Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wymiana wkładki stacyjki - problemy


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
73 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   dawtow

dawtow

    W posiadaniu , omega Bfl, ascona b, 4x4 i 4 udki und skuter :)

  • 1 708 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Noje benczen
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 24 stycznia 2015 - 11:29

W każdym sklepie motoryzacyjnym kupisz, na alledrogo, olx gdzie chcesz.

#62 OFFLINE   tomc

tomc
  • 44 postów
  • Dołączył: 23-05-2010
  • Skąd: WAŁBRZYCH
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 24 stycznia 2015 - 20:20

Dzieki , w poniedziałek staję do walki .

#63 OFFLINE   tomc

tomc
  • 44 postów
  • Dołączył: 23-05-2010
  • Skąd: WAŁBRZYCH
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 27 stycznia 2015 - 16:36

Ok! Tak jak pisałeś, wkładkę kupiłem w CEMPOL za 26 zł , po czym pan bos od zamków powymieniał w niej zapadki pod mój stary klucz za 40 zł . Teoretycznie wszystko hula tylko muszę urwać jutro trochę dnia puki widno i to wymienić . Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

#64 OFFLINE   jozekrzow

jozekrzow
  • 51 postów
  • Dołączył: 04-03-2011

Napisany 30 stycznia 2015 - 15:56

Witam wszystkich mam problem z stacyjka. Ale do Rzeczy musiałem rozwiercic cała wkładkę bo Kierownica była zablokowana a klucza nie dało rady przekręcić i jak ściągnąłem z tyłu kostkę to wypadła mi taka mała sprężynka z białym plastikiem Gdzie to ma być? W którym miejscu dziękuję i pozdrawiam http://www.fotoszok....155425.jpg.html

#65 OFFLINE   danielbv

danielbv
  • 1 postów
  • Dołączył: 07-02-2015

Napisany 10 lutego 2015 - 14:57

Witam!
Przegladnąłem milion tematów ale nie udalo mi sie znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Otóż dotknął mnie dość częsty problem. Złamała się końcówka wkładki stacyjki. Kupiłem nową. Pan przerobił ją tak, że stare klucze pasują. Z pomocą internetów ją wymieniłem, ale podczas odpinania kostki z drugiej strony stacyjki (nie mogłem wyjąć złamanej końcówki) wypadły dwie rolki i mała, biała kosteczka ze sprężynką. Rolki domyśliłem się jak ustawić spowrotem, ale tej kosteczki już za chiny... Postanowiłem złożyć wszystko bez niej. No i tu pojawia się problem. Gdy przekręcam kluczyk na pozycji I jest zapłon a na II (gdzie powinien być) nic sie nie dzieje. Na III próbuje zapalić, kręci, ale nie może odpalić... I tak w kółko. Myślałem, że to może akumulator bo stał pare dni i sie rozładował tak, że przyszło mi się do auta przez bagażnik włamywać. Na kable nie poszło, to podładowałem prostownikiem. Ale efekt żaden. Dalej nie odpala... Popowiedzcie proszę, co począć mam?

#66 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 lutego 2015 - 18:54

Popowiedzcie proszę, co począć mam?

Kupić kostkę za dwadzieścia pare złotych.

#67 OFFLINE   mateusz1022

mateusz1022
  • 15 postów
  • Dołączył: 08-10-2010

Napisany 19 lutego 2015 - 12:19

Witam,
mam takie pytanko, jeśli kupię nową wkładkę stacyjki i przełożę transponder do nowego kluczyka to wtedy auto będzie zapalać ale jeśli będę chciał otworzyć drzwi starym kluczykiem bo on je otworzy czy też jest potrzebny w środku transponder?

#68 OFFLINE   pawel80

pawel80
  • 1 004 postów
  • Dołączył: 23-05-2009
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 19 lutego 2015 - 12:23

Witam,
mam takie pytanko, jeśli kupię nową wkładkę stacyjki i przełożę transponder do nowego kluczyka to wtedy auto będzie zapalać ale jeśli będę chciał otworzyć drzwi starym kluczykiem bo on je otworzy czy też jest potrzebny w środku transponder?


spinasz dwa kluczyki obok siebie na "kółeczku" i jeden masz do drzwi a drugi nowy do stacyjki. żadnych problemów nie będzie.

