Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Fotoradary


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
555 odpowiedzi na ten temat

#161 OFFLINE   Sidro

Sidro
  • 87 postów
  • Dołączył: 17-04-2012
  • Skąd: Zaniemyśl/ok.Poznania

Napisany 27 lutego 2013 - 16:16

Panowie, schodzicie z tematu, rozmowa jest na temat radarów a nie na temat tego kto ma jaki avatar a tym bardziej nie jest to temat do krytykowania czy oceniania innych...

Odnośnie tematu...
Jak chcą niech stawiają radary ale żeby były one porządnie oznakowane a radiowozy z suszarami były w widocznych miejscach nie w krzakach czy schowane za jakimś domem.

#162 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 lutego 2013 - 16:17

nawet na autostradzie jest ograniczenie do 110km/h.

chyba w angli bo w polsce jest 140 km/h

#163 OFFLINE   Sidro

Sidro
  • 87 postów
  • Dołączył: 17-04-2012
  • Skąd: Zaniemyśl/ok.Poznania

Napisany 27 lutego 2013 - 16:19

Haha racja, ktoś tu chyba dawno nie jechał po autozdradzie.... :D

#164 OFFLINE   rukcug

rukcug

    omega i s klasa

  • 1 066 postów
  • Dołączył: 07-04-2008
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 27 lutego 2013 - 16:24

chyba w angli bo w polsce jest 140 km/h


kolego na autostradzie ,bez pasa awaryjnego jest ograniczenie do 110km/h...i jak pisałem, tyle nasi "kierowcy " jezdza po wioskach i miasteczkach, nie mowiąc juz o miastach...ale coz...tak długo az kogos nie potrąci , lub gorzej, zabije...a fotoradary, ja uwazam ze powinno sie pojawic wiecej radiowozow nieoznakowanych, gdzie tropią wszystkie przewinienia, a nie tylko szybkosc.Bo co to za fotoradar ,ktory ma przed sobą ostrzezenie ze bedzie fotoradar, a i tak "kierowcy" płacą....dlaczego??? ślepi??

Haha racja, ktoś tu chyba dawno nie jechał po autozdradzie.... :D


jechałem kolego jechałem....i dlatego pisze...moze nie mam racji???
Życie jest chwilą - więc żyj i kochaj.

#165 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 lutego 2013 - 17:35

kolego na autostradzie ,bez pasa awaryjnego jest ograniczenie do 110km/h

chłopie w miejscu gdzie niema pasa awaryjnego stoi ograniczenie do 110 km/h (znak pionowy) a według przepisów można jechać 140 km/h o ile znaki nas nie ograniczają, poza tym to co w polsce jest bez pasa awaryjnego to nie powinno być oznaczane jako autostrada, zastanawiałeś się kiedyś dlaczego bramki kończą się przed wrocławiem mimo tego że "autostrada" biegnie do granicy ?

#166 OFFLINE   rukcug

rukcug

    omega i s klasa

  • 1 066 postów
  • Dołączył: 07-04-2008
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 27 lutego 2013 - 17:41

kolego, mnie chodzi o to ze na autostradzie przy braku pasa awaryjnego, mimo braku skrzyzowan, swiateł ,przejsc dla pieszych itp..jest ograniczenie do 110km/h...a taką szybkoscia nasi "kierowcy" jezdza po drogach gdzie wolno do 50km/h...vide rozprawa przed sądem w sprawie 2 ofiar w Kozach...ja nie twierdze ze trzeba jezdzic 50km/h...zawsze jest tolerancja ...ale ponad 100 w miescie??? nie przesada???i dlatego daje przykład autostrady....:masakra:
Życie jest chwilą - więc żyj i kochaj.

