Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

LCD czy PLAZMA?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
191 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   kindred

kindred
  • 70 postów
  • Dołączył: 29-03-2008
  • Skąd: Głogów

Napisany 07 marca 2009 - 02:19

jezeli chodzi o LCD to yebnijcie sobie 200 HZ i po sprawie :o

heh to tylko seria "z" sonego a ona tania nie jest:)
Panowie pracuje w branzy i jestem kierownikiem dzialu RTV w firmie X
Bawi mnie to jak wszyscy maja cisnienie na full HD ktorego w Polsce tak na prawde nie ma:)Wyjatki jesli masz odtwarzacz Bluray,PS3 lub kamere full HD
i ogladasz nagrany na niej material.Wszystkie Kanaly telewizyjne tzw.HD
to nie jest prawdziwe full HD one sa poprostu wyskalowane 16:9:D
wiec graja ladnie na cyfrowych TV bo one maja takie scalowanie:)
teraz moje zdanie odnosnie PLAZMA vs LCD.Jeszcze 1,5 roku temu jakby ktos mi powiedzial ze plazma jest lepsza to bym zabil smiechem:czerwona_kartka:
Pojawily sie w konu plazmy godne uwagi firmy Panasonic serie:
Pv8----->HD READY
pv80---->praktycznie to samo co poprzednik troche wyzszy kontrast jedno hdmi wiecej i czytnik kart SD oraz wyjscie D-sub(komputer)
py8--->plazma full HD
py80--->plazma full HD
py85---> analogicznie malo sie rozni od poprzednika.
przeprowadzone testy na najslabszym zawodniku pv8 wlaczone zdjecie(obraz statyczny) na 2 dni i 3 noce:) zero efektu wypalenia:o:shock:
kolejny mit plazmy pobieraja wiecej pradu:
jesli LCD ma napisane 200w to zawsze przez godzine "wezmie" 200W.
Jesli plazma ma napisane 255w(model pv8 37 cali) oznacza to ZE MAKSYMALNIE przez godzine moze pobrac 255W.Stanie sie to jednak tylko w przypadku jesli plazma bedzie swiecic(ekran bedzie bialy) na bialo przez godzine.Czy ktos tak oglada telewizje??:DJesli ogladamy normalnie film/program tv i wystepuje kolor czarny lub bardzo ciemny plazma wylacza w tym miejscu pixele i uzyskuje prawdziwa czern a co za tym idzie spada pobor pradu:)sprawdzane miernikiem plazma pv8 37 cali srednio pobiera 190Wat na godzine.
Kolejny mit:plazmy krocej dzialaja szybciej sie psuja:
panasonic daje gwarancje na 100tys godzin grania matrycy(przez 100tys.godzin kolory nam nie wyblakna--->czego nie mozna powiedziec o LCD i slynnych Rogach matrycy ktore najszybciej traca kolory)w LCD to max 60 tys godzin ale kolory wyblakna.Swoja droga fajny chwyt marketnigowy KTO NA BOGA BEDZIE TAK DLUGO TRZYMAL TV?Max to 4-5 lat po kiego grzyba mi 30lat?:)
Jesli lubisz sport/filmy akcji musisz miec szybka matryce zeby nie bylo efektu smuzenia:) Szybkosc dzialania matryc w LCD to od 2-8 ms(im mniej tym szybsza matryca)najnizszy panasonic czas reakcji matrycy:0,001tysieczna ms:)dodatkowo wszystkie plazmy Panasonica maja 100Hz za ktore w LCD trzeba dobulic:)
czyli znowu LCD dostaje baty:p
A teraz najlepsze jesli kupisz LCD i postawisz w domu kolory beda Ci sie podobac:)ale pozycz od kumpla plazme i postaw ja przy swoim LCD to poprosisz o zyletke:)
kolejna sprawa jesli masz slaby sygnal(analog) nie pchaj sie w LCD
bo jak puscisz sygnal wyskalowany 4:3 na LCD to bedzie obraz porozciagany(mniej widoczne przy mniejszych przekatnych).Tutaj znowu Plazma wiedzie prym bo ma o niebo lepsze autoskalowanie i obraz nie bedzie az tak porozciagany)
to tyle troszke sie rozpisalem:)Powiem jedno jesli plazma to tylko Panasonic ewentualnie LG ale bron Cie Panie Boze przed Plazmami samsunga(wystepuje efekt wypalenia)
wszystko co tu napisalem jest poparte doswiadczeniem,co zrobicie z ta wiedza wasza sprawa nie ma sensu nikgo przekonywac na sile:)
I jeszcze jedna sprawa wiekszosc ludzi ktora twierdzi ze Plazmy sa do **** nie potrafilaby ich odroznic od LCD,a juz na bank nie miala z nimi stycznosci
ale duzo sie naczytali w "pani domu" wiec sa expertami:)
zyjemy w ciekawych czasach wszyscy znaja sie na telewizorach,samochodach i polityce i na wielu innych aspektach zycia:)
ARTYKUL NIE JEST SPONSOROWANY:D
Jakby co sluze pomoca ewentualnym rabatem jesli ktos zjawi sie u mnie w sklepie i powola sie na forum:)
pozdrawiam
Pozdrawiam wszystkich.Marcin

