Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jak podlaczyc radio JVC do naglosnienia //// BOSE ////


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
28 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   sebastian1975

sebastian1975
  • 40 postów
  • Dołączył: 16-02-2008
  • Skąd: Wien

Napisany 16 lutego 2008 - 11:54

Witam Wszystkich:)

Posty przeleciane nic nie znalazlem moze minolem ale po 2 razach latania po postach zwatpilem wiec pommocy.

Ostatnio przestalo mi dzialac w radyjku orginalnym cd wiec postanowilem kupic kieszen do zamontowania nieorginalnego radia ,a orginalne mam zamiar oddac do naprawy.
Wymontowalem orginal i podpiolem Jvc bo takie posiadam i nagle klaps prad jest wszystko sie swieci a nie mam dzwieku wiec pomyslalem ze radio JVC szlag trafil i pojechalem do Servisu Opla oni podpieli do wiezyczki i JVC dziala bez zazutu, ale czemu nie mam dzwieku po zapytaniu pana z servisu stwierdzil ze kostka od glosnikow nie wchodzi do konca i dlatego nie ma .Wiec wyciagnolem kabelki z kostki JVC i podpiolem do kostki glosnikow i dalej nic.

Nie mam pojecia co jest grane ,chociaz szczerze wnioskuje ze chaczyk lezy po stronie BOSE
Jak to potpiac zeby dzialalo juz sam nie wiem ,rozbierac i wyciagac orginalnych mocowan zabardzo nie chce ze wzgledu na orginalne radio bo wroci na pewno ,poniewaz mam tam telefon, obsloge kierownicy itd:
No coz moze Ktos z was mi pomoze.

Pomozcie jezeli ktos sie spotkal juz z czyms takim

Dzieki Wielkie i Pozdrowienia :)

Ups ale plama :))))))

#2 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 lutego 2008 - 19:02

nie gra dlatego że głośniki nie są podłączone do odpowiednich pinów - rada - nowa wtyczka i podpinanie głośników do odpowiednich pinów, poszukaj sobie rozpiski pinów i działaj

#3 OFFLINE   sebastian1975

sebastian1975
  • 40 postów
  • Dołączył: 16-02-2008
  • Skąd: Wien

Napisany 16 lutego 2008 - 19:35

:lol: slochaj Gachu ja rozebralem kostke z JVC i wsadzilem w te piny od glosnikow orginalnych te piny z kostki JVC,
bo niby w servisie stwierdzil ze kostka nie dochodzi do orginalnych pinow i tez nic chociaz powinien jeden zaplumkac a tu nic cisza w eterku.

THX Gachu

sam juz nie wiem moze ktos wymienial radio orginalne podpiete do bose na nie orginalne i mial juz cos takiego bo bez muzy kichaaaaaaaaaaaaa

scaliłem
Ups ale plama :))))))

#4 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 lutego 2008 - 20:14

nie pisz posta pod postem tylko używaj EDYTUJ


BOSE jest wyposażone wzmacniacz, może tu jest pies pogrzebany

#5 OFFLINE   sebastian1975

sebastian1975
  • 40 postów
  • Dołączył: 16-02-2008
  • Skąd: Wien

Napisany 16 lutego 2008 - 20:25

Jest jakis wzmacniacz pod polka w bagazniku zasloniony jakims plastikiem ,ale tam wole nie grzebac.

Wnioskuje z twojej odpowiedzi ze trzeba by byllo JVC podlaczyc gdzies do kostki orginalnej zeby wzmacniacz wlaczal sie z radiem to by wynikalo z tego ze radio daje napiecie do wzmacniacza i wtedy bumm dzwiek jest ,
chyba to masz na mysli Gachu (cos mi to na super idde z twojej strony brzmmi)
No dzisiaj nic nie wskuram tak czy tak.


Cos mi sie wydaje ze dobra idea tylko znalesc schemat tych kostek z opisanymi pinami ,
gdzies ja to tu widzialem na forum.

THX Gachu
Ups ale plama :))))))

#6 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 lutego 2008 - 22:38

I nie zagra bo wzmacniacz nie wypuszcza sygnału - przykro mi. Zeby grało musisz wypiąć wzmacniacz i sprawdzić gdzie sygnały nie dochodzą i albo mostkować, albo przepinać



 


#7 OFFLINE   sebastian1975

sebastian1975
  • 40 postów
  • Dołączył: 16-02-2008
  • Skąd: Wien

Napisany 18 lutego 2008 - 00:48

Na moj rozum choc moge byc w bledzie czy czasem wzmacniacz BOSE w orginalnym radiu nie wlaczal sie wraz z radiem to by tez tlumaczylo pewne piny w orginalnej kostce ktore sa pelne mam na mysli tej od napiecia.
Z mojego rozumowania wynikalo by ze wzmacniacz niewlacza sie wraz z radiem i dlatego nie ma dzwieku w kostce orginalnej od glosnikow taka moja teoria.
Moge byc w bledzie no ale gdzies musi byc chaczyk w tym Bose .

