Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nasze fury


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
136 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   Zet_radom

Zet_radom

    Karol

  • 186 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 16 sierpnia 2006 - 18:06

[b] ale moj to prawie fabryka


http://www.beast.msi.pl/hamownia.jpg


Taaaaa, pod warunkiem ze biegi przy 4000 będziesz zmieniał :) Gratuluje dlubania w sc.
Spójrz w lusterka, sprawdź dwa razy
!!! MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE !!!

www.axel-pc.pl

#62 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 16 sierpnia 2006 - 20:27

[b] ale moj to prawie fabryka


http://www.beast.msi.pl/hamownia.jpg


Taaaaa, pod warunkiem ze biegi przy 4000 będziesz zmieniał :) Gratuluje dlubania w sc.


a dziekuje :) szczegolnie cieszy to ze podobno MPi sa nietuningowalne :lol: i nawet takie autorytety jak Godula zalecali zmiane silnika na SPi a potem dlubanie. :lol:




 


#63 OFFLINE   DaQla

DaQla
  • 252 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 16 sierpnia 2006 - 21:24

A więc i ja przedstawie moje auto :grin: Omega B edition 100 rocznik 98 pierwsza rejstracja 04.99 zwieziona przezemnie osobiście od wroga. Pod maską skromny agregat X20XEV, skrzynia manual. Wyposażenie: Klimatronik, tempomat, xsenony, halogeny, elektryka szyb, lusterek, podnoszenie foteli, komputer pokładowy, kiera ze sterowaniem(skórzana! :grin: ) i regulacją , jasna tapicerka :twisted: , lampki w drzwiach :razz: , alu 16' , i to chyba na tyle - jak dla mnie wystarczy :mrgreen:
Dodany obrazek

Dodany obrazek

#64 OFFLINE   QQ

QQ
  • 273 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 16 sierpnia 2006 - 22:06

3 osoby napisaly na temat w tym poscie.. a pozaty juz jest temat do chwalenia sie swoimi autkami...

jak dl amnie do zamkniecia ten syf...

kolego Cita edytuj posty a nie walisz jeden po drugim... gdzie są MODERY...

czytać tego nie można :!: :!: :!:

#65 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 sierpnia 2006 - 22:16

QQ, nie ekscytuj się , temat "Nasze krążowniki (max 640x480)" znajduje sie na podforum klubowym i nie każdy ma do niego dostęp


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#66 OFFLINE   QQ

QQ
  • 273 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 17 sierpnia 2006 - 08:21

QQ, nie ekscytuj się , temat "Nasze krążowniki (max 640x480)" znajduje sie na podforum klubowym i nie każdy ma do niego dostęp


skoro tak to niech powstaja tematy typu "moja omka" taki temat powinien założyć ażdy użytkownik forum który ma chęć pokazania i pochwalenia sie swoim autem i kto bedzie miał ochote to niech w nim pisze ale na autka własciciela tematu :!:

a tutaj wchdzac do takiego topa nawalone o wszystkim i niczym... brak porzadku kolego co przypisuje miedzy innymi i Tobie....

QQ, nie ekscytuj się


i jak tu sie nie wk***iać gdy wchdzac do takiego topa nawalone jest o wszystkim i niczym... brak porzadku kolego co przypisuje miedzy innymi i Tobie.... :evil:

#67 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 sierpnia 2006 - 09:02

3 osoby napisaly na temat w tym poscie.. a pozaty juz jest temat do chwalenia sie swoimi autkami...


jak dl amnie do zamkniecia ten syf...


Może nie zauważyłeś co napisałem na samym początku, w pierwszym poście, ale czuje sie usprawiedliwiony. Teraz po takim czasie to tego rodzaju uwaga można o kant tyłka rozbić

kolego Cita edytuj posty a nie walisz jeden po drugim... gdzie są MODERY...

czytać tego nie można :!: :!: :!:


Jak nie można, to nie czytakj - taka jest prawda, szanowny kolego. Jednak osobiście uważam, ze jak odpisuje komuś to robie to w jednym poście, jak odpisuje komuś innemu to robie to w osobnym poście itd. Nie widze sesnsu i potrzeby, odpowiadac kilku osobom, na różne pytania w jednym poście, bo często mowa jest o zupelnie innych rzecza. Posty edytuje, uczyć mnie nie musisz. Nie znam takiej zasady, zebym nie mógł wysłać kilku postów pod rząd w tym samym wątku. IMO tak jest włąsnie porządniej i przejrzyciej - bo na pierwszy rzut oka widac co i do kogo pisze.

Chyba, ze nie to tym mówisz i Cie nie zrozumialem.
W kazdym razie obowiązku czytania - nie ma. Jeśli w FAQ będzie fragment mówiący, ze jeden user nie może wysyłać dwóch i wiecej postów w jednym wątku jeden pod drugim, tudzież, moder, admin mi to wyjasni - nie widze przeszkód w edycji i klejeniu, jednak póki co - pozwól, ze będe stosował zasady ogolnie przyjete na usenecie, mimo, ze to forum, a nie grupa dyskusyjna.

a teraz kolego QQ - sam zobacz co żeś napisał w swoim poście wyżej
<>
tutaj wchdzac do takiego topa nawalone o wszystkim i niczym... brak porzadku kolego co przypisuje miedzy innymi i Tobie....
</>
.. i teraz policz ile razy napisałes to samo zdanie. Może na spocik meliski Ci przywioze ?

