Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

ABS i TC

ABS

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
501 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   marko_all

marko_all
  • 77 postów
  • Dołączył: 24-09-2008
  • Skąd: Kolczyn

Napisany 20 października 2008 - 18:56

Witam
Od pewnego czasu mialem problem z zapalajacymi sie kontrolkami ABS i TC, dzialo sie to glownie w deszczowe dni ale po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu gasly. Kilka dni temu po ostrzejszym przyhamowaniu kontrolki sie zapalily i juz nie maja zamiaru zgasnac. W czym moze tkwic problem?



#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 20 października 2008 - 19:00

Witam
Od pewnego czasu mialem problem z zapalajacymi sie kontrolkami ABS i TC, dzialo sie to glownie w deszczowe dni ale po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu gasly. Kilka dni temu po ostrzejszym przyhamowaniu kontrolki sie zapalily i juz nie maja zamiaru zgasnac. W czym moze tkwic problem?



na kompa i sie dowiesz. albo ktorys czujnik albo pompa padla




 


#3 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 października 2008 - 21:43

a prędkościomierz działa ?
z tego opisu raczej coś w instalacji elektrycznej albo czujnik ABS-u tylko diagnostyka kompem ratuje

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#4 OFFLINE   marko_all

marko_all
  • 77 postów
  • Dołączył: 24-09-2008
  • Skąd: Kolczyn

Napisany 21 października 2008 - 18:59

a prędkościomierz działa ?
z tego opisu raczej coś w instalacji elektrycznej albo czujnik ABS-u tylko diagnostyka kompem ratuje


Predkosciomierz dziala normalnie. No wlasnie tylko ze mam paredziesiat kilometrow do najblizszego warsztatu z kompem i narazie nie mam bardzo czasu jechac ale chyba nie mam wyjscia.

#5 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 października 2008 - 19:38

Jeżeli kumasz coś z elektorniki to możesz pomierzyć czujniki ABS-u , przy kołach są wtyczki trzeba zmierzyć napięcie, powinno się zmieniać podczas kręcenia kołem
Miłej zabawy

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#6 OFFLINE   tiyo

tiyo
  • 33 postów
  • Dołączył: 30-05-2008
  • Skąd: Płońsk
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 31 października 2008 - 21:37

Jeśli można... :razz: Jeśli OPEL SCANNER mi "pokazuje" na kompie coś w stylu front right low signal to mam rozumieć,że chodzi o prawe przednie koło siedząc za kierownicą,a nie stojąc przodem do silnika ? ABS i TC mi świeci przy pierwszych hamowaniach i szukam przyczyny.Czujnik ABS ma ok 3 Ohm i kręcac kołem nie zmienia się ta wartość...tak ma być ? Pozdrawiam

#7 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 października 2008 - 21:55

front right low signal to mam rozumieć,że chodzi o prawe przednie koło siedząc za kierownicą,a nie stojąc przodem do silnika


Tak dobrze rozumiesz

Czujnik ABS ma ok 3 Ohm i kręcac kołem nie zmienia się ta wartość...tak ma być ?


Masz post wyżej też napisany prze zemnie

trzeba zmierzyć napięcie


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#8 OFFLINE   kris118

kris118
  • 1 postów
  • Dołączył: 01-11-2008
  • Skąd: Polska

Napisany 01 listopada 2008 - 16:19

Kupiłem OMEGĘ 2.5V6 98r. z niesprawnym ABS. Świecą kontrolki ABS TC, niedziała PRĘDKOŚCIOMIERZ i TEMPOMAT. Zmierzyłem czujniki kół, są sprawne. Czasami, ale żadko w czasie zapalania silnika kontrolki gasną i wszystko działa poprawnie. Ale po przejechaniu paru kilometrów w czasie jazdy kontrolki zapalają się i wszystko znika. Pozdrawiam i proszę o szybk poradę. Z góry dziękuje za pomoc.
Kris

#9 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 01 listopada 2008 - 16:21

Kupiłem OMEGĘ 2.5V6 98r. z niesprawnym ABS. Świecą kontrolki ABS TC, niedziała PRĘDKOŚCIOMIERZ i TEMPOMAT. Zmierzyłem czujniki kół, są sprawne. Czasami, ale żadko w czasie zapalania silnika kontrolki gasną i wszystko działa poprawnie. Ale po przejechaniu paru kilometrów w czasie jazdy kontrolki zapalają się i wszystko znika. Pozdrawiam i proszę o szybk poradę. Z góry dziękuje za pomoc.



byles na komputerze ? zczytaj bledy ABS i bedziesz wiedzial. zapewne pad pompy abs. Jakie masz na niej oznaczenie ?




 


#10 OFFLINE   stabio

stabio
  • 28 postów
  • Dołączył: 11-11-2008
  • Skąd: UK

Napisany 11 listopada 2008 - 20:17

Kupiłem OMEGĘ 2.5V6 98r. z niesprawnym ABS. Świecą kontrolki ABS TC, niedziała PRĘDKOŚCIOMIERZ i TEMPOMAT. Zmierzyłem czujniki kół, są sprawne. Czasami, ale żadko w czasie zapalania silnika kontrolki gasną i wszystko działa poprawnie. Ale po przejechaniu paru kilometrów w czasie jazdy kontrolki zapalają się i wszystko znika. Pozdrawiam i proszę o szybk poradę. Z góry dziękuje za pomoc.


