Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Pomoc przy doborze Omegi B :)


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
135 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   krzyys

krzyys
  • 60 postów
  • Dołączył: 08-01-2010

Napisany 10 stycznia 2010 - 00:18

Może i masz rację, tylko kto Ci sprzeda dobrego diesla albo benzynę z gazem za 7 tyś.?
Spójrz na ogłoszenia co jest w tej cenie z dieslem i benzyną + LPG? Prawie same zajeżdżone kondony. Ewentualnie rozbitki tanio naprawione. Jak patrzę na wnętrza tych aut to rzygać się chce, wyłochane jakby świnie tam jeździły, albo kury się niosły.
Ja bym wolał kupić benzynę, świeżo sprowadzoną (nawet do opłat), pojeździć trochę, żeby zobaczyć co auto jest warte i założyć instalację w spradzonym zakładzie.
Żebyś daleko nie musiał jeździć to dwie fajne sztuki z Twoich okolic (świeżo sprowadzone):
- do spokojnej jazdy: http://otomoto.pl/op...-C11122915.html
- jak lubisz przycisnąć: http://otomoto.pl/op...-C11120262.html
Obie całkiem dobrze wyposażone i w cenie myślę, że do negocjacji.
Podjedź sobie, pooglądaj różne omegi z ogłoszeń w okolicy, będziesz miał rozeznanie co jest na rynku.
I jeszcze jedno: nie wierz, że w tym roczniku benzyna będzie miała mniej niż 300 tyś. a diesel mniej niż 450 tyś. przebiegu. Takie, które mają mniej nie są na sprzedaż, albo sprzedają się wśród znajomych.


Wielkie dzięki za ogromną pomoc! Pierwsza Omega bardzo mi się podoba i chyba na coś podobnego będę musiał się zdecydować. Chodź chętnie kupiłbym tą drugą, to niestety przy mojej sytuacji nie mogę patrzeć tylko pod katem radości z jazdy :). Wydaje mi się, że znacznie ekonomiczniejsza byłaby pierwsza, chodź obie mi się podobają :). Teraz niestety nie bardzo mam jak jeździć (mam tylnonapędowe E36, a zwarzywszy na to, co dzieje sie za oknem lepiej zostać w domu), poza tym jesteśmy zakręceni wyprawką, ostatnimi zakupami i oczekiwaniem na nowego członka rodziny :). Wydaje mi się, że pod koniec lutego, na spokojnie uda mi się już pojechać i obejrzeć pierwsze samochody na żywo :). Muszę jeszcze pogadać ze znajomym, który ściąga z niemiec BMW, Audi i Ople. Może znajdzie jakąś dla mnie, za zachodnią granicą.

#62 OFFLINE   lysy10

lysy10
  • 122 postów
  • Dołączył: 25-10-2009
  • Skąd: szamotuly

Napisany 10 stycznia 2010 - 00:42

Wielkie dzięki za ogromną pomoc! Pierwsza Omega bardzo mi się podoba i chyba na coś podobnego będę musiał się zdecydować. Chodź chętnie kupiłbym tą drugą, to niestety przy mojej sytuacji nie mogę patrzeć tylko pod katem radości z jazdy :). Wydaje mi się, że znacznie ekonomiczniejsza byłaby pierwsza, chodź obie mi się podobają :). Teraz niestety nie bardzo mam jak jeździć (mam tylnonapędowe E36, a zwarzywszy na to, co dzieje sie za oknem lepiej zostać w domu), poza tym jesteśmy zakręceni wyprawką, ostatnimi zakupami i oczekiwaniem na nowego członka rodziny :). Wydaje mi się, że pod koniec lutego, na spokojnie uda mi się już pojechać i obejrzeć pierwsze samochody na żywo :). Muszę jeszcze pogadać ze znajomym, który ściąga z niemiec BMW, Audi i Ople. Może znajdzie jakąś dla mnie, za zachodnią granicą.


dla tego każdy radzi najpierw:
wybierz sobie swój typ:kombi,sedan lpg,pb,diesel.
resztę wyposarzenia
pojemność
wtedy szukaj bo inaczej w gnieźnie się znajdziesz i nic nie kupisz

