Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Czy warto dziś kupić Omegę 3.0 LPG


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
74 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   Krisco

Krisco
  • 167 postów
  • Dołączył: 23-01-2015

Napisany 31 marca 2017 - 20:31

szkoda że auuuutomat. Stary 4 biegowy wolny, ale samochód ładny

rdza i podszybie prima sort do zrobienia.

Wnętrze wygląda ładnie dobra baza. Sprawdz skrzynię czy nie hałasuje, Pojeździj i włącz wsteczny jest szarpnięcie czy nie ma??

Wiesz ja narzekam na automaty bo ich nie lubię ale muszę przyznać ze w takim aucie w dobrej kondycji jak będziesz o niego dbał

to spokojnie jeszczcze pojeździ.

Klimę sprawdź bardzo dokładnie mnie też powiedzieli że wystarczy nabić... Skończyło się wymianą i regeneracją kompresora. Całe szczęście tylko

uszczelnień ale jednak 500 + wymiana 400 + gaz.



#62 OFFLINE   czarnylotosodt

czarnylotosodt
  • 22 postów
  • Dołączył: 04-03-2017
  • Skąd: WZ
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 kwietnia 2017 - 05:34

No to obejrzałem też tą drugą sztukę.

https://www.otomoto....html#xtor=SEC-8

Tylko pobieżnie. To na pewno nie było to czego szukałem. Coś nie tak z lakierem na całym prawym boku. Z tyłu pęknięcia lakieru na klapie, z przody schodzi klar z maski i lakier ma dziwną strukturę, taki jakby szorstki, chropowaty. Maska z lewej strony nie pasuje do błotnika, szpara poszerza się w dół. Rdzy nie zauważyłem pewnie dlatego, że auto czarne a ja nie oglądałem już każdego elementu osobno. Wsiadłem. Wnętrze ok. Czyste nie zniszczone, lepiej utrzymane niż w tej poprzedniej. Klima nie działa, do nabicia i wymiany chłodnica. Wysiadając zauważyłem jak zeżarte są drzwi kierowcy od środka!! Strasznie. Opony ładne na szesnastkach. Ponoć z przodu nowe ATE, komplet. Na pewno świeży akumulator Centra, ale chyba tylko 62Ah. Listwy ozdobne były tylko na drzwiach.

Byłem tam z synem 4 lata, trochę przeszkadzał i nawet już nie odpalałem silnika.

Sprzedający ściąga auta z Niemiec i rejestruje na siebie w Polsce, także na plus jest to, że mamy auto z przeglądem i OC. Auto pochodzi z jakiejś aukcji.

 

Obejrzałem dwie. Zastanawiam się jak wyglądają te po 3k-3,5k skoro ta kosztuje 6k i jest w takim stanie.

https://www.olx.pl/o...html#e8f582b7ac

Jak znajdę trochę czasu to dziś jeszcze obejrzę tą. Inna pólka cenowa, ale może warto. Przynajmniej ma komplet chromów. Kolor też mi bardziej odpowiada.


Edytowany przez czarnylotosodt, 02 kwietnia 2017 - 05:49.


#63 OFFLINE   Krisco

Krisco
  • 167 postów
  • Dołączył: 23-01-2015

Napisany 03 kwietnia 2017 - 13:50

Jak chodzi o V6 to życzę ci duuużo cierpliwości i spokoju.
Znaleźć auto dobre, dobrą baze mnie zajęło prawie parę dobrych miesięcy.



#64 OFFLINE   czarnylotosodt

czarnylotosodt
  • 22 postów
  • Dołączył: 04-03-2017
  • Skąd: WZ
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 kwietnia 2017 - 19:54

Ta z ostatniego linku chyba była w porządku, 2.0 16v sekwencja, bordo, klima, kombi. Wisiała 22 godziny i się sprzedała. W tytule miała "bez rdzy".



