Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Blos w mv6


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
141 odpowiedzi na ten temat

#101 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 20 sierpnia 2010 - 21:01

kolego pisałem do kolegi beast bo twierdzi że u mnie nie ma pojemności i dolot jest nijaki do orginału


1.no wiem do kogo pisales
2.daj na luz
3.pewnie ze nie ma u ciebie takiej pojemnosci jak trzeba
4.ale jak jezdzi i jestes zadowolony to po co sie naprezac?

#102 OFFLINE   kamerski

kamerski
  • 56 postów
  • Dołączył: 09-03-2008
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Napisany 20 sierpnia 2010 - 21:10

1.no wiem do kogo pisales
2.daj na luz
3.pewnie ze nie ma u ciebie takiej pojemnosci jak trzeba
4.ale jak jezdzi i jestes zadowolony to po co sie naprezac?


masz racje kolego
jeździ i to najważniejsze a na hamownie muszę jechać bo jestem bardzo ciekawy momentu i

#103 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 20 sierpnia 2010 - 21:11

masz racje kolego
jeździ i to najważniejsze a na hamownie muszę jechać bo jestem bardzo ciekawy momentu i


no tez jestem ciekaw jak pojedziesz to wrzuc wykres

#104 OFFLINE   kamerski

kamerski
  • 56 postów
  • Dołączył: 09-03-2008
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Napisany 20 sierpnia 2010 - 21:15

no tez jestem ciekaw jak pojedziesz to wrzuc wykres


a nie wiesz gdzie można w warszawie
podjechać

#105 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 21 sierpnia 2010 - 09:02

no kolego nie wiem jak u ciebie ale wydaje mi sie że dużo osób zakłada puszke żeby mieć lepszy dolot przypominam że puszka na wejściu ma 750mm a blos ma 700 więc nie wiem o jakiej zwężce piszesz a seria bo piszesz że mój dolot się ma nijak to porażka


ale co ty porownujesz puszke do wydumki ktora masz za blosem bo o tym pisze.
seryjny dolot jest policzony pod nasz wolnossacy silnik i pod litry powietrza ktore on potrzebuje (a nie sa one male) dodatkowo wyposazony w zawory ktore powoduja zawirowania powietrza - po co ? tlumaczyc chyba nie musze bo wiesz. taki dolot jak masz ty mozna zastosowac przy doladowanym silniku a nie przy wolnossacym. na bank twoj silnik nie dostaje tyle kg powietrza ile potrzebuje.




 


#106 OFFLINE   BRABUS

BRABUS
  • 222 postów
  • Dołączył: 29-03-2010
  • Skąd: Mwek k. Wawy
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 sierpnia 2010 - 11:37

beast ma racje - przy odrobinie szczescia i za bogatej mieszance, moze to spowodowac splyw kajakowy tlokow ;)

#107 OFFLINE   Owca

Owca
  • 270 postów
  • Dołączył: 22-02-2009
  • Skąd: Wrocław

Napisany 21 sierpnia 2010 - 11:41

A nie lepiej było np. dać dwa blosy przy samych przepustnicach ? Bez ingerencji w układ dolotowy

#108 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 sierpnia 2010 - 12:29

przy odrobinie szczescia i za bogatej mieszance, moze to spowodowac splyw kajakowy tlokow :wink:


raczej za ubogiej

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#109 OFFLINE   kamerski

kamerski
  • 56 postów
  • Dołączył: 09-03-2008
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Napisany 21 sierpnia 2010 - 14:06

ale co ty porownujesz puszke do wydumki ktora masz za blosem bo o tym pisze.
seryjny dolot jest policzony pod nasz wolnossacy silnik i pod litry powietrza ktore on potrzebuje (a nie sa one male) dodatkowo wyposazony w zawory ktore powoduja zawirowania powietrza - po co ? tlumaczyc chyba nie musze bo wiesz. taki dolot jak masz ty mozna zastosowac przy doladowanym silniku a nie przy wolnossacym. na bank twoj silnik nie dostaje tyle kg powietrza ile potrzebuje.