Inaczej mowiac moze nie ma wzmacniacz napiecia i dlatego nie chodza glosniki.

Moze cos z tych zeczy bo ja juz jestem ciemny jesli chodzi o mostkowanie kolego Roozga.

Z gory dzieki
za odpowiedz.

Pozdrawiam Sebastian
Ups ale plama :))))))

#8 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 lutego 2008 - 08:47

słuchaj napięcie w zmacniaczu podawane jest poprzez złącze numer 5 na ISO A (dolnym) czy to na wzmacniacz Bose czy na wzmacniacz każdy inny (sterowanie automatyczną anteną - +12V daje sygnał do włączenia wzmacniacza) tak samo jest ze zwykłymi radiami (ten sam system załączania - taka jest teoria.

Ze schematów z Omegi B (może być lekko inna instalacja w Bfl z Bose) wynika że tu jest włączany wzmacniacz z 2 +12V po radiu i 1 +12V stałe po stacyjce. Więc trzy sygnały są potrzebne. Podejrzewam że wystarczy mostek na pinach plusowych opisanych na wzmacniaczu i już po sprawie. Nie gwarantuje nic dopuki nie zobacze, bo jak wiesz trudno doradzać w tak delikatnych sprawach na odległość ;)



 


#9 OFFLINE   sebastian1975

sebastian1975
  • 40 postów
  • Dołączył: 16-02-2008
  • Skąd: Wien

Napisany 19 lutego 2008 - 21:29

Sorki ze dawno nie pisalem ale grypa mnie rozlozyla i nie bylem wstanie.

Roozga slochaj nie wiem czy ja to potrafie zrobic bo jak juz napisalem troche dla mnie tabbu.
Jak bys moze posiadal jakies zdjecie tej kostki i co w niej zmostkowac bo ja gdzies to widzialem to znaczy ta kostke,
ale nie wiem gdzie i juz stracilem cierpliwosc w poszukiwaniach tzn jeszcze szukam :))
jak bys moze wiedzial gdzie tu na forum jest podeslij mi linka
byl bym ci bardzo wdzieczny.

Z gory dziekuje i pozdrawiam.
A ome mam z 2000 nie wiem czy sie czyms roznia te piny od starszych omes THX.
Ups ale plama :))))))

#10 OFFLINE   sebastian1975

sebastian1975
  • 40 postów
  • Dołączył: 16-02-2008
  • Skąd: Wien

Napisany 19 lutego 2008 - 22:25

wczasie poszukiwan znalazlem schemat bosse macie moze sie komus przyda

http://www.motor-tal...59168&ajax=true
Ups ale plama :))))))

#11 OFFLINE   sebastian1975

sebastian1975
  • 40 postów
  • Dołączył: 16-02-2008
  • Skąd: Wien

Napisany 19 lutego 2008 - 22:27

o i znowu cos ze stronki niemieckiej choc mi sie zdaje ze od bosse chyba troche inne ale moze sie przyda

opius pinow plus fotka

I Antennenkabel (Abschirmung)

II Antennenkabel (Signalleitung)



1 ---

2 S1 Schalter-Anlasser (Klemme W)

3 S2 Schalter ZSB Licht (Klemme 58D)

4 Masse (Klemme 31)

5 Wegstreckensignal

6 H54 Telefon (Stummschaltung)

7 Antenne (Spannungsversorgung)

8 F12 Sicherung (Klemme 30)



9 Lautsprecher hinten rechts (Masse)

10 Lautsprecher vorne rechts (Masse)

11 Lautsprecher vorne links (Masse)

12 Lautsprecher hinten links (Masse)

13 Lautsprecher hinten rechtes (Signal)

14 Lautsprecher vorne rechts (Signal)

15 Lautsprecher vorne links (Signal)

16 Lautsprecher hinten Links (Signal)



17 SCL, Synchronisationsleitung

18 MRQ, Anforderungsleitung

19 XD Diagnose 16P

20 Telefon (Masse) (Audio EIN)

21 ----

22 SDA, Datenleitung

23 H54 Telefon (Signalleitung) (Audio EIN)

http://www.motor-tal...59169&ajax=true
Ups ale plama :))))))

