Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Fotoradary


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
555 odpowiedzi na ten temat

#121 OFFLINE   dede85

dede85
  • 43 postów
  • Dołączył: 07-09-2009
  • Skąd: Przepiękne Mazury

Napisany 26 marca 2011 - 15:02

Miałem akcje kiedyś z fotoradarem, jak jechałem służbowym. Przekroczyłem 26km/h na 50-tce. Szef dostał moje zdjęcie ale jakieś niewyraźne, papier na legalizacje urządzenia, kwotę 160 pln do zapłaty i 6 punktów karnych oraz protokół do wypełnienia. I zrobiliśmy tak jak kiedyś mój kolega, szef napisał że ja miałem samochód, Ja napisałem że nie pamiętam co się wtedy działo bo byłem mocno po spożyciu i nie mogę wyznaczyć kierowcy który mnie odwoził do domu i skończyło się na mandacie na właściciela ale bez punktów karnych.

#122 OFFLINE   zlomega

zlomega
  • 157 postów
  • Dołączył: 24-05-2010
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 26 marca 2011 - 16:33

No to błąd ze płacił :)

#123 OFFLINE   dede85

dede85
  • 43 postów
  • Dołączył: 07-09-2009
  • Skąd: Przepiękne Mazury

Napisany 26 marca 2011 - 20:25

wiesz dobre takie rozwiązanie miałem 16 punktów na koncie doszło by te 6 i potem wystarzczyło by że złapali by mnie bez świateł i po prawku :-)

#124 OFFLINE   zlomega

zlomega
  • 157 postów
  • Dołączył: 24-05-2010
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 27 marca 2011 - 07:11

nie o to chodzi.. właściciel wskazał komu oddał auto więc nie może być ukarany mandatem za niewskazanie, jeżeli przyjął mandat to znaczy że przyznał się do winy...
wszystko było opisane w tym temacie, w razie sprawy w sądzie sprawa wygrana, o ile wogóle by skierowano sprawę do sądu, ja na dzień dzisiejszy już trzy razy miałem płacić mandat, ale nie przyjąłem i jakoś nikt sprawy do sądu nie kierował, chyba wiedzą że jak zrobią zdjęcie niewyraźne czy od tyłu to za dużo nie mogą bo nigdy nie udowodnią kto siedzi za kierownicą. Jak na razie mamy w tym kraju domniemanie niewinności, a więc to policja musi udowodnić czyjąś winę a nie ja jako kierowca/właściciel mam udowadniać swoją niewinność...

#125 OFFLINE   Ksiadz

Ksiadz
  • 309 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Gdynia

Napisany 29 marca 2011 - 10:18

witam
Mam takie pytanie.
szwagier dostał wczoraj trzy zdjęcia z fotoradaru 3x200zł i po 4pkt
mandaty trzeba zapłacić do końca miesiąca...
wiecie może czy można je płacić na raty ze załóżmy 10x60zł???
czy o rozłożenie na raty trzeba pisać jakieś podanie??
Zdj. z fotoradaru straży miejskiej.

#126 OFFLINE   dede85

dede85
  • 43 postów
  • Dołączył: 07-09-2009
  • Skąd: Przepiękne Mazury

Napisany 29 marca 2011 - 20:46

Trzeba chyba pismo złożyć z uzasadnieniem ja dostałem od straży gminnej fotkę to było tam w dokumentach kilka możliwości zapłaty że w całości tam ileś zł, dwa razy większą kwotę ale bez punktów karnych, z prośbą o rozłożenie na raty i o zwolnienie z zapłaty z uzasadnieniem czemu nie jestem w stanie zapłacić nie wiem jak ma straż miejska

#127 OFFLINE   Max

Max
  • 146 postów
  • Dołączył: 28-03-2010
  • Skąd: Kielce

Napisany 03 lutego 2013 - 18:11

Czy waszym zdaniem stawianie większej ilości fotoradarów zwiększy bezpieczeństwo
Jest to stary temat ale jak zwykle dość drażliwy i nurtujący, a zakładam go dlatego gdyż ostatnio widziałem jak koleś zwolnił przed fotoradarem a za fotoradarem znacznie przyśpieszył i zaczął jechać znacznie szybciej niż wcześniej, a że jest zima to rezultat był jeden wpadł w poślizg i zaczął się obracać i zakończył w zaspie.
[SIGPIC][/SIGPIC]

#128 OFFLINE   cypber

cypber
  • 390 postów
  • Dołączył: 24-07-2008
  • Skąd: Wałcz

Napisany 08 lutego 2013 - 14:51

nie chcecie płacić?? Oto wyjście: http://www.rmf24.pl/...-nie,nId,931194
Największy wstyd, to człowiek z Wałcza....

