skąd: Radom

Napisany 21 stycznia 2011 - 06:49

Sprawdz stan świec, jak są już stare to nie będą miały silnej iskry i może dochodzić do zalania jednej z nich, po wymianie powinno pomóc, mi pomogło bo też zalewało mi świece, choć nie w takim stopniu jak u ciebie. PZDR

#4 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 stycznia 2011 - 07:47

Widzę że czytałeś tematy o zalanych świecach olejem, za wydmuchiwanie uszczelki pokrywy najczęściej wina leży po stronie zapchanej Odmy (odpowietrzenie skrzyni korbowej) jeśli odma jest zapchana to efektem jest olej w świecach, na bokach silnika itp. Wymień uszczelkę na nową, koszt jest nie wielki i wyczyść odmę... Wystarczy że w szukaj wpiszesz czyszczenie odmy, a będziesz miał lekturę i troszkę grzebania w aucie ;)

#5 OFFLINE   axk

axk

    Wolność Rządzi :)

  • 262 postów
  • Dołączył: 11-01-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 21 stycznia 2011 - 08:06

Miałem tak samo, wymiana uszczelki pokrywy zaworów, i problem zniknął.
=======================================
Moja Galeria >>>http://forum.omegakl...php?albumid=565
=======================================

#6 OFFLINE   Szyperek

Szyperek
  • 101 postów
  • Dołączył: 29-08-2010
  • Skąd: Jelcz Laskowice

Napisany 21 stycznia 2011 - 09:45

Widzę że czytałeś tematy o zalanych świecach olejem, za wydmuchiwanie uszczelki pokrywy najczęściej wina leży po stronie zapchanej Odmy (odpowietrzenie skrzyni korbowej) jeśli odma jest zapchana to efektem jest olej w świecach, na bokach silnika itp. Wymień uszczelkę na nową, koszt jest nie wielki i wyczyść odmę... Wystarczy że w szukaj wpiszesz czyszczenie odmy, a będziesz miał lekturę i troszkę grzebania w aucie ;)


Ziutek świeta racja ja oprócz tych zabiegów które wymieniłem wcześniej , odme też czyściłem . Kurcze całkiem zapomniałem o tym napisać , naszczeście jest ktoś kto uważnie śledzi posty .

#7 OFFLINE   MrChrysler

MrChrysler
  • 327 postów
  • Dołączył: 05-12-2010

Napisany 22 stycznia 2011 - 23:36

Mi osobiscie swieczki plywaly jak mialem problem z uszczelka pokrywy zaworow ktora byla cala a nie uszczelniala , tez nie wiedzialem o co kaman az kupilem druga . Wyczyscilem wszystko dokladnie i na dodatek moze to dziwne ale zostalem zmuszony uzyc silikonu smarojac go po uszczelce. Jak wszystko wyschlo problem azniknal ale przed tem mialem wszystko konkretnie zalane a swieczki porcelanke mialy cholernie brazowa z reszta je wyrzucilem .
Takie jest moje zdanie przynajmniej ja mialem taka sytuacje.
Pozdrawiam


A widziales slady splywajacego oleju do swiec z pod pokrywy? Gdy ja zdjalem pokrywe, zaraz po tym jak wrocilem to niezauwazylem zadnego sladu splywajacego oleju. Jakby co to uszczelka nowa i swiece tez. Pokrywa do tego prosta.

#8 OFFLINE   Szyperek

Szyperek
  • 101 postów
  • Dołączył: 29-08-2010
  • Skąd: Jelcz Laskowice

Napisany 23 stycznia 2011 - 17:31

A widziales slady splywajacego oleju do swiec z pod pokrywy? Gdy ja zdjalem pokrywe, zaraz po tym jak wrocilem to niezauwazylem zadnego sladu splywajacego oleju. Jakby co to uszczelka nowa i swiece tez. Pokrywa do tego prosta.


U mnie nie bylo widac wycieku na zewnatrz, dopiero zauwazylem jak wyciagnolem przewod zaplonowy w celu przeczyszczenia swieczki. Jednym slowem wszystkie plywaly, pokrywa wydawala byc sie prosta ale i tak uzylem silikonu dla swietego spokoju.

#9 OFFLINE   AgaMalbork

AgaMalbork
  • 7 postów
  • Dołączył: 30-01-2011

Napisany 30 stycznia 2011 - 12:15

Hej :) ja mam podobne objawy, samochód stracił moc podczas jazdy, olej znajduje się na świecach .... do tego strzela z rury wydechowej. Czy to napewno jest uszczelka pokrywy zaworów ? bo do mechonika jestem umuwiona dopiero na czwartek i aż się boję co powie i ile za to policzy :)

#10 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 stycznia 2011 - 14:55

jak strzela to świece i kable na wymianę, czyszczenie odmy i uszczelnienie pokryw, w najgorszym przypadku wyjdzie cewka WN, ale zanim znajdź dział sprawdzone porady
i odczytaj błędy

OPEL OMEGA KLUB POLSKA - FORUM --> Technika --> Sam naprawiam Omegę - sprawdzone porady --> Jak zczytać kody błędów - Omega B i Bfl



#11 OFFLINE   AgaMalbork

AgaMalbork
  • 7 postów
  • Dołączył: 30-01-2011

Napisany 31 stycznia 2011 - 20:18

a gdzie odczytuje się te błędy ? niestety mam omegę od niedawna i niewiele o niej wiem ....