jak jestes taki mądry to może ty załóż post na temat blosa i tobie już dziękuje a jeśli dolot jest taki dobry to napisz dla czego ludzie zakładają puszkę i wywalają orginalny dolot bo wszyscy zakladają puszki a widziałes mój filter że tak piszesz bo chyba nie widziałes jeśli nie widze że potrafisz sie wykłucać a nie odpisałeś na moje pytanie albo lepiej nie odpowiadaj bo napisałes że masz silnik po tuningu więc co było grzebane w nim ?????????????
szkoda że mamy tak daleko do siebie bo chętnie bym stanął koło ciebie i sprawdził na 1/4 jaka różnica jest między moim lipnym dolotem i twoim wspaniałym silnikiem z seryjnym dolotem po tuningu pozdrawiam i kończę już naszą rozmowę bo yo nie ma sensu przypominam że to temat o blosie a nie o dolocie kolega maże założyć temat o dolocie chętnie sie przyłącze

A nie lepiej było np. dać dwa blosy przy samych przepustnicach ? Bez ingerencji w układ dolotowy


kolego nie wiem ale bardzo ciężko wyregulować dwa blosy i em co zakładal mi gaz tego się by nie podjął bo też nad tym myślałem

#110 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 21 sierpnia 2010 - 14:13

jak jestes taki mądry to może ty załóż post na temat blosa i tobie już dziękuje a jeśli dolot jest taki dobry to napisz dla czego ludzie zakładają puszkę i wywalają orginalny dolot bo wszyscy zakladają puszki a widziałes mój filter że tak piszesz bo chyba nie widziałes jeśli nie widze że potrafisz sie wykłucać a nie odpisałeś na moje pytanie albo lepiej nie odpowiadaj bo napisałes że masz silnik po tuningu więc co było grzebane w nim ?????????????



kolego nie wiem ale bardzo ciężko wyregulować dwa blosy i em co zakładal mi gaz tego się by nie podjął bo też nad tym myślałem


dwa blose bez sensu bylyby nie ma jak tego wyregulowac sensownie

#111 OFFLINE   henry

henry
  • 190 postów
  • Dołączył: 03-11-2006
  • Skąd: lubelskie

Napisany 21 sierpnia 2010 - 20:35

DZIEWCZYNY dajcie sobie siana juz!!
bo zenujace juz to jest
astra v6
serducho gsi irmscher

#112 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 sierpnia 2010 - 21:00

a jeśli dolot jest taki dobry to napisz dla czego ludzie zakładają puszkę i wywalają orginalny dolot bo wszyscy zakladają puszki a widziałes mój filter że tak piszesz bo chyba nie widziałes jeśli nie widze że potrafisz sie wykłucać a nie odpisałeś na moje pytanie albo lepiej nie odpowiadaj bo napisałes że masz silnik po tuningu więc co było grzebane w nim


Czy Ty zadałeś sobie chociaż tyle trudu aby przczytać co napisał Beast ??

seryjny dolot jest policzony pod nasz wolnossacy silnik i pod litry powietrza ktore on potrzebuje (a nie sa one male) dodatkowo wyposazony w zawory ktore powoduja zawirowania powietrza - po co ? tlumaczyc chyba nie musze bo wiesz. taki dolot jak masz ty mozna zastosowac przy doladowanym silniku a nie przy wolnossacym. na bank twoj silnik nie dostaje tyle kg powietrza ile potrzebuje.

I co myślisz że ludzie zakładają te puszki które mają mniejszą ilość powietrza w układzie , to w tym przypadku Ty zmieniasz cały układ ssący dając mniejszy dolot ( objętościowo ) więc zastanów się zanim jeszcze coś napiszesz w przypływie emocji

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#113 OFFLINE   kamerski

kamerski
  • 56 postów
  • Dołączył: 09-03-2008
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Napisany 21 sierpnia 2010 - 22:43

:pokoj::pokoj::pokoj::pokoj::pokoj::pokoj:
zostawię to bez komentarza bo po co się denerwować

#114 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 sierpnia 2010 - 22:46

Sory za OFF TOP ale Kamerski twoje ostatnie wypowiedzi brzmiały niczym wypowiedzi komika88 więc wybacz podejrzenia...ale coś jest nie halo

#115 OFFLINE   androb

androb
  • 4 postów
  • Dołączył: 02-05-2010

Napisany 22 sierpnia 2010 - 15:14

A jesli juz bedzie blos, co z kontrolką chek engine? zapala sie czy jak tam to jest?