#129 OFFLINE   kraszan

kraszan
  • 31 postów
  • Dołączył: 07-04-2012
  • Skąd: Nauen/Łódź

Napisany 15 lutego 2013 - 16:53

Czepiacie się tych fotoradarów, ale jak by każdy jeździł normalnie czyli tyle ile jest dozwolone to by nie było problemu i nie było by tylu wypadków.
Przebywam obecnie w Niemczech i tu każdy jeździ tyle ile wolno jechać bo kary są wysokie łącznie z zabraniem prawa jazdy np:
za przekroczenie ponad 70 km/h w terenie zabudowanym mandat wynosi 680 euro i zakaz jazdy na 3 miesiące
Na samym początku jeździłem jak w Polsce, jak 50 to ja 80, jak 120 to ja 160 - wiele mijanych osób pukało się w głowę, ale od momentu jak nacykało mi parę zdjęć jeżdżę już normalnie tyle ile można.

#130 OFFLINE   bzyku9999

bzyku9999
  • 314 postów
  • Dołączył: 06-05-2011
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 15 lutego 2013 - 21:20

Czepiacie się tych fotoradarów, ale jak by każdy jeździł normalnie czyli tyle ile jest dozwolone to by nie było problemu i nie było by tylu wypadków.
Przebywam obecnie w Niemczech i tu każdy jeździ tyle ile wolno jechać bo kary są wysokie łącznie z zabraniem prawa jazdy np:
za przekroczenie ponad 70 km/h w terenie zabudowanym mandat wynosi 680 euro i zakaz jazdy na 3 miesiące
Na samym początku jeździłem jak w Polsce, jak 50 to ja 80, jak 120 to ja 160 - wiele mijanych osób pukało się w głowę, ale od momentu jak nacykało mi parę zdjęć jeżdżę już normalnie tyle ile można.


z tym ze jakie sa drogi w niemczech ? jaka tam jadac z jednego miasta do drugiego masz srednia predkosc? a w polsce to co kawalek jest teren zabudowany i ograniczenie do 50 wystarczy nie zwolnic i juz fota bo zaszybko, ja mieszkam we wloszech i tez jezdze przewaznie zgodnie z przepisami () tylko dlatego ze przemieszczanie sie z miasta do miasta ze srednia predkoscia kolo 90km\h jest satysfakcjonujaca a w polsce w takiej sytuacji moja srednia predkosc to kolo 50km\h wiec nie dziwie sie ze nie wszyscy zwalniaja jak gdzies w lesie gdzie sa 2 czy 3 domy zrobia teren zabudowany ograniczenie do 50 i fotoradar

#131 OFFLINE   kraszan

kraszan
  • 31 postów
  • Dołączył: 07-04-2012
  • Skąd: Nauen/Łódź

Napisany 16 lutego 2013 - 14:02

Jak wyjeżdżam z miasta (do autostrady mam ok 2 km) to mam od razu autostradę więc z przemieszczaniem się z miasta do miasta to żaden problem. W mieście jest max 50, gdzieniegdzie 30 ale już jak wyjeżdżasz z miasta to minimum 100. Tu nie ma tak że jedziesz 100-120, a tu nagle wioska i zwolnienie do 50 jak w Polsce. No i te odcinki bez ograniczeń :D

#132 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 16 lutego 2013 - 18:10

Czepiacie się tych fotoradarów, ale jak by każdy jeździł normalnie czyli tyle ile jest dozwolone to by nie było problemu i nie było by tylu wypadków.


Jak wyjeżdżam z miasta (do autostrady mam ok 2 km) to mam od razu autostradę więc z przemieszczaniem się z miasta do miasta to żaden problem. W mieście jest max 50, gdzieniegdzie 30 ale już jak wyjeżdżasz z miasta to minimum 100. Tu nie ma tak że jedziesz 100-120, a tu nagle wioska i zwolnienie do 50 jak w Polsce. No i te odcinki bez ograniczeń :D


:masakra: :masakra::masakra:

gdybysmy mieli taka siec autostrad jak europa, to bylbym jak najwiekszym zwolennikiem wszelkiej masci fotoradarow w terenie zabudowanym.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#133 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 lutego 2013 - 19:14

Jak wyjeżdżam z miasta (do autostrady mam ok 2 km) to mam od razu autostradę więc z przemieszczaniem się z miasta do miasta to żaden problem. W mieście jest max 50, gdzieniegdzie 30 ale już jak wyjeżdżasz z miasta to minimum 100. Tu nie ma tak że jedziesz 100-120, a tu nagle wioska i zwolnienie do 50 jak w Polsce. No i te odcinki bez ograniczeń :D



ale w faterlandzie jezdzisz przepisowo..a w PL nie koniecznie ...????

#134 OFFLINE   kraszan

kraszan
  • 31 postów
  • Dołączył: 07-04-2012
  • Skąd: Nauen/Łódź

Napisany 16 lutego 2013 - 20:14

:masakra: :masakra::masakra:

gdybysmy mieli taka siec autostrad jak europa, to bylbym jak najwiekszym zwolennikiem wszelkiej masci fotoradarow w terenie zabudowanym.