Mam dokladnie to samo ztymze wylacza sie wspomaganie kierownicy. Sprawdzalem na kompie i nie bylo bledow nawet w momencie gdy kontrolki sie swiecily. Coprawda sprawdzalem programem scanmaster ale to chyba bez znaczenia.

#11 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 11 listopada 2008 - 21:04

Kupiłem OMEGĘ 2.5V6 98r. z niesprawnym ABS. Świecą kontrolki ABS TC, niedziała PRĘDKOŚCIOMIERZ i TEMPOMAT. Zmierzyłem czujniki kół, są sprawne. Czasami, ale żadko w czasie zapalania silnika kontrolki gasną i wszystko działa poprawnie. Ale po przejechaniu paru kilometrów w czasie jazdy kontrolki zapalają się i wszystko znika. Pozdrawiam i proszę o szybk poradę. Z góry dziękuje za pomoc.


Mam dokladnie to samo ztymze wylacza sie wspomaganie kierownicy. Sprawdzalem na kompie i nie bylo bledow nawet w momencie gdy kontrolki sie swiecily. Coprawda sprawdzalem programem scanmaster ale to chyba bez znaczenia.



a wpinales sie w sterownik abs/tc czy w ecu silnika ?




 


#12 OFFLINE   stabio

stabio
  • 28 postów
  • Dołączył: 11-11-2008
  • Skąd: UK

Napisany 11 listopada 2008 - 21:45

Niestety nie. Moja wiedza konczy sie na diagnostyce przez zlacze diagnostyczne i to na dodatek przez interface ELM327. Mam tez Vaga ale to nie do Opla raczej :/
W jaki sposob sie wpiac do sterownika albo ecu, szefie?

#13 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 11 listopada 2008 - 21:54

Niestety nie. Moja wiedza konczy sie na diagnostyce przez zlacze diagnostyczne i to na dodatek przez interface ELM327. Mam tez Vaga ale to nie do Opla raczej :/
W jaki sposob sie wpiac do sterownika albo ecu, szefie?



tez przez zlacze diagnostyczne ale odpowiednim softem.




 


#14 OFFLINE   stabio

stabio
  • 28 postów
  • Dołączył: 11-11-2008
  • Skąd: UK

Napisany 11 listopada 2008 - 21:57

No wlasnie. Nie wiem tylko jaki soft bedzie wspolpracowal z tym interfejsem. Najlepszy bylby jakis odpowiednik Vaga. Mam jakis ScanTool i Scan Master ale to uniwersalne softy i sa do d*py :(

#15 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 11 listopada 2008 - 22:01

No wlasnie. Nie wiem tylko jaki soft bedzie wspolpracowal z tym interfejsem. Najlepszy bylby jakis odpowiednik Vaga. Mam jakis ScanTool i Scan Master ale to uniwersalne softy i sa do d*py :(


niestety nie podpowiem - sam korzystam z oplescanner i opcom




 


#16 OFFLINE   stabio

stabio
  • 28 postów
  • Dołączył: 11-11-2008
  • Skąd: UK

Napisany 11 listopada 2008 - 22:07

Rozumiem i dziekuje za blyskawiczna odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie.

#17 OFFLINE   marko_all

marko_all
  • 77 postów
  • Dołączył: 24-09-2008
  • Skąd: Kolczyn

Napisany 14 listopada 2008 - 09:34

chcialby odswiezyc temat i spytac czy zabrudzenie kola zebatego przy polosi moze miec wplyw na niedzialajacy abs i tc? Bo u mnie jest to tak zabrudzone ze nie widac wogole zebow....

#18 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 14 listopada 2008 - 10:16

chcialby odswiezyc temat i spytac czy zabrudzenie kola zebatego przy polosi moze miec wplyw na niedzialajacy abs i tc? Bo u mnie jest to tak zabrudzone ze nie widac wogole zebow....



moze jak najbardziej. wtedy czujnik bedzie zglaszal blad




 


#19 OFFLINE   stabio

stabio
  • 28 postów
  • Dołączył: 11-11-2008
  • Skąd: UK

Napisany 15 listopada 2008 - 00:02

To jeszcze raz ja. Wykrylem blad nr 31 ale kurcze autodata nie pokazuje mi gdzie go mozna znalezc. Czy on moze miec wplyw na TC i ABS?

#20 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 15 listopada 2008 - 00:22

To jeszcze raz ja. Wykrylem blad nr 31 ale kurcze autodata nie pokazuje mi gdzie go mozna znalezc. Czy on moze miec wplyw na TC i ABS?



31 to nie blad tylko brak obrotow silnika co jest naturalne jak nie jest odpalony.




 






Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: ABS