#167 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 27 lutego 2013 - 19:05

ale po co te skrajne przyklady??

ile jest takch kierowcow?? wiekszosc co sie lapie na fotke to przekracza predkosc o okolo 20, nie mowie o autostradzie, czy bezkolizyjnej (skrzyzowania) ekspresowce, bo jak wiadomo tam niektorzy bardziej naciskaja prawy pedal.

kazdy na swoim terenie zapewne zna miejsca, gdzie nie widac zywej duszy, a budynki to tylko z daaaaleka, a stoi dumnie biala tablica "teren zabudowany" a kawaleczek za nia fotoradar.

fotoradary sluza w naszym kraju tylko do latania dziury buzdzetowej.

zobaczcie w jakim stanie ukazuja nam sie drogi teraz. asfalt topi sie szybciej od sniegu.
naprawic te drogi, to bedzie sluzylo poprawie bezpieczenstwa, zlikwidowac drzewa przy jezdni/ juz nie ma wozow konnych, woznicom nie trzeba zapewniac zacienionych drog.
wreszcie wybudowac te nieszczesne autostrady.
wtedy mozna dopiero stawiac fotoradary, ktore beda sluzyly poprawie bezpieczenstwa w terenach zabudowanych.

i wtedy sie zgodze, na autostradzie 140, ekspresowa 120 a w terenie zabudowanym 50 i ani troche wiecej.

a nie jak teraz, ograniczenie predkosci, bo ktos kiedys w tym miejscu droge latal, a znak zostal, dalej ograniczenie bo ktos kiedys widzial przechodzaca dzika krowe przez jezdnie,
zobaczcie ile znakow stoi bezsensownie, a czesto wlasnie przy nich fotograf.

zaproponowalbym mandaty, dla pieszych idacych po zmroku bez zadnego swiecidelka,
500 zl plus zakaz poruszania sie pieszo przez rok.


sp. u mnie ostatnio byl wypadek, koles stanął vectra na szczycie gorki, niestety, ale tak czesto byla ta droga posypywana, ze samochod mimo wcisnietego hamulca zaczal sie bezwladnie slizgac w dol, na koncu skrzyzowanie z droga krajowa,
wynik, 5 uszkodzonych pojadow, kilka osob rannych i stwierdzenie policji = "niedostosowanie predkosci do warunkow panujacych na drodze".
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#168 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 lutego 2013 - 21:41

wreszcie wybudowac te nieszczesne autostrady.
wtedy mozna dopiero stawiac fotoradary, ktore beda sluzyly poprawie bezpieczenstwa w terenach zabudowanych.


czyli do czasu wybudowania autostrad możemy jeździć tak szybko, jak się chce i mieć w nosie że możemy kogoś zabić.

zaproponowalbym mandaty, dla pieszych idacych po zmroku bez zadnego swiecidelka,
500 zl plus zakaz poruszania sie pieszo przez rok.


No tak, jak pieszy założy kufaję odblaskową i pasek z diodami to będziesz mógł sobie szybko ale bezpiecznie popylać przez wioski mając w nosie przepisy.
A jak pukniesz dzieciaka który wbiegł nagle na ulicę a ty nie wyhamujesz bo jechałeś "szybko ale bezpiecznie" to przecież dzieciaka wina. A że teraz rodzice płaczą nad jego grobem - a co kurna, ma za swoje, nie?

#169 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 27 lutego 2013 - 23:27

czyli do czasu wybudowania autostrad możemy jeździć tak szybko, jak się chce i mieć w nosie że możemy kogoś zabić.



No tak, jak pieszy założy kufaję odblaskową i pasek z diodami to będziesz mógł sobie szybko ale bezpiecznie popylać przez wioski mając w nosie przepisy.
A jak pukniesz dzieciaka który wbiegł nagle na ulicę a ty nie wyhamujesz bo jechałeś "szybko ale bezpiecznie" to przecież dzieciaka wina. A że teraz rodzice płaczą nad jego grobem - a co kurna, ma za swoje, nie?


no chyba zle odczytales moje intencje.

caly czas chodzi o to, ze nie robi sie nic by poprawic bezpieczenstwo.