#116 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 22 sierpnia 2010 - 15:20

A jesli juz bedzie blos, co z kontrolką chek engine? zapala sie czy jak tam to jest?


jak poprawnie wyregulowany to nie zapala sie

A DO KOLEGI KAMERSKIEGO
niepotrzebnie sie tyle narobiliscie z tym dolotem bo wystarczy przeciac zaraz przed przepustnica jedna rure i w nia "wstawic" blosa - bedzie dzialalo

#117 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 22 sierpnia 2010 - 16:19

:pokoj::pokoj::pokoj::pokoj::pokoj::pokoj:
zostawię to bez komentarza bo po co się denerwować


naucz sie czytac ze zrozumieniem - od tego zacznij. ja nie pisze ze blos jest zly tylko o pojemnosci twojego dolotu.
jesli chcesz sie ze mna zlapac na cwiartke zapraszam na X Zlot.
Puszka mantzla jest policzona pojemnosciowo pod zapotrzebowanie litrazowe na nasz silnik czego nie mozna powiedziec o twojej "tubie". ale ty przeciez jestes tuner pelna geba i nawet stozek masz - szkoda ze sztuka dla sztuki - czemu - nie bede cie uczyl bo wiedza kosztuje. co do moich modyfikacji no to napewno nie zly dolot i "tunerski" zle zamontowany stozek.




 


#118 OFFLINE   kamerski

kamerski
  • 56 postów
  • Dołączył: 09-03-2008
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Napisany 22 sierpnia 2010 - 17:39

A jesli juz bedzie blos, co z kontrolką chek engine? zapala sie czy jak tam to jest?


jak blos jest dobrze wyregulowany to chek nie powinien się zapalać u mnie bynajmniej jest ok

naucz sie czytac ze zrozumieniem - od tego zacznij. ja nie pisze ze blos jest zly tylko o pojemnosci twojego dolotu.
jesli chcesz sie ze mna zlapac na cwiartke zapraszam na X Zlot.
Puszka mantzla jest policzona pojemnosciowo pod zapotrzebowanie litrazowe na nasz silnik czego nie mozna powiedziec o twojej "tubie". ale ty przeciez jestes tuner pelna geba i nawet stozek masz - szkoda ze sztuka dla sztuki - czemu - nie bede cie uczyl bo wiedza kosztuje. co do moich modyfikacji no to napewno nie zly dolot i "tunerski" zle zamontowany stozek.


to co teraz napisze to będzie moja ostatnia odpowiedz do ciebie ta ''tuba ''musi taka być i już jak masz lepszy pomysl na zamontowanie blosa to zrób to chętnie zobacze twoją prace miałem puszke i jak wiesz jest to II generacja gazu więc jak by doszlo do strzału w puszce to nie chcę myśleć co by sie stało dla tego jest zmniejszona i widze że zamiast kogos pochwalić za to że w v6 ma blosa to ty usilnie próbujesz mnie objechac i śmiać się ze mnie bynajmniej mam takie odczucie pozdrawiam i życze wszystkiego najlepszego ja chcę tu pisac z ludzimi i do ludzi którzy są zainteresowani blosem a zapalony tuner to jestes ty bo masz auto po tuningu a ja wcale tak nie pisze to by było na tyle i proszę ciebie bardzo nie zaśmiecaj tego tematu o dolocie

#119 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 22 sierpnia 2010 - 17:44

jak blos jest dobrze wyregulowany to chek nie powinien się zapalać u mnie bynajmniej jest ok


niepotrzebnie sie tyle narobiliscie z tym dolotem bo wystarczy przeciac zaraz przed przepustnica jedna rure i w nia "wstawic" blosa - bedzie dzialalo

#120 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 sierpnia 2010 - 18:12

niepotrzebnie sie tyle narobiliscie z tym dolotem bo wystarczy przeciac zaraz przed przepustnica jedna rure i w nia "wstawic" blosa - bedzie dzialalo


[ATTACH]8439[/ATTACH]

jak to jedną ?? bo jakoś tego nie widzę , tak jak napisałeś to musiałbyś wstawić dwa blosy

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p