Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

!!! GRZANIE !!!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
340 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   emidro

emidro
  • 119 postów
  • Dołączył: 12-09-2007
  • Skąd: Skwierzyna

Napisany 05 stycznia 2009 - 19:19

poscie napisales ze rurki na nagrzewnice sa gorace wiec plyn musial tam leciec.


Tak było tylko z tym że trzeba było ją ostro butować wtedy coś tam sie do nagrzewnicy dostawało. A z podciśnieniami to napewno ktoś je poplątał tak mi się wydaje. A co sie stanie jak nie będzie podciśnienia na tym zaworku? A moze ktoś wie czy to podciśnie ma dmuchać czy zasysać powietrze?
2009 rok DM

#62 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 05 stycznia 2009 - 22:43

Tak było tylko z tym że trzeba było ją ostro butować wtedy coś tam sie do nagrzewnicy dostawało. A z podciśnieniami to napewno ktoś je poplątał tak mi się wydaje. A co sie stanie jak nie będzie podciśnienia na tym zaworku? A moze ktoś wie czy to podciśnie ma dmuchać czy zasysać powietrze?



zasysac




 


#63 OFFLINE   K01

K01
  • 5 postów
  • Dołączył: 10-01-2009

Napisany 10 stycznia 2009 - 17:37

Witam Wszystkich,

Od jakiegoś czasu mam identyczny problem, na wolnych obrotach leci zimne powietrze. W październiku zaczęło mi ubywać płynu. Najpierw wymieniona była pompa wody, potem zawór trójdrożny i na koniec nagrzewnica na zamiennik. Dopóki nie było mrozów nie zwracałem na to uwagi.
Dzisiaj sprawdzałem termostat - jest ok! Zdjąłem też wężyk podciśnienia z zaworu i próbowałem sztucznie wywołać podciśnienie i tu sprawa jest dziwna, bo jak zasysam to leci jeszcze zimniejsze (tak jakby ustawić temp. na LO) a jak dmucham to się delikatnie ociepla? Ma ktoś pomysł co może być powodem? Może przy wymianie nagrzewnicy coś pomylili w warsztacie? Tylko co?

#64 OFFLINE   sliz1

sliz1
  • 115 postów
  • Dołączył: 29-06-2008
  • Skąd: Przysucha

Napisany 12 stycznia 2009 - 00:09

Ten wężyk przy zaworze jeśli chodzi o ciepłe powietrze to może być całkiem ściągnięty i będzie ok.On załącza się w ten sposób ze jesli włączycz na Klimie na LO to powietrze zasysa przez węzyk i nie idzie do nagrzewnicy plyn tylko idzie w powrót.
sliz

#65 OFFLINE   Grisza

Grisza
  • 72 postów
  • Dołączył: 11-08-2008
  • Skąd: Knurów

Napisany 13 stycznia 2009 - 22:59

to ja sie też podepne pod temat. mianowicie mój problem polega na tym że jak włączę ogrzewanie to wszędzie leci ciepłe a z pod foteli zimne, co może byc tego przyczyną

#66 OFFLINE   lenarek

lenarek

    W STANIE SPOCZYNKU...

  • 493 postów
  • Dołączył: 10-01-2009
  • Skąd: Żywiec/Twardorzeczka
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 stycznia 2009 - 23:27

mialem takie samo wrazenie az pewnego razu wlozylem reke dalej pod siedzenie i leci cieple (ja zawsze jezdze na auto)mi sie wydaje ze to cieple powietrze oziebia sieod podlogi zwlaszcza przy wysokich mrozach
a ostatni pasaze siedzacy z tyłu powiedzal zebym mu wylaczyl ogrzewanie na nogi bo go w butach parzy:eek::eek::eek::eek::eek:

.



 


#67 OFFLINE   LysyS

LysyS
  • 25 postów
  • Dołączył: 27-10-2006
  • Skąd: Sanok

Napisany 15 stycznia 2009 - 21:43

Tak było tylko z tym że trzeba było ją ostro butować wtedy coś tam sie do nagrzewnicy dostawało. A z podciśnieniami to napewno ktoś je poplątał tak mi się wydaje. A co sie stanie jak nie będzie podciśnienia na tym zaworku? A moze ktoś wie czy to podciśnie ma dmuchać czy zasysać powietrze?



Dziwna sprawa...
Ostanio akurat przerabiałem problem z ogrzewaniem dlatego dziwi mnie twoja "niby" przyczyna problemu...

Zawór trójdrożny cały czas jest zamknięty (ma wewnątrz sprężynkę, która go domyka), a dopiero podciśnienie z zaworka które odłączyłeś zasysa go do góry i tym samym otwiera dostęp gorącego płynu do nagrzewnicy. Dziwię się, że działa Ci to i grzeje po odłączeniu tego podciśnienia...