#69 OFFLINE   Maglite

Maglite
  • 3 postów
  • Dołączył: 03-07-2014
  • Skąd: Freie Stadt Danzig
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 20 czerwca 2015 - 15:58

Cześć wszystkim

Dziś na chwile przed wyjazdem w trasę, spotkało mnie to co kilku użytkowników z tego wątku. Po zakupach wróciłem do samochodu i... cisza. kontrolki są ale dźwięków z kręcenia rozrusznika żadnych. Udało się odpalić "na pych" i tak dojechałem do domu. Wyłączyłem silnik i powtórka z rozrywki. po kilku próbach nawet po wyjęciu kluczyka, kontrolki dalej się świeciły. Poczytałem trochę co i jak i zabrałem się do rozkręcania stacyjki, niestety nie potrafię wyjąć wkładki. Nie wiem gdzie mam włożyć ten "drucik" gdyż zdjęcia z tutoriala już wygasły. Bardzo proszę o pomoc, w którym to jest miejscu?

Druga sprawa - wykręciłem tę śrubkę która trzyma kostkę stacyjki ale nadal nie mogę jej wyjąć. Czy to jest możliwe dopiero po wyjęciu wkładki?

#70 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 czerwca 2015 - 16:44

Nie wiem gdzie mam włożyć ten "drucik"

Dodany obrazek

#71 OFFLINE   sp200

sp200
  • 133 postów
  • Dołączył: 03-01-2012
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 02 grudnia 2018 - 13:57

B'fl. Panowie, co odpowiada za to żeby wkład stacyjki trzymał się w środku stacyjki? Po rozkręceniu wszystkiego i złożeniu do kupy wypada mi sam wkład stacyjki. Mogę go wyjąć bez oporów razem z kluczykiem.



#72 OFFLINE   wlasciciel

wlasciciel
  • 138 postów
  • Dołączył: 10-03-2010
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 02 grudnia 2018 - 14:51

Jak Ci wypada całość z kolumny kierowniczej to w stacyjce masz u góry taki kwadracik odstajacy na sprężynce i ona blokuje żeby nie wypadała. A jak sama wkładka wypada z mechanizmu stacyjki to styłu jest bolec też na sprężynce i to powoduje że nie wypada i stacyjka odbija po wyjeciu kluczyka.

#73 OFFLINE   sp200

sp200
  • 133 postów
  • Dołączył: 03-01-2012
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 02 grudnia 2018 - 16:14

Jak Ci wypada całość z kolumny kierowniczej to w stacyjce masz u góry taki kwadracik odstajacy na sprężynce i ona blokuje żeby nie wypadała. A jak sama wkładka wypada z mechanizmu stacyjki to styłu jest bolec też na sprężynce i to powoduje że nie wypada i stacyjka odbija po wyjeciu kluczyka.

 

Element z bolcem i długą sprężyną trzyma się w srodku. Wypada jedynie element z z tymi blaszkami w który wkłada sie kluczyk. Fakt, kwadracik jest, odbija, ale mimo wszystko środek wychodzi razem z kluczykiem. Dodatkowo zauważyłem że odpadła mi od czegoś jedna blaszka i jedna sprężynka, i leży sobie teraz na dywaniku. Blaszki, te w elemencie w który wchodzi kluczyk są wszystkie i nie bardzo wiem gdzie można ją dopasować.



#74 OFFLINE   wlasciciel

wlasciciel
  • 138 postów
  • Dołączył: 10-03-2010
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 02 grudnia 2018 - 17:29

Nie chodzi mi o taki dlugi bolec co na nim jest sprężynka, ale o taki maly bolczyk i on sie przesuwa lewo prawo i ma taki dołek jak wpadnie w niego to wkladka się blokuje i nie wypada. A jak jest w kolumnie kierowniczej to dzieki temu wkladka odbija. Kurde ciężko tak to opisać bez foto.