jedyny Polski sposob to nastawiac fotoradarow.
zeby chociaz, kazdy jeden blyskal jak robi fotke, wtedy taki delikwent reszte trasy pojedzie spokojniej, mysle, ze przepisowo.
a nie jak jest teraz, stoi maszt i nie wiadomo, czy strzelil, czy nie, pomijajac fakt, ze kazdy wie ile jedzie.

we francji umieszczane sa fotoradary, ktore tylko wyswietlaja jakies napisy po przekroczeniu predkosci, dzialanie czysto prewencyjne, nie nastawione na zarobek.


jak dlugo mam prawko, to dwa razy dostalem mandat za przekroczenie predkosci, raz o 12 km/h a drugi o 14 km/h.
wiec prosze mi nie sugerowac, ze mam w nosie przepisy i jestem potencjalnym zabojcą

na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#170 OFFLINE   Fascynat

Fascynat

    Omega - Świadomy Wybór.

  • 334 postów
  • Dołączył: 12-08-2010

Napisany 28 lutego 2013 - 01:32

doncortino bez obrazy ale czy Ty pracujesz w jakiejś "firmie" "instytucji pożytku publicznego" ? :) Oczywiście pytanie jest czysto retoryczne i nie musisz na nie odpowiadać ..

jak pieszy założy kufaję odblaskową i pasek z diodami to będziesz mógł sobie szybko ale bezpiecznie popylać przez wioski mając w nosie przepisy.
A jak pukniesz dzieciaka który wbiegł nagle na ulicę a ty nie wyhamujesz bo jechałeś "szybko ale bezpiecznie" to przecież dzieciaka wina. A że teraz rodzice płaczą nad jego grobem - a co kurna, ma za swoje, nie?

Nie bardzo rozumiem przywoływanie takich przykładów , twarda argumentacja ale czy sensowna ?

Myśle że wszyscy tutaj ,zdajemy sobie sprawe że, Życie Ludzkie Jest Wartością Najwyższą !!

Czy od opisanego przez Ciebie przypadku uchroni nas fotoradar ?
Czy skrajnemu debilizmowi za kółkiem włączy myślenie? .. niestety nie ..

Nie oszukujmy się, nie chodzi o bezpieczeństwo a kapuste... i to duuużo kapusty...

Czyli co, chęć zysku kosztem bezpieczeństwa ludzi? chyba tak mam to rozumieć...

Przykłady?

Jadąc zgodnie z ograniczeniem na drodze ekspresowej podczasz deszczu przy zmianie pasa ruchu z powodu kolein wpadam w poślizg i ulegam wypadkowi...

I co ?

To nie ch...y asfalt , to nie woda która zalega kałużami na drodze , to nie koleinny wytrącające z równowagi będą przyczyną tego zdażenia tylko kierowca i prędkość..

Tego bezpieczeństwa nikt nie widzi ?


Szybko i bezpiecznie się nie da ?

To ja mam pytanie?

Co robią samochody na zachodnich autostradach bez ograniczeń podróżujące z prękościami 150-180 i wyższe ?

Notorycznie zabijają ludzi ?

_____________
Pozdrawiam

#171 OFFLINE   rukcug

rukcug

    omega i s klasa

  • 1 066 postów
  • Dołączył: 07-04-2008
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 28 lutego 2013 - 07:48

kolego, krótko,,... przytaczasz skrajne przypadki,,koleiny.,.deszcz,radary w krzakach...to sa wyjątki...popatrz jak nasi "kierowcy" jezdzą...toz to horror...nie bede dawał juz przykładow , bo ten co jezdzi sam widzi...i w/g mnie rząd powinien przyznac: tak chodzi nam tez o kase, a dopiero potem o bezpieczenstwo, bo jak kierowca jest piratem , niech płaci, bo mamy wyjscie,:: albo podniesc podatki ...albo sciągnąc kase z piratow...tyle..
Życie jest chwilą - więc żyj i kochaj.

