Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

ABS i TC

ABS

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
501 odpowiedzi na ten temat

#481 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 października 2013 - 09:19

ESP? Już miałem się zapytać o tą funkcję ale poczytałem i... doczytałem. U mnie mam klawisz TC i lampkę na desce. Data 1 rejestracji 4.2012 w Holandii. Szyby ma 2001/2002. Ale mam wrażenie że coś było kombinowane, bo poprzedni właściciel (handlarz) zmieniał liczniki, bo go na tym przyłapałem. Tak czy siak lampka ABS nie pali się w ogóle. Macałem elektrykę i przejście jest od pompy do gniazda X1, dalej nie szukałem. Żarówki dobre więc pewnie deska nie od tego modelu.
Usterka powstała albo po własnoręcznej instalacji gazu, albo po wymianie panewek korbowych i opuszczaniu sanek. Nie jestem wstanie sobie przypomnieć.
Zobaczymy, podjadę na spot w październiku. Jak nie będzie diagnozy to pozostaje TECH u opla. :)

Jeszcze mi się przypomniało, że demontowałem fotel kierowcy, ale zgodnie z zasadami. Jakby któryś z kolegów miał fotę tego czujnika uślizgu to będę wdzięczny.


sterownik WX... chyba rzeczywiście niema esp, bo esp ma z tego co pamiętam WK albo WT.
W każdym razie sterownik masz inny niż otoczony złą sławą DX.

Co by nie było - podłącz komputer i będziesz wiedział.

#482 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 27 października 2013 - 11:40

Jeszcze mi się przypomniało, że demontowałem fotel kierowcy, ale zgodnie z zasadami. Jakby któryś z kolegów miał fotę tego czujnika uślizgu to będę wdzięczny.


O jakim czujniku uślizgu piszesz ?
Czyżbyś miał koło fotela kierowcy czujnik przyspieszenie bocznego firmy BOSCH ?
Jeśli tak, to Twoja Omega była wyposażona w ESP , jak każda RM2002 wzwyż na kontynent ( poza UK ). W takim przypadku występowała pompa o oznaczeniach WK i WT ( jedna pompa - z dwiema naklejkami ).

Pompa WX jest mi nieznana, pójdę zaraz do garażu i zbadam temat

#483 OFFLINE   Arthuros

Arthuros
  • 423 postów
  • Dołączył: 13-11-2010
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 października 2013 - 20:51

No to pomyłka panowie. Pompa jest WT - czyli powinno być ESP?. To musiałem coś namieszać przy zdejmowaniu fotela. Pamiętam że coś tam poprawiałem bo mi się nie podobało ułożenie. Ciekawostką jest to że jak dociskam gaz w podłogę na suchym to się nie zapala nawet do 80km , tylko jak puszcze pedał. Może przekręciłem czujnik? Jak znajdę chwilę jutro to obadam.
Swoją drogą to po kupnie trochę chciałem poszaleć i miałem wrażenie że po wejściu w zakręt z poślizgiem tyłu odniosłem wrażenie jakby niektóre koła były hamowane. Tak czy siak muszę zdjąć osłone przy fotelu i zobaczyć o co chodzi.

#484 OFFLINE   zawada19921992

zawada19921992
  • 23 postów
  • Dołączył: 11-02-2014
  • Skąd: Waleńczów
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 20 maja 2015 - 22:02

mam podobny problem w omedze raz chodzi dobrze a niekiedy zaświeci się abs, tc, prędkościomierz nie chodzi i wspomaganie kierownicy słabo chodzi, patrzyłem bezpiecznik i zastanawia mnie jedna rzecz mianowicie, jak wyciągnę bezpiecznik i przekręcę na zapłon to świeci abs i tc ale delikatnie słabiej jak włożę z powrotem to świeci normalne, może to być spowodowane jakim brakiem prądu? masy lub plusa?

#485 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 maja 2015 - 22:06

mam podobny problem w omedze raz chodzi dobrze a niekiedy zaświeci się abs, tc, prędkościomierz nie chodzi i wspomaganie kierownicy słabo chodzi, patrzyłem bezpiecznik i zastanawia mnie jedna rzecz mianowicie, jak wyciągnę bezpiecznik i przekręcę na zapłon to świeci abs i tc ale delikatnie słabiej jak włożę z powrotem to świeci normalne, może to być spowodowane jakim brakiem prądu? masy lub plusa?

Zajrzyj do zlacza X1 pod podstopkiem kolo pedalu sprzegla.