#62 OFFLINE   LAPD

LAPD
  • 42 postów
  • Dołączył: 15-01-2009

Napisany 07 marca 2009 - 09:49

:o:o:o ale wywód. ale potwierdzam. mam kolegę który się zna bo to naprawia i mowi to samo.;)

#63 OFFLINE   ALI

ALI

    R6/2.8.1/Manual

  • 1 496 postów
  • Dołączył: 24-09-2008
  • Skąd: RACIBÓRZ
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 marca 2009 - 10:49

kindered czemu dopiero teraz? :D
ja już 1,5 roku temu kupiłem LCD no ale panasonica TX-32LE7P - czemu? bo pewnego dnia włanczam tv i pyk przestał działać no i co bede bez? do sklepu szukam patrze 2229zł 32" no i już do domu...
narazie nie mam z nim problemów ale widzę że teraz one stoją za około 1200zł :o i niewiem czy to z racji ich jakości czy tylko przez to że jest już kilka nowszych modeli?

co o tym sądzisz?

#64 OFFLINE   przemek985

przemek985
  • 1 124 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 07 marca 2009 - 12:18

Mam PV8 i potwierdzam to co napisal kindred. Wybralem go w media z ponad chyba ze 100 telewizorow i nie zaluje, zaden LCD sie nie umywa. Teraz jeszcze poluje na kino Panasonic SC-PT860 i bede happy:D

#65 OFFLINE   kindred

kindred
  • 70 postów
  • Dołączył: 29-03-2008
  • Skąd: Głogów

Napisany 07 marca 2009 - 13:02

kindered czemu dopiero teraz? :D
ja już 1,5 roku temu kupiłem LCD no ale panasonica TX-32LE7P - czemu? bo pewnego dnia włanczam tv i pyk przestał działać no i co bede bez? do sklepu szukam patrze 2229zł 32" no i już do domu...
narazie nie mam z nim problemów ale widzę że teraz one stoją za około 1200zł :o i niewiem czy to z racji ich jakości czy tylko przez to że jest już kilka nowszych modeli?

co o tym sądzisz?

Juz odpowiadam:D poniewaz wyszlo cudo zwane LZD800.Jest to telewizor LCD
ze stajni Panasonica.Cudo to laczy najlepsze cechy plazmy+LCD.Zrobilismy test i podlaczylismy obok siebie Sony 40 Z4500(200Hz) i wlasnie model wymieniony wyzej.Wszystko puszczone na blu-ray'u i na demie firmy Sony ktore podbija jakosc obrazu w tv firmy Sony:)
powiem krotko LZD800 poprostu zmiazdzyl "zetke"praktycznie w kazdym aspekcie:o:o:ksiadz::eek:
powiem krotko mnie zatkalo,a nie jedno juz widzialem.JEST TO 1 TELEWIZOR LCD W KTORYM WYSTEPUJE KOLOR CZARNY!!!!!!Obraz jest tak dobry ze ciezko oderwac wzrok(bluray).Najlepsze na koniec ma Wzorowe autoskalowanie i mozna smialo ogladac analog wyglada to na tle innych LCD
IDEALNIE(warunek dobrej jakosci kable---->kable bardzo duzo daja,nie oszczedzajcie na nich nigdy)
Jedyny minus telewizora to maxymalna przekatna 37 cali:(
ale taka polityke ma Panasonic odnosnie LCD.Kazdy model LCD to max 37 cali.
Proponuje sie przejsc do sklepu i obejrzec to cudo na wlasne oczy:)
JESZCZE JEDNA WAZNA SPRAWA:rozdzielczosc FULLHD w telewizorach
ponizej 40 cali w ogole nie ma sensu.Ludzkie oko jest za glupie i nie bedzie widziec roznicy w HDREADY czy w FULLHD ponizej 40cali za to wy odczujecie ja w swoich portfelach,nie badzcie ofiarami MARKETINGU i NAGONKI NA FULLHD:ksiadz::mad:Jak widze 32 cale i fullHD to chce mi sie smiac:D
ale reklama robi swoje:)
JESZCZE JEDNA WAZNA RZECZ.Jesli chodzi o plazmy HDREADY mozecie zobaczyc rozdzielczosc 1024x768,a wiekszosc wie ze HDREADY to 1366x768
i wtedy jest krzyk ze 1024x768 to nie jest nawet HDREADY.Juz tlumacze
wazna jest w tym rownaniu druga liczba w tym przypadku 768 jesli jest wyzsza badz rowna liczbie 720 to TV jest HDREADY:)
Jakby co pisac na priv lub w tym temacie bede rozwiewal watpliwosci(jesli ogarne pytanie bo alfa-omega przeca nie jestem);)
pozdrawiam
a tutaj link dla leniwych opinie konsumentow:
http://www.ceneo.pl/...1-10;0161-1.htm
Jesli mialbym teraz kupic telewizor to moze wszystkich zaskocze ale postawilbym
na 42pv80----->najlepsza stosunek cena jakosc!
a jesli mialbym wiecej kasy
to zdecydowanie:LZD 800
zastrzegam wszystko co pisze to moje prywatne odczucia poparte testami,nie kreuje sie na znawce poprostu dziele sie wiedza(bo cos tam wiem)jak ja spozytkujecie to juz wasza sprawa:)
Nie mam zamiaru sie z nikim klocic ani nic udowadniac bo o gustach sie nie dyskutuje
jeden woli matke drugi corke:)i nic tego nie zmieni:)
pozdrawiam
Pozdrawiam wszystkich.Marcin