#12 OFFLINE   sebastian1975

sebastian1975
  • 40 postów
  • Dołączył: 16-02-2008
  • Skąd: Wien

Napisany 27 lutego 2008 - 23:38

No i sorki dawno mnie nie byllo .
Szukam dalej co do tego Bose do dzis nie podlaczylem radia anie tez nie kombinowalem i raczej w tym tygodniu nie napisze nic z nowosci ale jest szansa ze znajde sie w nastepnym tygodniu w Servisie Mercedesa u mojego szwagra jest tam lakiernikiem i moze jego koledzy od electroniki cos mi na ten temat powiedza, a w miedzy czasie piszcie .
Propozycje mile widziane jak macie jakies pomysly albo cos wiecie

Pozdro seba
Ups ale plama :))))))

#13 OFFLINE   sebastian1975

sebastian1975
  • 40 postów
  • Dołączył: 16-02-2008
  • Skąd: Wien

Napisany 24 marca 2008 - 23:00

kkurde troche mie dziwi ze nikt w to sie nie bawil mam na mysli bossse i inne radio .
:sad:
Ups ale plama :))))))

#14 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 marca 2008 - 08:12

A po co przerabiać dobrze zgraną fabrykę - takie jest moje zdanie



 


#15 OFFLINE   sebastian1975

sebastian1975
  • 40 postów
  • Dołączył: 16-02-2008
  • Skąd: Wien

Napisany 25 marca 2008 - 22:48

Rozga wiem ze masz racje ale tu chodzi o taki sprzet jak na linku
http://cgi.ebay.de/J...1QQcmdZViewItem

a do tego jestem w 100% pewny ze jvc bedzie lepiej gralo od tego radyjka co mam teraz .



Poprawilem linka do aukcji
Ups ale plama :))))))

#16 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 marca 2008 - 08:32

pewnie że będzie lepiej grało.

Tak mnie naszło - może podłączyłbyś na próbę jakieś inne nie fabryczne radio używając tego

http://www.allegro.p..._iso_0021_.html

Tak na próbę - koszt niewielki, a może akurat zagra poprawnie, jeśli tak to problem miałbyś z głowy



 


#17 OFFLINE   sebastian1975

sebastian1975
  • 40 postów
  • Dołączył: 16-02-2008
  • Skąd: Wien

Napisany 26 marca 2008 - 20:38

Z checia bym to kupil ale ja mieszkam w Austri a tu jak znajde cos takiego to kupie. Jakby co poprosze szwagierke w polsce to mi zamowi i gdzies za 2 lub 3 tyg bede w polsce to przetestuje .Postaram sie cos takiego tu znalesc na ebay i kupie jakby co .

Pozdro.THX
Ups ale plama :))))))

#18 OFFLINE   omamv6

omamv6
  • 2 postów
  • Dołączył: 07-03-2010

Napisany 15 marca 2010 - 00:07

chlopaki bardzo prosta sprawa ja kupilem autko z systemem bosse ale bez radyjka wiec podlanczalem moje z poprzedniego auta tez szukalem polaczenia co jak i gdzie i nic nie znalazlem w koncu sie wkurzylem porozbieralem tapicerki i latalem z miernikiem doszedlem do tego ze auto ma dodatkowy wzmacniacz na 6 glosnikow i zwrotnice na cykacze przednie wiec tak aby zadzialalo radyjko nie orginalne wystarczy w kostce ta co jast w aucie zasilajacej i kazde radyjko teraz ma wyjscie na wzmacniacz lub antene sterowaniem + i tak jak jest orginalny kabelek w kostce iso do sterowania anteny (wzmacniacza)wystarczy go podlaczyc

#19 OFFLINE   DanioUK

DanioUK
  • 25 postów
  • Dołączył: 13-01-2010
  • Skąd: Skelmersdale

Napisany 15 marca 2010 - 00:47

Moglbys napisac to bardziej zrozumiale, bo troszke namieszales!!

#20 OFFLINE   omamv6

omamv6
  • 2 postów
  • Dołączył: 07-03-2010

Napisany 15 marca 2010 - 20:47

hmm tak jak jest orginalna kostka iso od radyjka (zasilajaca to tam jest niebieski kabelek ktory trzeba podlaczyc do radyjka to jest dodatkowe zasilanie np anteny lub wzmacniacza i w omie jest to samo o ile tego nie rozlaczyles jezeli w omie masz orginalne zlacze iso to jest wszystko ok kosta zasilajaca w omie styk 5 podac napiecie np z radyjka + i bedzie wszystko dzialalo jezeli radyjko nie ma takiej opcji to wystarczy pod ten styk 5 dac napiecie z zasilania co idzie do radyjka pozdr