#65 OFFLINE   Grisza76

Grisza76
  • 28 postów
  • Dołączył: 03-03-2017
  • Skąd: Knurów
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 16 kwietnia 2017 - 14:32

Ja swojej omegi szukałem siedem miesięcy. Miała być B Fl 3.2 w sedanie. Początkowy budżet 9000 PLN. Pod koniec poszukiwań budżet wzrósł do 12000 PLN. W końcu trafiła się B FL z 2001 z silnikiem 2.6 kombi  i z dwuletnim LPG. Auto bez rudej, blacha zmierzona miernikiem i nigdzie nie ma szpachli do tego przegląd w stacji diagnostycznej nic nie wykazał. Silnik nie zajechany jedynie cieknąca lewa pokrywa. Po za tym kosmetyka typu matowe lampy lakier do odświeżenia i ta podrapana guma na boczkach drzwi, oraz do wymiany łożysko na lewym mac personie. Cena wyjściowa 9000 PLN kupiłem za 8700 PLN. Nie targowałem się za bardzo bo cena jak na stan auta była atrakcyjna do tego trochę rachunków z napraw za ostatnie dwa lata. Trochę też z powodu tego że żal mi się zrobiło gościa bo było widać że trochę gościowi było żal sprzedawać ale sytuacja życiowa go zmusiła.



#66 OFFLINE   daro96610

daro96610
  • 5 postów
  • Dołączył: 20-05-2017
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 17 czerwca 2017 - 19:38

Witam wszystkich forumowiczów i od razu dołączę się do tematu ;)

Czy ktoś stąd będzie miał może w najbliższych miesiącach do sprzedania B FL 3.0 sedan (najlepiej w manualu, nie pogardzę zadbanym 2.6, może być z LPG)? Będę dysponował mniej więcej 10-11 tys + jakaś rezerwa na start. Jest kilka takich aut na szrotomotach, olxach i alledrogach, jednak sądzę, że tutaj znajdę ludzi, którzy dbają o auta. 



#67 OFFLINE   7gsi

7gsi

    szypka złomega v 5.0

  • 309 postów
  • Dołączył: 25-08-2006
  • Skąd: szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 lipca 2017 - 21:20

Witam wszystkich forumowiczów i od razu dołączę się do tematu ;)
Czy ktoś stąd będzie miał może w najbliższych miesiącach do sprzedania B FL 3.0 sedan (najlepiej w manualu, nie pogardzę zadbanym 2.6, może być z LPG)? Będę dysponował mniej więcej 10-11 tys + jakaś rezerwa na start. Jest kilka takich aut na szrotomotach, olxach i alledrogach, jednak sądzę, że tutaj znajdę ludzi, którzy dbają o auta.


Zglos sie na pw jak jeszcze szukasz.

#68 OFFLINE   mordiuspl90

mordiuspl90
  • 23 postów
  • Dołączył: 18-10-2011
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 15 lipca 2017 - 13:08

https://www.otomoto....html#df079d06c8

 

hmmm a może ta  .... ciekawe ile w tym prawdy :D :D  choć trzeba przyznać że na zdj wygląda jak prawie nowa ;) ???



#69 OFFLINE   Grisza76

Grisza76
  • 28 postów
  • Dołączył: 03-03-2017
  • Skąd: Knurów
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 15 lipca 2017 - 14:56

Jak byś zmienił preferencje na kombi to napisz do Adam10 planuje sprzedać doinwestowaną FL-kę 3.0 w manualu

#70 OFFLINE   B0Cygano

B0Cygano
  • 403 postów
  • Dołączył: 12-11-2016
  • Skąd: BSK
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 15 lipca 2017 - 17:54

https://www.otomoto....html#df079d06c8
 
hmmm a może ta  .... ciekawe ile w tym prawdy :D :D  choć trzeba przyznać że na zdj wygląda jak prawie nowa ;) ???


