Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

kontrola trakcji..


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
30 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 23 grudnia 2007 - 22:58

thomas, tak... Śmigiel próbował i mu sie udało i jak ktos bedzie chciał sie dowiedziec jak to zrobic napewno udzieli szczegółowych porad:)

#22 OFFLINE   thomas

thomas
  • 245 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 23 grudnia 2007 - 23:01

A to może Śmigiel powie nam tutaj jak to zrobić żeby działało??
Czy świat się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wkur...eni?

#23 OFFLINE   Muraś

Muraś
  • 175 postów
  • Dołączył: 07-01-2007
  • Skąd: Przeździecko Grzymki

Napisany 24 grudnia 2007 - 01:05

Panowie ja mam wersje sport i nie wiem jak mozna jeździć z TC. Jeśli były omki z TC i bez i jedne i drugi sie sprawdzają to po co wchodzic w dodatkowe koszta. Jakbym miał w swojej TC to zaraz byłoby odpiete. Bo w sumie jakie to jest RWD jak ósemki zrobić nie mozna :razz:
Pozdro
Była kiedyś Omega 2.0 16V Sport, jest teraz to samo, ale CD

Sprzedam części ze swojej 2.0 16V 509611620 lub 886630520

#24 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 grudnia 2007 - 01:27

Panowie ja mam wersje sport i nie wiem jak mozna jeździć z TC. Jeśli były omki z TC i bez i jedne i drugi sie sprawdzają to po co wchodzic w dodatkowe koszta. Jakbym miał w swojej TC to zaraz byłoby odpiete. Bo w sumie jakie to jest RWD jak ósemki zrobić nie mozna :razz:
Pozdro

Jak się TC ręcznie wyłączy, to można ósemkę albo i nawet dwie wykręcić :mrgreen: Problem może się zrobić wtedy, jak chcesz kogoś szybko wyprzedzić. Nie zawsze w ferworze walki na drodze zauważysz kałużę, albo jakąś inną plamę (o zimie nie wspominam nawet). Wtedy TC reaguje za Ciebie.

Bez obrazy, ale jak miałem Omegę z silnikiem 2.0 to też mi się wydawało, że TC albo inne ESP to są niepotrzebne gadżety :shock:

#25 OFFLINE   V6

V6
  • 429 postów
  • Dołączył: 03-07-2007
  • Skąd: warszawa

Napisany 24 grudnia 2007 - 08:47

Nie zawsze w ferworze walki na drodze zauważysz kałużę, albo jakąś inną plamę (o zimie nie wspominam nawet). Wtedy TC reaguje za Ciebie.


Masz racje juz nie raz uratowało mi tyłek, naprawde fajna sprawa. Jak chce poszaleć to wyłączam i smigam. Raz sobie wyłączyłem i na zakręcie na odlodzonej drodze delikatnie dodałem gazu , dziwne to jest uczucie jak jedziesz bokiem a z przeciwka samochód, a tego nie planowałem. Jak dla mnie TC super sprawa.

#26 OFFLINE   Muraś

Muraś
  • 175 postów
  • Dołączył: 07-01-2007
  • Skąd: Przeździecko Grzymki

Napisany 24 grudnia 2007 - 10:19

Kiedyś se kupię Omke 3.0 i sprawdze. Może to i super sprawa. Wiecie ja na TC nie miałem jeszcze przyjemności pojeździć ale jak gadałem z chłopakami, którzy jej też nie mieli to mówili żeby jej mieć nie chcieli. Tylko nie piszcie że od razu mogłem se 3.0 kupić. To pierwsze auto 100% na mnie i płace 100% OC. Jak sie wyrobi znizke to będę wiedział co to TC.
Dobra juz sie nie wtracam w watek tematu bo spamem smierdzę na kilometr.
Pozdro.
Była kiedyś Omega 2.0 16V Sport, jest teraz to samo, ale CD