#12 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 stycznia 2011 - 20:30

a gdzie odczytuje się te błędy ?


tu jest wszystko napisane http://forum.omegakl...hread.php?t=202
przeczytaj od pierwszego posta

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#13 OFFLINE   AgaMalbork

AgaMalbork
  • 7 postów
  • Dołączył: 30-01-2011

Napisany 31 stycznia 2011 - 20:39

dziękuję z ciekawośći ubieramy się spinacz w rękę i idziemy lukać na błędy może coś się wyjaśni :) jeszcze raz bardzo dziękuję :)

#14 OFFLINE   patrix

patrix
  • 6 postów
  • Dołączył: 08-01-2011

Napisany 01 lutego 2011 - 14:01

Ja tez musze wymienic uszszczelke p0d klawiatura jaki jest kosz wymiany tej uszczelki czy jadac w długa trase z peknieta uszczelka m0ge zaszk0dzic slinik0wi?

#15 OFFLINE   AgaMalbork

AgaMalbork
  • 7 postów
  • Dołączył: 30-01-2011

Napisany 01 lutego 2011 - 21:52

tego nie wiem ,ale koszt takiej wymiany to ok.300 zł + uszczelki :)

#16 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 01 lutego 2011 - 22:01

Ja tez musze wymienic uszszczelke p0d klawiatura jaki jest kosz wymiany
tej uszczelki czy jadac w długa trase z peknieta uszczelka m0ge zaszk0dzic slinik0wi?


uszczelka kolo 40 pln wymiana tez cos kolo tego.

tego nie wiem ,ale koszt
takiej wymiany to ok.300 zł + uszczelki


w rzedowej 4 czesci i uslugi sa tansze nisz w v6 :) koszt w v6 to 250 pln + uszczelki normalnieu mnie w warsztacie




 


#17 OFFLINE   hucha

hucha

    Hucha

  • 32 postów
  • Dołączył: 12-03-2008
  • Skąd: Horyniec Zdrój/Warszawa

Napisany 02 lutego 2011 - 20:35

Właśnie przerabiam ten temat. Koszt w okolicach ceny jak pisał Beast w zależności rzecz jasna od mechanika i gdzie kupisz lub nabędzie mechanik uszczelkę. Jak już będziedz wymieniał uszczelkę sprawdź odmę (plastik na kolektorze ssącym czy wszystkie kanały, a w szczególności ten miejszy pierwszy od lewej patrząc od przodu) czy jest drożny, bo jak nie to za kilka - kilkadziesiąt kilometrów czeka Cię Kolego to samo. Pozdrawiam :)

#18 OFFLINE   AgaMalbork

AgaMalbork
  • 7 postów
  • Dołączył: 30-01-2011

Napisany 02 lutego 2011 - 21:41

Wogóle u nas w Malborku mechanicy nie chcą robić V6, mowią że to kara dla mechanika i odsyłają jeden do drugiego a w rezultacie żaden nie chce się tego podjąć. :pokoj:
Ceny też nie są najmniejsze bo mechanicy mówią, że za V6 płaci się o wiele więcej niż za naprawe innego auta pomijając już fakt, że nie podejmują się naprawy. Co do uszczelki pokrywy zaworów, to dzwoniłam do serwisu Opla do Tczewa i też nie chcieli mi tam jej zmienić bo stwierdzili, że pokrywy się często deformują i nie można dobrze dopasować uszczelki i są częste reklamacje, i że mogą mi to zmienić jeśli kupię nową pokrywę.... :confused:

#19 OFFLINE   hucha

hucha

    Hucha

  • 32 postów
  • Dołączył: 12-03-2008
  • Skąd: Horyniec Zdrój/Warszawa

Napisany 02 lutego 2011 - 23:39

Na wstępie Sorki za Kolegę. Witam Koleżankę. Nie zwróciłem uwagi na nik. Moim zdaniem z praktyki jak mechanior twierdzi, że za V6 trzeba zapłacić więcej to nasuwa się tylko jedno NAPRWAWIA ONLY KOSIARKI DO TRAWY. Fakt faktem, że wymiana uszczelki nad klapą zaworów jest doś kłopotliwa z uwagi na jej same ułożenie ale żeby takie historie. Pedał lub ich banda. Sorki Pedał = Homoś bo G mi sie kojarzy z G.wnem.
Czy Twoja Oma jest w stanie przejechać Kwidzynia. Jak tak to złap się z Beastem i jedż do Niego na kanał.

I daj Sobie spokój z lokalnymi szamanami

#20 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 03 lutego 2011 - 09:38

Czy Twoja Oma jest w stanie przejechać Kwidzynia. Jak tak to złap się z Beastem i jedż do Niego na kanał.


Omega juz stoi u mnie w warsztacie. dzis bedzie robiona.