#172 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 lutego 2013 - 08:51

podatki będą i tak podnosić a i z "piratów" tez będą doić... rządowa studnia bez dna.... na my zwykli obywatele i tak nic z tego nie będziemy mieć :) no czhyba że puste kieszenie....:)

#173 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 lutego 2013 - 09:27

przytaczasz skrajne przypadki,,koleiny

jeśli uważasz że koleiny na polskich drogach to skrajne przypadki to wybacz śmiem twierdzić że nie wyjeżdżasz poza swoją ulicę

#174 OFFLINE   rukcug

rukcug

    omega i s klasa

  • 1 066 postów
  • Dołączył: 07-04-2008
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 28 lutego 2013 - 10:01

jeśli uważasz że koleiny na polskich drogach to skrajne przypadki to wybacz śmiem twierdzić że nie wyjeżdżasz poza swoją ulicę


hmmm...no coz ,moze masz racje,moze jade tylko w niedziele do Koscioła???nie te lata, nie te siły?ale załoze sie ze mam wiecej lat prawo jazdy i troche km przejechane.Moze wiecej od ciebie?,nie bedziemy dochodzic.
A powaznie, przez ostatnie lata ,gro tych kolein zlikwidowano...jezeli ty nie widzisz ze cos sie zmieniło w stosunku do paru lat wstecz...to coz...masz takie prawo pisac ...ja widze to inaczej...pozdrawiam
Życie jest chwilą - więc żyj i kochaj.

#175 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 28 lutego 2013 - 19:01

doncortino bez obrazy ale czy Ty pracujesz w jakiejś "firmie" "instytucji pożytku publicznego" ? :) Oczywiście pytanie jest czysto retoryczne i nie musisz na nie odpowiadać ..

Nie bardzo rozumiem przywoływanie takich przykładów , twarda argumentacja ale czy sensowna ?

Myśle że wszyscy tutaj ,zdajemy sobie sprawe że, Życie Ludzkie Jest Wartością Najwyższą !!

Czy od opisanego przez Ciebie przypadku uchroni nas fotoradar ?
Czy skrajnemu debilizmowi za kółkiem włączy myślenie? .. niestety nie ..

Nie oszukujmy się, nie chodzi o bezpieczeństwo a kapuste... i to duuużo kapusty...

Czyli co, chęć zysku kosztem bezpieczeństwa ludzi? chyba tak mam to rozumieć...

Przykłady?

Jadąc zgodnie z ograniczeniem na drodze ekspresowej podczasz deszczu przy zmianie pasa ruchu z powodu kolein wpadam w poślizg i ulegam wypadkowi...

I co ?

To nie ch...y asfalt , to nie woda która zalega kałużami na drodze , to nie koleinny wytrącające z równowagi będą przyczyną tego zdażenia tylko kierowca i prędkość..

Tego bezpieczeństwa nikt nie widzi ?


Szybko i bezpiecznie się nie da ?

To ja mam pytanie?

Co robią samochody na zachodnich autostradach bez ograniczeń podróżujące z prękościami 150-180 i wyższe ?

Notorycznie zabijają ludzi ?

_____________
Pozdrawiam


ja już się w życiu najeździłem, widziałem sporo i przeżyłem sporo. Na szczęście jeszcze bez poważnego wypadku.

Chciałbym żebyś zrozumiał, że ograniczenia prędkości są dla wszystkich uczestników ruchu. Nie tylko dla siedzących za kierownicą
Nie trzeba być debilem, by kogoś zabić.
Wystarczy, że pijany debil wylezie spomiędzy zaparkowanych samochodów nocą na nieoświetlonej ulicy. Jedziesz 50 - połamiesz mu nogi i nabijesz guza. Jedziesz 70 - wyślesz go do grobu.
5-letnie dziecko robi na przekór mamie i ucieka wpadając na ulicę - jedziesz wolno - zahamujesz, jedziesz szybko - dramat dla matki, dziecka ale i dla Ciebie.