#63 OFFLINE   krzyys

krzyys
  • 60 postów
  • Dołączył: 08-01-2010

Napisany 10 stycznia 2010 - 00:48

http://szukaj.pl.mob...998&tabNumber=1
Co sądzicie o tym :)?
Wyposażenie, rocznik, przebieg, silnik, cena mi odpowiada. Policzmy więc na spokojnie:
5400zł samochód
2000zł opłaty+koszty sprowadzenia
2500zł nowy gaz sekwencyjny z gwarancją
1000zł na naprawy
RAZEM 10 900zł.
W sumie nienajgorzej - moim zdaniem warto :)

A jeśli chodzi o moje wymagania:
Nadwozie: obojętnie, najlepiej kombi
Silnik: 2,5TD/2,0 16V+LPG
Rocznik: obojętnie, najlepiej >1997 (z pełnymi zagłówkami)
Wyposażenie: klimatronik, el. szyby, c. zamek, wspomaganie (trochę banalne wyposażenie, jak na ten samochód, ale wolę to uwzględniać)
Cena: max 8500zł+opłaty/max 9500zł bez opłat.
I to chyba tyle :).

#64 OFFLINE   painkiller

painkiller
  • 734 postów
  • Dołączył: 19-12-2008
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 stycznia 2010 - 01:19

http://szukaj.pl.mob...998&tabNumber=1
Co sądzicie o tym :)?


Widzę ładne autko (sportowe fotele, fajne felgi, grill Irmiego, itd.), cena 1350 EUR, "Autohandel Mustafa" i tak sobie myślę: "Co ten turek kombinuje?":D

#65 OFFLINE   lysy10

lysy10
  • 122 postów
  • Dołączył: 25-10-2009
  • Skąd: szamotuly

Napisany 10 stycznia 2010 - 01:59

Widzę ładne autko (sportowe fotele, fajne felgi, grill Irmiego, itd.), cena 1350 EUR, "Autohandel Mustafa" i tak sobie myślę: "Co ten turek kombinuje?":D


pewnie chce kogoś wysadzić z papci

#66 OFFLINE   smadapmega

smadapmega
  • 776 postów
  • Dołączył: 13-06-2009
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 10 stycznia 2010 - 13:50

Witam
Sledzę wątek kolegi "krzyys" i muszę przyznać ze koledzy jak najbardziej dobrze Tobie radzą. Szczególnie weż pod uwagę aby nie sugerować się rocznikiem - najprostrzy przykład mój - mam 95 2.0 16v z lpg i nie zamienię się na młodszą bo trafienie w bardzo dobry egzemplarz graniczy z wielkim fartem, a gdybym miał sprzedawać nie sprzedam poniżej 9 tyś z racji ze zwyczajnie by mi się kompletnie nie opłacalo. Wolę jeździeć 2 czy 4 lata starszą jak kupić zjeżdżoną mlodszą a taka jest niestety rzeczywistość. Najlepiej zorientuj się wśród forumowiczów czy ktoś nie chce sprzedać, sądzę ze auto będzie zawsze pewniejsze jak nie wiadomo skąd i co się z nim dzialo... Pozdrawiam i udanego zakupu ;)

#67 OFFLINE   krzyys

krzyys
  • 60 postów
  • Dołączył: 08-01-2010

Napisany 10 stycznia 2010 - 14:37

Tzn jeśli już będę miał zakupić Omegę (jak już pisałem - kwiecień/maj) dam znać na forum (założę temat w dziale KUPIĘ) i jeśli nie będę mógł niczego znaleźć w mojej okolicy wezmę się za oferty forumowiczów :). Rzeczą naturalną jest, że tak jak np Ty - nikt dobrego samochodu nie sprzedaje i zazwyczaj te wystawione na Allegro mają pewne mankamenty, ale jest to używany samochód, więc należy to wliczać w koszta. Rzecz jasna nie warto kupić superokazji i zmieniać silnik na nowy, bo będzie to nieopłacalne, ale paski, oleje, hamulce i zawias to zazwyczaj norma.

