Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Niestety uszczelka pod głowicą... czy na pewno ?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
190 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Priam

Priam
  • 8 postów
  • Dołączył: 02-07-2008
  • Skąd: KWIDZYN

Napisany 03 lutego 2009 - 23:12

Dzięki serdeczne ! ale to mało optymistyczna opcja ;-)

Witaj! A jak mam to sprawdzić ( rano ) i gdzie - tj u kogo ? bo boją się tej vałki jak cholera!
Priam

#42 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 03 lutego 2009 - 23:36

Dzięki serdeczne ! ale to mało optymistyczna opcja ;-)

Witaj! A jak mam to sprawdzić ( rano ) i gdzie - tj u kogo ? bo boją się tej vałki jak cholera!


zadzwon do Wojtka do korzeniewa z tym ze chlopak jest chory i nie wiem czy ci da rade to wybadac. 275 18 24. p.s co ze skrzynia ? naprawiles ?




 


#43 OFFLINE   Priam

Priam
  • 8 postów
  • Dołączył: 02-07-2008
  • Skąd: KWIDZYN

Napisany 03 lutego 2009 - 23:51

Jeszcze nie ale już się definitywnie kończy i czas będzie się tym zająć. Dzięki za tel do Wojtka ;-)
A ty masz jeszcze ten automacik ???
Priam

#44 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 04 lutego 2009 - 09:07

Jeszcze nie ale już się definitywnie kończy i czas będzie się tym zająć. Dzięki za tel do Wojtka ;-)
A ty masz jeszcze ten automacik ???


tamtej juz nie ale mam prawie nowke z przebiegiem 49 000 km




 


#45 OFFLINE   aba

aba
  • 74 postów
  • Dołączył: 04-02-2008
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 07 lutego 2009 - 12:21

Podepnę się. Dzisiaj pierwszy raz po wymianie oleju odkręciłem korek i to co ujrzałem mnie przeraziło. Mleko na korku i na tej rurce. Wyjąłem bagnet, wydaje mi się, że olej normalny(bez płynu). Po przejechaniu ok 3 km, na korku pokazał się czarny olej. Płynu nie ubyło, ciśnienia w wężach nie ma, temp. nie rośnie. Mało ostatnio jeżdżę autkiem, ma 2,3 dniowe przestoje. Myślicie, że może to być od tego. Nie mam zamiaru nabijać licznika i nie pisałbym, ale na moje oko to tego mleka trochę tam było(olej wymieniałem nie całe 2 miesiące temu). Uszczelka, czy nie panikować i zobaczyć co będzie:confused:
Panie Boże. Jest poniedziałek. Spraw, aby ten tydzień szybko minął, żebym w sobotę mógł iść na imprezę

#46 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 lutego 2009 - 12:45

Aba - miałem ostatnio to samo. Auto stało długi czas i przez 200 mil pod korkiem było masło. W końcu jednak woda odparowała. Wg mnie przy długim postoju lub krótkich przejazdach woda dostaje się do oleju i po podgrzaniu idzie w najwyższe miejsce - rurkę od korka, gdzie w odróżnieniu od np silnika Vectr V6 jest uwięziona i się odkłada.
Pojeździj trochę i zobacz co będzie.

#47 OFFLINE   aba

aba
  • 74 postów
  • Dołączył: 04-02-2008
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 07 lutego 2009 - 12:52

Dzięki za słowa otuchy, zobaczymy, może masz rację, oby bo mnie ch... strzeli jak to będzie uszczelka
Panie Boże. Jest poniedziałek. Spraw, aby ten tydzień szybko minął, żebym w sobotę mógł iść na imprezę

#48 OFFLINE   priv86

priv86

    Fomek

  • 326 postów
  • Dołączył: 03-05-2008
  • Skąd: Koźmin Wlkp

Napisany 08 lutego 2009 - 01:11

niestety nie znalazłem żadnych wycieków w podszybiu, auto odstawiam 17 do mechanika i się zastanawiam czy nie zlecić zaraz remontu głowić. Ile może kosztować remont głowic +- ?? z góry dzięki za odpowiedź Pozdrawiam.
Fomasz
CB PrEsIdEnT wAlKeR + pReSiDeNt AlAbAmA :)
http://pl.youtube.co...h?v=Dd-hPKc1V30

