Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Fotoradary


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
555 odpowiedzi na ten temat

#101 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 17 listopada 2010 - 21:12

Dokładnie nawet nie wie czy jest w terenie zabudowanym , a na lepiej niech każdy kupi sobie sibi radio będzie wiedział gdzie działają foto.

Nie mow tak wiecej prosze Cie...
Juz jest bajzel i burdel w eterze, a im wiecej tego szumowidla na rynku tym gorzej...

#102 OFFLINE   FOTON

FOTON

    GMS+Pioneer+MacAudio :D

  • 2 963 postów
  • Dołączył: 02-08-2010
  • Skąd: zapomniałem
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18S gaźnik

Napisany 17 listopada 2010 - 22:18

Ja przez ostatni tydzień miałem naprawdę dużo "gorących" sytuacji. Okazuje się, że raz na rok światła na jednym skrzyżowaniu wyłączyć i już się kosmos zaczyna;(

Ludzie nie patrzą na znaki, kto ma pierwszeństwo itd. Byle przejechać przez głowną.

Piesi wychodzą wprost pod koła, bo przecież nie mają czerwonego, ja zatrzymuję auto, a auto objeżdża mnie z tyłu, ale jeszcze lepszy kierowca się znalazł, bo przejechał między przejściem, a moim autem (przed moją przednią maską, mimo, że mu nie zablokowałem drogi).

KIlka razy hamowałem, bo gość leci 50 z boku, ma znak ustąp pierwszeństwa, a nawet do linii mu się ciężko zatrzymać;(

Szkoda gadać - nic tylko oczy wkoło głowy mieć. Przestałem tamtędy jeździć, bo strach;(

#103 OFFLINE   cwieku666

cwieku666
  • 145 postów
  • Dołączył: 25-12-2009
  • Skąd: Syców

Napisany 18 listopada 2010 - 16:18

Ja przez ostatni tydzień miałem naprawdę dużo "gorących" sytuacji. Okazuje się, że raz na rok światła na jednym skrzyżowaniu wyłączyć i już się kosmos zaczyna;(

Ludzie nie patrzą na znaki, kto ma pierwszeństwo itd. Byle przejechać przez głowną.

Piesi wychodzą wprost pod koła, bo przecież nie mają czerwonego, ja zatrzymuję auto, a auto objeżdża mnie z tyłu, ale jeszcze lepszy kierowca się znalazł, bo przejechał między przejściem, a moim autem (przed moją przednią maską, mimo, że mu nie zablokowałem drogi).

KIlka razy hamowałem, bo gość leci 50 z boku, ma znak ustąp pierwszeństwa, a nawet do linii mu się ciężko zatrzymać;(

Szkoda gadać - nic tylko oczy wkoło głowy mieć. Przestałem tamtędy jeździć, bo strach;(


Dżungla miejska !Ale jak ktoś kiedyś powiedział "Słabszy musi odpaść" i tak wielu jeździ !

#104 OFFLINE   FOTON

FOTON

    GMS+Pioneer+MacAudio :D

  • 2 963 postów
  • Dołączył: 02-08-2010
  • Skąd: zapomniałem
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18S gaźnik

Napisany 18 listopada 2010 - 19:53

Dżungla miejska !Ale jak ktoś kiedyś powiedział "Słabszy musi odpaść" i tak wielu jeździ !


Dzisiaj miałem też niefajną sytaucję, coprawda we Wrocławiu. Stoję koło Arkad i chcę skręcić w prawo. Dużo ludzi tam stało przed przejściem, a jakaś panienka chciała przejśc sobie na czerwonym. Mi się zapaliło zielone i ruszyłem - przestraszyła się i się zatrzymała, a jak pokazałem jej jakie jest światło to się cofnąła na chodnik.

Jakbym tak się gdzieś w bok popatrzył to bym ją walnął na psach ruszając;(

Kurde ludzie to nie mają wyobraźni-chodzą czasem jakby sami nie wiedzieli gdzie i po co idą.

A przed Świętami to dopiero będzie ruch.

#105 OFFLINE   Czarny

Czarny
  • 832 postów
  • Dołączył: 12-09-2006
  • Skąd: EKU
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 listopada 2010 - 13:10

Kurde ludzie to nie mają wyobraźni-chodzą czasem

Swiete krowy;)

A przed Świętami to dopiero będzie ruch.

to fakt trzeba bedzie naprawde uwazac,bo w przedswiatecznym amoku zakupów to beda po maskach chodzic a przechodzenie-przebieganie na czerwonym to stanie sie rutyna ;)

#106 OFFLINE   the_wizard

the_wizard
  • 169 postów
  • Dołączył: 03-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 20 listopada 2010 - 22:25

Miałem nieprzyjemną sytuację, co prawda nie uczestniczyłem w niej, ale dała sporo do myślenia i uruchomiła wyobraźnie...

a mianowicie, jade ul Puławską w Wawie od Centrum w stronę Piaseczna. Jest przejście dla pieszych ale bez świateł, była godzina około 11 więc większego ruchu nie było, więc się z reguły jeździ z 80km/h. No i pewna pani chce przejść na tychże pasach z lewej do prawej, no i na skrajnym lewym pasem samochód się zatrzymał żeby panią puścić, niestety na środkowym już pani sie nie zatrzymała, a że samochód zasłaniał pieszą to pani ze środkowego pasa w nią przywaliła. Najpierw widać było szkło, potem lecącą panią a za nią jej buty.... Piesza się podniosła trochę kuśtykała, ale człowiek w szoku to ze złamanymi nogami potrafi chodzić....