#66 OFFLINE   Eddek

Eddek

    Superupierdliwiec

  • 110 postów
  • Dołączył: 25-01-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 07 marca 2009 - 13:45

Ja jak lazilem za plaskaczem i wlazlem do jednego sklepu to mi gosciu polecal bardzo plazme Panasonica, ale miala juz w 15 miejscach odbite na matrycy "brak sygnalu". Jak sie spytalem czy to zniknie to mi powiedzial, ze ten TV ma opcje kasacji wypalen przez wsywietlanie przez 10 min biaglego ekranu o duzej jasnosci. To jakos nie wzbudzilo mojego zaufania, ze wypalone slaby na patrycy usuwa sie wypalajac reszte matrycy, zeby bylo rowno...

W koncu kupilem LCD Samsunga 37" (235W poboru mocy, na rachunku bylo widac od razu) i chodzi tak juz chyba od roku i jest git, chociaz troche wolno w porownaniu z CRT zmienia kanaly.

#67 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 07 marca 2009 - 14:20

Ja mam LCD Philipsa, właśnie odlądam na TVN Turdo "Na Osi" i super chodzi. Jestem zadowolony nic nie narzekam, mam go od roku i chwalę sobie ;-)

#68 OFFLINE   kindred

kindred
  • 70 postów
  • Dołączył: 29-03-2008
  • Skąd: Głogów

Napisany 07 marca 2009 - 14:37

Kolego nie chce Cie martwic ale kolega ktory Cie obslugiwal nie mial pojecia o czym mowi... juz tlumacze:)
W zadnej Plazmie Panasonika(spolszczamy nazwe a co:)) nie ma opcji wybielania matrycy:)Wystepuja tylko i wylacznie w Samsungach(ktore nie oszukujmy sie jej potrzebuja--->bo sie wypalaja)i niektorych modelach LG.
Panasonik rozwiazal to elektronicznie.Jesli wyswietlany jest obraz statyczny pixele caly czas "przeskakuja" zeby uniknac wlasnie wypalenia.Najlepsze jest to ze ogladajacy nie ma zadnego pojecia o tym,nie widzi tego!!:)Tu znowu wracam do tego ze ludzkie oko jest glupie i latwe do oszukania:)Moim zdaniem widziales jakis felerny/zepsuty model.Pamietajmy to tylko telewizor i ma prawo cos pasc prawda.
O JEZU ZAPOMNIALEM O NAJWAZNIEJSZYM!!! DO WSZYSTKICH ZAINTERSOWANYCH PLAZMAMI.
Jesli kupujecie nowke Plazme pamietajcie ze te telewizory jak silniki w aucie trzeba "DOTRZEC".Dokladnie chodzi o matryce.Nowka plazma musi chodzi ok.200 godzin
na standardowym ustawieniu nasycenia kontrastu(standard,kinowy,Dynamiczny).
Jesli ktos w nowym TV Plazmowym wskoczy na ustawienie Dynamiczne(najlepsze,najbardziej,nasycone odwzorowanie kolorow)Istnieje duza szansa ze uszkodzi,
skroci zywotnosc matrycy.To samo tyczy sie przewozu/transportu Plazmy.KATEGORYCZNY ZAKAZ PRZEWOZENIA/NOSZENIA/TRANSPORTU W PIONIE!!!!!!!!!TYLKO I WYLACZNIE W POZIOMIE:)Tutaj znowu LCD wiecej wybaczy(mozna niesc jak sie chce:))
Dzieki EDDEK za przypomnienie o tym drobnym fakcie:)