Dziadek wyjeżdża z podporządkowanej - zagapił się i wymusił pierwszeństwo - albo zdążysz wyhamować albo rozbijesz mu wychuchanego matiza i przyprawisz go o zawał.

Chodzenie po ulicy po pijaku choć niezgodne z przepisami nie jest zbrodnią. Karą za pijaństwo nie może być śmierć.

Karą za niefrasobliwość dziecka też nie powinna być śmierć czy kalectwo.

Wiem, że każdy uważa samego siebie za najlepszego kierowcę (ja na przykład jestem najlepszym kierowcą jakiego znam :-P) ale nie jesteśmy sami na drodze. Ograniczenie prędkości jest m in. właśnie po to, by zmniejszyć skutki błędów popełnianych przez innych uczestników ruchu.

#176 OFFLINE   rukcug

rukcug

    omega i s klasa

  • 1 066 postów
  • Dołączył: 07-04-2008
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 28 lutego 2013 - 19:04

doncortino...swietnie to wytłumaczyłes...i oto własnie chodzi...całkowicie sie zgadzam...ale nie rozumieja tego ci, co twierdza ze jezdzą bezpiecznie-200km/h
Życie jest chwilą - więc żyj i kochaj.

#177 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 28 lutego 2013 - 20:16

to dlaczego jedynym sposobem na poprawe bezpieczenstwa maja byc fotoradary??

cala reszta europy tez, posiada fotoradary, ale jakos inaczej poustawiane jak u nas.


to moze, zmienmy nasze myslenie, nie naprawiajmy drog, niech niszczeja i dziur im przybywa, wszak kazdy bedzie powoli jezdzil, bo szybko sie nie da.
nasadzmy drzew przy jezdni, ale tak przy samiuskim asfalcie, coby kazdy najmniejszy blad kierowcy konczyl sie uderzeniem w drzewo.
a jak komus za malo to co 50 metrow fotoradar,
no i mandaty 100 razy wieksze,

zobaczycie jak bedzie bezpiecznie, bedziecie sie zachwycac, ze super i w ogole.

jak wszyscy beda jezdzic zgodnie z przepisami, to i fotoradary nie beda zarabiac, tylko wtedy ktos zaraz wymysli, ze predkosc 50km/h w zabudowanym jest strasznie niebezpieczna i zmieni ja na 20 km/h, zeby nam sie zylo bezpieczniej.

nie rozumiem po co sa mandaty za jazde bez pasow. komu ja szkodze jak pojade bez pasow?? dlaczego nie moze to byc swiadomy wybor kierowcy i pasazera??

zeby zaraz nie bylo. sam jezdze zapiety pasami, ale tylko dlatego ze szkoda mi wlasnego zdrowia,
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#178 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 28 lutego 2013 - 20:23

chyba nie chcesz powiedzieć że jedyne co się zmienia na polskich drogach to wzrastająca liczba fotoradarów? POwstały w ostatnik czasie setki km autostrad i ekspresówek, wyremontowno i zmodernizowano tysiące km - nie zauważasz tego?

#179 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 28 lutego 2013 - 20:35

ta, zauwazam, zauwazam tez, ze wiele wiecej km drog jest w oplakanym stanie.
i nadal z poludnia n apolnoc kraju trzeba jechac kilkanascie godzin, co to zmienilo??
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#180 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 28 lutego 2013 - 23:24

ta, zauwazam, zauwazam tez, ze wiele wiecej km drog jest w oplakanym stanie.
i nadal z poludnia n apolnoc kraju trzeba jechac kilkanascie godzin, co to zmienilo??

jezdze zawodowo 10 lat i powiedz mi kolego ,ktoredy ty jezdziesz z poludnia na polnoc kilkanascie godzin,bo ja nawet ciezarowka nie jestem tyle w stanie pojechac co ty a robie trase slask gdans bardzo czesto ,no chyba ze masz na mysli rower to co innego,sa drogi w oplakanym stanie ,ale patrzac na bieg czasu wstecz i w przod to jest niebo a ziemia