No gdybać zawsze można ale dopóki wszyscy kradną to nie mamy i mieć nie będziemy.
A nawet jak coś zrobią to wszystko oczywiście płatne.
Zawsze będziemy narzekać na Polskę..

#135 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 17 lutego 2013 - 01:32

:masakra: :masakra::masakra:

gdybysmy mieli taka siec autostrad jak europa, to bylbym jak najwiekszym zwolennikiem wszelkiej masci fotoradarow w terenie zabudowanym.


gdybym miał powodzenie i co wieczór nową zwinną laskę w łóżku to byłbym jak największym zwolennikiem zaostrzenia kar dla gwałcicieli - sory ale to taka sama absurdalna logika...

#136 OFFLINE   MrOldpunk

MrOldpunk

    POLSKA PÓŁNOCNA:-)

  • 130 postów
  • Dołączył: 15-07-2012
  • Skąd: STOCKHOLM

Napisany 17 lutego 2013 - 11:19

...e żeby te radary służyły bezpieczeństwu,a nie nabijaniu kasy...:confused:

#137 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 17 lutego 2013 - 12:03

gdybym miał powodzenie i co wieczór nową zwinną laskę w łóżku to byłbym jak największym zwolennikiem zaostrzenia kar dla gwałcicieli - sory ale to taka sama absurdalna logika...


sie przyczepiliscie jednego zdania.

trzeba bylo dodac do tego cytowany przeze mnie fragment wypowiedzi, gdzie kraszan, ktory nie mieszka w polsce pisze, ze nie mamy sie co czepiac radarow, bo on ma 2 km do autostrady i sie przemieszcza przepisowo z wysoka srednia predkoscia



przeciez nie od dzis wiadomo, po co sa fotoradary w polsce.
pusta prosta droga, dwa domy gdzies w glebi pola przylegajacego do niej, brak jakiegokolwiek oswietlenia przy drodze, chodnika, ale stoi sobie dumnie znak oznaczajacy teren zabudowany, 50 metrow dalej 3 maszty z fotoradarami i kolejne 50 metrow dalej tablica informujaca, ze opuszczamy teren zabudowany.

przejezdzamy kilka kilometrow, wjezdzamy do malenkiej miejscowosci, mijamy szkole i przedszkole umieszczone przy drodze krajowej, i tam fotoradaru nie zobaczymy.

i wlasnie tak u nas to wyglada, taka jest logika stawiania fotoradarow.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#138 OFFLINE   kraszan

kraszan
  • 31 postów
  • Dołączył: 07-04-2012
  • Skąd: Nauen/Łódź

Napisany 17 lutego 2013 - 12:15

Czy waszym zdaniem stawianie większej ilości fotoradarów zwiększy bezpieczeństwo
Jest to stary temat ale jak zwykle dość drażliwy i nurtujący, a zakładam go dlatego gdyż ostatnio widziałem jak koleś zwolnił przed fotoradarem a za fotoradarem znacznie przyśpieszył i zaczął jechać znacznie szybciej niż wcześniej, a że jest zima to rezultat był jeden wpadł w poślizg i zaczął się obracać i zakończył w zaspie.


Fotoradar nie zwiększy bezpieczeństwa - jedynie co przed szkoła bo wtedy każdy zwalnia bo się boi ale jak już go minie to i tak jedzie tak jak jechał.
Bezpieczeństwo jedynie może zmniejszyć zmiana mentalności ludzkiej, a tego z dnia na dzień się zrobić nie da..

#139 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 17 lutego 2013 - 12:18

a jak ty chcesz zmienic ludzka mentalnosc, jak albo stoja w korkach, albo probuja jechac, a co chwila, teren zabudowany, fotoradar, ograniczenie, fotoradar, dziura, fotoradar??

i tak wygladaja nasze drogi.

dlaczego wplywy z mandatow za wykroczenia polelnione na drodze nie sa przeznaczane na modernizacje tej drogi??
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#140 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 17 lutego 2013 - 12:52

menatlnośćludzka może być zmieniona przez nieuchronność kary. Zwiększenie liczby fotoradarów zwiększa prawdopodobieństwo wykrycia przekroczenia prędkości.
Jeszcze skuteczniejsze są pojazdy ITD wyposażone w radar oraz odcinkowe pomiary prędkości.

A co do funkcji fotoradarów - nie twierdzę, że fotoradary służą tylko i wyłącznie poprawie bezpieczeństwa. Pełnią wiele funkcji, jedną (być może najważniejszą w niektórych przypadkach) jest fiskalna. Jednak tam gdzie jest popyt tam pojawia się podaż. Jeśli kierowcy w Polsce przestaną przekraczać prędkość to gminy przestaną inwestować w fotoradary, a jeśli już to przede wszystkim dla poprawy bezpieczeństwa.