W koncu kupilem LCD Samsunga 37" (235W poboru mocy, na rachunku bylo widac od razu) i chodzi tak juz chyba od roku i jest git, chociaz troche wolno w porownaniu z CRT zmienia kanaly.

Powiem tak 37pv80 lub 37pv8 maksymalny pobor pradu moga miec 255W.Wiec Twoja 37 nie jest super oszczedna.Poniewaz zawsze na godzine wezmie Ci 235W,a ww Modele plazm efektywnie beda braly 180-190W przy normalnym uzytkowaniu.
Nierozumiem jeszcze jednego zdania "na rachunku bylo widac odrazu"chodzi Ci zapewne o to ze CRT bral o wiele mniej pradu tak???To jest norma stare TV srednio braly jakies 50W(zalezy jakie cale ofkoz)
Wracajac do szybkosci zmieniania kanalow to sie nie martw:)
Czy to plazma czy LCD zawsze trwa to dlugo w porownaniu do starych TV CRT.
Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za przypomnienie o docieraniu.

Ja mam LCD Philipsa, właśnie odlądam na TVN Turdo "Na Osi" i super chodzi. Jestem zadowolony nic nie narzekam, mam go od roku i chwalę sobie ;-)

I to jest najwazniejsze masz byc zadowolny z zakupu:D
jesli spelnia Twoje oczekiwania to gratuluje zakupu:)
Napisz jeszcze ktora seria.i jakie cale.
powiedzmy 42PFL5603 jest to telewizor 5 serii(pierwsza liczba mowi ktora to seria)najwyzsza seria na ta chwile Philipsa to seria 9;)
pozdro
Pozdrawiam wszystkich.Marcin

#69 OFFLINE   Eddek

Eddek

    Superupierdliwiec

  • 110 postów
  • Dołączył: 25-01-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 07 marca 2009 - 15:48

kindred: widac masz obeznanie w temacie, to sie zapytam jeszcze o tunery MPEG4. Gdzies czytalem, ze od chyba 2012 albo 2013 roku ma u nas zniknac kompletnie analogowa TV i wszystko ma leciec w MPEG4. Teraz nie wiem ile jest w tym prawdy a ile jest paranoi mediow.

#70 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 07 marca 2009 - 16:12

Napisz jeszcze ktora seria.i jakie cale.
powiedzmy 42PFL5603 jest to telewizor 5 serii(pierwsza liczba mowi ktora to seria)najwyzsza seria na ta chwile Philipsa to seria 9
pozdro


A więc:

PHILIPS 42 PF-L 3312

#71 OFFLINE   kindred

kindred
  • 70 postów
  • Dołączył: 29-03-2008
  • Skąd: Głogów

Napisany 07 marca 2009 - 19:19

Czyli 3 seria
niby najgorsza;) bo najnizsza ale jeszcze zadna seria 3 nie wrocila na Gwarancje za mojej kadencji:)
Wazne ze jestes zadowolony:D
Pozdrawiam wszystkich.Marcin

#72 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 07 marca 2009 - 19:29

może programów HD jeszcze nie ma wiele, ale jest ich coraz więcej, jeśli kupowałbym telewizor to byłby to full HD

CO do full HD w ekranie poniżej 40 cali - wg mnie jest jak najbardziej sensowne - wszystko zależy od tego, z jakiej odległości będzie się nań patrzeć. Nikt nie kupuje 32 cale żeby go powiesić na ścianie odległej o 5 metrów