Coś musisz mieć zamieszane...
Omega to Omega...

#68 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 16 stycznia 2009 - 00:09

Dziwna sprawa...
Ostanio akurat przerabiałem problem z ogrzewaniem dlatego dziwi mnie twoja "niby" przyczyna problemu...

Zawór trójdrożny cały czas jest zamknięty (ma wewnątrz sprężynkę, która go domyka), a dopiero podciśnienie z zaworka które odłączyłeś zasysa go do góry i tym samym otwiera dostęp gorącego płynu do nagrzewnicy. Dziwię się, że działa Ci to i grzeje po odłączeniu tego podciśnienia...

Coś musisz mieć zamieszane...


a nei na odwrot ? woda idzie na nagrzewnice caly czas a podcisnienie blokuje gorny wylot i woda idzie na blok ? az jutro sprawdze




 


#69 OFFLINE   Flash

Flash
  • 71 postów
  • Dołączył: 19-07-2008
  • Skąd: Radlin

Napisany 16 stycznia 2009 - 14:41

Witam

Dokładnie jak mówi beast. Tzn. Zawór cały czas jest otwarty (ciecz idzie przez nagrzewnicę). Jak jest podane na niego podciśnienie (klimatronic na LO) wtedy omijana jest nagrzewnica.

Pozdrowionka

#70 OFFLINE   Drol Notab

Drol Notab
  • 133 postów
  • Dołączył: 25-08-2008
  • Skąd: Poznań

Napisany 20 stycznia 2009 - 16:41

...poczytałem i się zastanawiam która "opcja naprawy" mnie czeka.
Chłodnicę miałem zapapraną i latem przeszła gruntowne czyszczenie - teraz się nie przegrzewa i nagrzewa jak trzeba - Natomiast ogrzewanie kabiny to padaczka -jak jadę grzeje jak diabli -na postoju cieniutko... Mam klimatyzację tę prostą manualną. Czy mam rozumieć, że najprawdopodobniej winna jest nagrzewnica? Klimatyzacja działa bez zastrzeżeń - zimą też ją włączam co jakiś czas.
[SIGPIC][/SIGPIC]
Bo wypadek to dziwna rzecz.
Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy
- Kubuś Puchatek

#71 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 20 stycznia 2009 - 17:48

...poczytałem i się zastanawiam która "opcja naprawy" mnie czeka.
Chłodnicę miałem zapapraną i latem przeszła gruntowne czyszczenie - teraz się nie przegrzewa i nagrzewa jak trzeba - Natomiast ogrzewanie kabiny to padaczka -jak jadę grzeje jak diabli -na postoju cieniutko... Mam klimatyzację tę prostą manualną. Czy mam rozumieć, że najprawdopodobniej winna jest nagrzewnica? Klimatyzacja działa bez zastrzeżeń - zimą też ją włączam co jakiś czas.


sprobuj ja wyczyscic przez zlacza w scianie grodziowej - u mnie znow pomoglo o ladnie grzeje ale na lato jak bedzie cieplo to zwale deche po raz drugi i wymienie




 


#72 OFFLINE   Drol Notab

Drol Notab
  • 133 postów
  • Dołączył: 25-08-2008
  • Skąd: Poznań

Napisany 20 stycznia 2009 - 19:16

Dzięki :)
W tygodniu namierzę wolny garaż i się wezmę za "poznawanie tematu"
[SIGPIC][/SIGPIC]
Bo wypadek to dziwna rzecz.
Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy
- Kubuś Puchatek

#73 OFFLINE   gunialek

gunialek
  • 28 postów
  • Dołączył: 11-03-2008
  • Skąd: bartoszyce

Napisany 21 stycznia 2009 - 18:13

witam. mam problem z ogrzewaniem po wymianie płynu słabo grzeje, przed wymiana płynu było super. przewód który wchodzi do nagrzewnicy jest gorący a wychodzący zimny. myślę ze jest w nagrzewnicy poduszka powietrzna. może ktoś wie w jaki sposób to odpowietrzyć... ponadto jak jest zimny silnik, w trakcie jazdy temp. silnika dochodzi do 90 c a następnie spada do do ok 85 c i po chwili jest 90 c i tak trzyma cały czas (w trasie) z góry dziękuje za pomoc

#74 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 22 stycznia 2009 - 00:25

Chyba masz nagrzewnice zapchaną i sprawdz termostat ;)

#75 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 stycznia 2009 - 01:22

myślę ze jest w nagrzewnicy poduszka powietrzna. może ktoś wie w jaki sposób to odpowietrzyć... z góry dziękuje za pomoc

Beast pisał, że jakieś węże trza odczepić i z góry płyn lać. Przejrzyj ten wątek, albo zobacz co Beast ostatnio pisał.

