Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

uciekający płyn chłodniczy


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
83 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   slavko83

slavko83
  • 64 postów
  • Dołączył: 16-01-2010
  • Skąd: Bytom

Napisany 14 listopada 2010 - 16:03

od wczorraj mam dość dziwny problem. Otóż w czasie jazdy zaczeła szybko rosnąć temp. Po zatrzymaniu okazało się że nie ma płynu chłodzącego. po dolaniu i przejecyhaniu ok 5km znowu to samo. dzisiaj na postoju dolałem i wypatrywałem wycieku ale żadnego nie ma. Na bagnei eoleju sam olej więc uszczelka ok. po przejechaniu się ok 1km znowu pusty zbiorniczek. co się qrde dzieje?? Skąd może uciekać skoro żadnych plam nie ma nic nie widać

#2 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 listopada 2010 - 16:15

A przypadkiem dywanik pasażera nie jest mokry?

#3 OFFLINE   slavko83

slavko83
  • 64 postów
  • Dołączył: 16-01-2010
  • Skąd: Bytom

Napisany 14 listopada 2010 - 16:18

Nie sprawdzałem. Wcześniej zauważyłem że wąż z nagrzewnicy wypadł ale wczoraj go umieściłem z powrotem a problem nadal występuje

#4 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 listopada 2010 - 16:21

płyn wcale nie musi iść do oleju ale może być wywalany do wydechu tak jak było w moim przypadku

sprawdź czy aby spaliny nie pachną płynem

#5 OFFLINE   slavko83

slavko83
  • 64 postów
  • Dołączył: 16-01-2010
  • Skąd: Bytom

Napisany 14 listopada 2010 - 16:25

jak narazie wlewam wode bo bym na płyn nie wyrobił. Ale znowu w tym przypadku jeśli leje wode to jeśli woda ucieka do wydechu to powinien mocniej kopcić chyba że się myle. Mogąbyć wtedy jakieś inne oznaki

#6 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 14 listopada 2010 - 22:33

płyn wcale nie musi iść do oleju ale może być wywalany do wydechu tak jak było w moim przypadku

sprawdź czy aby spaliny nie pachną płynem


Zgadza się. Ja tak miałem UPG w swojej omie A.

#7 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 14 listopada 2010 - 23:28

jak narazie wlewam wode bo bym na płyn nie wyrobił.

a zima tuż tuż;)

#8 OFFLINE   chmieleck

chmieleck

    [ZSW 05127]

  • 321 postów
  • Dołączył: 11-10-2009
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 14 listopada 2010 - 23:45

Podjedź do fachmajstra i zrób test na CO2 w układzie chłodzenia.
Dodany obrazek

#9 OFFLINE   Rafi258

Rafi258
  • 5 postów
  • Dołączył: 17-10-2010

Napisany 16 listopada 2010 - 21:28

Witam! Ja poraz pierwszy na jakim kolwiek forum więc przepraszam za błędy... ale do rzeczy.. . Mam dokładnie takie same ,,objawy,, . Jutro jestem umówiony z mechanikiem wiec może coś się wyjaśni. Ale z tego co się oriętuje nie musi byc wody w oleju a uszczelka może myc trafiona.. U mnie węże z płynem są jak na mój gust za twarde.. i podejrzewam właśnie uszczelke. Cisnienie z cylindra byc moze przedostaje sie do układu.. podobno jest taka możliwosc. Sprawdz węże czy zjawisko to u Ciebie też sie powtarza

#10 OFFLINE   mariusz13_2007

mariusz13_2007
  • 2 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: okolice jarocina

Napisany 17 listopada 2010 - 11:57

witam!!!! u mnie też uciekał płyn i okazało się że walnięty był zawór nagrzewnicy

#11 OFFLINE   slawny.pl1

slawny.pl1

    :)

  • 195 postów
  • Dołączył: 25-02-2008
  • Skąd: Lublin

Napisany 17 listopada 2010 - 18:57

koledzy a moze byc taka mozliwosc przy walnietej upg ze plyn ucieka na zewnatrz nie w wydech tylko po prostu po silniku na ziemie??

#12 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 listopada 2010 - 19:23

koledzy a moze byc taka mozliwosc przy walnietej upg ze plyn ucieka na zewnatrz nie w wydech tylko po prostu po silniku na ziemie

może tak być.Ja tak miałem.Wydmuchało uszczelkę w okolicy cewki i pryskało na ścianę grodziową.

