Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Auto z podwójnym ubezpieczeniem OC


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
62 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   preses1

preses1
  • 193 postów
  • Dołączył: 09-12-2009
  • Skąd: szczecin

Napisany 24 grudnia 2013 - 14:35

Sorry, ale nie mogę tego za bardzo ogarnąć. Sprzedający nie wypowiedział umowy OC w PZU i ubezpieczył w MTU. Zgłosił sprzedaż auta w MTU, a w PZU nie zgłosił. Więc w PZU widnieje jako właściciel sprzedawca. Czyli do sprzedawcy powinna przyjść "niespodzianka" a nie do kupującego, bo PZU nie ma pojęcia o sprzedaży auta. Więc dlaczego "niespodziankę" otrzymał kupujący? I dla czego tak póżno ? Czyżby sprzedający zawalił sprawę, a potem dręczony przez PZU wykręcił się (za pomocą zaprzyjażnionego agenta PZU) z obowiązku opłaty i po czasię zgłosił sprzedaż, zwalając wszystko na kupującego? Węsze matactwo i fałszerstwo. Musisz dokładnie "powęszyć", jeżeli w PZU jest zgłoszenie sprzedaży to sprawdż kto, gdzie, i najważniejsze kiedy to zrobił - ale i to można sfałszować. Podejrzane jest to, że dopiero po dziesięciu miesiącach przysłali ci "zonka". Na pewno od razu byś miał kontakt. Jeżeli chodzi o płatność dla PZU , to od razu przysłali by ci wezwanie. Dla czego tego nie zrobili wcześniej? Ty masz prawo nie wiedzieć o istnieniu drugiej polisy w PZU,a ze strony PZU to nie fair i nie wiem czy zgodnie z prawem tak póżno cię o tym powiadamiać. Czy to przypadek? No nie wiem. I dokładnie zanalizuj dokumentacje. Jak inspektor. Polska to nadal kraj zulugula i wszystko jest możliwe. A najlepiej będzie jak podzwonisz po firmach ubezpieczeniowych i pozbierasz info na temat dalszego postępowania. A potem kontakt z rzecznikiem konsumenta, następnie udaj się do najbliższego miejsca zamieszkania głównego inspektoratu PZU i spokojnie porozmawiać z najważniejszą osobą w tej "firmie" . Nie odpuszczaj dla zasady.

#22 OFFLINE   Marcell

Marcell
  • 262 postów
  • Dołączył: 08-05-2011
  • Skąd: CT

Napisany 25 grudnia 2013 - 00:17

Ciekawe na jaką rejestrację są te ubezpieczenia bo jak na starą to niech się martwi tym bardziej sprzedawca. Nabywca ma prawo kupic auto nieubezpieczone i wszelkie sprawy nabywcy rozpoczynają sie zaraz po zakupie, zaraz po dacie jaka widnieje na umowie kupna-sprzedazy. Po drugie ja wrociłbym do sprzedawcy i kazal to odwrocic bo jezeli nie to zglaszam na Policji - wtedy już zarty idą na bok.
Po trzecie na umowie kupna sprzedazy jest rubryka ( wraz z samochodem otrzymalem dowod rejestracyjny, polisa OC - a nie polisy OC itp, na takie sprawy się powolujemy, po czwarte jazda do firm ubezpieczeniowych i poprosic o skany umow celem weryfikacji daty zakupu. Sprawdzic tu:

https://zapytania.oi...guest?with=zpp1

jak sprawa wyglada

Czy w ogole auto mozna gdzies sprawdzic pod względem obciązenia finansowego?

#23 OFFLINE   kozik

kozik
  • 23 postów
  • Dołączył: 10-10-2010
  • Skąd: Brzeg Dolny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 25 grudnia 2013 - 14:38

Ciekawe na jaką rejestrację są te ubezpieczenia bo jak na starą to niech się martwi tym bardziej sprzedawca. Nabywca ma prawo kupic auto nieubezpieczone i wszelkie sprawy nabywcy rozpoczynają sie zaraz po zakupie, zaraz po dacie jaka widnieje na umowie kupna-sprzedazy.

Co do rejestracji to jest jeszcze wcześniejszego właściciela.