Na zdjęciach tak, ale jak jest w rzeczywistości to ciekawe, trzeba byłoby zweryfikować, ale jak w ogłoszeniu napisano prawdę to cena okazyjna :) ale tu temat jest o 3.0 :p

#71 OFFLINE   cinu22

cinu22
  • 262 postów
  • Dołączył: 01-10-2013
  • Skąd: tczew
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 31 października 2017 - 19:40

witam ja tez planuje zakup omegi miałem 2,5v6 ale musialem sprzedać i zatesknilem co kupic?jaka v-ke ? oczywiście z gazem 2,5?3.0? automat?
witam ja tez planuje zakup omegi miałem 2,5v6 ale musialem sprzedać i zatesknilem co kupic?jaka v-ke ? oczywiście z gazem 2,5?3.0? automat?

#72 OFFLINE   czarnylotosodt

czarnylotosodt
  • 22 postów
  • Dołączył: 04-03-2017
  • Skąd: WZ
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 maja 2020 - 09:08

No i skończyło się na E38 735 V8 z 96 roku....

Po drodzy był Passat, Volvo kombi 4x4 i jest peugeot 407 HDI.

Jednak dalej patrzę z błyskiem w oku na omegę. I tak chyba będzie już zawsze.


Edytowany przez czarnylotosodt, 31 maja 2020 - 09:28.


#73 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 31 maja 2020 - 11:38

Dzisiaj kupowanie omegi wiąże się z wzięciem na siebie ogromnych problemów ;)

#74 OFFLINE   tomeczekg

tomeczekg
  • 199 postów
  • Dołączył: 11-01-2012
  • Skąd: Opatów

Napisany 09 sierpnia 2020 - 22:30

Warto, za moją chcę tylko 3 tysiące a jeżdżąc nią mam największą frajdę ze wszystkich aut z jakimi mam do czynienia. Autem za te pieniądze nie boję się osiągać niemiecko autostradowych prędkości a wyprzedzanie tira to nie sekundy grozy. Jak trzeba załaduję 500 kg towaru plus 4 osoby i jadę w Bieszczady. Jak coś pierdyknie to części tanie a używek ogrom. Jak padł silnik kupiłem dawcę za 1700 i jeszcze na tym zarobiłem. Spalanie LPG jest także na przyzwoitym poziomie, co to jest 12 litrów w trasie na tak duże i mocne auto. Owszem potrafi być kapryśna ale odwdzięcza się czym innym. Jak ktoś nie miał, zwłaszcza ktoś młody to polecam moją kocicę. Ten dźwięk silnika kiedy mijam grupki młodzieży bezcenny. A jak trzeba bączka walnąć to żaden problem nawet w automacie, dymu jest więcej jak po bmw, niesamowita przyjemność, potem śmierdzi gumą w aucie jeszcze z 2 kilometry. 



#75 OFFLINE   lotusso

lotusso
  • 74 postów
  • Dołączył: 27-07-2011
  • Skąd: EPA
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 września 2020 - 00:59

Kurczę, nie było mnie parę ładnych lat na tym forum. Omega X20XEV dawno sprzedana. Aktualnie jeżdżę vectrą C polift 2008, 2.0 turbo w czarnym karawanie. Generalnie auto porażka, napęd na przód, kiepskie prowadzenie jakbym taczką jechał. Silnik super, elastyczny, ma kopa, LPG i moc można zrobić na 230 PS w parę chwil. Ale co z tego jak tęsknię za Omesią... No i tak czasem jak widzę jakąś ładną Omę na mieście w V-ce to łezka się w oku kręci... Generalnie niespełnione marzenie bo swego czasu szukałem B polifta 3.0 w manualu. Ale nie udało się znaleźć dobrej sztuki... I tak życie toczy się dalej a stara miłość do Omegi (nie) rdzewieje... A może jeszcze warto na dojazdy do pracy i do zabawy kupić? Ale weź tu znajdź coś niezajechanego i nie skorodowanego.. ehh