Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Blos w mv6


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
141 odpowiedzi na ten temat

#81 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 11 sierpnia 2010 - 11:49

Nie ukrywam, że temat mnie bardzo interesuje i nie róbcie tu śmietnika!!!!!!

Puki co rozmawiałem z kamerskim przez tel i chwali to sobie i to bardzo, mi to wystarcza, ale czekam jeszcze na opinie ludzi którzy "żyją z gazu", a jest tu paru takich na forum

#82 OFFLINE   kamerski

kamerski
  • 56 postów
  • Dołączył: 09-03-2008
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Napisany 11 sierpnia 2010 - 20:05

kiedyś chciałem założyć blosa do espero - ale na necie naczytałem się że nie jest to do końca dobre rozwiązanie. Jazda testowa nic ciekawego nie pokaże - chyba że z podłączonym do sondy lambda multimetrem


kolego jak chcesz i masz czas zapraszam z kompem bardzo chętnie udostępnię samochód i sobie sprawdzisz poza tym najważniejsze jest że pali ok 13l i blos jest TANI I DOBRY NAPEWNO DOBRZE MI SIĘ JEŹDZI I JAK NA OK 4000TYŚ KM NIC SIĘ NIE DZIEJE POZDRAWIAM I ZACHĘCAM DO ZAKŁADANIA CHĘTNIE W TYM POMOGĘ

#83 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 11 sierpnia 2010 - 20:17

ale o co tu bic piane? blos dziala i tyle, moznaby jedynie opracowac patent na niedruciarski wyglad po montazu:)

#84 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 11 sierpnia 2010 - 20:38

kolego jak chcesz i masz czas zapraszam z kompem bardzo chętnie udostępnię samochód i sobie sprawdzisz poza tym najważniejsze jest że pali ok 13l i blos jest TANI I DOBRY NAPEWNO DOBRZE MI SIĘ JEŹDZI I JAK NA OK 4000TYŚ KM NIC SIĘ NIE DZIEJE POZDRAWIAM I ZACHĘCAM DO ZAKŁADANIA CHĘTNIE W TYM POMOGĘ


chętnie bym wypróbował, blisko nie mam, ale W Tomaszowie mieszkała moja babcia, najpierw w Komorowie na Ujezdzkiej, potem w samym Tomaszowie na Granicznej, pod koniec roku się wybieram na babciny grób to może się zrobi mały spocik

#85 OFFLINE   homer171

homer171

    Paweł

  • 90 postów
  • Dołączył: 22-07-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 11 sierpnia 2010 - 22:28

Ta czytam i czytam ten watek i te spalanie jest pełne podziwu w warszawie 13 litrów gazu. W sumie miałem nie komentować. Ale i tak pewnie macie swoje racje. Ale zeby Omega nawet 2.5 V6 w pełnym swoim wykorzystaniu spala takie ilosci paliwa to normalnie jakies bajkopisanie. Czyli na benzynie powinna spalac 10 litrów to normalnie emeryt albo bezposredni wtrysk i do tego jeszcze ********** hehehehe.
http://www.hammerdea...00&trybopinii=1
Wszystkie Czesci do OMEGI - Pisz PW
Zajrzyj na moje aukcje!

#86 OFFLINE   kamerski

kamerski
  • 56 postów
  • Dołączył: 09-03-2008
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Napisany 12 sierpnia 2010 - 17:44

chętnie bym wypróbował, blisko nie mam, ale W Tomaszowie mieszkała moja babcia, najpierw w Komorowie na Ujezdzkiej, potem w samym Tomaszowie na Granicznej, pod koniec roku się wybieram na babciny grób to może się zrobi mały spocik


nie ma sprawy kolego zapraszam

Ta czytam i czytam ten watek i te spalanie jest pełne podziwu w warszawie 13 litrów gazu. W sumie miałem nie komentować. Ale i tak pewnie macie swoje racje. Ale zeby Omega nawet 2.5 V6 w pełnym swoim wykorzystaniu spala takie ilosci paliwa to normalnie jakies bajkopisanie. Czyli na benzynie powinna spalac 10 litrów to normalnie emeryt albo bezposredni wtrysk i do tego jeszcze ********** hehehehe.
http://www.hammerdea...00&trybopinii=1


kolego nikt tu nie piasal o jeździe w pełnym swoim wykorzystaniu poza tym to każdy jeździ jak chce i 10l w trasie to nie problem w omedze na trasie i 13 w mieście szkoda że mamy tak daleko do siebie bo chętnie bym pokazal moja jazde i 13l i chcial bym zobaczyć twoja jazdę a jak mi sie chce troche pojeździc to wtedy pb i nie patrzę na spalanie bo głowa od tego boli pozdrawiam