#73 OFFLINE   kindred

kindred
  • 70 postów
  • Dołączył: 29-03-2008
  • Skąd: Głogów

Napisany 07 marca 2009 - 23:23

musialbys siedziec 0,5 metra lub mniej od telewizora zeby zobaczyc roznice miedzy fullHD a HD ready.Owszem wychodzi coraz wiecej kanalow HD,ale nie ma zadnego kanalu FullHD
w Polsce:).wszystkie kanaly HD sa poprostu wyskalowane do 16:9,dlatego wygladaja super w porowaniu do standardowego obrazu skalowanego 4:3(standard w Polsce)
bo LCD i plazmy(ale glownie LCD)rozciagna taki sygnal zeby wypelnic caly ekran i efekt jest okrutny.w Ciagu ostatniego roku bylem na szkoleniach firm SONY,Samsung,Panasonic,LG,Sharp---->to co napisalem pochodzi wlasnie z tych szkolen.
Prowadzacy nabijali sie z szarych ludzi ktorzy leca na fullHD w Polsce.Jedyne FullHD
w naszym kraju to odtwarzacz bluray,Material nagrany na kamerze fullHD i odtworzony na cyfrowym TV oraz konsole do gier glownie PS3 z racji posiadania Bluray.
Pozdrawiam wszystkich.Marcin

#74 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 08 marca 2009 - 14:47

Skoro żeby zobaczyć full hd w 32" trzeba siedzieć 0,5 m od ekranu to by siedzieć w odległości 1 metra trzeba by mieć ekran 64"?
trochę się to kupy nie trzyma

Wg mnie nie ma sensu kupowanie dzisiaj telewizora bez full HD

#75 OFFLINE   kindred

kindred
  • 70 postów
  • Dołączył: 29-03-2008
  • Skąd: Głogów

Napisany 08 marca 2009 - 17:37

heh a ja kilka postow wyzej powiedzialem ze nie mam zamiaru nic udowadniac i sie klocic:)
i napisalem zeby zobaczyc roznice miedzy fullhd a hdready w tv ponizej 40 cali trzeba siedziec 0,5m od tv.
napisalem kilka postow wyzej ze full hd oplaca sie w tv powyzej 40cali.
Sledzisz temat od poczatku czy tak sie wbiles?
pozdro
Pozdrawiam wszystkich.Marcin

#76 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 08 marca 2009 - 18:51

przeczytałem całość, wiem że starasz się obiektywnie opisać swe doświadczenia, pozwoliłem sobie na małą polemikę, tak mnie wciągnął temat :-)

wydaje mi się, że różnica między hd ready a full hd jest na tyle mała, że lepiej dołożyć parę zł lub poczekać kilka miesięcy na dalszy spadek cen i kupić jednak nowszą technologię. Choćby po to, by móc w lepszej jakości oglądnąć sobie zdjęcia.

#77 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 08 marca 2009 - 21:23

Czyli 3 seria
niby najgorsza bo najnizsza ale jeszcze zadna seria 3 nie wrocila na Gwarancje za mojej kadencji
Wazne ze jestes zadowolony


widzę że znasz się na rzeczy TV ma ponad rok i działa tak jak trzeba. Głos byle jaki, ale mam podłączone pod kino domowe LG i jest napawde super

#78 OFFLINE   kindred

kindred
  • 70 postów
  • Dołączył: 29-03-2008
  • Skąd: Głogów

Napisany 08 marca 2009 - 22:19

Jak dla mnie kazda plazma/LCD ma dzwiek do bani i potrzebne jest kino:)
Philips ma naprawde ok dzwiek ale dopiero od seri 5 w zwyz.
Pozdrawiam wszystkich.Marcin

#79 OFFLINE   crocos

crocos
  • 261 postów
  • Dołączył: 10-12-2006

Napisany 09 marca 2009 - 09:01

kindred a jak oceniasz 42LG7000?
zanabyłem taki miesiąc temu i ciekaw jestem Twojej opinii...

#80 OFFLINE   kindred

kindred
  • 70 postów
  • Dołączył: 29-03-2008
  • Skąd: Głogów

Napisany 09 marca 2009 - 11:52

Moim zdaniem LG(czyli fuzja firm Lucky i Goldstar) jest jedna z najbardziej nie docenianych na rynku firm,czemu tak sie dzieje pojecia nie mam ale wieszosc ludzi ma cisnienie na Sony lub Samsunga...Jesli chodzi o serie 7000 to bardzo przypadl mi do gustu jej design,wyglada to naprawde ladnie.42lg7000 ma naprawde dobre parametry pomijajac fullhd i 100Hz,dzwiek zaprojektowany przez Levinsona z tego co pamietam(audiofill).Bardzo fajna sprawa ze ma 4 wyjscia HDMI(a nie jak 98% 3hdmi)
dodatkowy bajer blutooth do sluchania muzyki,przegladania zdjec,sluchawki.Ma rowniez(chyba)sensor swiatla.LG nie jest tak rozreklamowana firma jak samsung,sony wiec zawsze musi dac wiecej za mniej.Dlatego warto inwestowac w sprzet LG:)
Moim zdaniem jesli uparles sie na LCD,to dobry wybor.
Pozdrawiam wszystkich.Marcin