Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Tłumik końcowy


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
64 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   benji

benji
  • 135 postów
  • Dołączył: 08-02-2009
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 czerwca 2011 - 13:32

Ja do swojej omy w styczniu zamontowałem taki o to zestaw:

Kolego a jaki masz dźwięk po wymianie,jest cicho czy raczej głośno?U mnie od jakiegoś czasu przy dodawaniu gazu słychać takie "pierdzenie"-kolektor robiony 2 szpilki miałem urwane,plecionkę tez wymieniałem z tym że odstaje jeden drucik od niej ale nie wiem czy to to?

#62 OFFLINE   Patersoon

Patersoon
  • 30 postów
  • Dołączył: 10-08-2010
  • Skąd: Czarna Tarnowska
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 01 lipca 2011 - 06:26

Przy zamkniętych szybach jest dobrze, nawet przy 160km/h na ekspresówce z Wawy do Radomia było ok a wiadomo, że obroty już są wyskokie. A co pierdzenia może to ERG lub na którymś połączeniu masz nie szczelność, na odpalonym silniku zatkaj ręką wylot ruru wydechowej wtedy usłyszysz i poczujesz czy ucieka gdzieś po drodze (dobrze mieć druga osobę która zatka o Ty dokładnie wtedy oglądniesz wydech).

#63 OFFLINE   Ben ten

Ben ten
  • 397 postów
  • Dołączył: 15-07-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 lipca 2011 - 08:45

Żeby nie zakładać nowego ... Wczoraj zauważyłem że mam dziurę w rurze przed końcowym tłumikiem. Nic nie było słychać a po opukaniu dziursko było na dwa palce. Pojechałem do warsztatu i wymieniłem środkowy wraz z rurami. Teraz moje pytanie, dlaczego nie słyszałem że końcowy tłumik nie pracuje bo wszystko leci przerdzewiałą rurą a i po wymianie nie ma różnicy. Czy to środkowy tłumik robi całą "robotę" i nie było by różnicy gdyby końcowego nie było ??

#64 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 lipca 2011 - 08:59

No co Ty , może masz coś ze słuchem hehehe (żart ;)), mój tylny trzyma się na ... wieszakach dla sztuki hehehe, nie no cos tam jeszcze jest, ale na rurach przy końcowym zostało niewiele i wyraźnie slychać nawet siedząc w aucie przy otwartych drzwiach że dźwięk dochodzi z okolic tylnego koła a nie z za samochodu :) moze coś Ci źle poskładali albo masz jeszcze tylny tłumik rozwalony, a nie tylko rury na środkowym.
Ale jak wlazłeś pod auto to juz były dziury czy dopiero sam je zrobiłeś palcem? Bo jak nie było dziury to nie będziesz miał różnicy przed i po, było auto odpalić po zrobieniu otworku i posłuchać :)

#65 OFFLINE   Ben ten

Ben ten
  • 397 postów
  • Dołączył: 15-07-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 lipca 2011 - 09:11

Też mnie to dziwi a z racji że wszystko odbywało się w pośpiechu bo padał deszcz to może nie słyszałem dokładnie. Tak czy inaczej bez końcowego będzie głośno ??

p.s.
może znaczenie ma jaki środkowy jest, mój oryginalny