Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

F ---- Reichweite ??? Coz to moze byc?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
92 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mglod7

mglod7

    www.tchp.wroc.pl

  • 104 postów
  • Dołączył: 02-01-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 13 stycznia 2007 - 13:59

Witam!
Problem jak w temacie. W aucie ojca (w mojej omedze na szczescie wszystko ok) wyswietla cos takiego: F--- Reichweite. Pomyslalem ze moze plywak sie zawiesil, ale jesli tak to i tak nie wiem co dalej z tym zrobic... Acha.. wyswiela jeszcze F -- Austemp., ale juz sprawdzilem ze to czujnik do wymiany i juz nowy do ojca jedzie.
Z gory dzieki za rady!
Mat


semper fidelis

#2 OFFLINE   Moniś

Moniś

    :)

  • 190 postów
  • Dołączył: 14-05-2006
  • Skąd: Łódź

Napisany 13 stycznia 2007 - 14:31

Reichweite - to ilość kilometrów jakie zostały do przejechania na tym co masz w zbiorniku.
Austemp. wyświetla po prostu temperature na zewnątrz.

W czym problem? Bo to chyba nie usterki :roll:
Proste są dla dobrych samochodów, zakręty dla dobrych kierowców

#3 OFFLINE   Moniś

Moniś

    :)

  • 190 postów
  • Dołączył: 14-05-2006
  • Skąd: Łódź

Napisany 13 stycznia 2007 - 14:35

wyswiela jeszcze F -- Austemp., ale juz sprawdzilem ze to czujnik do wymiany i juz nowy do ojca jedzie.

Troszke tatuś się naciągnął



Poczytaj może tutaj :!: http://asterka.2max.pl/komputer.html
Proste są dla dobrych samochodów, zakręty dla dobrych kierowców

#4 OFFLINE   piotr027

piotr027

    Dwie Omegi-jedna Edytki

  • 604 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Krotoszyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 stycznia 2007 - 14:36

mglod7, n a czujnik poziomu paliwa jest ok?,bo informacje na kompa jak się nie mylę komp pokładowy pobiera stamtąd

#5 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 13 stycznia 2007 - 22:42

mam niekiedy ten sam komunikat. Występouj wtedy, gdy np. przyśpeszam, hamuje itp.
U mnie związane to jest z pływakiem, a konkretnie z częściowym brakiem kontaktu na jego płytce.
Pojawiło się to po tym jak zawieszał mi sie pływak.(wtedy wskazówka wogóle nie reagowała). Rozebrałem go, wyczyściłem i przetrałem drobnym papierem ściernym.
Kilka razy tak robiłem i było ok. Od ostatniej rozbiórki, czujnik nie zawiesza się, (poziom paliwa pokazuje), ale jak pisałem podczas gwałtowanych ruchów pojawia się ten komunikat oraz wskazówka opada nie mrógając przy tym. Wniosek jest jeden, brak kontaktu na płytce pływaka. Pozostaje wymiana tego elementu na nowy.

#6 OFFLINE   mglod7

mglod7

    www.tchp.wroc.pl

  • 104 postów
  • Dołączył: 02-01-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 14 stycznia 2007 - 00:11

Monis dzieki za rady, ale czytaj prosze dokladniej posty. Nie pytalem co znaczy Reichweite i Austemperatur... Mimo wszystko dzieki ;)

Czujnik poziomu paliwa jest raczej ok, bo wskazowka pokazuje normalnie. Jedynie wlasnie komp wyswietla F (czyli feler- blad). Czasami tylko pokaze jakies wartosci z kosmosu wzieta- np 30km przy pelnym baku i spalaniu srednim 8,8l/100km

cath, gdzie jest ten czujnik poziomu paliwa? No i jak sie do niego dostac.
semper fidelis

#7 OFFLINE   aniolmaciej

aniolmaciej
  • 468 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Łęknica

Napisany 14 stycznia 2007 - 00:25

Monis dzieki za rady, ale czytaj prosze dokladniej posty. Nie pytalem co znaczy Reichweite i Austemperatur... Mimo wszystko dzieki


... bez koment.