#76 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 22 stycznia 2009 - 23:39

Beast pisał, że jakieś węże trza odczepić i z góry płyn lać. Przejrzyj ten wątek, albo zobacz co Beast ostatnio pisał.



za Sam Naprawiam :




 


#77 OFFLINE   kacper69

kacper69
  • 3 postów
  • Dołączył: 24-01-2009
  • Skąd: szczecin

Napisany 25 stycznia 2009 - 22:39

sprobuj ja wyczyscic przez zlacza w scianie grodziowej - u mnie znow pomoglo o ladnie grzeje ale na lato jak bedzie cieplo to zwale deche po raz drugi i wymienie


WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH . Przeczytałem temat GRZANIE i chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami, a przy okazji może i ktoś mi coś doradzi. Moje problemy zaczęły się po wymianie chłodnicy (kupiłem używaną, wiadomo nikomu się nie przelewa) była tak zasyfiała że zamuliło mi nagrzewnicę. Próbowałem wielu sposobów , bez wyciągania oczywiście, najlepszym okazało się zalanie nagrzewnicy+dmuchnięcie 7 atmosfer powietrza z kompresora w przewód na ścianie grodziowej. Zeszłą zimę i tą do 18 bm. było ok. Niestety nadeszła CZARNA NIEDZIELA. Jeżeli ktoś miał nieszczelną nagrzewnicę, to wie o czym mówię(parujący płyn,na szybach osadza się i ciężko go usunąć). Nadmienię może że auto do pracy (TAXI). Mając przykre doświadczenia, nie szukałem używki (a może trzeba było?) nabyłem nową, zresztą nie tak drogą 107 PLN , i to w (renomowanej firmie IC). Wymiana odbyła się metodą "demontaż deski" , i tak udało mi się połamać co nie co. Okazało się że nowa jest trochę chudsza ale mocowanie i reszta ok. No i czas na meritum ... jest tak gorąco że w slipach mógłbym jeździć ale zawsze musi być jakieś ale... po wyłączeniu ogrzewania (moja omesia nie ma klimy) dalej jest gorąco, zegary, osłona kolumny, klapa bezpieczników wszystko b.ciepłe!!! Na szybę, nogi, tułów leci chłodne więc myślę że problem w grubości owej nagrzewnicy , aha na nową nie dało przełożyć się gumy z oryginału i myślę że tu jest "PIES POGRZEBANY". Co o tym Myślicie???

#78 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 25 stycznia 2009 - 22:54

WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH . Przeczytałem temat GRZANIE i chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami, a przy okazji może i ktoś mi coś doradzi. Moje problemy zaczęły się po wymianie chłodnicy (kupiłem używaną, wiadomo nikomu się nie przelewa) była tak zasyfiała że zamuliło mi nagrzewnicę. Próbowałem wielu sposobów , bez wyciągania oczywiście, najlepszym okazało się zalanie nagrzewnicy+dmuchnięcie 7 atmosfer powietrza z kompresora w przewód na ścianie grodziowej. Zeszłą zimę i tą do 18 bm. było ok. Niestety nadeszła CZARNA NIEDZIELA. Jeżeli ktoś miał nieszczelną nagrzewnicę, to wie o czym mówię(parujący płyn,na szybach osadza się i ciężko go usunąć). Nadmienię może że auto do pracy (TAXI). Mając przykre doświadczenia, nie szukałem używki (a może trzeba było?) nabyłem nową, zresztą nie tak drogą 107 PLN , i to w (renomowanej firmie IC). Wymiana odbyła się metodą "demontaż deski" , i tak udało mi się połamać co nie co. Okazało się że nowa jest trochę chudsza ale mocowanie i reszta ok. No i czas na meritum ... jest tak gorąco że w slipach mógłbym jeździć ale zawsze musi być jakieś ale... po wyłączeniu ogrzewania (moja omesia nie ma klimy) dalej jest gorąco, zegary, osłona kolumny, klapa bezpieczników wszystko b.ciepłe!!! Na szybę, nogi, tułów leci chłodne więc myślę że problem w grubości owej nagrzewnicy , aha na nową nie dało przełożyć się gumy z oryginału i myślę że tu jest "PIES POGRZEBANY". Co o tym Myślicie???



skoro jest chudsza to cieple powietrze daje pod konsole i pewnie stad problem. wez to jakos uszczelnij jakas guma albo czyms w tym rodzaju.




 


#79 OFFLINE   kacper69

kacper69
  • 3 postów
  • Dołączył: 24-01-2009
  • Skąd: szczecin

Napisany 25 stycznia 2009 - 23:14

skoro jest chudsza to cieple powietrze daje pod konsole i pewnie stad problem. wez to jakos uszczelnij jakas guma albo czyms w tym rodzaju.


Sądzisz że można to zrobić bez demontażu ?

#80 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 25 stycznia 2009 - 23:46

Sądzisz że można to zrobić bez demontażu ?


powinienes dosc pod deska