Sprzedam części ze swojej 2.0 16V 509611620 lub 886630520

#27 OFFLINE   piotrekbb

piotrekbb
  • 274 postów
  • Dołączył: 30-09-2007
  • Skąd: Bielsko-Biała

Napisany 25 grudnia 2007 - 09:31

Zastanawiał się ktoś kiedyś czy TC napewno nie przyhamowuje tylnych kół ?
Jeśli tylko dławi silnik to wystarczy do tego sygnał z czujnika ABS. Po co więc przy TC jest inna pompa ABS ???
Jak dla mnie to TC jest świetną sprawą na zime, po mieście but w podłodze i bez strachu,że kogoś zahacze na sąsiednim pasie. Jak chce porobić ósemki to wylaczam TC i po sprawie
Dziś wyczytałem w papierach,że moje auto ma blokade mostu :shock: zaraz jade to sprawdzić bo pogoda sprzyja

Znalezione w sieci:

" Układ kontroli trakcji
W trakcie jazdy po śliskiej nawierzchni
i podczas gwałtownych manewrów czujniki wykrywają możliwość poślizgu koła i aktywują system kontroli trakcji
z interwencyjnym hamowaniem. Moc silnika jest natychmiast redukowana i uruchamiane są hamulce odpowiedniego koła lub kół. "
Moją kluską jeździ teraz balwanekbuli - nowy forumowicz.Ja bujam się mondeo , komfort nie ten sam co w klusce ale średnia spalania non stop na 6,2l :))

#28 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 25 grudnia 2007 - 10:30

Zastanawiał się ktoś kiedyś czy TC napewno nie przyhamowuje tylnych kół ?
Jeśli tylko dławi silnik to wystarczy do tego sygnał z czujnika ABS. Po co więc przy TC jest inna pompa ABS ???
Jak dla mnie to TC jest świetną sprawą na zime, po mieście but w podłodze i bez strachu,że kogoś zahacze na sąsiednim pasie. Jak chce porobić ósemki to wylaczam TC i po sprawie
Dziś wyczytałem w papierach,że moje auto ma blokade mostu :shock: zaraz jade to sprawdzić bo pogoda sprzyja

Znalezione w sieci:

" Układ kontroli trakcji
W trakcie jazdy po śliskiej nawierzchni
i podczas gwałtownych manewrów czujniki wykrywają możliwość poślizgu koła i aktywują system kontroli trakcji
z interwencyjnym hamowaniem. Moc silnika jest natychmiast redukowana i uruchamiane są hamulce odpowiedniego koła lub kół. "



zalezy od rocznika. chyba od 98 bylo wkladane TC+ ktore hamuje kola. do tego rocznika przydlawia silnik




 


#29 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 grudnia 2007 - 12:57

zalezy od rocznika. chyba od 98 bylo wkladane TC+ ktore hamuje kola. do tego rocznika przydlawia silnik

Chyba tak jest. Norbert ma 3.0 z 1995 i jak się włącza TC to jest w miarę delikatnie. U mnie z 1998 czuć to bardziej agresywnie, aż człowieka do przodu momentami przesuwa. Nie znam szczegółów technicznych, ale jest zdecydowana różnica :grin:

#30 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 grudnia 2007 - 13:50

Kurde co wy tu piszecie\-\śmigiel nie ma TC - wiedziałbym gdyby miał



 


#31 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 25 grudnia 2007 - 15:06

a pomyślcie jaka kicha jest w omach które posiadają TC a nie mają możliwości jego wyłączenia.


dltaego jestem zwolennikiemwszelkich bajerów...ale z możliwością wyłączania...

ja dodatkowo mam śnieżynke wiec taka sytuacja jak opisałeś nie występuje :) :) :)


A jak to wszystko co tu wypisujecie ma się do zamontowania TC - możeby tak ktoś zareagował na trzymanie się tematu. Też chcę założyć i wiem, że trzeba zmienić pompę absu na tą co ma TC, podłączyć do włąćznika (wpiąć się w instalację) a następnie pojechać na techa2 i wszystko to spiąć z ECU. Mylę się, czy coś jeszcze trzeba


ktos już to na forum opisywał... zabij a nie pamietam kto.... trzeba by dobrze poszukać...

http://forum.omegakl...ontrola trakcji

http://forum.omegakl...ontrola trakcji

http://forum.omegakl...ontrola trakcji

http://forum.omegakl...ontrola trakcji


http://forum.omegakl...ontrola trakcji


więcej nei znalazłem....
moze było w jakim innym temacie