A teraz wracajac do pytania . Spr. zresetowac reichweite na kompie .(przytrzymaj ten wyzej umieszczony przycisk na manetce) u mnie tez cos takiego bylo tyle , ze z spalaniem na 100 km. Pokazywal cuda Panie a jak go zresetowalem to teraz chodzi normalnie . A teraz jeszcze moje spostrzezenie - przy wlewie paliwa jest taki bialy plastik , ktory pracuje przy wlozeniu pistoletu jak myslicie czy ma jakis wplyw na wskazania ? N a chlopski rozum to raczej nie ale po co on tam jest ,???

#8 OFFLINE   Moniś

Moniś

    :)

  • 190 postów
  • Dołączył: 14-05-2006
  • Skąd: Łódź

Napisany 14 stycznia 2007 - 11:02

mglod7 napisał/a:
Monis dzieki za rady, ale czytaj prosze dokladniej posty. Nie pytalem co znaczy Reichweite i Austemperatur... Mimo wszystko dzieki

... bez koment.

Za szybko czytałam Przepraszam, nie miałam racji więcej nie będę :wink:
Proste są dla dobrych samochodów, zakręty dla dobrych kierowców

#9 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 stycznia 2007 - 11:18

A teraz jeszcze moje spostrzezenie - przy wlewie paliwa jest taki bialy plastik , ktory pracuje przy wlozeniu pistoletu jak myslicie czy ma jakis wplyw na wskazania ? N a chlopski rozum to raczej nie ale po co on tam jest ,???


nie często zaglądam do wlewu paliwa w mojej omesi ;) w kazdym razie auta b. często w kanale odpowietrzenia mają zniorniczek z zaworem.
Jak odkręcasz korek, zaworek jest zamknięty, jak wkręcisz korek guziol jest wciskany i dopowietrzenie jest otwarte.

Nie wiem ile ten kanał ma pojemności w Omedze, ale np. w Passacie ma 5 litrów .. wiec tankując, można przytrzymać ten guziol pistoletem i przy odrobinie cierpliwości (trzeba lać powoli) można do zbiornika, podlanego po korek, dolać jeszcze 5 litrów (co w passadzie 1,9tdi może oznaczać ekstra 80-100 km)

Za szybko czytałam Przepraszam, nie miałam racji więcej nie będę :wink:


Moniś nie przejmuj sie ... kolega mglod7 mógł sobie podarować ten, lekko gburowaty, komentarz.
W mojej opinii zabrzmiało to jak 'nie wtykaj sie babo do męskich rozmów' za co mglod7 powinien Cie przeprosic.

#10 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 stycznia 2007 - 11:40

A teraz wracajac do pytania . Spr. zresetowac reichweite na kompie .(przytrzymaj ten wyzej umieszczony przycisk na manetce)

Maciek resetowanie robi sie tym mniejszym przyciskiem, a nie tym duzym.
Inaczej mówiąc wciska sie ten drugi przycisk. Pierwszy przycisk jest od przestawiania danych informacji.


Monis dzieki za rady, ale czytaj prosze dokladniej posty. Nie pytalem co znaczy Reichweite i Austemperatur... Mimo wszystko dzieki

A powracając na krótko do odpowiedzi Moniś to kolego powiem tak, że dobrze ci odpowiedziała.

Może ty przeczytaj dokładnie swoj tytuł postu.???

