Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] Przekładka automatu na manual


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
123 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 sierpnia 2009 - 17:45

kompletna skrzynia , kpl.sprzęgło tj.tarcza , docisk ,siłownik z łożyskiem .pompka sprzęgła z przewodem ciśnieniowym (pedał sprzęgła) ,dzwignia zmiany biegów + drążek łączący ją ze skrzynią , obudowa na tunel środkowy ,ja jeszcze zmieniłem wał napędowy inna długość nie wiem jak w 2.5 ceny sam musisz sprawdzić bo to różnie

#62 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 05 sierpnia 2009 - 17:50

Możecie napisać dokładnie co jest mi potrzebne do zmiany skrzyni automatycznej na manual. Omega 2.5v6 1995r. Ile mniej więcej kosztują częsci potrzebne do przekładki na allegro. Z góry dzięki za odpowiedź.

Jeśli chcesz mam prawie komplet z 2.5 V6 do przekładki info jest w markecie :)

#63 OFFLINE   aurii

aurii

    miodzio

  • 31 postów
  • Dołączył: 20-02-2009
  • Skąd: Działdowo

Napisany 09 lutego 2010 - 11:52

Hej!Widzę ,że temat przeróbki omegi z "automatika" na "manual" coraz bardziej rzuca się w tematy.Ale do rzeczy:Ja też to zrobiłem:)ale mam diesla ,ale to nie ma znaczenia jeżeli chodzi o rozmieszczenie np.komputera do sterowania skrzynią:idea:(znajduje się po prawej stronie pod poduszką pow. pasażera)ja go wywaliłem przez co nie świeci się kontrolka awarii skrzyni no i na pewno z głównego sterowania żaden impuls już tam nie pójdzie jeżeli się mylę proszę o poprawki:wink:


A gdzie dokładnie znajduje sie ten sterownik od skrzyni i czy pomaga jego wypięcie??? JAk wyłączyć błą po wymianie skrzyni z automata na manual??

#64 OFFLINE   pearson

pearson
  • 5 postów
  • Dołączył: 12-06-2010

Napisany 12 czerwca 2010 - 20:47

Mechanicznie już wszystko ok i autko nawet jeździ ale muł starszny. Przypuszczam że przez sterownik, który nie widzi skrzyni automatycznej i świeci się automatik getriebe. Co z tym zrobić pomóżcie. Próbowałem podawać masy na niektóre piny ale nic. Może zmiana softu w midzie>>>??

#65 OFFLINE   kubabed

kubabed
  • 58 postów
  • Dołączył: 05-02-2009

Napisany 12 czerwca 2010 - 21:48

Mnie tez niedlugo czeka przekładka. Sterownik silnika wymieniles na ten z manuala?

#66 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 12 czerwca 2010 - 23:28

Mechanicznie już wszystko ok i autko nawet jeździ ale muł starszny. Przypuszczam że przez sterownik, który nie widzi skrzyni automatycznej i świeci się automatik getriebe. Co z tym zrobić pomóżcie. Próbowałem podawać masy na niektóre piny ale nic. Może zmiana softu w midzie>>>

skoro auto ci odpala wiec masz pewnie zmostkowane przewody H i E z selectora.
zeby komputer nie widzial bledu przelozenia skrzyni trzeba zmostkowac przewody do pozycji P N lub jesli namy tempomat i chcemy zeby dzialal musi byc zmostkowany na 123 R lub D mostek na pozycje D laczymy przewody (BCD) z selectora na wtyczce jest oznaczenie tych pinow

Mnie tez niedlugo czeka przekładka. Sterownik silnika wymieniles na ten z manuala?

nie trzeba nic wymienic. wystarczy przeprogramowac MID lub oszukac sterownik jak napisalem powyzej.
w x25xe i x30xe trzeba zmasowac pin42 zeby weliminowac komp skrzyni

#67 OFFLINE   pearson

pearson
  • 5 postów
  • Dołączył: 12-06-2010

Napisany 13 czerwca 2010 - 08:49

Ok, w takim razie rozumiem, że nie grzebiemy w sofcie ani przy kości sterownika tylko przy złączach skrzynii, a właściwie przy wypiętych wiązkach ze starej skrzyni pod maską, bo jest kilka odczepów, które wiszą. Opisy H, E, P, N, D itp znajdę na tych kościach ?Dodam, że jak próbowałem przy szerokiej kości sterownika skrzynii umieszczonego za schowkiem nie znalazłem przewodu na pinie 42 (wolne miejsce ) masowałem 24, ale nic. Wygląda na to że trzeba wejść pod auto, ale może jest patent na porobienie zworek przy kości sterownika? Serek jeśli możesz podaj jaśniej BCD zwieramy razem ? 123 R to oznaczenie złącza? Nie właziłem jeszcze pod auto.