#486 OFFLINE   zawada19921992

zawada19921992
  • 23 postów
  • Dołączył: 11-02-2014
  • Skąd: Waleńczów
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 20 maja 2015 - 22:32

to jest złącze pod dywanikiem? jakaś kostka?

#487 OFFLINE   dawtow

dawtow

    W posiadaniu , omega Bfl, ascona b, 4x4 i 4 udki und skuter :)

  • 1 708 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Noje benczen
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 21 maja 2015 - 08:05

:yes: nawet dwie :)

http://forum.omegakl...ead.php?t=91009
Róbmy screeny swoich postów :( tak szybko z pomocą administracji, a z przykazu zarządu znikają :(

NIE pomagam na priv, gdyż od tego jest Forum - masz problem? Napisz na Forum !

Nic nie robienie zabiera większość mojego czasu i wcale mnie to nie męczy :)

#488 OFFLINE   zawada19921992

zawada19921992
  • 23 postów
  • Dołączył: 11-02-2014
  • Skąd: Waleńczów
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 24 maja 2015 - 11:36

mam coś nie tak z wtyczką do pompy absu jak docisnę wtyczkę to wszystko ok, może z płytą sterownika coś się stało

#489 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 14 listopada 2015 - 17:37

Cześć wszystkim. Ja mam temat inny. Zaliczył ja też pad sterownika abs. Ale że mam znajomego mecha to szybko wylądowała druga pompa dx od forumowego kolegi. Wymiana płynu hamulcowego też się przydała.

No ale nie jest tak różowo. Dx był z dawcy z automatem a ja mam manual.
Teraz mam z tc problem bo mryga kiedy chce. Mech twierdzi że trzeba kablem przekodować. Czy oby napewno? Kto ma taki kabel, bo mój nie działa. Znaczy przechodzi procedura ale problem nie znika.

#490 OFFLINE   CBR1000

CBR1000
  • 1 postów
  • Dołączył: 06-01-2016
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 06 stycznia 2016 - 20:50

Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum i nie wiem jeszcze jak się tutaj poruszac  może ktoś pomorze mi w temacie ABS-u,  o tuż  gdy włączę zapłon przekręcając kluczyk  wyświetla się tylko kontrolka  hamulca ręcznego i ładowania  a powinny się chyba zapalać wszystkie kontrolki  oprócz braku kontrolek nie działa jeszcze szybkościomierz . Może był już taki temat jeśli tak to proszę o odnośnik .Pozdrawiam



#491 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 stycznia 2016 - 09:55

Albo padł sterownik ABS albo gdzieś nie ma styku ewentualnie nie ma dobrej masy.
W sterowniku zazwyczaj przerywa się taki cienki jak włos przewód od gniazda do płytki. Naprawa jest bardzo prosta ale pracochłonna.
Zakładam, że bezpieczniki sprawdzone.
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#492 OFFLINE   CBR1000

CBR1000
  • 1 postów
  • Dołączył: 06-01-2016
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 07 stycznia 2016 - 21:38

Witaj nie wiem jak długo jest ta przypadłość ale dość dawno temu  przestał działać tylko.  szybkościomierz  ale nie miałem czasu się tym zająć dopiero wczoraj zauważyłem że nic nie działa  sprawdzę elementy  o których  piszesz ale to potrwa bo jest śnieg zimno no i praca ,te składniki trochę przeszkadzają



#493 OFFLINE   adamsan

adamsan
  • 24 postów
  • Dołączył: 07-10-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 08 czerwca 2016 - 14:35

przeczytałem wszystkie posty,odnosnie tego tematu ABS,pompy ,sterownika,nasuneła mi sie jedna myśl-wiekszosc nie konczy tematu,nie pisze jaki wynik walki,co robili,co zmienilii co z tego wyszło.A pisze dlatego ze mam własnie taki problem-nie swieci kontrolka ABS,(nawet na samym zapłonie),brak ABS,czuje podczas hamowania,brak wskazan predkosciomierza i licznika km,bład silnika P0500,skasowanie nic nie daje-zgodnie ze wskazowkami w postach wyzej-kompuetr-brok mozliwosci polaczenia ze sterownikiem ABS-komentarz speca -uwalony-wymontowałem ,gosc w Ozorkowie sprawdził stwierdzil ze jest ok.Zaomtowałem ,poczysciłem styki,połaczyłem,-doopa.Wszystkie czujniki na kołach mają po 1,5 kilooma.,sprawdzone i przeczyszczone styki gdzie to mozliwe,a komp i tak nie moze polaczyc sie ze sterownikiem ABS.Poza tym wszystko ok,swiatła,radio,wspomaganie-uciazliwe do jazdy gdyz predkosc z gps,a ABS brak.W przciwnienstwie do wielu na forum moja oma to 2,2 benzyna z 2001 z pompa VR i sterownikiem wg speca rzadko sie psuja,a moj te prawde udowodnił.Wiec dlaczego komp nie moze połaczyc sie ze sterownikiem celem zeznan?Czyzby brak zasilania sterownika?ale jak to sprawdzic?cos mnie tknęło własnie sprawdziłem-pod duzym bezpiecznikiem (nad akumulatorem )nie ma napiecia-zero-pod małym 19-mam raptem 2,2 v(w drugim rzedzie ten drugi z prawej),zaczynam szukac schematu