Po drugie ja wrociłbym do sprzedawcy i kazal to odwrocic bo jezeli nie to zglaszam na Policji - wtedy już zarty idą na bok.
Po trzecie na umowie kupna sprzedazy jest rubryka ( wraz z samochodem otrzymalem dowod rejestracyjny, polisa OC - a nie polisy OC itp, na takie sprawy się powolujemy, po czwarte jazda do firm ubezpieczeniowych i poprosic o skany umow celem weryfikacji daty zakupu.

Kupowałem na fakturę,więc nie mam nic o polisie OC, a kontaktu nie mam ze sprzedajacym.Pojadę do PZU i będę domagał się informacji o OC poprzedniego właściciela i dlaczego tak późno otrzymałem wiadomość od nich o polisie.Podejrzewam że poprzednik dostał wezwanie z PZU i na odczepnego podał moje dane i "umył ręce".Pójdę do sądu bo to jest jawne nabijanie ludzi.Dlatego jeśli ktoś miał podobny przypadek to proszę napiszcie co robił,na co się powoływał i jak to się skończyło.Co do linka to przy zakupie nie miałem pojęcia że jest możliwość sprawdzenia pojazdu.Na dzień sprzedaży pojazd posiadał dwa ubezpieczenia,PZU i MTU.

#24 OFFLINE   preses1

preses1
  • 193 postów
  • Dołączył: 09-12-2009
  • Skąd: szczecin

Napisany 25 grudnia 2013 - 19:25

Czyli rozumiem że dowód rejestracyjny też masz na poprzedniego właściciela. A ubezpieczenie masz na siebie czy na poprzedniego właściciela ?

#25 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 25 grudnia 2013 - 22:40

Kupiłeś od handlarza? Dowód masz na jeszcze kogo innego?

W każdym razie przy kupnie od handlarza prawa masz jeszcze większe co regulują odpowiednie przepisy, on nie może powiedzieć "nie wiedziałem" bo prowadzi odpowiednią firmę, tak samo w banku nie mogą powiedzieć, że nie wiedzieli o jakichś dodatkowych kosztach.

#26 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 26 grudnia 2013 - 00:28

JJdzej wiesz mi, że to bujda powtarzana przez naiwniaków...
Nawet nie wiesz jak handlarz dużo może, a klient nie....
Poza tym handlarz wykupuje OC na miesiąc.

#27 OFFLINE   preses1

preses1
  • 193 postów
  • Dołączył: 09-12-2009
  • Skąd: szczecin

Napisany 26 grudnia 2013 - 07:45

W świetle prawa, we wszystkich urzędach jako właściciel widnieje sprzedawca, w ubezpieczalniach i UFG też. Dobrze rozumuje? I prawdopodobnie w związku z tym że nie zarejestrowałeś auta na siebie, tylko jeżdzisz na umowie, nękany sprzedawca pokrętnie się miga, a smród ciągnie się za tobą. Po to jest termin 30 dni na rejestracje żeby właśnie nie było potem burdelu prawnego.Na tej stronie masz kontakt z rzecznikiem ubezpieczonych http://rzu.gov.pl/cz...umowy_ub__20634

#28 OFFLINE   kozik

kozik
  • 23 postów
  • Dołączył: 10-10-2010
  • Skąd: Brzeg Dolny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 27 grudnia 2013 - 13:04

Kupiłeś od handlarza? Dowód masz na jeszcze kogo innego?

W każdym razie przy kupnie od handlarza prawa masz jeszcze większe co regulują odpowiednie przepisy, on nie może powiedzieć "nie wiedziałem" bo prowadzi odpowiednią firmę, tak samo w banku nie mogą powiedzieć, że nie wiedzieli o jakichś dodatkowych kosztach.

Auto kupiłem od handlarza na fakturę,dostałem tylko OC z MTU na m-c i wypowiedziałem im umowę,podpisałem na siebie nową.Co do dowodu rej.to od razu przerejestrowałem na siebie.Więc wszystko jest na mnie.Nie wiedziałem wcześniej że można sprawdzić auto w UFG,patrzyłem teraz i były dwie polisy na nim przy zakupie.

#29 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 27 grudnia 2013 - 13:15

Również auto od handlarza kupiłem. Auto bylo ubezpieczone i rzekomo opłacone w liberty direct. Jak się okazało składka w ogóle jest nie opłacona, to typowe "postojowe" dla handlarzy i przyszła szybko re kalkulacja składki wyliczona wg. nich z danych z dowodu/umowy. Szybka akcja wypowiedzenia i ubezpieczenia w InterRisk i musiałem tylko zapłacić 70 zł za miesiąc użytkowania ich polisy OC.

