Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

Przyciemnienie wszystkich szyb i ew. zdzieranie folii Opinie porady


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
100 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   MjakMarek

MjakMarek
  • 187 postów
  • Dołączył: 21-02-2009
  • Skąd: Działdowo

Napisany 11 czerwca 2010 - 18:55

może się skusze na przyciemnienie :) już od dłuższego czasu chodzi mi to po głowie :)

" Teraz, gdy już nauczylismy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie"

George Bernard Shaw


#62 OFFLINE   patryk0490

patryk0490
  • 349 postów
  • Dołączył: 20-04-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 czerwca 2010 - 19:44

Polecam :up: Jest odczuwalna różnica jeśli chodzi o temperaturę. No i fajnie to wygląda ;)

#63 OFFLINE   rykacz

rykacz

    fan

  • 84 postów
  • Dołączył: 27-08-2008
  • Skąd: Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 czerwca 2010 - 20:56

ja wcześnie "zakleiłem" tył w rodziców scorpio kombi, jest różnica w nagrzewaniu auta, no i w wyglądzie. Teraz kolej na omę, myślałem, że na urlop już polecę w czerni, no ale nowy wydech był ważniejszy;) jednak tego lata polatam już w zaciemnieniu, czarne auto i czarne skóry to dość gorący temat do rozmów:)

#64 OFFLINE   Amorek111

Amorek111
  • 194 postów
  • Dołączył: 10-03-2010
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 12 czerwca 2010 - 21:14

A kto z was sie orientuje jaki sa własnie koszta za przyciemnienie w Omci B sedanik wszystkich szybek ??

#65 OFFLINE   flog30

flog30
  • 10 postów
  • Dołączył: 24-02-2008
  • Skąd: katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 czerwca 2010 - 21:35

heloł wszystkich szybek nie ma co przyciemniac psiaki sie czepiaja i dowod zabieraja wystarczy ci tył ale na maxa i jest przytulnie w miare sie mniej nagrzewa
flog30:looz: (odważni nie żyją wiecznie, za to ostrożni nie zyją wcale.........)
gg 512561

#66 OFFLINE   robertus

robertus
  • 379 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Jelcz-Laskowice

Napisany 12 czerwca 2010 - 21:59

Moim zdaniem lepiej położyć delikatną folie i porządną na wszystkich oprócz przedniej. Jeździłem tak 6 lat i nigdy się nie przyczepili ani na kontrolach ani na przeglądzie. A chłodniej było. Zwróć uwagę, że przy super ciemnych głupio wygląda przednia część a o cofaniu wieczorem czy przy jesiennej pogodzie to zapomnij.

#67 OFFLINE   patryk0490

patryk0490
  • 349 postów
  • Dołączył: 20-04-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 czerwca 2010 - 22:16

psiaki sie czepiaja i dowod zabieraja

Zależy od regionu. W Poznaniu np. się nie czepiają zbytnio ale u mnie Koninie już tak... Co do stopnia przyciemnienia to proponowałbym tak jak u mnie bądź lżej. Nie ma co przesadzać bo nie będzie nic widać w nocy. No i jak masz wszystkie szyby czarne to psiaki też bardziej będą się czepiać, dlatego przód lepiej ściemnić delikatnie;)

#68 OFFLINE   krzysiek

krzysiek
  • 364 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Konin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 czerwca 2010 - 22:21

Jeździ u nas audi A4 albo A6, srebrne i wszystkie ma jednakowo na smołę ściemnione... I jeździ, ale aż w oczy kłuje ten kontrast... Tak więc można i tak i tak...

#69 OFFLINE   patryk0490

patryk0490
  • 349 postów
  • Dołączył: 20-04-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 czerwca 2010 - 22:59

Jeździ u nas audi A4 albo A6, srebrne i wszystkie ma jednakowo na smołę ściemnione... I jeździ, ale aż w oczy kłuje ten kontrast... Tak więc można i tak i tak...


Ja bym się bał. Kumpel miał w vectrze, konińscy go złapali i musiał przy nich zdzierać. Wszystko też zależy od znajomości, zapewne ;)

#70 OFFLINE   krzysiek

krzysiek
  • 364 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Konin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 czerwca 2010 - 23:08

No i dlatego ja też się nadal waham... Czy wszystkie tak samo delikatnie,czy stopniowanie od przodu to tyłu...

#71 OFFLINE   patryk0490

patryk0490
  • 349 postów
  • Dołączył: 20-04-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 czerwca 2010 - 23:21

Ale Jarek też chyba ma całość, nie? To może jak jemu się nie czepiają to nam też będzie się udawało ;)

#72 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 czerwca 2010 - 23:23

Na razie nikt mi nic nie powiedział a parę kontroli już miałem :)

#73 OFFLINE   wrubsoon

wrubsoon
  • 114 postów
  • Dołączył: 10-05-2009
  • Skąd: Kalisz

Napisany 13 czerwca 2010 - 12:24

Witam dołączę się do tematu jeżeli chodzi o przyciemnienie wszystkich szyb w omedze to przód musi mieć 70% prześwitu światła do czego zmierzam w mojej poprzedniej omedze miałem wszystkie szyby przyciemnione i po mimo wielu kontroli nie miałem nigdy zadnych problemów jedynie na przeglądzie kiedyś gość powiedział ze mi nie podbije przeglądu ze względu na przyciemnienie przednich szyb. moim zdaniem najlepsze przyciemnienie to przód folia L-LUMAR SMOKE 30 a tył L-LUMAR SMOKE 15. A tak to wygląda na aucie.http://www.fotosik.p...3177e9b6f8.html Teraz przyciemniałem tak samo w omedze B-FL KOMBI.