Takie sytuacje dają sporo do myślenia....

#107 OFFLINE   FOTON

FOTON

    GMS+Pioneer+MacAudio :D

  • 2 963 postów
  • Dołączył: 02-08-2010
  • Skąd: zapomniałem
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18S gaźnik

Napisany 21 listopada 2010 - 10:14

Miałem nieprzyjemną sytuację, co prawda nie uczestniczyłem w niej, ale dała sporo do myślenia i uruchomiła wyobraźnie...

a mianowicie, jade ul Puławską w Wawie od Centrum w stronę Piaseczna. Jest przejście dla pieszych ale bez świateł, była godzina około 11 więc większego ruchu nie było, więc się z reguły jeździ z 80km/h. No i pewna pani chce przejść na tychże pasach z lewej do prawej, no i na skrajnym lewym pasem samochód się zatrzymał żeby panią puścić, niestety na środkowym już pani sie nie zatrzymała, a że samochód zasłaniał pieszą to pani ze środkowego pasa w nią przywaliła. Najpierw widać było szkło, potem lecącą panią a za nią jej buty.... Piesza się podniosła trochę kuśtykała, ale człowiek w szoku to ze złamanymi nogami potrafi chodzić....

Takie sytuacje dają sporo do myślenia....


No faktycznie daje to do myślenia.
Ja nigdy tego nie widziałem (i wolałbym nigdy nie widzieć),ale czasem zdarzy się we Wrocławiu,że pieszy chce przejść od prawej do lewej i jadę np. prawym pasem zatrzymam się, ludzie przechodzą, a ktoś dosłownie przeleci 50 czy 60 na godzinę lewym pasem. Miałem ze 3 razy taką sytuację w różnych częściach Wrocławia, dobrze że piesi mieli refleks i się cofnęli lub zatrzymali przed moją maską, bo byłoby naprawdę kiepsko:mad:

A gość z lewego pasa zapierdziela, bo w oddali chyba zielone światło widzi - na nic innego nie zwraca chyba uwagi (bo nie wiem jak takie zachowanie wytłumaczyć).

Wiadomo, że nikt nie jeździ idealnie (mi się zdarzy, że np. źle obliczę ilość miejsca i np. wypadnie tak, że część samochodu znajduje się na pasach- tak mi się klika razy zdarzyło i teraz też jeszcze większą uwagę na to zwracam, podobnie jak stać na światłach i zastawić komuś wjad do bramy czy w boczną uliczkę itp - ALE NIE TAKIE COŚ!!)

#108 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 22 listopada 2010 - 15:40

Zmiany :D http://moto.onet.pl/...kul.html?node=2 w końcu coś na plus.

#109 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 22 listopada 2010 - 16:45

częściowo na plus (prędkość i odebranie SG prawa do stawiania fotoradarów na krajówkach) reszta zdecydowanie na minus

#110 OFFLINE   cwieku666

cwieku666
  • 145 postów
  • Dołączył: 25-12-2009
  • Skąd: Syców

Napisany 22 listopada 2010 - 17:14

Myślę że to niewiele zmieni !troszkę może mniej stresu za kierownicą że jadę za szybko!

#111 OFFLINE   Patrycja

Patrycja
  • 230 postów
  • Dołączył: 14-05-2010
  • Skąd: Łódź/ Skierniewice
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 stycznia 2011 - 17:58

A to apropo mandatów od Straży miejskiej mandat
Kobieta za kierownicą to Bogini!
Pasażerowie się modlą, przechodnie - żegnają!

#112 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 17 stycznia 2011 - 02:43

A to apropo mandatów od Straży miejskiej mandat

I bardzo dobrze... Chociaz ludzie troche odetchna. A straznicy niech sie zajmia czyms innym, a te robote zostawia Policji.

#113 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 17 stycznia 2011 - 20:33

I bardzo dobrze... Chociaz ludzie troche odetchna. A straznicy niech sie zajmia czyms innym, a te robote zostawia Policji.


Najlepiej i jednym i drugim dać łopaty i niech odśnieżają drogi, przynajmniej dałoby się chodzić w zime :D a Oni mieliby lepsze zajęcie niż ściganie się w ilości wystawionych mandatów aby mieć premie....

