Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Auto z podwójnym ubezpieczeniem OC


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
62 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   kozik

kozik
  • 23 postów
  • Dołączył: 10-10-2010
  • Skąd: Brzeg Dolny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 14 stycznia 2014 - 08:51

Póki co to sprawdziłem w PZU kiedy sprzedający zgłosił sprzedaż auta.Okazało się że zrobił to dopiero 14.06.2013r. czyli 8 m-cy po sprzedaniu. Poskanowałem wszystkie dokumenty i wysłałem do PZU z prośbą o umorzeniu.Czekam na sygnał od nich ale szanse są marne co potwierdził UFG i BRU.Mogę jedynie liczyć na wspólną odpowiedzialność czyli połowę sumy.Poczekam jeszcze co PZU odpowie i wtedy zostaje mi chyba sądzić sprzedającego.

#42 OFFLINE   preses1

preses1
  • 193 postów
  • Dołączył: 09-12-2009
  • Skąd: szczecin

Napisany 14 stycznia 2014 - 17:35

Czyli opierając się na faktach oraz rozumowaniu agentów PZU, proponuje;) sprzedać auto , nie informując kupującego o podwójnym ubezpieczeniu:D.Wtedy problem przejdzie na następnego właściciela(analogicznie do tego co zrobił były właściciel).I będziesz miał po problemie. Bo z tego co piszesz to chyba tak prawo działa, tak?;):):D.
Ale tak na poważnie to wydaje mi się, że na zdrową logikę PZU powinno domagać się zapłaty od wcześniejszego właściciela, chyba że ten sfałszował datę na swoim egzemplarzu umowy. Sprawdzałeś to?

#43 OFFLINE   kozik

kozik
  • 23 postów
  • Dołączył: 10-10-2010
  • Skąd: Brzeg Dolny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 14 stycznia 2014 - 21:58

Sprawdzałem z jaką datą była umowa i zgłosił z prawdziwą,tyle że 8 m-cy po sprzedaży i tutaj mogę się domagać jedynie o zapłacenie połowy sumy,ponieważ wg prawa do momentu zgłoszenia firmie o sprzedaży "razem" ponosimy koszta. Prawo w PL jest tak dziurawe jak nasze drogi.Nieważne że koleś zgłosił 8 m-cy po czasie firmie i nie dotrzymał przepisów jakie obowiązują w naszym kraju.Jedynie mogę go sądzić z KC i domagać wszelkich kosztów poniesionych w tej sprawie,jeśli udowodnię że wprowadził mnie w błąd przy sprzedaży. Jak czytałem kilka przypadków na innych forach to PZU nie odpuści,ale czekam co mi odpowiedzą i złożę wniosek o poniesienie połowicznych kosztów za 8 m-cy OC i kolesia z KC w sądzie.Będę informował jak sprawa się rozwija. Tylko w PL jest to możliwe żeby sprzedać auto z kilkoma polisami i nie ponieść żadnych konsekwencji,a urzędy które mają nam pomagać nic nie robią żeby pomóc tylko pierdzą w stołki i biorą za to kasę!!

#44 OFFLINE   Marcell

Marcell
  • 262 postów
  • Dołączył: 08-05-2011
  • Skąd: CT

Napisany 23 stycznia 2014 - 22:16

To że sprzedawca nie zgłosił sprzedaży to jego sprawa i kara. Ja bym w firmie ubezpieczeniowej powiedział że sprawa zostanie zgłoszona do odpowiednich organów i tyle.
Może f. ubezp. pomyslała sobie że sie ugadaliście i jeździłeś na tej polisie świadomie.....?

#45 OFFLINE   kozik

kozik
  • 23 postów
  • Dołączył: 10-10-2010
  • Skąd: Brzeg Dolny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 05 kwietnia 2014 - 08:45

Długo się nie odzywałem w tym temacie ponieważ PZU milczało.Dopiero dostałem od nich odpowiedź(negatywną). Argumenty są słabe z ich strony,np. ze Sprzedający dotrzymał przepisów i zgłosił im sprzedaż auta,ale nie wspomniał że zrobił to po 8 m-cach więc złamał przepis. Drugi to taki że powinien mi przekazać polisę i tu też żaden argument bo przekazał ale inny. Będę pisał do PZU jeszcze raz i zgłaszam sprawę do funduszu ubezp. niech popracują troszkę. Jak będę miał odpowiedź to napiszę bo może komuś się to w przyszłości przyda.

#46 OFFLINE   preses1

preses1
  • 193 postów
  • Dołączył: 09-12-2009
  • Skąd: szczecin

Napisany 05 kwietnia 2014 - 20:15

No to teraz PZU kłamie !!! Kurde! Co za firma?!!:masakra: Dotrzymał obowiązku zgłoszenia ale nie dotrzymał terminu w jakim ma dokonać zgłoszenia. Czyli sprzedający dokonał czynności nie zgodnie z obowiązującym prawem. Weż oddaj sprawę do TVN turbo.

#47 OFFLINE   maniutek

maniutek

    Omega? Po raz szósty?

  • 395 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Ożarów Mazowiecki(k.W-wy)
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 kwietnia 2014 - 16:13

Dobry pomysl. Uwazam ze moga sie tym zajac. A z jakims prawnikiem rozmawiales? co on radzi?