#68 OFFLINE   robaczek

robaczek
  • 310 postów
  • Dołączył: 05-09-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 13 czerwca 2010 - 16:14

Mnie tez niedlugo czeka przekładka. Sterownik silnika wymieniles na ten z manuala?


nie trzeba wymieniać

o ale już ktoś to napisał....
cena do 2,5 td ok 1,2 tyś + 500 zł przekładka
a uszkodzoną skrzynię polecam sprzedać firmie która takie cosik naprawia, szukać na allegro, ja po pierwszym telefonie pusciłem ją za 350 zł + 50 zl sprzęgło
Kuba

#69 OFFLINE   kubabed

kubabed
  • 58 postów
  • Dołączył: 05-02-2009

Napisany 13 czerwca 2010 - 18:44

a uszkodzoną skrzynię polecam sprzedać firmie która takie cosik naprawia, szukać na allegro, ja po pierwszym telefonie pusciłem ją za 350 zł + 50 zl


Możesz coś więcej o tym napisać?

#70 OFFLINE   robaczek

robaczek
  • 310 postów
  • Dołączył: 05-09-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 13 czerwca 2010 - 20:08

Możesz coś więcej o tym napisać?


jasne napiszę jak było u mnie
moje asb padło - warsztaty na dzień dobry 1,5 koła
więc kupiłem manuala na przekładkę
ale co z ASB?? na złom...
nie, wchodzę na allegro, szukam sobie skrzyń biegów do kupienia ale nie od ludków a od firm które je oferują ale też i je naprawiają
łapie za telefon, dzwonie pytam się czy by nie kupił uszkodzonej, opisuję co sie dzieje,
mały targ i skrzynia sprzedana :-)
wysyłka po mojej stronie, kasa po dwóch na koncie.

wszystko dosłownie przy pierwszym telefonie,

oferowanie skrzyni na allegro jako uszkodzonej to szkoda czasu, lepiej samemu wykazać sie inicjatywę i spróbować ją opchnąć

taka firma ja kupi, bo u nas na chwilę obecną największy koszt w naprawie to nie części a wiedza warsztatu jak to naprawić :)
Kuba

#71 OFFLINE   pearson

pearson
  • 5 postów
  • Dołączył: 12-06-2010

Napisany 13 czerwca 2010 - 20:16

O handlu starą skrzynią ładnie i pięknie, ale kto mi w końcu powie co z tymi pinami zobić żeby nie było komunikatu automatik getriebe???

#72 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 13 czerwca 2010 - 20:17

O handlu starą skrzynią ładnie i pięknie, ale kto mi w końcu powie co z tymi pinami zobić żeby nie było komunikatu automatik getriebe???


zmienic wsadz w midzie.




 


#73 OFFLINE   pearson

pearson
  • 5 postów
  • Dołączył: 12-06-2010

Napisany 13 czerwca 2010 - 20:54

Potrzebuje bez zmiany softu...

#74 OFFLINE   kubabed

kubabed
  • 58 postów
  • Dołączył: 05-02-2009

Napisany 13 czerwca 2010 - 20:57

robaczek, dzięki za pomoc i sory za zaśmiecanie tematu, ale nie chciałem zakładać nowego

#75 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 13 czerwca 2010 - 22:08

Potrzebuje bez zmiany softu...

pin 42 dotyczy silnikow benzynowych, nie wiem jak jest u ciebie pewnie bedzie trzeba poszukac w schematach.
co i gdzie masz zmostkowane zeby sterownik skrzyni puszczal prad na rozrusznik??

mostkowanie BCD - wtyczka od selectora przy skrzyni ma wszystkie przewody odpowiedni oznaczone od A do H

sa 2 mostki jeden puszcza prad na rozrusznik pin E + H
2 pozycja selectora D piny BCD
fotka pomocnicza
Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us

#76 OFFLINE   pearson

pearson
  • 5 postów
  • Dołączył: 12-06-2010

Napisany 14 czerwca 2010 - 08:31

No nareszcie jakiś konkret.Dziękuję bardzo! Zrobię mostki na BCD i EH i dam znać jaki jest efekt. Naszukałem się właśnie takiej informacji jak oszukać sterownik żeby nadal widział skrzynię automat. Mam nadzieję ,że dzięki temu wyjdzie z trybu awaryjnego i będzie się Omka jakoś lepiej zbierać, bo narazie muł straszny.

Dzięki jeszcze raz.

#77 OFFLINE   kubabed

kubabed
  • 58 postów
  • Dołączył: 05-02-2009

Napisany 12 września 2010 - 12:01

Rozumiem, że jeśli zmostkuje BCD to zniknie błąd Automatik Getriebe? A co mam zrobić aby działał wsteczny, bo już nie wiem

#78 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 września 2010 - 12:08

Rozumiem, że jeśli zmostkuje BCD to zniknie błąd Automatik Getriebe


u mnie nie zniknal trzeba przeprogramowac mida.

#79 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 września 2010 - 12:55

u mnie nie zniknal trzeba przeprogramowac mida.

Bo niektóre trzeba do +, niektóre do - mostkować.

#80 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 12 września 2010 - 13:03

Bo niektóre trzeba do +, niektóre do - mostkować.


mogl bys bardziej szczegolowo co do + lub do - ??