#494 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 13 czerwca 2016 - 12:40

Bezpiecznik od abs masz pod kierownicą. Sprawdź. Potem dobrze sprawdzić by było czy napięcie dochodzi do sterownika pompy.

Objawy jeśli prąd dochodzi do pompy padniętego sterownika.

A żarówkę w zegarach sprawdź czy jest i nie spalona

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno


" Nie możesz być pewien swej racji, jeśli o argumentach swoich oponentów nie będziesz wiedział więcej od nich samych "

Auto Serwis Kraków
Opel Saab
515 018 365

#495 OFFLINE   mufas007

mufas007
  • 22 postów
  • Dołączył: 27-04-2012
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 25 sierpnia 2016 - 06:03

Ma ktos opis pinow wtyczki sterownika abs?
Dobra juz mam.

#496 OFFLINE   tomeczekg

tomeczekg
  • 199 postów
  • Dołączył: 11-01-2012
  • Skąd: Opatów

Napisany 16 stycznia 2018 - 20:59

Witam

Świeci mi na desce ABS TC i check, czasem razem czasem osobno. Błedu nie zczytam bo OS nie łączy się z tym samochodem wcale. Czy możliwe, że od tych błedów skrzynia automat źle działa, tj. zmienia biegi późno dopiero przy dużych obrotach i ciągle auto jedzie wysokimi obrotami, takie piłowanie z kolei puszczając gaz gwałtownie redukuje z szarpnięciem.   



#497 OFFLINE   arek1981

arek1981
  • 136 postów
  • Dołączył: 03-03-2009
  • Skąd: Brodnica
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 16 stycznia 2018 - 22:52

A próbowałeś sczytać błędy metodą "na spinacz"?



#498 OFFLINE   tomeczekg

tomeczekg
  • 199 postów
  • Dołączył: 11-01-2012
  • Skąd: Opatów

Napisany 16 stycznia 2018 - 23:13

Nie próbowałem, ale ze skrzyni spinaczem się nie da. W tej omedze to tylko z silnikiem mi łączył OpelSkanner a teraz po zmianie silnika z niczym, w gniezdzie obd wszystko gra, przejscie do ecu jest



#499 OFFLINE   tomeczekg

tomeczekg
  • 199 postów
  • Dołączył: 11-01-2012
  • Skąd: Opatów

Napisany 25 stycznia 2018 - 18:07

Witam Ponownie. Takie skromne pytanko, jakie macie napięcie na 12 Pinie gniazda OBD, ten m.in. od ABS i TC. Ja mam na zapłonie aż 11,86, dla porównania w Pinie 16 czyli zasilanie mam mniej 11,50, na akumulatorze w tym czasie 12 volt, na pinie 8 - 1,73 v, na 6 - 5 v na reszcie to prądy błądzące koło 0,05v. Może przez to nie mogę się z niczym podłączyć, na krótko tylko z silnikiem mi się udało i z immo po przeciągnieciu kabla z 3 pinu, ale ASB też jest niby na 3 i nie działa.



#500 OFFLINE   Karas0317

Karas0317
  • 97 postów
  • Dołączył: 04-03-2008
  • Skąd: Mielec
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 25 października 2018 - 18:51

Witam. Panowie, jakis czas temu padl mi pretkosciomierz, Abs i TC. Wiec kupilem uzywana pompe ze sterownikiem i wymienilem caly komplet. Po zlozeniu wszystkiego do 'kupy' odpalilem silnik, wyjechalem z garazu na wstecznym i wszystko bylo ok, gdy ruszylem do przodu kilka metrow wszystko sie zepsuło spowrotem. Pomyslalem ze sterownik byl na wykonczeniu, wiec kupilem kolejny dzis go zamontowalem i stało sie to samo. Czy mogl by mi ktos pomoc z tym problemem, co moze byc nie tak bo juz nie mam sil do tego?





Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: ABS