#74 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 13 czerwca 2010 - 12:47

70% przepuszczalności to omega ma standardowo (i to przy czystych szybach) więc jakakolwiek folia (nawet na pozór całkiem przezroczysta) powoduje przekroczenie limitów.

#75 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 13 czerwca 2010 - 16:25

70% przepuszczalności to omega ma standardowo (i to przy czystych ) więc jakakolwiek folia (nawet na pozór całkiem przezroczysta) powoduje przekroczenie limitów.


Zgadza się z tym przekroczeniem limitów i jakiś upierdliwy policjant karze zedrzeć folię . W omach A to inna historia - są szybki fabrycznie zielone,dymione i BIAŁE , które wtedy można przyciemnić.

#76 OFFLINE   robertus

robertus
  • 379 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Jelcz-Laskowice

Napisany 13 czerwca 2010 - 19:32

Tak wygląda na folia SunGuard HP35 na wszystkich szybach
Dodany obrazek

#77 OFFLINE   Robert 33

Robert 33

    3.0 DTI kuleje ale naprawimy!!

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Wleń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 29 sierpnia 2011 - 10:50

Witam Panowie!!! Moją Omegę kupiłem już z pięknie przyciemnionymi szybami,a że jestem laik w tym temacie to nawet myślałem że to orginał jakiś bo folia jest pięknie odcięta po 2 mm od krawędzi szyby.Pięknie wygląda ale niestety dzisiaj żona pędziła do pracy i kontrola,niestety dowodzik poleciał bez mandatu,nie kazałem żonie dyskutować.Pani Policjantka powiedziała że od wejścia do unii boczne szyby max 30 proc,tylne można zamalować bitexem nawet jak kto chce. A z początkiem roku 2011 wszedł jakiś przepis że żadna folia na bocznych szybach, Nie ma prawa być w żaden sposób ograniczona widoczność kierowcy w promieniu 180 stopni.Nie wiem skąd ona to wykopała. Niestety ja folię z przednich szyb będę zdzierał mimo że taka piękna.A tak mi się wydaje że atest jest nawet wklejony po filię bo ja na szybach mam 2 atesty ale mogę się mylić.Panowie jakiś sugestie??
Robert.
Ja osobiście bym zostawił bo nie mam problemu z przeglądem ale korci mnie sprawdzenie przepustowości promieni słonecznych.Nie wiem bo zauważyłem na myjni jak siedziałem w aucie że pod wpływem mycia szyby się rozjaśniły, a po wyjechaniu na dwór na słońce zrobiły się znowu ciemne! Albo piany jeszcze byłem ha ha

 


#78 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 29 sierpnia 2011 - 10:59

Witam Panowie! Moją Omegę kupiłem już z pięknie przyciemnionymi szybami,a że jestem laik w tym temacie to nawet myślałem że to orginał jakiś bo folia jest pięknie odcięta po 2 mm od krawędzi szyby.Pięknie wygląda ale niestety dzisiaj żona pędziła do pracy i kontrola,niestety dowodzik poleciał bez mandatu,nie kazałem żonie dyskutować.Pani Policjantka powiedziała że od wejścia do unii boczne szyby max 30 proc,tylne można zamalować bitexem nawet jak kto chce. A z początkiem roku 2011 wszedł jakiś przepis że żadna folia na bocznych szybach, Nie ma prawa być w żaden sposób ograniczona widoczność kierowcy w promieniu 180 stopni.Nie wiem skąd ona to wykopała. Niestety ja folię z przednich szyb będę zdzierał mimo że taka piękna.A tak mi się wydaje że atest jest nawet wklejony po filię bo ja na szybach mam 2 atesty ale mogę się mylić.Panowie jakiś sugestie

przeczytaj swój post jeszcze raz od początku to rozwiejesz swoje wszelkie wątpliwości...
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#79 OFFLINE   Robert 33

Robert 33

    3.0 DTI kuleje ale naprawimy!!

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Wleń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 29 sierpnia 2011 - 11:42

cześć Benuś. Czyli w którymś momencie odpowiedziałem sam na swoje spostrzeżenie??? Powiedz w którym.Dlatego poprosiłem o sugestie.Konkretne.

 


#80 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 29 sierpnia 2011 - 11:57

A tak mi się wydaje że atest jest nawet wklejony po filię bo ja na szybach mam 2 atesty ale mogę się mylić.Panowie jakiś sugesti


.Pani Policjantka powiedziała że od wejścia do unii boczne szyby max 30 proc,tylne można zamalować bitexem nawet jak kto chce. A z początkiem roku 2011 wszedł jakiś przepis że żadna folia na bocznych szybach, Nie ma prawa być w żaden sposób ograniczona widoczność kierowcy w promieniu 180 stopni


dodam jeszcze, że zielone szyby masz fabrycznie seryjnie przyciemnione 30%...
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