" F ---- Reichweite ??? Coz to moze byc? "

Ktoś inny mógłby ci odpisać na twoje zapytanie tak:

Jest to informacja wyswietlana na wyswietlaczu.
I też odpowiedż będzie zgodna z twoim zapytaniem. :mrgreen:

#11 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 14 stycznia 2007 - 15:09

Monis dzieki za rady, ale czytaj prosze dokladniej posty. Nie pytalem co znaczy Reichweite i Austemperatur... Mimo wszystko dzieki ;)

Czujnik poziomu paliwa jest raczej ok, bo wskazowka pokazuje normalnie. Jedynie wlasnie komp wyswietla F (czyli feler- blad). Czasami tylko pokaze jakies wartosci z kosmosu wzieta- np 30km przy pelnym baku i spalaniu srednim 8,8l/100km

cath, gdzie jest ten czujnik poziomu paliwa? No i jak sie do niego dostac.


czujnik poziomu paliwa jest w zbiorniku paliwa :mrgreen:
W kombi, musisz podnieść dywanik z prawej strony, jest tam pod nim taka srebrna zaślepka blaszana przykręcona na 4 wkrety. Po jej zdemontowaniu, ukazują się dwa przedowy paliwa które trzeba zdemontować (paliwo poleci)(zaznacz który jest który) oraz duży pierścien plastykowy który należy odkrecić w lewo. (ciężko idzie, najlepiej użyć specjalnego klucza, ew. młotek + drewienko)). Po odkręceniu podnosisz delikatnie całość do góry. Masz wtedy otwarty zbiornik, na dole widać pompę paliwa, przewody oraz sam czujnik. Jest z lewej strony pompy. Wyciąga się go w ten sposób, że przechyla się w lewo taką jak by dźwigienkę i wtedy wyjmuje się go do góry. Ciężko to opisać bez zdjęć. Dźwiegienka jest biała, wygląda jak haczyk. Zobacz może na allegro, może ma ktoś na sprzedaż taki element, jak będzie zdjęcie, to zobaczysz jak to wygląda
Składasz w odwrotnej kolejności.
ps. przy takich pracach najlepiej mieć mało paliwa w zbiorniku :bad:

#12 OFFLINE   Moniś

Moniś

    :)

  • 190 postów
  • Dołączył: 14-05-2006
  • Skąd: Łódź

Napisany 14 stycznia 2007 - 17:34

Moniś nie przejmuj sie ... kolega mglod7 mógł sobie podarować ten, lekko gburowaty, komentarz.
W mojej opinii zabrzmiało to jak 'nie wtykaj sie babo do męskich rozmów' za co mglod7 powinien Cie przeprosic.

Tego akurat nie oczekuję, ale więcej wyrozumiałości mile widziane :wink:

A powracając na krótko do odpowiedzi Moniś to kolego powiem tak, że dobrze ci odpowiedziała.

Może ty przeczytaj dokładnie swoj tytuł postu.???

Tym się właśnie zasugerowałam, choć gdybym się dłużej zastanowiła, to domyśliłabym się że chodzi o usterkę a nie komunikat. Mea culpa :smile:
Proste są dla dobrych samochodów, zakręty dla dobrych kierowców

#13 OFFLINE   mglod7

mglod7

    www.tchp.wroc.pl

  • 104 postów
  • Dołączył: 02-01-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 14 stycznia 2007 - 22:52

Kolezanke Monis z unizonym szacunkiem przepraszam za gburowatosc i gruboskornosc. Zly dzien w pracy i takie tego wyniki... Ehh...
Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa ;)

Co do plywaka to chyba raczej nie jest zawieszony bo wskazowka na zegarach pokazuje dobrze. Komputer teraz zaczal cos wskazywac, ale zle oblicza (wyniki w miare jazdy owszem zmniejszaja sie, ale sa o wiele za niskie <przy polowie baku wskazuje zasieg 5 km>)
semper fidelis

#14 OFFLINE   aniolmaciej

aniolmaciej
  • 468 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Łęknica

Napisany 14 stycznia 2007 - 23:07

mglod7 napisał/a:
Monis dzieki za rady, ale czytaj prosze dokladniej posty. Nie pytalem co znaczy Reichweite i Austemperatur... Mimo wszystko dzieki

... bez koment.

Za szybko czytałam Przepraszam, nie miałam racji więcej nie będę :wink:


TO bylo skierowane do autora postu a nie do Ciebie Monis !!!! Uwazam tak samo jak Cita ale nie chcialo mi sie uzewnetrzniac wiec napisalem bez koment. !