#49 OFFLINE   priv86

priv86

    Fomek

  • 326 postów
  • Dołączył: 03-05-2008
  • Skąd: Koźmin Wlkp

Napisany 17 lutego 2009 - 14:31

Niestety mechanik odmyslał się od naprawy bo twierdzi że rozrząd jest skomplikowany i niema przyrządów a co najlepsze powiedział mi że naprawa może być strasznie droga i że lepiej sprzedać auto. zostawiłem mu auto żeby zaglądną czy nie jakieś węże itp. co robić ?? gdzie dać do naprawy ?? najlepiej gdzieś koło jarocina albo krotoszyna - Pomocy a jak nie to kupię odpowiednie narzędzia i sam rozbiorę wydam 1000zł na klucze i będę mógł sam grzebać
Fomasz
CB PrEsIdEnT wAlKeR + pReSiDeNt AlAbAmA :)
http://pl.youtube.co...h?v=Dd-hPKc1V30

#50 OFFLINE   oma

oma
  • 83 postów
  • Dołączył: 01-01-2009
  • Skąd: Wyrzysk

Napisany 18 lutego 2009 - 07:24

priv86 jesli niemasz daleko do Wyrzyska Wielkopolskie to jedz tam odezwij sie na gg dzis wieczorem dam ci namiary bede miedzy 19 a 20 godz. na gg

#51 OFFLINE   zwloki

zwloki

    omega

  • 680 postów
  • Dołączył: 02-11-2006
  • Skąd: olsztyn, cork
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 lutego 2009 - 10:56

zlecić zaraz remontu głowić. Ile może kosztować remont głowic +- ?? z góry dzięki za odpowiedź Pozdrawiam.


nie ruszaj glowic narazie, sprawdzales juz chlodniczke oleju , z tego co sie orjentuje to 9 przybadkow na 10 w vce to jest wlasnie chlodniczka oleju, wiec zanim w koszta sie wpakujesz niepotrzebne to sprawdz to to mozesz samemu zrobic nawet na forum jest duzo porad odnosnie tego.

#52 OFFLINE   ermi

ermi
  • 377 postów
  • Dołączył: 13-10-2008
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 lutego 2009 - 12:38

a ma ktoś jakieś solidne tańsze niż serwisowe - źródło zakupu tej cholernej chłodniczki? i mostka
reflektowalbym na zakup

#53 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 18 lutego 2009 - 13:33

a ma ktoś jakieś solidne tańsze niż serwisowe - źródło zakupu tej cholernej chłodniczki? i mostka
reflektowalbym na zakup



http://www.allegro.p...ra_calibra.html

bierz ta.




 


#54 OFFLINE   priv86

priv86

    Fomek

  • 326 postów
  • Dołączył: 03-05-2008
  • Skąd: Koźmin Wlkp

Napisany 18 lutego 2009 - 17:18

dzięki za porady ale kupuje narzędzia i rozbieram głowice, dziś odebrałem auto i mechanik miał zadanie zlokalizować usterkę i jest dziurka między głowicą a blokiem (w uszczelce ) i sika sobie ładnie, ale zanim dałem mu do sprawdzenia sam patrzyłem w kanale i tam właśnie pod cewką sika... mechanik ponać drogi ale wziął za lokalizacje usterki 20 zł. myślę ze rozpocznie po niedzieli naprawę UPG Podziękowania za pomoc / Pozdrawiam :) he udało mi się namówić wujka (mechanik) i od jutra bierze się za moja kluskę :)
Fomasz
CB PrEsIdEnT wAlKeR + pReSiDeNt AlAbAmA :)
http://pl.youtube.co...h?v=Dd-hPKc1V30