kolego jak chcesz i masz czas zapraszam z kompem bardzo chętnie udostępnię samochód i sobie sprawdzisz poza tym najważniejsze jest że pali ok 13l i blos jest TANI I DOBRY NAPEWNO DOBRZE MI SIĘ JEŹDZI I JAK NA OK 4000TYŚ KM NIC SIĘ NIE DZIEJE POZDRAWIAM I ZACHĘCAM DO ZAKŁADANIA CHĘTNIE W TYM POMOGĘ


bardzo przepraszam za wielkie litery napewno na nikogo n ie krzyczałem bo pisałem o sobie proszę czytac posty dokładniej i jeszcze raz przepraszam moje nie dopatrzenie i nie doczytanie regulaminu

#87 OFFLINE   virusno9

virusno9

    KaroL. Op-com 888 1234 88

  • 165 postów
  • Dołączył: 21-09-2008
  • Skąd: Ostrów Mazowiecka

Napisany 12 sierpnia 2010 - 19:38


Kolego możesz cyknąć fotkę jak wygląda to pod maską? Ja mam blos w 2.0 16V ale potrzeba mi jeszcze parę rzeczy żeby był pionowo bo teraz to tak nie bardzo, ale i tak ponad 30kkm zrobione, jak przerobię to pochwale się:)
W 2.5/3.0 jest mało miejsca dlatego ciekawi mnie jak to zrobiłeś:)

Sorka za głupią prośbę:dziura:

#88 OFFLINE   kamerski

kamerski
  • 56 postów
  • Dołączył: 09-03-2008
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Napisany 17 sierpnia 2010 - 17:49

a teraz jeszcze raz od początku na prośbę bzyku_2002 oraz virusno9
zdjęcie 1 nie trzeba tłumaczyć
zdjęcie 2 parownik
zdjęcie 3 wszystkie czujniki które trzeba przenieść jak ktoś miał puszke to samo musiał zrobic nie będę się rozpisywał
zdjęcie 4 blos brc tak samo jak parownik
zdjęcie 5 jakoś trzeba to było doprowadzic do kolektora ja wymyśliłem coś takiego wszystko robione w pracy malowane proszkowo podziekowania dla kolegów którzy mi to zrobili
zaraz dodam zdjęcie emulatora wtrysków
\

emulator stag 2 6 cylindrów schowany w puszce bezpieczników także nic skomplikowanego prosta konstrukcja takie moje zdanie

#89 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 17 sierpnia 2010 - 18:21

a teraz jeszcze raz od początku na prośbę bzyku_2002 oraz virusno9
zdjęcie 1 nie trzeba tłumaczyć
zdjęcie 2 parownik
zdjęcie 3 wszystkie czujniki które trzeba przenieść jak ktoś miał puszke to samo musiał zrobic nie będę się rozpisywał
zdjęcie 4 blos brc tak samo jak parownik
zdjęcie 5 jakoś trzeba to było doprowadzic do kolektora ja wymyśliłem coś takiego wszystko robione w pracy malowane proszkowo podziekowania dla kolegów którzy mi to zrobili
zaraz dodam zdjęcie emulatora wtrysków
\

emulator stag 2 6 cylindrów schowany w puszce bezpieczników także nic skomplikowanego prosta konstrukcja takie moje zdanie


Wielkie dzięki za zdjęcia i tel. ;-)

Widzę, że u mnie do szczęście brakuje tylko samego blosa, bo reszta jest taka sama. Więc raczej się zdecyduje na to rozwiązanie, a co z tego wyjdzie to na pewno opisze w tym temacie. jeszcze raz dzięki ;-)

#90 OFFLINE   kamerski

kamerski
  • 56 postów
  • Dołączył: 09-03-2008
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Napisany 17 sierpnia 2010 - 18:31

Sprawdź jeszcze ten emulator czy dobrze działa pozdrawiam i napisz jak zamontujesz no chyba że wcześniej będe w twojej okolicy to sie spotkamy

#91 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 17 sierpnia 2010 - 18:33

Wszystko sprawdzę, tylko nie wiem czy zdążę w tym miesiącu, bo w czwartek jadę do roboty i nie będzie mnie cztery tyg. A jak będziesz wybierał nad nasz piękny, zimny, brudny i drogi Bałtyk daj cynk ;-)

#92 OFFLINE   virusno9

virusno9

    KaroL. Op-com 888 1234 88

  • 165 postów
  • Dołączył: 21-09-2008
  • Skąd: Ostrów Mazowiecka

Napisany 19 sierpnia 2010 - 22:42

a teraz jeszcze raz od początku na prośbę bzyku_2002 oraz virusno9


Dziękuje:) W przyszłym tygodniu przerabiam u siebie mocowanie bo teraz nie jest za bardzo w pionie. Także zdam relacje. Pozdrawiam

#93 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 20 sierpnia 2010 - 07:36

wszystko fajnie tylko ze dolot pojemnoscia nijak ma sie do seryjnego. do tego jeszcze zwezka w postaci blosa. byles na hamowni przed i po montazu ?