#30 OFFLINE   preses1

preses1
  • 193 postów
  • Dołączył: 09-12-2009
  • Skąd: szczecin

Napisany 27 grudnia 2013 - 14:41

Auto kupiłem od handlarza na fakturę,dostałem tylko OC z MTU na m-c i wypowiedziałem im umowę,podpisałem na siebie nową.Co do dowodu rej.to od razu przerejestrowałem na siebie.Więc wszystko jest na mnie.Nie wiedziałem wcześniej że można sprawdzić auto w UFG,patrzyłem teraz i były dwie polisy na nim przy zakupie.


Wcale nie miałeś obowiązku wiedzieć o możliwości sprawdzenia w UFG. W/w sprawa to sprawa między byłym właścicielem a PZU, a nie tobą i PZU. Skoro auto od razu zarejestrowałeś na siebie, to tym bardziej jestem przekonany że masz do czynienia z fałszerstwem dokumentów( daty umów). Teraz zależy wszystko od twojej kreatywności i determinacji. Jeszcze raz podaje ci link gdzie możesz zaczerpnąć fachowej informacji. Pozbieraj wszystko do kupy i działaj. Daj znać jak się zakończy ta sprawa.http://rzu.gov.pl/cz...u_z_umowa_ubezp

#31 OFFLINE   kozik

kozik
  • 23 postów
  • Dołączył: 10-10-2010
  • Skąd: Brzeg Dolny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 27 grudnia 2013 - 15:06

W/w sprawa to sprawa między byłym właścicielem a PZU, a nie tobą i PZU. Skoro auto od razu zarejestrowałeś na siebie, to tym bardziej jestem przekonany że masz do czynienia z fałszerstwem dokumentów( daty umów).

PZU wysłało mi pismo ze nie biorą odpowiedzialności za to ze Sprzedający nie przekazał OC.Najciekawsze jest to co piszesz że bardzo późno się obudzili z informacją o niezapłaconej składce.PZU musi podać mi daty o zgłoszeniu przez Sprzedającego?Od poniedziałku zabieram się za tą sprawę.Wiem jedno,nie dam z siebie robić kozła ofiarnego i nie popuszczę.Jeśli nie PZU to Sprzedający zapłaci!!!

#32 OFFLINE   preses1

preses1
  • 193 postów
  • Dołączył: 09-12-2009
  • Skąd: szczecin

Napisany 27 grudnia 2013 - 18:41

cyt; " .... Trzeba dodać, iż wraz ze sprzedażą pojazdu, zbywca każdorazowo ma obowiązek przekazania nabywcy dokumentów potwierdzających zawarcie umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (zwykle będzie to dokument polisy). Na zbywcy ciąży również obowiązek powiadomienia zakładu ubezpieczeń w terminie 30 dni o fakcie zbycia pojazdu i o danych osobowych nabywcy (art. 32 ust. 1)." Także jak się nie dogadasz z PZU, ani ze sprzedającym to zostaje ci sąd ze sprzedającym. Więcej tu: http://rzu.gov.pl/sk...nicznych__20876 cyt: "..W przypadku, gdyby Państwa problemy wymagały szerszego wyjaśnienia zapraszamy do skorzystania z porad ekspertów udzielanych podczas dyżurów telefonicznych. Dyżury te odbywają się od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu: 22 333-73-28 w godzinach 8.00 - 16.00 oraz 17.00 - 19.00." http://forumprawne.o...lem-pomocy.html
I tu sobie poczytaj

#33 OFFLINE   Marcell

Marcell
  • 262 postów
  • Dołączył: 08-05-2011
  • Skąd: CT

Napisany 28 grudnia 2013 - 00:41

Auto kupiłem od handlarza na fakturę,dostałem tylko OC z MTU na m-c i wypowiedziałem im umowę,podpisałem na siebie nową.Co do dowodu rej.to od razu przerejestrowałem na siebie.Więc wszystko jest na mnie.Nie wiedziałem wcześniej że można sprawdzić auto w UFG,patrzyłem teraz i były dwie polisy na nim przy zakupie.


Jesli jest jakas odpowiedialnosc to ta która jest po dacie zakupu auta. I wszelkie oplaty to tylko po dacie zakupu Ciebie ewentualnie obowiązują. Reszta Ciebie nie dotyczy dlatego że w tamtym czasie Ty nie byłeś wlaścicielem tego auta.
Ostatnio było głośno o podwójnym OC i coś ustalili z tym - chyba to że można wypowiedziec w każdej chwili polisę.