#13 OFFLINE   Rafi258

Rafi258
  • 5 postów
  • Dołączył: 17-10-2010

Napisany 17 listopada 2010 - 19:30

właśnie wróciłem od mechaniora... najprawdopodobniej jest to zawór nagrzewnicy...osadził się na nim skrystalizowany płyn, ale jako takiego wycieku niema..
Dziwne jest to że przejechałem 70km i prawie nic nie ubyło. A było i tak ,że nawet 1l. Zaczne od tego, a potem się zobaczy. Wymienie go w piątek jeśli wyciek ustąpi to coś napisze. Podejrzana jest tez pompa wody. Jest delikatnie zabarwiona płynem ale to dziwne bo rozrząd robiłem 12000 temu. Może to z tego zaworu się tak momentami leje a jakieś zawirowania powietrza czy coś koło tego ubudrysowały wszystko dookoła.. cha cha cha... nie ma co gdybac do piatku.. narka :D

#14 OFFLINE   zlomega

zlomega
  • 157 postów
  • Dołączył: 24-05-2010
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 17 listopada 2010 - 19:34

miałem to samo.... czasami po 60 km dolewałem litr lub dwa... czasami przez kilka dni nic nie ubyło... nie mogłem wyczaić gdzie leci... w końcu zauważyłem kiedyś jak kapie na środku auta z obudowy skrzyni biegów... leciało z zaworu trójdrożnego na skrzynię...

#15 OFFLINE   slawny.pl1

slawny.pl1

    :)

  • 195 postów
  • Dołączył: 25-02-2008
  • Skąd: Lublin

Napisany 17 listopada 2010 - 20:07

może tak być.Ja tak miałem.Wydmuchało uszczelkę w okolicy cewki i pryskało na ścianę grodziową.



u Ciebie jak cieklo to na wolnych obrotach tez bylo widac ze sie leje czy tylko w czasie jazdy przy wiekszym obciazeniu. ja znowu mam tak ze jak depne to chwila moment i plynu brak, przy spokojnej jezdzie jest znacznie lepiej. wycieku nie da sie jako tako zlokalizowac. za silnikiem po bloku scieka plyn i tyle. dodam ze mostek wodny i pokrywe chlodniczki oleju juz uszczelnilem. niestety dalej sie leje. nie wiem z czego to moze wiecej leciec. moze jakies sugestie.

#16 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 listopada 2010 - 20:20

u Ciebie jak cieklo to na wolnych obrotach tez bylo widac ze sie leje czy tylko w czasie jazdy przy wiekszym obciazeniu. ja znowu mam tak ze jak depne to chwila moment i plynu brak, przy spokojnej jezdzie jest znacznie lepiej. wycieku nie da sie jako tako zlokalizowac. za silnikiem po bloku scieka plyn i tyle. dodam ze mostek wodny i pokrywe chlodniczki oleju juz uszczelnilem. niestety dalej sie leje. nie wiem z czego to moze wiecej leciec. moze jakies sugestie.

ciekło dopiero jak było ciśnienie w układzie.Na ciepłym nie było nic widać bo zaraz odparowało.
Robiłem próbe ciśnienia na zimnym silniku i dopiero po tym wyszło skąd cieknie.Napompuj układ na zimnym silniku i wtedy będzie napewno widać wyciek.

#17 OFFLINE   slawny.pl1

slawny.pl1

    :)

  • 195 postów
  • Dołączył: 25-02-2008
  • Skąd: Lublin

Napisany 17 listopada 2010 - 20:33

kurcze robilem juz kilka razy tak. i faktycznie cieknie ale tak leci po bloku ze nie idzie zobaczyc skad. wyglada to tak ze plyn leci po rozruszniku, skrzyni i na ziemie. patrzac od dolu wyglada to jakby z pod obudowy odmy lecialo no ale tam to chyba wypada laczenie i bloku. mysle jeszcze o tej rurce metalowej co wchodzi w blok z tylu. w uszczelke ciezko mi uwiezyc nic zlego sie nie dzieje z silnikiem.

#18 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 listopada 2010 - 21:09

kurcze robilem juz kilka razy tak. i faktycznie cieknie ale tak leci po bloku ze nie idzie zobaczyc skad. wyglada to tak ze plyn leci po rozruszniku, skrzyni i na ziemie. patrzac od dolu wyglada to jakby z pod obudowy odmy lecialo no ale tam to chyba wypada laczenie i bloku. mysle jeszcze o tej rurce metalowej co wchodzi w blok z tylu. w uszczelke ciezko mi uwiezyc nic zlego sie nie dzieje z silnikiem.


Tu może cieknąć Dodany obrazek

#19 OFFLINE   slawny.pl1

slawny.pl1

    :)

  • 195 postów
  • Dołączył: 25-02-2008
  • Skąd: Lublin

Napisany 17 listopada 2010 - 21:18

robert jestes wielki!!!!!!!!!!!!!! dzieki wielkie za ta fotke. nareszcie widze co tam jest.

#20 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 listopada 2010 - 21:26

robert jestes wielki!!!!!!!!!!!!!! dzieki wielkie za ta fotke. nareszcie widze co tam jest.


Tu masz z rurkami:D
Dodany obrazek