 


#94 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 20 sierpnia 2010 - 20:24

wszystko fajnie tylko ze dolot pojemnoscia nijak ma sie do seryjnego. do tego jeszcze zwezka w postaci blosa. byles na hamowni przed i po montazu ?


zwezka w postaci blosa nie rzutuje natomiast filtr stozkowy juz tak, obecnie pracuje nad konstrukcja umieszczenia blosa bez koniecznosci wywlania orginalnego dolotu, troche jest z tym dlubaniny ale zrobi sie zeby przy tym druciarsko nie wygladalo:)

#95 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 20 sierpnia 2010 - 20:26

zwezka w postaci blosa nie rzutuje natomiast filtr stozkowy juz tak, obecnie pracuje nad konstrukcja umieszczenia blosa bez koniecznosci wywlania orginalnego dolotu, troche jest z tym dlubaniny ale zrobi sie zeby przy tym druciarsko nie wygladalo:)


i do tego dolot ktory na bank nie ma takiej pojemnosci jak potrzeba




 


#96 OFFLINE   kamerski

kamerski
  • 56 postów
  • Dołączył: 09-03-2008
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Napisany 20 sierpnia 2010 - 20:40

wszystko fajnie tylko ze dolot pojemnoscia nijak ma sie do seryjnego. do tego jeszcze zwezka w postaci blosa. byles na hamowni przed i po montazu ?


no kolego nie wiem jak u ciebie ale wydaje mi sie że dużo osób zakłada puszke żeby mieć lepszy dolot przypominam że puszka na wejściu ma 750mm a blos ma 700 więc nie wiem o jakiej zwężce piszesz a seria bo piszesz że mój dolot się ma nijak to porażka

#97 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 20 sierpnia 2010 - 20:40

i do tego dolot ktory na bank nie ma takiej pojemnosci jak potrzeba


no tego to juz nie jestem w stanie wykonac niestety

#98 OFFLINE   kamerski

kamerski
  • 56 postów
  • Dołączył: 09-03-2008
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Napisany 20 sierpnia 2010 - 20:46

i do tego dolot ktory na bank nie ma takiej pojemnosci jak potrzeba


napewno twój kolego dolot jest idealny wydaje mi sie że nie masz pojęcia ani doświadczenia związanego z mechaniką tylko piszesz to co ci na język przyjdzie napisz jak ty masz dolot i pokaż jakies fotki bo jak orginał to porażka pozdrawiam poza tym ja nie krytykuje nikogo na tym forum kolego dla mnie może być i 200mm najważniejsze żeby jeździło widzę że masz silnik po tuningu napisz co zrobiłeś :pokoj:

#99 OFFLINE   itor

itor

    LPG! NIE DLA IDIOTOW!

  • 375 postów
  • Dołączył: 01-06-2010
  • Skąd: bezdomny

Napisany 20 sierpnia 2010 - 20:52

napewno twój kolego dolot jest idealny wydaje mi sie że nie masz pojęcia ani doświadczenia związanego z mechaniką tylko piszesz to co ci na język przyjdzie napisz jak ty masz dolot i pokaż jakies fotki bo jak orginał to porażka pozdrawiam poza tym ja nie krytykuje nikogo na tym forum kolego dla mnie może być i 200mm najważniejsze żeby jeździło widzę że masz silnik po tuningu napisz co zrobiłeś :pokoj:


nie ma co sie napinac:)
jak jezdzi jestes zadowolony to malina a kwestia pojemnosci ukladu dolotowego jest bardzo istotna

a swoja droga jaki fi ma wejscie do przepustnicy?

#100 OFFLINE   kamerski

kamerski
  • 56 postów
  • Dołączył: 09-03-2008
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Napisany 20 sierpnia 2010 - 20:58

nie ma co sie napinac:)
jak jezdzi jestes zadowolony to malina a kwestia pojemnosci ukladu dolotowego jest bardzo istotna

a swoja droga jaki fi ma wejscie do przepustnicy?


kolego pisałem do kolegi beast bo twierdzi że u mnie nie ma pojemności i dolot jest nijaki do orginału
a kwestia układu dolotowego jest istotnia i wcale nie podważam tego