#68 OFFLINE   matias21

matias21
  • 125 postów
  • Dołączył: 20-07-2009
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 10 stycznia 2010 - 19:00

http://otomoto.pl/in...ow&id=C10452833 może chcesz moją? kurna sprzedaje ją już z 4 miechy, wersja może troche bida, ale blachy ma dobre i wymieniałem w niej zderzak przedni po małej kolizji dlatego tak sie świeci :p

#69 OFFLINE   komar

komar
  • 149 postów
  • Dołączył: 03-10-2007
  • Skąd: Manchester

Napisany 10 stycznia 2010 - 19:03

Co do pierwszej omegi tej z automatem i 2l16v to moge polecic sprzedawce.Moja obecna kupilem u niego i gosc szczery, nie bajerant a przede wszystkim nie klepie aut, tylko myje i pucuje ze wygladaja cacy.Ja ze swojej jestem bardzo zadowolony.Mial na spzedarz tez kombi 97r srebna taki sam naped ale skrzynia jak sie zagrzala to slizgala chcial za nia 3500zl nie widze jej juz wiec pewnie sprzedal.
komar

#70 OFFLINE   krzyys

krzyys
  • 60 postów
  • Dołączył: 08-01-2010

Napisany 10 stycznia 2010 - 20:13

http://otomoto.pl/in...ow&id=C10452833


W sumie spełnia wszystkie moje oczekiwania, fajnie by tylko było, jakby była bogatsza o ten klimatronik elektroniczny :). Ale na razie itak nie mam pieniążków i czasu, żeby już kupić auto :p

#71 OFFLINE   CaponeAl

CaponeAl
  • 224 postów
  • Dołączył: 18-12-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 11 stycznia 2010 - 20:57

Omcie po lifcie są od roku 99.. wiec to jest omcia B.. tylko znowu zewnątrz ładna, a fotki pod maska brak..no i jak na ten rocznik przebieg może nie być realny..i fotel kierowcy lekko przytarty tzn po lewej stronie:p


Tak BTW to pierwszy lift (choć skromny) był przeprowadzony pod koniec 97 roku a po 99 był duży lifting lub jak kto woli Omega C (choć to nie oficjalna nazwa).

Ja mam diesla z 97 roku i jestem bardzo zadowolony autko chodzi jak ta lala. Fakt blachy trochę rudy gryzie, u mnie akurat drzwi od dołu ale to drobny szczegół. Jak za mocno je zje to kupię drugie drzwi i tyle.

Co do spalania to mój diesel w mieście potrafi zjeść 10-12l / 100 km a czasem nawet 14l (zależy jaką danego dnia mam nogę), a w trasie około 7-8l / 100 km (przy jeździe tak do 120 km/h)

Jeżeli zaś chodzi o mułowatość, to fakt nie jest to może autko do startu spod świateł ale i nie jest furmanką 2 konną. 130 kucy w zupełności wystarcza do normalnej jazdy.

Remontem pompy tak się nie przejmuj bo to wszystko zależy od tego na jaki egzemplarz trafisz. Ja mam na liczniku 228 tys. km (w rzeczywistości auto pewnie ma już przejechane coś koło 400 tys.) i pompy nie ruszałem. Co do bezobsługowości łańcucha rozrządu to już na tym forum też było dużo napisane. Jedni jeżdżą i nic a inni po 200 tys. musieli wymienić bo dzwonił i obudowę wycierał.

Więc jak sam widzisz ilu użytkowników to tyle poglądów. Ja ze swojej Omci jestem zadowolony i nie narzekam, jeżeli będę zmieniał samochód to też na omcię i tez w dieslu. :)
Pozdrawiam.

#72 OFFLINE   krzyys

krzyys
  • 60 postów
  • Dołączył: 08-01-2010

Napisany 11 stycznia 2010 - 21:08

Ja po prostu zrobię inaczej: będę szukał samochodu do powiedzmy 7000zł (najlepiej zarejestrowany), w dobrym stanie, najlepiej z klimatronikiem, ale jaka wersja silnikowa się trafi - taką kupię. Jeśli będzie to diesel, to kupię diesla, jeśli benzyna, to kupię benzynę i dorzucę gaz.

