Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jakie LPG do 2.2 16V


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
127 odpowiedzi na ten temat

#121 OFFLINE   romanr87

romanr87
  • 36 postów
  • Dołączył: 18-10-2011
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 stycznia 2016 - 06:06

ja se sam serwisuje, wbrew pozorom prins jest łatwiejszy w regulacji i ustawieniach niz chocby stag



#122 OFFLINE   technix

technix
  • 962 postów
  • Dołączył: 26-09-2014
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 22 stycznia 2016 - 07:01

To nie znaczy że kolega tez będzie, poza tym chodziło mi o posiadanie softa

#123 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 stycznia 2016 - 10:28

Nie wiem czy jest sens zakupu wypasionej instacji za kilka kpln. Miałem w 2.2 zwykłą instalacje z kompem KME i wtryski niebieskie valteki i nie narzekałem. Cała instalacja w 2010 r,. kosztowała bodajże 1,8 tys. zł. Do 2015 bez problemów (pewnie dalej jeździ) regularnie serwisowana raz w roku, gaz tankowałem tylko na (powiedzmy sobie) renomowanych stacjach. Nie było różnicy czy jadę na lpg czy na pb, przełączanie też niezauważalne. Podstawa to regularny serwis u ogarniętego fachmana, który nie tylko filtr zmieni ale zrobi całą diagnistykę na kompie, wyreguluje itp. No i lać gaz dobrej jakości.



#124 OFFLINE   technix

technix
  • 962 postów
  • Dołączył: 26-09-2014
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 22 stycznia 2016 - 12:27

dlatego pisałem, że cena od 1500 do 3000 a nawet wyżej jak toś chce, tylko po co?

Ja jestem mocno ZA za polskimi sterownikami, bo raz, że jak coś to można kupić kabel i softa za darmo pobrać, a dwa jak umrze sterownik (elektronika) to można też używki poszukać za 150 czy nawet taniej, a nie zaraz 400-500 za nowy, a jak masz takiego PRINSa czy choćby BRC SQ24 to już raczej mały promil na znalezienie czegoś...

Zresztą wg tej samej zasady kupiłem Omkę, chcę coś popularnego, do czego części znajdę gdziekolwiek



#125 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 stycznia 2016 - 17:00

dlatego pisałem, że cena od 1500 do 3000 a nawet wyżej jak toś chce, tylko po co?

Ja jestem mocno ZA za polskimi sterownikami, bo raz, że jak coś to można kupić kabel i softa za darmo pobrać, a dwa jak umrze sterownik (elektronika) to można też używki poszukać za 150 czy nawet taniej, a nie zaraz 400-500 za nowy, a jak masz takiego PRINSa czy choćby BRC SQ24 to już raczej mały promil na znalezienie czegoś...

Zresztą wg tej samej zasady kupiłem Omkę, chcę coś popularnego, do czego części znajdę gdziekolwiek

dlatego zakładanie wtrysków w cenie samochodu śmiesznie wygląda



#126 OFFLINE   technix

technix
  • 962 postów
  • Dołączył: 26-09-2014
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 22 stycznia 2016 - 19:17

Ciekawe jakby auto ukradli za czym bardziej by tęsknił

#127 OFFLINE   arklin

arklin
  • 188 postów
  • Dołączył: 09-05-2007
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 23 stycznia 2016 - 10:49

Chyba najprościej odwiedzić FORUM LPG, gdzie można znaleźć polecane warsztaty, a nawet czasem obejrzeć ich montaże. Grunt to znaleźć porządny warsztat - taki, który zamontuje to co dobre i dobrze to wystroi. Generalnie polecane są polskie wyroby, nie tylko dlatego, że są polskie, ale dlatego, że są polskie i dobre. Zagazowanie Omegi to naprawdę nie jest problem, jeśli nie będzie tego robił papudrak. Prins jest fajny, tylko po co podwajać wartość auta instalacją gazową?  P.S. Jakąkolwiek instalkę zamontujesz to optymalnym wyborem są chyba Barracudy, jak na razie spora część gazowników je montuje i poleca, poza tym wydaje się, że mają stosunkowo dobry stosunek cena/jakość. Producent zdaje się miał zajawkę na stworzenie alternatywy dla japońskich wtrysków i kładł duży nacisk na trwałość.


Edytowany przez arklin, 24 stycznia 2016 - 16:56.


#128 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 stycznia 2016 - 17:15

zestaw dla 15 letniej omegi z silnikiem 4 cyl w zupełności wystarczy dla silnika o takim małym wymaganiu ,,, nie przepłacaj 

 

http://www.drypa.pl/..._OMVL_REG_.html