To że to była faktura to nikogo oprocz U-skarbowego nie interesi bo prawo w kupnie i sprzedaży auta mowi: wszelkie koszta i bleble ponosi kupujący pozakupie ruchomości.

#34 OFFLINE   kozik

kozik
  • 23 postów
  • Dołączył: 10-10-2010
  • Skąd: Brzeg Dolny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 28 grudnia 2013 - 09:35

Jesli jest jakas odpowiedialnosc to ta która jest po dacie zakupu auta. I wszelkie oplaty to tylko po dacie zakupu Ciebie ewentualnie obowiązują. Reszta Ciebie nie dotyczy dlatego że w tamtym czasie Ty nie byłeś wlaścicielem tego auta.
Ostatnio było głośno o podwójnym OC i coś ustalili z tym - chyba to że można wypowiedziec w każdej chwili polisę.


Jest przepis który mówi że można wypowiedzieć OC Sprzedającego w każdej chwili,wiem że jest taki przepis ale rozchodzi się właśnie o te wszystkie koszta po zakupie.Sprzedający nie dotrzymał ustaleń które mówią o przekazaniu polisy(pisał o tym prezes1).Owszem jedną przekazał zaś o drugiej nawet nie powiadomił i o nią jest całe zamieszanie.

#35 OFFLINE   Rapik

Rapik
  • 253 postów
  • Dołączył: 04-03-2007
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 grudnia 2013 - 20:56

Żeby zwiększyć swoje szanse opisz może sprawę i prześlij do "Turbo Kamera" TVN Turbo - myślę że przypadek nie jest odosobniony to może się odezwą.

#36 OFFLINE   preses1

preses1
  • 193 postów
  • Dołączył: 09-12-2009
  • Skąd: szczecin

Napisany 28 grudnia 2013 - 21:37

Żeby zwiększyć swoje szanse opisz może sprawę i prześlij do "Turbo Kamera" TVN Turbo - myślę że przypadek nie jest odosobniony to może się odezwą.


Ooo! I brawo!:D Fajny materiał na fajny program.:D Tylko niech się jeszcze z nimi trochę trochę podroczy to będzie ciekawszy program.:D

#37 OFFLINE   Marcell

Marcell
  • 262 postów
  • Dołączył: 08-05-2011
  • Skąd: CT

Napisany 29 grudnia 2013 - 01:55

Jeżeli nie jest taki obowiązek "zoriętowac" sie ile polis jest przypisanych do auta a wydaję mi się że nie jest to cudów nima, niech się martwią poprzedni właściciele i ubezpieczyciele.

#38 OFFLINE   preses1

preses1
  • 193 postów
  • Dołączył: 09-12-2009
  • Skąd: szczecin

Napisany 29 grudnia 2013 - 08:20

Gdybam teraz ,ale prawdopodobnie były właściciel zgłosił do PZU sprzedaż po dłuższym czasie niż mówi przepis (30 dni), ze sfałszowaną datą na umowie- datą zanim skończyło się ubezpieczenie w PZU. Wiesz jak ludki potrafią być złe. To pierwsza wersja. Druga to taka to że zgłosił wypowiedzenie uczciwie,lecz po czasie, a otępiały pracownik PZU nawet nie popatrzył na datę i wezwanie wysłał do ciebie.W tych urzędach co drugi to baran a reszta hieny.
Finał tej sprawy może być korzystny dla ciebie, pod warunkiem że pozbierasz informację do kupy i będziesz twardo rozpychał się łokciami. Jak ci zamkną jedne drzwi to pukaj do drugich, jak drugich nie otworzą to wejdż z futryną. Tak się walczy o swoje z urzędasami.

#39 OFFLINE   Marcell

Marcell
  • 262 postów
  • Dołączył: 08-05-2011
  • Skąd: CT

Napisany 30 grudnia 2013 - 23:50

Za fałszowanie umowy jest wyrok, tym bardziej bym poruszyl sprawe i za dupsko wziął co nie których cwaniaczków...

#40 OFFLINE   preses1

preses1
  • 193 postów
  • Dołączył: 09-12-2009
  • Skąd: szczecin

Napisany 13 stycznia 2014 - 19:36

No panie kolego kozik, minęło dwa tygodnie. Co pan tam zdziałał w sprawie?