#73 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 11 stycznia 2010 - 21:21

Ja po prostu zrobię inaczej: będę szukał samochodu do powiedzmy 7000zł (najlepiej zarejestrowany), w dobrym stanie, najlepiej z klimatronikiem, ale jaka wersja silnikowa się trafi - taką kupię. Jeśli będzie to diesel, to kupię diesla, jeśli benzyna, to kupię benzynę i dorzucę gaz.


Ja bym Ci proponował najpierw uzbierać odpowiednie fundusze, a potem szukać auta.

Widzę, że się napalasz i podniecasz, a nie o to chodzi. Kupisz "kapelusz" i te Twoje 7000 zł pójdzie na remont. Powoli, bez pośpiechu i emocji

#74 OFFLINE   matias21

matias21
  • 125 postów
  • Dołączył: 20-07-2009
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 11 stycznia 2010 - 21:58

oddam moją za 6 tysi pilnie potrzebuje kasy...

#75 OFFLINE   krzyys

krzyys
  • 60 postów
  • Dołączył: 08-01-2010

Napisany 11 stycznia 2010 - 22:02

Ja bym Ci proponował najpierw uzbierać odpowiednie fundusze, a potem szukać auta.


Mamy odłożone około 15k zł, jednakże narazie nie chcemy zmieniać samochodu, poczekamy, aż dziecko się urodzi i jak wszystko będzie okej, to 10k zł będę w stanie zainwestować w nowe wozidło :).

oddam moją za 6 tysi pilnie potrzebuje kasy...


Bardzo chętnie, jednakże nie teraz planuję kupić auto i 2,5 to jednak zbyt dużo jak na początek mojej współpracy z Omegą. :)

#76 OFFLINE   lysy10

lysy10
  • 122 postów
  • Dołączył: 25-10-2009
  • Skąd: szamotuly

Napisany 11 stycznia 2010 - 22:26

Ja bym Ci proponował najpierw uzbierać odpowiednie fundusze, a potem szukać auta.

Widzę, że się napalasz i podniecasz, a nie o to chodzi. Kupisz "kapelusz" i te Twoje 7000 zł pójdzie na remont. Powoli, bez pośpiechu i emocji


no i tu sie zgodze w 99%
1% mozesz miec poprostu szczęście

#77 OFFLINE   CaponeAl

CaponeAl
  • 224 postów
  • Dołączył: 18-12-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 11 stycznia 2010 - 22:36

Pamiętaj, że przy Omedze zawsze jest coś do zrobienia więc proponuję zachować drobną rezerwę finansową na to coś, co może być nie przewidywalne ale może się zdarzyć (oby nie, ale wiesz jak jest). Zakup używanego samochodu, choćby z pewnego źródła to zawsze loteria.

#78 OFFLINE   krzyys

krzyys
  • 60 postów
  • Dołączył: 08-01-2010

Napisany 11 stycznia 2010 - 22:48

Oczywiście, zdaję sobie z tego sprawę, używane auto nigdy nowe nie będzie, ale mam nadzieję, że przy pomocy wszystkich chętnych forumowiczów znajdę oodpowiedni dla siebie egzemplarz. Swoją drogą - już nie mogę się doczekać. W sumie już mi sporo pomogliście: byłem przekonany, że chcę diesla, a jednak udało Wam się przekonać mnie do gazu, za którym nigdy w zasadzie nie przepadałem. Raz jeszcze dzięki za dotychczasowe posty i czekam na kolejne opinie/oceny/pomoce :).

#79 OFFLINE   matias21

matias21
  • 125 postów
  • Dołączył: 20-07-2009
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 11 stycznia 2010 - 23:11

w moją wsadzisz max 5 setek i masz igiełke do tego gazik i można śmigać, nowa cena - 5800 ;D

#80 OFFLINE   lysy10

lysy10
  • 122 postów
  • Dołączył: 25-10-2009
  • Skąd: szamotuly

Napisany 12 stycznia 2010 - 00:43

w moją wsadzisz max 5 setek i masz igiełke do tego gazik i można śmigać, nowa cena - 5800 ;D


widzisz jak to jest za 6tyś nic nie mówił o wsadzie
tezaz już jest 500zł,poczekaj 3 -5dni i auto będzie za 5000tyś i wsad 1000-2000tyś jeszcze