#48 OFFLINE   kozik

kozik
  • 23 postów
  • Dołączył: 10-10-2010
  • Skąd: Brzeg Dolny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 18 kwietnia 2014 - 09:41

Napisałem do Turbo Kamery i czekam czy sprawa jest dla nich na tyle interesująca by się nią zająć. Jak dla mnie temat jest fajny z powodu "debilnego" prawa,tylko pytanie czy dla nich jest dobry na program.Czekam na odpowiedź. Jak coś będę wiedział to się odezwę.

#49 OFFLINE   preses1

preses1
  • 193 postów
  • Dołączył: 09-12-2009
  • Skąd: szczecin

Napisany 18 kwietnia 2014 - 14:40

No temat jest naprawdę interesujący, bo taka przygoda może spotkać każdego z nas.

#50 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 18 kwietnia 2014 - 18:46

Napisałem do Turbo Kamery i czekam czy sprawa jest dla nich na tyle interesująca by się nią zająć. Jak dla mnie temat jest fajny z powodu "debilnego" prawa,tylko pytanie czy dla nich jest dobry na program.Czekam na odpowiedź. Jak coś będę wiedział to się odezwę.


Jak sie odezwa i bedziesz za szklem to pozdrow OKP :p

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

#51 OFFLINE   kozik

kozik
  • 23 postów
  • Dołączył: 10-10-2010
  • Skąd: Brzeg Dolny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 24 kwietnia 2014 - 19:12

No i odezwali się do mnie...reporterzy TVN Turbo z programu "Turbo Kamera" i postanowili nakręcić program o "podwójnych" ubezpieczeniach :) Dziś nagrywali odcinek z udziałem mojej Omci :p szkoda tylko że Omcia miała w zeszłym tygodniu "przygodę parkingową" :( Ale finał tej historii jest taki że PZU po nagłośnieniu sprawy zdecydowało się na umorzenie całego zadłużenia :D Dzięki wielkie za nakręcenie mnie żebym sprawę zgłosił do TV :) Odcinek już wkrótce w TVN Turbo :)

#52 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 24 kwietnia 2014 - 21:40

Podaj datę kiedy ma być to emitowane ;)

Pozdrowiłeś OKP? :D

#53 OFFLINE   preses1

preses1
  • 193 postów
  • Dołączył: 09-12-2009
  • Skąd: szczecin

Napisany 26 kwietnia 2014 - 21:25

A jednak determinacja się opłaca. Super że załatwiłeś w końcu PZU , gratuluję!!! Postawiłeś na swojej, no i naszej,słusznej racji i dopiełeś swego. Fajnie że będziemy mogli oglądnąć program z twoim udziałem w TV. Daj znać kiedy będziesz w TV. Pozdrawiam.:D:D:D

#54 OFFLINE   kozik

kozik
  • 23 postów
  • Dołączył: 10-10-2010
  • Skąd: Brzeg Dolny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 27 kwietnia 2014 - 19:52

Pozdrowiłem :D :D Mają dać znać kiedy będzie emisja programu. Jak już będę wiedział to napiszę. :)

#55 OFFLINE   maniutek

maniutek

    Omega? Po raz szósty?

  • 395 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Ożarów Mazowiecki(k.W-wy)
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 kwietnia 2014 - 22:37

Koniecznie

#56 OFFLINE   kozik

kozik
  • 23 postów
  • Dołączył: 10-10-2010
  • Skąd: Brzeg Dolny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 03 maja 2014 - 10:48

TVN TURBO - Turbo Kamera niedziela 4 maja 13:30 emisja m.in. mojej sprawy.

http://www.tvnturbo....wym,121624.html

#57 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 04 maja 2014 - 12:34

Ogladac! :D

Edit: obejrzalem i jestem rozczarowany :( nie pozdrowiono OKP :(

A tak serio to fajnie ze PZU wyszlo z inicjatywa umorzenia mimo wszystko. Zrobili sobie reklame dzieki temu.


Ps. Widac bylo hokejke lewa :p

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

#58 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 04 maja 2014 - 12:47

no wlasnie, dlaczego wycieli pozdrowienia??
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#59 OFFLINE   kozik

kozik
  • 23 postów
  • Dołączył: 10-10-2010
  • Skąd: Brzeg Dolny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 06 maja 2014 - 11:12

Bardzo dużo wycięli...ale najważniejsze że cel osiągnięty :) PZU zrobiło sobie reklamę za 933,11 pln :p

Ps. Widac bylo hokejke lewa :p


jak na złość chwilę przed nimi omcia miała przygodę parkingową i nie zdążyłem naprawić :dziura:

#60 OFFLINE   preses1

preses1
  • 193 postów
  • Dołączył: 09-12-2009
  • Skąd: szczecin

Napisany 06 maja 2014 - 20:23

Zasadniczo to co zobaczyłem w TV, było mało wyczerpujące. Ktoś, kto nie zna tematu tak jak my, mógł by powiedzieć ".. ale o co gościowi chodzi? Prawo jest prawo". TV żle przekazała sens istoty sprawy. Ale sukces osiągnięty:D:D:D. Do pełni satysfakcji brak publicznych przeprosin od PZU.