#55 OFFLINE   priv86

priv86

    Fomek

  • 326 postów
  • Dołączył: 03-05-2008
  • Skąd: Koźmin Wlkp

Napisany 27 lutego 2009 - 01:18

Tak dziś podjechałem do wujka i zdjęliśmy głowice uszczelka tak skruszała ze w rękach wszystko odłazi. najbardziej mnie cieszy to że cylindry i wałki rozrządu wyglądają jak nowe. ale niestety martwi mnie ustawienie rozrządu :/ ale myślę ze damy rade zwłaszcza że wuja mechanik co prawda nie grzebał jeszcze przy tego typu silnikach.
Fomasz
CB PrEsIdEnT wAlKeR + pReSiDeNt AlAbAmA :)
http://pl.youtube.co...h?v=Dd-hPKc1V30

#56 OFFLINE   priv86

priv86

    Fomek

  • 326 postów
  • Dołączył: 03-05-2008
  • Skąd: Koźmin Wlkp

Napisany 08 marca 2009 - 10:52

tak uszczelki pod głowicą, już wszystko zrobione, wszystko do o\koła wymieniłem + rozrząd (po 13 tyś wyjechany pasek ale to przez rolkę napinającą - krzywa była) cały koszt imprezy coś koło 2300 zł wtym 400zł które wójkowi odpaliłem.
Fomasz
CB PrEsIdEnT wAlKeR + pReSiDeNt AlAbAmA :)
http://pl.youtube.co...h?v=Dd-hPKc1V30

#57 OFFLINE   Dikson

Dikson
  • 70 postów
  • Dołączył: 25-02-2009
  • Skąd: Polska

Napisany 15 marca 2009 - 16:15

wiecie może jakie są objawy gdy pęknie głowica w 2.5 V6

u mnie spod pokrywy zaworów z prawej strony cieknie troche olej i dostaje sie na kolektor no i dymi - ja myśle ze od tego właśnie dymi... koleś dzisiaj był oglądnac moją omege (taki młody) i mowil mi ze mam pęknietą glowicę i stąd mi tak dymi...

co o tym myslicie? silnik dobrze chodzi, pali bez problemów, nie grzeje się, nie bierze płynu chłodniczego, stan oleju sie utrzymuje, na wolnych obrotach wogole prawie nie ma dymu zadnego - dopiero jak sie dogazuje to widac ze coś z rury leci (dym)

z góry wielkie dzieki za info

#58 OFFLINE   simon samit

simon samit
  • 35 postów
  • Dołączył: 17-03-2008
  • Skąd: anglia

Napisany 16 marca 2009 - 12:58

masz stare uszczelki na pokrywie zaworów standart w omie ,wymień i powinno być oki.
a z ta peknietą głowicą to albo koleś partacz czy brak doswiadczenia ,albo prubuje naciagnąć cie na koszta ...
w polsce polonezy w angli fordy golfy i pierwszy opel i jeste zadowolony

#59 OFFLINE   zwloki

zwloki

    omega

  • 680 postów
  • Dołączył: 02-11-2006
  • Skąd: olsztyn, cork
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 marca 2009 - 13:56

wiecie może jakie są objawy gdy pęknie głowica w 2.5 V6

u mnie spod pokrywy zaworów z prawej strony cieknie troche olej i dostaje sie na kolektor no i dymi - ja myśle ze od tego właśnie dymi... koleś dzisiaj był oglądnac moją omege (taki młody) i mowil mi ze mam pęknietą glowicę i stąd mi tak dymi...

co o tym myslicie? silnik dobrze chodzi, pali bez problemów, nie grzeje się, nie bierze płynu chłodniczego, stan oleju sie utrzymuje, na wolnych obrotach wogole prawie nie ma dymu zadnego - dopiero jak sie dogazuje to widac ze coś z rury leci (dym)

z góry wielkie dzieki za info


na bank uszczelki pod pokrywa!
tylko zanim zabierzesz sie za wymiane albo zlecisz wymiane komus , przeczytaj ten temat , zeby to zrobic raz a dobrze
http://forum.omegakl...ead.php?t=16769

#60 OFFLINE   dzia

dzia
  • 29 postów
  • Dołączył: 17-01-2009

Napisany 16 marca 2009 - 15:38

na bank uszczelki pod pokrywa!
tylko zanim zabierzesz sie za wymiane albo zlecisz wymiane komus , przeczytaj ten temat , zeby to zrobic raz a dobrze
http://forum.omegakl...ead.php?t=16769


I dobra rada wymień od razu dwie