Maciek resetowanie robi sie tym mniejszym przyciskiem, a nie tym duzym.
Inaczej mówiąc wciska sie ten drugi przycisk. Pierwszy przycisk jest od przestawiania danych informacji.

No fakt , w kazdym razie wiadomo o co chodzi ... heh a czy ten mniejszy nie jestes w sumie nad duzym ?? Jezeli tak to dobrze napisalem

#15 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 stycznia 2007 - 11:32

No fakt , w kazdym razie wiadomo o co chodzi ... heh a czy ten mniejszy nie jestes w sumie nad duzym ?? Jezeli tak to dobrze napisalem

Maciek nie wiem jak jest u ciebie ale u mnie jest od przodu duzy a za nim dopiero ten mały do kasowania . :mrgreen:

Kolezanke Monis z unizonym szacunkiem przepraszam za gburowatosc i gruboskornosc. Zly dzien w pracy i takie tego wyniki... Ehh...
Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa ;)

I to jest właśnie najlepsze zakonczenie tamtego wątku. :piwo2: :piwo2:

Co do plywaka to chyba raczej nie jest zawieszony bo wskazowka na zegarach pokazuje dobrze. Komputer teraz zaczal cos wskazywac, ale zle oblicza (wyniki w miare jazdy owszem zmniejszaja sie, ale sa o wiele za niskie <przy polowie baku wskazuje zasieg 5 km>)


Posluchaj a nie zmieniany miałes czasem wyświetlacz, bo taki objaw był u mnie i po ponownym zaprogramowaniu wyświetlacza na Tech2 jest juz OKI.

#16 OFFLINE   mglod7

mglod7

    www.tchp.wroc.pl

  • 104 postów
  • Dołączył: 02-01-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 15 stycznia 2007 - 15:57

A czy powodem moglo byc np odlaczenie kompa? albo zmiana kompa? Wyswietlacz wydaje sie byc nie zmieniony (za duzo wypadnietych pixeli ;) ) Ale jak ojciec kupowal auto to w bagazniku facet zapomnial chyba i zostawil mu dodatkowy komputer... Hmmm....
semper fidelis

#17 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 stycznia 2007 - 16:12

Jesli zmieniał kompa to jest to możliwe.
Wtedy trzeba zaprogramowac wyswietlacz do danego silnika i rocznika.
Posluchaj wez sprawdz jaki ci wyswietla kod na wyswietlaczu. Robisz to w taki sposob:

włącz stacyjkę, wcisnij na raz dwa przyciski (R+S) na kilka sekund, te co sa przy przelączniku wycieraczek. Spisz sobie kod jaki ci sie wyswietli i nam podaj, wtedy zobaczymy czy wyswietlacz jest zaprogramowany do twego autka.

#18 OFFLINE   mglod7

mglod7

    www.tchp.wroc.pl

  • 104 postów
  • Dołączył: 02-01-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 19 stycznia 2007 - 16:26

Wracam do tematu bo w koncu sprawdzilem. Otoz komp wyswietla: 013 03 i pod spodem 24846.
Nie wiem co te cyfry znacza... auto to: 2,5l V6, sedan, 1997 rok.
semper fidelis

#19 OFFLINE   Norbi85

Norbi85
  • 87 postów
  • Dołączył: 06-12-2006
  • Skąd: ..::Biała Podlaska::..

Napisany 19 stycznia 2007 - 20:08

Masz źle zaprogramowany wyświetlacz. Taki kod jest przy 2.0 16V.
..::Norbi Biała Podlaska FOTKI ::..

#20 OFFLINE   mglod7

mglod7

    www.tchp.wroc.pl

  • 104 postów
  • Dołączył: 02-01-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 19 stycznia 2007 - 22:49

a gdzie moge znalezc te kody i cos wiecej o nich?
czy zle zaprogramowany wyswietlacz moze byc przyczyna zlego wyswietlania i obliczania zasiegu?
semper fidelis