#68 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 17 sierpnia 2006 - 09:24

[quote name='"wolf"'][quote name='cita']jeden z klubowiczów twierdzi, ze jego MV6 schodzi do 15 litrów LPG ...[/q
uote]
o ile mi wiadomo to ten gość nie jest klubowiczem :mrgreen: a co do spalania fakt 15-16 l lpg z klimą ,manual,spokojna jazda.Z drugiej strony nie ma co porównywać spalania przy jeżdzie w takim mieście jak Poznań gdzie przejeżdża się z tysiąc skrzyżowań,ciągle gaz,hamulec,gaz,hamulec a jeżdzie w takiej dziurze jak moje miasteczko gdzie mam dwa skrzyżowania na krzyż i wiecznie puste ulice :cool:[/quote]

A dlaczego podważacie to co pisze "cita" że nie może 15 l.LPG spalać?
Wyliczenia z kompa poparte obliczeniami matematycznymi na piechote :mrgreen:
o ile mi wiadomo to ten gość jest klubowiczem :lol:

#69 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 sierpnia 2006 - 09:29

A dlaczego podważacie to co pisze "cita" że nie może 15 l.LPG spalać?
Wyliczenia z kompa poparte obliczeniami matematycznymi na piechote :mrgreen:
o ile mi wiadomo to ten gość jest klubowiczem :lol:


Ten nie rozmawialem z tym klubowiczem o tym, czy moge sie powoływać, wiec zostawiłem wątek, a że koledzy dopasowali se jakiegos nicka do tego .. coz ;)

Egon - kurna poniżej 17 l Pb w miescie mi nie schodzi, przy róznych probach zmian stylu jazdy.
Od emeryskiech w cholere, do normalnie dynamicznej.
spalanie mam 17-19 litrów pb. IMO coś jest nie tak, bo jakkolwiek zdaje sobie sprawe z wielkosci silnika i mocy, to przy tego typu jeździe mysle, ze to za duzo.

ps. ale juz nic tu nie pisze, bo znów bedzie, ze bałagan na forum jest :( jesli jedak ktos ma cos do powiedzenia - niech pisze na wlasną odpowiedzlanosc tu,albo do mnie na PW (sugestje co sprawdzić, zeby ew. zmniejszyc spalanie, jak również potwoierdzenia, ze ten silnik tak pali - mile widziane)

#70 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 sierpnia 2006 - 11:11

Nie chce mnie sie Was czytać ale chyba znowu się kłócicie :lol: :lol: :lol:

Powiem (napiszę) tylko tyle: cita, w końcu masz porządne auto :D :D :D

#71 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 sierpnia 2006 - 11:33

Nie chce mnie sie Was czytać ale chyba znowu się kłócicie :lol: :lol: :lol:


oj tam znowu i od razu kłucicie.
Jesteś swiadkiem wymiany mysli nizszego szczebla merytorycznego :p

Powiem (napiszę) tylko tyle: cita, w końcu masz porządne auto :D :D :D


Wiem :D

#72 OFFLINE   von Paul

von Paul
  • 11 postów
  • Dołączył: 06-08-2006
  • Skąd: zabrze

Napisany 17 sierpnia 2006 - 11:42


Wysłany: Dzisiaj 12:33
Maro napisał/a:
Nie chce mnie sie Was czytać ale chyba znowu się kłócicie :lol: :lol: :lol:


oj tam znowu i od razu kłucicie.
Jesteś swiadkiem wymiany mysli nizszego szczebla merytorycznego :p

Maro napisał/a:

Powiem (napiszę) tylko tyle: cita, w końcu masz porządne auto :D :D :D


Wiem :D


Ta swidomosc prowadzi,niestety do nieuniknionych wyzszych kosztow eksploatacji,ale to tez moze byc przyjemne WIESZ za co placisz :grin:
von Paul

#73 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 sierpnia 2006 - 11:50

Ta swidomosc prowadzi,niestety do nieuniknionych wyzszych kosztow eksploatacji,ale to tez moze byc przyjemne WIESZ za co placisz :grin:


ta, zaczynam sie przywzyczjac do tej mysli. Jednak pranie mózgu zrobila mi instrukcja opla .. gdzie jak wół stoi napisane, ze omega MV6 z automatem pali w miescie średnio 13, cos tam.

Jak bedzie palić przy oszczednej jezdzie 15 to bede bardzo zadowolony. Jak bedzie palic 17, to sie nic nie zmieni, jak bedzie palic 20 to se kupie motorynke :D

#74 OFFLINE   von Paul

von Paul
  • 11 postów
  • Dołączył: 06-08-2006
  • Skąd: zabrze

Napisany 17 sierpnia 2006 - 11:54

ak bedzie palić przy oszczednej jezdzie 15 to bede bardzo zadowolony. Jak bedzie palic 17, to sie nic nie zmieni, jak bedzie palic 20 to se kupie motorynke :D


Mozesz miec jedno i drugie,na Omege bedziesz patrzyl,a motorynka sie por :grin: uszal
von Paul

#75 OFFLINE   piotr027

piotr027

    Dwie Omegi-jedna Edytki

  • 604 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Krotoszyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 sierpnia 2006 - 15:03

heheh.................13 w mieście to pali vectra 2.0 jak jej troche(minimalnie) podusisz.......