A skoro juz wypowiadam się w tym temacie to moim zdaniem fotoradary to zło. Tyle kasy ile w to jest łożone to aż żal człowieka ściska, a drogi w jakim mamy stanie? Zaraz pewnie ktoś napisze że coraz lepsze, być może. Ostatnio jak jechałem do wa-wy to po śniegach jest zgroza dziura obok dziury, na CB tylko słychać uwaga tu i tu bo ludzie kapcie łapą po wpadnięciu w kałuże (być może pobliski kapciarz wsypał gwoździ do kałuży)

Niestety walą fotoradar na fotoradarze a drogi topnieją nam razem ze śniegiem.

Niedługo to nam GPS powpychają w auta i będą śledzić na każdym kroku i tylko karać

#114 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 02 marca 2011 - 11:14

no i koniec dobroci :D >> http://moto.onet.pl/...kul.html?node=2

#115 OFFLINE   zlomega

zlomega
  • 157 postów
  • Dołączył: 24-05-2010
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 02 marca 2011 - 19:38

a żaden koniec.... jak nie przyjmę mandatu od straży miejskiej to i tak sprawa do sądu, a tam znów ta sama śpiewka.... czterech przyznaje się ze mogło prowadzić a sąd niech decyduje.... albi niech udododni właścicielowi że wiedział kto prowadził a nie chce powiedzieć... jak na razie nadal w tym kraju panuje zasada domniemania niewinności....

#116 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 marca 2011 - 00:07

No tak, tylko to wlasciciel firmy musi sie wpierw na takie cus zgodzic, wsio zalezy od niego - nie od jego kierowcow ;)

#117 OFFLINE   zlomega

zlomega
  • 157 postów
  • Dołączył: 24-05-2010
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 04 marca 2011 - 17:48

właściciel wskaże kierowce a kierowca powie że właściciel kłamie bo on nie jechał... ciekawe co wtedy i komu sąd da wiarę...
Tak samo powiem że to sąsiadowi pożyczyłem auto, oczywiście sąsiad będzie sie wypierał że nie jechał.. i co? komu mandat i za co ?

#118 OFFLINE   ksrekin

ksrekin
  • 4 postów
  • Dołączył: 31-01-2011
  • Skąd: Świecie

Napisany 04 marca 2011 - 19:44

Policja w naszym kraju wogóle mnie osłabia, koledze zabrali dowód bez możliwości dalszej jazdy bo zajżeli pod samochód i stwierdzili że nie ma katalizatora, najlepsze że w jego samochodzie nie było go seryjnie. Wytłumaczyć sie nie dało.

#119 OFFLINE   zlomega

zlomega
  • 157 postów
  • Dołączył: 24-05-2010
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 17 marca 2011 - 16:15

Kolega podrzucił mi coś takiego, będę musiał to później sprawdzić...

"Co zrobić jak złapią Cię na radar?

Odpowiedź poniżej
Bardzo grzecznie zachowujemy się w stosunku do policjantów ( zasada główna, warunek konieczny).

Prosimy o legalizację radaru i udajemy, że dokładnie czytamy, bo na 100% jest OK.

Zgłaszamy małą uwagę :: "Panie Poruczniku ( grzecznie - niezależnie od stopnia - policjanci to lubią),

ta legalizacja jest jak najbardziej w porządku, dziękuję bardzo, ale prosiłbym jeszcze o pokazanie legalizacji na zasilanie przyrządu pomiarowego". Dostrzegamy wielkie oczy "Pana Porucznika". Mówimy dalej - "Widzi Pan - zgodnie z Ustawą o Miarach i Wagach art 63, legalizacji podlega cały przyrząd pomiarowy, łącznie z zasilaniem jeżeli nie pochodzi ono z sieci 230V. Proszę więc o pokazanie legalizacji na akumulator i instalację elektryczną pojazdu Panów Policjantów. Oczywiście taki dokument nie istnieje. Sprawia trafia więc do Sądu Grodzkiego a w międzyczasie piszemy do Głównego Urzędu Miar i Wag - pismo "zapytanie", w którym prosimy o opinię czy zasilanie przyrządu pomiarowego ( np: wagi ) ma wpływ na wynik pomiaru. Dostajemy odpowiedź "Oczywiście że tak" oraz pouczenie że: "jeżeli będziemy używali wagi elektronicznej (a więc urządzenia pomiarowego), które ma legalizacje, natomiast bateria lub akumulator legalizacji nie posiada, to nie tylko wynik pomiaru jest dotknięty wadliwością a więc niezgodny z prawem ale i użytkownik posługujący się nie legalizowanym urządzeniem pomiarowym popełnia wykroczenie i podlega karze.

Na naszej sprawie w Sądzie, pokazujemy odpowiedź z GUMiW i prosimy Wysoki Sąd by nie wymierzał kary grzywny "Panu Porucznikowi" za posługiwanie sie urządzeniem pomiarowym które nie posiada legalizacji."



#120 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 21 marca 2011 - 01:43

Po prostu piknie, nigdy na reke kierowcom :D
http://moto.wp.pl/ka...,wiadomosc.html