#76 OFFLINE   Cichy

Cichy
  • 210 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Lubin

Napisany 17 sierpnia 2006 - 16:14

jak juz sa dywagacje na temat spalania to:


Panowiei Panie, spalanie w nei zalezy tylkood pojemnosci silnika, tak jest w zyciu z esilnik o wiekszej pojemnosci (czesto o wiekszej sprawnosci) potrzebuje mniej paliwa na wykonanie tej samej pracy co silnik mniejszej pojemnosci (czesto o mniejszej sprawnosci) najlaepiej wlasnei to widac przy dosc ciezkich autach jakimi sa omegi. nie jest to tak ze jak 2,0 pali 15 litrow to analogicznie (z zasady proporcji) 3,0 bedzie palila 22,50.

3,0 palace w miescie powyrzej 15-16 litrow juz wzbudzaja we mnie jakies dziwne uczucia, bo to jest po prostu nienormalne!! nie pisze oczywiscie o jezdzie z noga w podlodze, pisze o normalnej, zwyklej jezdzie. sprobujcie zmienic gazownikow, pojedzcie na badanie skladu miesaanki, najlaepiej na hamownie gdzi ezmeirza sklad mieszanki w calym zakresie obrotow a nie tylko na jalowym i przy srednich obrotach, po drugie, przy instalacji z wtryskiem zmiencie fitlr powietrza na wkladke sportowa lub stozek, to aprawde oszczedza paliwo :!:
bylo milo ale sie i to skonczylo

#77 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 sierpnia 2006 - 16:58

ak bedzie palić przy oszczednej jezdzie 15 to bede bardzo zadowolony. Jak bedzie palic 17, to sie nic nie zmieni, jak bedzie palic 20 to se kupie motorynke :D


Mozesz miec jedno i drugie,na Omege bedziesz patrzyl,a motorynka sie por :grin: uszal


nie ... motorynką będę jeździł wszędzie, a Omegą na zloty kręcić bączki :D

#78 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 sierpnia 2006 - 17:03

jak juz sa dywagacje na temat spalania to:


Panowiei Panie, spalanie w nei zalezy tylkood pojemnosci silnika, tak jest w zyciu z esilnik o wiekszej pojemnosci (czesto o wiekszej sprawnosci) potrzebuje mniej paliwa na wykonanie tej samej pracy co silnik mniejszej pojemnosci ....


zgadzam sie w całej rozciągłości...
Instrukcja opla podaje 13,5 - srednie w cyklu miejskim dla MV6 z automatem.
Może troche naciągneli, jednak spokojnie 15 musi jej przy normalnej jeździe wystarczyc.
Dzis na koniec dnia, z tymi samymi trasami jak wczoraj mam juz 15,4a nie 17,7 jak wczoraj.
Nie mniej jednak musze podjechac na kompa i poustawiac go, bo cos mi sie wydaje, ze troch jest do zrobienia. Przy okazji zagazowywania zmienie też świece i kable. Co do kabli będzie to napewno jakiś kompromis jakosci do ceny - choc wyważony zgodnie z tym co wyczytam o MV6 w tym zakresie.
Natomiast mile widziane sugestie odnosnie świec.

#79 OFFLINE   Cichy

Cichy
  • 210 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Lubin

Napisany 17 sierpnia 2006 - 17:21

swiece: NGK lub oryginaly
bylo milo ale sie i to skonczylo

#80 OFFLINE   hanysxx

hanysxx
  • 67 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Lębork

Napisany 17 sierpnia 2006 - 18:06

No nareszcie mogę pochwalić sie fotkami mojej furki

Dodany obrazekDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazek

No i wyposażenie

* - wspomaganie kierownicy
* - ABS (system antypoślizgowy)
* - TRC (system kontroli trakcji)
* - poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera
* - przednie pasy bezpieczeństwa z napinaczami pirotechnicznymi
* - schowek klimatyzowany
* - klimatyzacja dwustrefowa
* - elektryczne szyby przód
* - centralny zamek z podwójną blokadą + domykanie szyb i dachu + pilot + immobilaizer
* - 15-calowe obręcze kół z lekkiego stopu
* - szyber dach elektryczny
* - lusterka boczne elektryczne i podgrzewane
* - podgrzewane siedzenia kierowcy i pasażera
* - podłokietnik przedni i tylny
* - zagłówki foteli przednich i tylnych (2 + 3)
* - skórzana kierownica
* - skórzana tapicerka
* - komputer z dużym wyświetlaczem
* - przednie lampy przeciwmgielne
* - oświetlenie w drzwiach
193 KM przy 5819 obr/min
249 Nm przy 4951 obr/min